Zobacz temat - [R75] Brak światła wstecznego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Brak światła wstecznego

Black_Eryk - Nie Mar 13, 2011 09:47
Temat postu: [R75] Brak światła wstecznego
Witam , zginęło mi światło od wstecznego i nie wiem gdzie szukać usterki bo żarówki sprawdzone i jedyne co mi przychodzi do głowy to albo jakiś czujnik albo wiązka z kablami lub jakaś wtyczka.... Macie może jakieś zdjęcie skąd wychodzą te kable? a może coś jeszcze innego mogło się stać?

pozdrawiam
Krystian

dukat11 - Nie Mar 13, 2011 10:04

Jak skręcisz koła to za lewym możesz wypatrzyć czujnik wstecznego. Może styki zaśniedziały albo wtyczka się zsunęła. Dotyczy to ręcznej skrzyni biegów
longer86 - Nie Mar 13, 2011 21:30

przy odrobinie zręczności, skreć koła w prawo wdrap się pod auto ściągnij wtyczkę z czujnika. i wsadź drut jak zaświeci się wsteczny to czujnik albo do wymiany... albo spróbuj dokręcić. Miałem to samo, czujnik po wykręceniu niby działa, ale w skrzyni chyba nie dawał rady, po wymianie wszystko działa jak należy
Dziadek - Nie Mar 13, 2011 22:27

To się dzieje,niestety.Często sam czujnik się wyciera i nie włącza styków.Można wymienić (do diesla pasują ponoć z Opla),albo spróbować podrajcować usuwając miedzianą podkładkę (zawsze to jakiś milimetr grubości) i nawinąć gwint teflonową taśmą do gwintów hydraulicznych.
Ja tak zrobiłem i działa już 2 lata.

longer86 - Nie Mar 13, 2011 23:46

a ja kupiłem na allegro nowy czujnik za 25 zł. działa jak talala :P
resort210 - Wto Sie 23, 2011 17:17

Gdzie dokładniej znajdę ten czujnik? Jestem zielony w tym temacie:( Skręcić koła w prawo i co dalej? Musze zdjąć nadkole? Proszę o krótką instrukcję dla laika.
longer86 - Wto Sie 23, 2011 18:16

da radę bez ściągania nadkola... najwygodniej ściągnąć koło, podstawić coś pod auto żeby nie spadło :P do czujnika dochodzą 2 przewody i jest wkręcany w skrzynię biegów od strony kabinywidać to dośc wyraźnie od spodu auta... spróbować go dokręcić...
merf3 - Pią Sie 26, 2011 00:16

Tez mialem ten problem w ty watku http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=49459
i znalezienie czujnika z przeczyszczeniem wd-40 pomoglo do dzis:)

Marek_75 - Nie Wrz 04, 2011 07:39

potwierdzam, też próbowałem reanimować czujnik (była niedziela) - i raz działał raz nie... Nazajutrz kupiłem w intercarsie nowy za 25 zł i jest git.
arkady - Wto Maj 29, 2012 21:02

http://allegro.pl/czujnik...2268037027.html



rozumiem ze taki to czujnik

[ Dodano: Wto Maj 29, 2012 21:02 ]
w intercarsie jest czujnik cos kolo 25zl tylko koles mi powiedzial ze od opla.
znalazl go wprowadzajac w szukajce rover 75
kupowac i nie przejmowac sie ze to z opla?

pavello200 - Pią Cze 20, 2014 13:46

a ja mam taki problem ze czujnik jest ale od niego nie idzie zaden kabel... mógłby mi ktoś popatrzeć gdzie mniej wiecej ma iść kabel od tego czujnika zebym mógł sprawdzić gdzie u mnie on się podzial? dzieki z góry
HarryVip - Pią Cze 20, 2014 17:51

arkady napisał/a:
kupowac i nie przejmowac sie ze to z opla?

Brać. Mój jest od Daewoo i pewnie dlatego kosztował coś koło 7 PLN. To chyba jedna z niewielu tak uniwersalnych części w R75. :mrgreen:

dawidd - Wto Lut 02, 2016 10:08

Mam pytanie, czy LSM bierze udział w zapalaniu światła wstecznego ? Czy światła wsteczne steruje bezpośrednio czujnik ze skrzyni? Potrzebuje do radia pociągnąć +12V od wstecznego i nie bardzo wiem gdzie szukać
prebenny - Wto Lut 02, 2016 10:13

dawidd na słupku pasażera jest biała kostka, i na którymś pinie jest +12 przy włączeniu wstecznego - poszukaj na forum info o dokładaniu lusterka fotochromatycznego to znajdziesz, na którym pinie.

[ Dodano: Wto Lut 02, 2016 10:13 ]
sknerko napisał/a:
wszystkie trzy kable do lusterka wychodza z złącza 610.
pin 11 kabel żółty -> plus lusterka
pin 12 kabel zielono czarny (chyba) -> plus z wstecznego
pin 3 kabel czarny -> masa lusterka
wtyczka jest przy prawym słupku

dawidd - Wto Lut 02, 2016 15:08

lusterko dokładałem i nie mam tego pinu podpiętego. Z tego co pamiętam to nie wszystkie auta miały ta kostkę i jak dobrze pamiętam u mnie jej brak
longer86 - Wto Lut 02, 2016 17:52

Jak dobrze kojarzę to włącznik wkręcany w skrzynie ma dwa przewody, one idą do LSM, a z tego razem z wiązką do tylnych lamp.
sknerko - Wto Lut 02, 2016 19:25

longer86 źle kojarzysz, są dwa przewody i jeden idzie na header plusowy i do lamp a drugi idzie na bezpiecznik 41 nad nogami pasażera
dawidd - Wto Lut 02, 2016 21:13

sknerko napisał/a:
bezpiecznik 41
i to mi wystarczy :) jutro będę tam grzebał:)
Sutber - Sob Paź 07, 2017 20:12

Witam. Przestało działać oświetlenie wsteczne. Nie wiem co może być przyczyną gdyż przepala się bezpiecznik. Po wymianie bezpieczenika i włączeniu wstecznego biegu sytuacja się powtarza...Czy miał ktoś podobny przypadek.Proszę o poradę co może być przyczyną takiej sytuacji. Wcześniej oświetlenie działało bez zarzutu.
sknerko - Nie Paź 08, 2017 20:41

kable w prawym boczku bagażnika do przejrzenia
Sutber - Sro Lis 01, 2017 10:38

Dziękuję za informację. Jutro zobaczę jak to wygląda. Pozdrawiam

[ Dodano: Sro Lis 01, 2017 10:38 ]
Witam ponownie. Usterka zdiagnozowana. Kable w bagażniku sprawdziłem i wszystko OK. Sprawdziłem Czujnik biegu wstecznego i.. bingo. Najpierw mostek na wtyczce czujnika i pojawiło sie światło wsteczne. Zamówilem nowy oryginalny ( 28 zł ) i wszystko działa jak należy. Tylko zastanawia mnie dlaczego przepaliło bezpiecznik. Dziękuję za podpowiedzi i sugerowane rozwiązania.
Pozdrawiam Forumowiczów