Zobacz temat - [R75] Odwieczny problem webasto
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Odwieczny problem webasto

mapis79 - Nie Lis 07, 2010 14:54
Temat postu: [R75] Odwieczny problem webasto
Po wymianie pompy paliwa progowej ,pompy w baku ,przyszedł czas na wymiane pompy paliwa od webasto .webasto sie uruchania lecz nie dostje paliwa więc wnioskuje że pomka padła . Pytanie moje jest następujące jakiej firmy kupic ponieważ wole nawet nową podróbe
od używanej .

robo - Nie Lis 07, 2010 20:26

Sprawdź najpierw pompkę paliwa na krótko. Niestety bardziej prawdopodobne jest uszkodzenie płytki sterownika webasto jak pompki paliwa.
mapis79 - Nie Lis 07, 2010 21:01

Jutro sprawdzę wolałbym żeby to była pompka. Który przewód lub pin z webasto podaje napięcie na pompę .
robo - Nie Lis 07, 2010 21:31

Zasilanie pompy paliwa z webasto to brązowo-biały przewód - pin 6. Na Twoim miejscu też bym wolał żeby to była pompa paliwa ;-) . Powodzenia
mapis79 - Nie Lis 07, 2010 23:16

Przekopałem ponownie forum i widze, że niepotrzebnie zaczynałem temat , już znalazłem co chciałem , i wiem teraz że droga do uruchomienia webasto jest kręta i wyboista .Ponieważ już zacząłem to będę informował o postępach .

[ Dodano: Nie Lis 07, 2010 23:16 ]
Pompa działa a co dziwne jak "pod pompowałem" ręcznie paliwo do webasto i podałem napięcie na pin 1 to odpaliło i działa teraz pozostaje pytanie dlaczego nie podaje napięcia na pin1 z czujnika temperatury może jest uszkodzony?

apples - Pon Lis 08, 2010 09:26

mapis79 napisał/a:
dlaczego nie podaje napięcia na pin1 z czujnika temperatury może jest uszkodzony?
Zrób zwarcie na kablach od czujnika i będziesz wiedział. Czujnik temperatury webasto zwiera styki poniżej +5C°.
angel - Pon Lis 08, 2010 19:31

mapis79, jeszcze opcja jest taka, że musisz webasto testować jak jest silnik zimny, bo ono ma w sobie czujnik temperatury i jak płyn chłodzący ma około + 60st. wówczas webasto nie przejdzie w stan pracy.
Na zimnym silniku, odpalasz webasto na krótko i trzymając w ręku jakiś czasomierz sprawdzasz,
2min, 7sek - websato sprawdza pompkę paliwa więc powinna stukać jeśli się wyłączy po tym czasie to coś jest nie tak
dalej coś około 4min sprawdza świecę żarową i dalej w trybie czujnika płomienia do czsasu 4min 40sek., czyli jeśli webasto działa dłużej niż 5min to jest dobrze, jeśli wyłącza się po teście pompki paliwa a sama pompka jest sprawna to obstawiam sterownik webasto, być może tylko błą z pamięci do usunięcia, a być może do wymiany sterownik.

mapis79 - Pon Lis 08, 2010 23:24

webasto po udanym załączeniu działalo ok10 min gdy przestałem podawac +12 na pin 1 to wyłączyło się po 1-2 min
Z twojego opisu Angel wnioskuje że webasto samo się wylącza po osiągnięciu temperatury +60 stopni ?
Jeszcze jedno pytanko skąd podawane jest napięcie na czujnik temperatury webasto?

VMatas - Wto Lis 09, 2010 07:50

Z ECM.
ZiGi - Wto Lis 09, 2010 09:48

mapis79 napisał/a:
Przekopałem ponownie forum i widze, że niepotrzebnie zaczynałem temat , już znalazłem co chciałem , i wiem teraz że droga do uruchomienia webasto jest kręta i wyboista...


Myślę że najlepszy opis jest tutaj -> http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=45092

angel - Wto Lis 09, 2010 11:46

mapis79 napisał/a:
Z twojego opisu Angel wnioskuje że webasto samo się wylącza po osiągnięciu temperatury +60 stopni ?
tak, około + 60stopni, ponieważ webasto posiada wbudowany czujnik temperatury na swoim sterowniku.
mapis79 - Wto Lis 09, 2010 19:20

Mam jeszcze jedno pytanie gzie można kupic czujnik temperatury do załączania webasto?