Zobacz temat - 00 ROVER 75 Connoisseur 1,8 benzyna-czy warto
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - 00 ROVER 75 Connoisseur 1,8 benzyna-czy warto

ale3ka - Pią Kwi 16, 2010 16:50
Temat postu: 00 ROVER 75 Connoisseur 1,8 benzyna-czy warto
Witam mamy okazje kupic w/w autko ( jedyny problem to padniety akumulator i zepsuty termostat podobno) zastanawiam sie czy warto i na co zwracac szczegolna uwage. Prosze o opinie.
apples - Pią Kwi 16, 2010 16:55

Jeżeli zepsuty termostat i walnięty akumulator to na pewno warto :grin:

Tak ogólnie to napisz chociaż jaki rocznik i jaka cena. Bo ciężko się wypowiadać jeżeli się czegoś nie widzi.

Co do drugiej części Twojego pytania to sporo jest już napisane w tym dziale.
Powinnaś zwrócić szczególną uwagę na:
1. Zawieszenie
2. Sprzęgło
3. Silnik (wycieki, praca, itp.)
4. Uwagę zwracać na wszytko co jest nietypowe i budzi wątpliwości i podpiąć się pod T4 testbook.

ale3ka - Pią Kwi 16, 2010 17:35
Temat postu: 00 ROVER 75 Connoisseur 1,8 benzyna-czy warto
Sorki rok 2000 a cena to 1000 Euro ale nie mam nikogo na chwile obecna kto moglby sie podpiac do kompa a druga sprawa ,że to autko jest oddalone ode mnie o ok.300km i mam znajomych w tamtych okolicach postaram sie z nimi skontaktowac i moze oni mi podjada z jakims mechanikiem i sprawdza. Przebieg to 83 tys.mil Autko z wygladu w super stanie ale jak wiadomo wyglad to nie wszystko. Dzieki za rade
Markzo - Pią Kwi 16, 2010 17:57

1.8 ? przygotuj się na sprawdzenie go pod kątem uszkodzonej uszczelki pod głowicą (HGF), nie jest to tania impreza :/
Zukowaty - Pią Kwi 16, 2010 20:43

ale3ka napisał/a:
Przebieg to 83 tys.mil
Markzo napisał/a:
1.8 ? przygotuj się na sprawdzenie go pod kątem uszkodzonej uszczelki pod głowicą (HGF), nie jest to tania impreza :/

Najwyższa pora na pad uszczelki ;) Na wyspach koszt naprawy będzie lekko powalający.

hvil - Pią Kwi 16, 2010 20:55

ja namierzyłem 2.5 V6 za 400F z HGF:-) juz do mnie jedzie;-)
Zukowaty - Sob Kwi 17, 2010 12:38

Cytat:
ja namierzyłem 2.5 V6 za 400F z HGF:-) juz do mnie jedzie;-)

Tylko uważaj z robieniem silnika. Bardzo łatwo się przegrzewa i tuleje masz do wywalenia.

hvil - Sob Kwi 17, 2010 12:54

wiesz za ta cene to i na czesci moge go puscic;-) juz mam na niego nabywce,hgfa zrobie u siebie gdzie robie i mazde i roverka;-) rodzinny servis wiec niebedzie wtopy. nawet jak pod dwoma glowicami trza bedzie robic to sie oplaca, a woz jedzie na ciezarowce nie na kolach wiec go nie przegrzeja:-) przekladeczka i kolejny 75 bedzie smigal ale tym razem na podlasiu:-)
Zukowaty - Sob Kwi 17, 2010 13:04

hvil napisał/a:
przekladeczka i kolejny 75 bedzie smigal ale tym razem na podlasiu:-)

:) Pomierzyć tuleje i jazda ;)

apples - Sob Kwi 17, 2010 13:19

Zukowaty napisał/a:
Bardzo łatwo się przegrzewa i tuleje masz do wywalenia.
:mrgreen:
Zukowaty - Sob Kwi 17, 2010 13:28

apples, no co? Tak jest. Jak już padnie uszczelka a tu są metalowe więc nikt się tego raczej nie spodziewa (bo to KV a nie K16) to jeśli nie dopilnujesz to po silniku.
apples - Sob Kwi 17, 2010 15:03

Zukowaty napisał/a:
apples, no co?
nic :mrgreen: poza tym co pisaliście o silnikach w innym poście :wink:
Zukowaty - Sob Kwi 17, 2010 15:23

apples napisał/a:
poza tym co pisaliście o silnikach w innym poście :wink:

Czyli to że nie padają uszczelki? Uszczelki padają w każdym aucie w każdym silniku ale w KV jest to na poziomie innych normalnych silników...czyli od święta. To że tu padła to akurat pech. Ja też miałem zajeżdżony motor z padniętą uszczelką co jednak o niczym nie świadczy. Seria K w tym przewodzi ;)

[ Dodano: Sob Kwi 17, 2010 15:23 ]
http://forum.roverki.eu/v...p=489609#489609

keczu - Sob Kwi 17, 2010 22:35

Markzo napisał/a:
1.8 ? przygotuj się na sprawdzenie go pod kątem uszkodzonej uszczelki pod głowicą (HGF), nie jest to tania impreza

Nie jest :razz: od 500€ zrobione przez jakiegos przypadkowego mechanika do 1200€ w serwisie (ceny z czesciami). I tak nie ma gwarancji ze bedzie dobrze po naprawie bo wiekszosc podchodzi jak do normalnej uszczelki. Oczywiscie w serwisie zrobia dobrze, ale ta cena. Auto pewnie ma walnieta uszczelkie, Rowerki sa tanie w IRL ,ale nie az tak. Daj jakegos linka do ogloszenia. Dobre auta w UK czy IRL sa drogie, nie ma jakis super okazji, a ze auto jak ma ponad 100 tys. mil. i jest np. z 2000r to juz jest traktowane jako zlom i pewnie zlomem jest jak cenione jest 1000€. Moja rada kup lepiej inne auto ,za tysiaka to moze jakas Micre wyrwiesz w dobrym stanie z tego rocznika. Pozdr.