Zobacz temat - [R45] Wymiana foteli
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R45] Wymiana foteli

Kizashi - Sro Sie 03, 2011 14:00
Temat postu: [R45] Wymiana foteli
Witam,
Od jakich modeli poza MG ZS pasują jeszcze fotele i kanapa na tył do Rovera 45 sedan?
Od 75 chyba nie, ale coś mi się obiło o uszy, że może jednak... Może od którejś hondy?
Bardzo proszę o poradę, bo fabryczne fotele w R45 przygnębiają mnie maksymalnie.
Poprzednio jeździłem R75 i mazdą premacy po liftingu, stąd pewnie nie mogę przyzwyczaić się do skromniejszych standardów...
pozdrawiam i dziękuję
Kizashi

leszczu - Sro Sie 03, 2011 14:38

Od R75 na pewno nie podejdą. Ja twoim miejscu szukałbym od MG ZS. :wink:
borek88 - Sro Sie 03, 2011 17:18

Kizashi napisał/a:
ewnie nie mogę przyzwyczaić się do skromniejszych standardów...

a co z tylna kanapa jest nie tak??

Kizashi - Sro Sie 03, 2011 18:40

borek88,
Nie zrozumiałem Twojego skrótu myślowego...
Wymieniałbym zarówno przód i tył, bo są jednakowo brzydkie. Dawno nie miałem tak siermiężnej tapicerki.
pozdrawiam

borek88 - Sro Sie 03, 2011 23:11

jeśli sie nie mylę to fotele przednie sa bardzo podobne do tych co w 75??
a tył to nie wiem bo nie jeżdżę
ale faktycznie mi średnio wygodnie było w długich trasach
teraz mam z zs'a i wydaje mi się że wygodniej ale jeszcze nie robiłem z nimi 200km+ na raz
a co do najwygodniejszego auta jakim jeździłem to ford scorpio czy to z przodu czy za kierownica czy tym bardziej z tyłu wszędzie wygodnie z tym że z tyłu najlepiej
nie jeździłem bmw seri 5 ale e-klasa od 90 do 2005 nie robi takiego wrazenia jak skorupa
ani opel omega ani żaden podwyższany pseudo suv
poprostu scorpio gdyby nie było takie brzydkie z przodu to chyba bym to dzis tym jezdził

Kizashi - Czw Sie 04, 2011 01:44

borek88,
;-)
Aż takiego dużego doświadczenia w różnych modelach nie mam.
Fiatem 126 p - 135 tys. km
Golfem II - 40 tys. km
Suzuki Baleno kombi - 100 tys. km
Roverem 75 kombi 30 tys. km
Roverem 75 sedanem 20 tys. km
Mazdą Premacy 25 tys. km
Co do komfortu, to w długich trasach R75 był nieoceniony, za to do jazdy na krótkimm odcinkach z wysokiej Mazdy łatwiej było się wygramolić.
Myślę nad zmianą foteli dlatego, że te fabryczne w R45 są jak dla mnie smutne, szare, "brudne" (nawet jak czyste) i siermiężne...

[ Dodano: Czw Sie 04, 2011 01:44 ]
Gdybym miał hatchbacka, pewnie kombinowałby fotele z Civica. Nie mam 100% pewności, ale podejrzewam, że pasują. Jednak kupiłem (w mojej ocenie ładniejszego) sedana, więc z hondy foteli nie przełożę.

borek88 - Czw Sie 04, 2011 06:24

tymi samochodami co wymieniałem to raczej zdarzało mi sie jezdzic bo to dopieru drugi samochod jako moj

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=68595
w temacie wyzej znajdziesz fotele i zobaczysz czy takie ci odpowiadaja

Kizashi - Pią Sie 05, 2011 10:26

Oczywiście rozważałem opcje od MG ZS, ale chwilo widzę same angielskie, a mam 187 cm wzrostu, więc bez regulacji fotela ani rusz. Sam stelaża nie przełożę, a warsztat może mnie za to złoić. Pewnie poobserwuję jakiś czas alledrogo i może coś trafię.
W sumie to najbardziej podobają mi się czarne (welury?) z 45 w wersji poliftingowej, np. takie - skromne, ale eleganckie:
http://photos04.otomoto.p...C19644183_7.jpg

[ Dodano: Pią Sie 05, 2011 10:23 ]
Ale czy wie ktoś - pasują fotele jeszcze z jakichś innych modeli?

[ Dodano: Pią Sie 05, 2011 10:26 ]
Może Civic sedan '95-'00 ?