Zobacz temat - [MG ZR160] jak ustawic regulacje faz rozrzadu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR160] jak ustawic regulacje faz rozrzadu

scorpion - Wto Kwi 05, 2011 19:27
Temat postu: [MG ZR160] jak ustawic regulacje faz rozrzadu
witam jak ustawic to wszystko?
marcinmarcin - Sro Kwi 06, 2011 15:27

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=34991
scorpion - Sro Kwi 06, 2011 19:34

ale mam dylemat bo sciagnałem gorna obudowe z wałakami czyli wszystko zostało na miejscu vvc nie rozbierałem ale jak ustaiwe otwory obu vvc to nijak mi pasuje znak na wałku poprzedni własciciel zle zlozył? jest to mozliwe?
marcinmarcin - Czw Kwi 07, 2011 17:55

Nie pomogę Ci więcej. Jak kupiłem auto musiałem zmeinic uszczelke w tym tłoczku od faz rozrządu, więc przegrzebałem całą literaturę, ale w końcu się okazało że da się zdjąc ten grzybek, bez ruszania VVC. Na pewno możesz spytać PHJowi, Pawła Midowicza albo Mariusza z Warszawy, albo kogoś kto w poprzednim wątku robił, Sachar czy Lopez przeszli przez temat z sukcesem.
scorpion - Pon Kwi 18, 2011 20:24

a ten tłoczek czy czpien to ma chodzic ciasno czy lekko?
pajakVi - Wto Kwi 19, 2011 13:44

ciasno. Powinieneś tak wszystko zamontować żeby po ustawieniu (z założonym tłoczkiem) odpowiednio otworów montażowych mechanizmów vvc wysokość widocznej części pnia tłoka wynosiła ok 42mm.
Jeżeli nie rozbierałeś mechanizmów vvc to nie powinno być problemu.

scorpion - Czw Kwi 21, 2011 19:54

a i chłopaki co to moze byc zrobiłem silnik odpala normalnie ale nie berdzo chce sie krecic do 7 tys a jak jest ciepły ledwo do 3 zle ustawione fazy czy co :(pomocy