Zobacz temat - Kalendarz 2013 - dyskusje, propozycje, uwagi
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Pozostałe sprawy klubowe - Kalendarz 2013 - dyskusje, propozycje, uwagi

longer86 - Pon Sty 09, 2012 19:39

a szkoda bo chciałem powiesić szarego MG :D

to temat kalendarz 2012 zostawiam w spokoju, a tak przy okazji może warto ustalić coś na temat 2013? jakieś zmiany, propozycje?

MaReK - Wto Sty 10, 2012 02:58

zmiany są już ustalane/ustalone. Będzie to wyglądało inaczej niż dotychczas, ale o tym w osobnym wątku poinformuje Was Zarząd lub osoba odpowiedzialna za projekt.
Markzo - Wto Sty 10, 2012 07:56

ciekawy jestem obecnego projektu :D doczekać się nie można :P
tronsek - Wto Sty 10, 2012 08:36

MaReK napisał/a:
zmiany są już ustalane/ustalone. Będzie to wyglądało inaczej niż dotychczas, ale o tym w osobnym wątku poinformuje Was Zarząd
:hm: Może warto to przedyskutować na forum ??
kzrr - Wto Sty 10, 2012 10:09

Dokładnie tak jak Tronsek pisze, może przed zmianami warto by o nich porozmawiać ? Kazdy moze mieć jakies +/- jakieś sugestie etc.
longer86 - Wto Sty 10, 2012 15:43

kzrr napisał/a:
Dokładnie tak jak Tronsek pisze, może przed zmianami warto by o nich porozmawiać ? Kazdy moze mieć jakies +/- jakieś sugestie etc.

dobry pomysł żeby pogadac ;) rozumiem że zmieni się forma wybierania zdjęć. bo styczeń leci, nie będzie ankiety :( a tak zawsze z zaciekawieniem czekałem :D

MaReK - Wto Sty 10, 2012 16:06

Bierzcie aparaty i cykajcie fotki. Potem będziecie nadsyłać... ale forma wyboru pozostanie raczej do oceny komisji (póki co tajnej), ale raczej mającej coś wspólnego z grafiką i fotografiką.
Pływak - Wto Sty 10, 2012 16:12

No ale nie ma regulaminu i nie wiadomo czy warto robić fotki bo rok temu było wymagane 600DPI w tym roku może być więcej co przy formacie kalendarze będzie wymagało lustra z pełną klatką :rotfl: A tak poważnie właśnie dlatego lepiej teraz wrzucić zasady i je przedyskutować niż później znów mają się pojawiać wątpliwości, miliony pytań i poprawianie regulaminu w trakcie trwania konkursu.
MaReK - Wto Sty 10, 2012 16:20

Im lepsze zdjęcia tym lepiej ;) Im większe, ładniejsze, dobrze wykadrowane ;)
Wtedy jest szansa, że takie zdjęci się pojawi. A jak ktoś wyśle zdjęcie z telefonu komórkowego średniej klasy, to ono dojdzie, komisja je zobaczy, uśmiechną się i... będą czekać na następne. Z im większej ilości zdjęć będzie się wybierać tym lepiej. Ważne, żeby były to zdjęcia od ludzi z forum/klubu. Ważne żeby była różnorodność i zmieniające się obiekty. Szczegóły akcji są ustalane. Ja nawet widziałem pływaka w tej komisji, ale pewnie byłoby jak z moderacją ;P

kzrr - Wto Sty 10, 2012 16:56

Można by dać tematy na całe 12 msc, wtedy nie było by problemu.

A co do komisji to oprócz osób które się znają, przyda się ktoś kto się nie zna i powie "o #### niezłe" :D :D

Pływak - Wto Sty 10, 2012 17:02

MaReK napisał/a:
Ja nawet widziałem pływaka w tej komisji, ale pewnie byłoby jak z moderacją ;P

Cena kalendarza musiała by tak drastycznie wzrosnąć, ze nie wiem czy byli by chętni na niego ;)

Ja mam na początek dwa pytanka:
1. Są znów ograniczenia co do sympatyków?
2. Nadal będą na szybko wymyślane tematy sztucznie ograniczające liczbę nadsyłanych zdjęć?

MaReK - Wto Sty 10, 2012 17:02

I takie osoby też będą ;)
Co do tematów. Jedna koncepcja jest taka, żeby te tematy były nawiązujące do pór roku.
Niekoniecznie trzeba brać pod uwagę anomalia pogodowe, że mamy kwitnące drzewa w styczniu ;)
Może to być tradycjnie... śnieżek, bałwan... Zdjęcia warto już kolekcjonować, bo jak się ekipa dogada i ustalą zasady to trzeba będzie rozpocząć zabawę.

Ja proponowałem system, który pozwoli po zalogowaniu na forum wrzucić w miesiącu do 4 fotografii.
Co tam będzie się kryło... zdjęcia wszystkie będą widoczne dla komisji. Oni wewnątrz wybiorą te najciekawsze, a na koniec w listopadzie ustalą kolejność i opublikują. Tak się to podobno odbywa w innych klubach i nie ma problemu z czasem, brakiem zdjęć, terminami... wszystko jest na czas.

Ale szczegóły i tak poda nam Zarząd!

Pływak - Wto Sty 10, 2012 17:09

To ja powiem jak to jest u makaroniarzy od AR. Fotki mogą nadsyłać wszyscy. Jeśli ktoś wyśle na dany miesiąc wiecej niż jedno zdjęcie komisja i tak wybiera to, które jej zdaniem jest ładniejsze i publikuje w ankiecie jedno zdjęcie od jednego użytkownika. Tematyka dowolna byle zgadzała się z pora roku czyli bez śniegu w czerwcu itp. Ankiety zaczynają się już w listopadzie i konczą w następnym listopadzie wiec jest czas na opracowanie projektu i wysyłke kalendarzu przed nowym rokiem. Chyba do tej pory są już wybrane dwa zdjęcia na 2013. Swego czasu na forum AR były nagrody dla zwycięzców ale chyba sponsor zrezygnował i teraz nie ma myślę jednak, ze darmowy kalendarz dla zwycięzcy danego miesiąca byłby miłą nagrodą :) Biorąc jednak pod uwagę, ze u nas zarówno frekwencja jak i poziom są bardzo zróżnicowane w zależności od miesiąca opcja Marka w pewnym sensie jest najbezpieczniejsza.
Markzo - Wto Sty 10, 2012 17:23

może wydzielic to do tematu o kalendarzu na 2013, bo sie robi lekki bałagan?
kzrr - Wto Sty 10, 2012 17:56

Ja mam jeden prosty przepis na to żeby zdjęć do kalendarzu było co najmniej setki i wszystko bujało jak trzeba od A do Z. Jeden temat na cały rok.

Sexy dziewczyny na Roverach :D :D

(brak opcji z płcią brzydką dla kobiet) :P

kasjopea - Wto Sty 10, 2012 19:02

Cytat:
(brak opcji z płcią brzydką dla kobiet) :P
no to jakaś nędza jest :P .
kzrr - Wto Sty 10, 2012 19:11

kasjopea napisał/a:
no to jakaś nędza jest :P .


Ja tam bym nie chciał ogladąć tego co pelson albo chmielu mają w awatarach :rotfl:

Glodzio - Wto Sty 10, 2012 19:45

kzrr napisał/a:
kasjopea napisał/a:
no to jakaś nędza jest :P .


Ja tam bym nie chciał ogladąć tego co pelson albo chmielu mają w awatarach :rotfl:


i nie będziesz musiałbo jak sam zasugerowałeś wersja dla panów z pięknymi paniami, i wersja dla pań z czyms tam

Alexi - Wto Sty 10, 2012 21:36

Tajna komisja w tajnym glosowaniu wybierze tajne zdjęcia i odtajni je dopiero 15 grudnia ;-)
kasjopea - Wto Sty 10, 2012 22:04

Glodzio napisał/a:
wersja dla panów z pięknymi panami
:shock: .
To już chyba nie będzie potrzebna osobna wersja dla pań ;) .

Pawkaz - Wto Sty 10, 2012 22:05

MaReK napisał/a:
zdjęcia wszystkie będą widoczne dla komisji

A moim zdaniem powinny byc widoczne dla wszystkich

Alexi - Wto Sty 10, 2012 22:05

Jakby nie można było zrobić tak jak to robią w innych klubach, bardziej doświadczonych. To chyba nie złodziejstwo?

Pavka spokojnie ;-) nie napisali ile fotek. Już teraz mogę wysłać wszystkie fotki R które do tej pory zrobiłem i zawalić dysk na serverze :D

kzrr - Wto Sty 10, 2012 22:34

Glodzio napisał/a:
i nie będziesz musiałbo jak sam zasugerowałeś wersja dla panów z pięknymi panami, i wersja dla pań z czyms tam


No raczej nie to napisałem... czytamy czytamy i jeszcze raz czytamy :)

chmielu - Wto Sty 10, 2012 22:50

kzrr napisał/a:
kasjopea napisał/a:
no to jakaś nędza jest :P .


Ja tam bym nie chciał ogladąć tego co pelson albo chmielu mają w awatarach :rotfl:


cos masz do Erika Estrady? :]

MaReK - Wto Sty 10, 2012 23:25

Pawkaz napisał/a:
A moim zdaniem powinny byc widoczne dla wszystkich

Jaki to ma sens? Komisja wybierze fotki najładniejsze i opublikuje. Czy to będzie na zasadzie ankiety na koniec, tego nie wiem, niech oni wewnętrznie ustalą. Dla mnie wszystko może być tajne, a zdjęcia mogą pochodzić z zupełnie niezależnych sesji forumowych fotografików ;) Aby na koniec projekt był zwyczajnie ładny i nie trzeba było się za niego wstydzić ;) Od tego ta komisja jest, żeby na starcie zrobić odsiew nadsyłanego badziewia ;D

alexi napisał/a:
uż teraz mogę wysłać wszystkie fotki R które do tej pory zrobiłem i zawalić dysk na serverze :D

Jak. Na pewno będzie podany limit i serwer nie pozwoli w jednym miesiącu, od jednej osoby przyjąć barachła ;)

Może trzeba zrobić taki system, że own projekt zrobi bez zdjęć, a ludzie sobie będą wrzucać 12 fotek i wysyłać do drukarni ;) Będzie taki unikatowy kalendarz w/g uznania każdego zainteresowanego ;D

Alexi - Wto Sty 10, 2012 23:29

MaReK napisał/a:
Pawkaz napisał/a:
A moim zdaniem powinny byc widoczne dla wszystkich

Jaki to ma sens?


A taki że jak wszędzie są układy i układziki.

Markzo - Wto Sty 10, 2012 23:31

jaka by forma wyboru zdjęć nie była, to bez dobrych fot można zapomnieć o porządnym kalendarzu, więc nie marudzić tylko brać aparaty i pstrykać i pstrykać i jeszcze raz pstrykać, bo do gadania to jest ludzi, że ho ho a potem prace nadsyłają ciągle ci sami :/
Alexi - Wto Sty 10, 2012 23:31

MaReK napisał/a:
Może trzeba zrobić taki system, że own projekt zrobi bez zdjęć, a ludzie sobie będą wrzucać 12 fotek i wysyłać do drukarni Będzie taki unikatowy kalendarz w/g uznania każdego zainteresowanego


Taki to ja zaraz mogę sobie zrobić.

MaReK - Wto Sty 10, 2012 23:34

alexi napisał/a:
A taki że jak wszędzie są układy i układziki.


Na układy nie ma rady ;)
Gdyby chodziło o jakieś wielomilionowe kontrakty na koniec, dla każdej wygranej foty... pewnie można by było doszukiwać się przekrętów. Ale w tej skali projektu, to i tak dobrze, że ktoś cokolwiek chce zrobić w ramach swojego wolnego czasu ;)

Alexi - Wto Sty 10, 2012 23:37

A ok to ja już wiem czyje fotki zobaczę na ścianie w 2013. Jeśli dożyjemy.
Markzo - Wto Sty 10, 2012 23:38

alexi napisał/a:
A ok to ja już wiem czyje fotki zobaczę na ścianie w 2013. Jeśli dożyjemy.

czyje?

Alexi - Wto Sty 10, 2012 23:42

A to zależy kto w komisji ;-)
Markzo - Wto Sty 10, 2012 23:42

:rotfl:
MaReK - Wto Sty 10, 2012 23:43

Ja też wiem ;)
Klubowiczów i Sympatyków z Klubu ROVERki.pl, poniekąd posiadaczy tych aut.

[ Dodano: Wto Sty 10, 2012 23:43 ]
alexi napisał/a:
A to zależy kto w komisji ;-)

Czyli jeszcze nie wiesz ;)

Pływak - Wto Sty 10, 2012 23:49

No czasem może być Alfa...

:hahaha:

maniaq - Sro Sty 11, 2012 13:25

Uwazam, ze dobrze by bylo zrobic spis tematow ale glosowanie zostawic na koniec, sposrod zdejc wybranych przez redakcje.

JA widze roznice w jakosci poszczegolnych fot w poprzednim kalendarzu, wiec wydaje mi sie ze dobrze by bylo trzymac pewien standard. Rozdzielczosc teraz kazda malpka nawet ogarnie ale szumy, ostrosc itp nie zawsze bedzie na tyle przyzwoite zeby prezentowac to zdjecie w kalendarzu. Wydaje mi zie ze zdjecia powinny byc podsylane w oryginale zeby uniknac porblemow ze ktos zgubil itp, a redakcji kalendarza bedzie latwiej oceniac jakosc zdjec niz po miniaturkach 800x600 ;)

Wydaje mi sie ze miesieczne kalendarze motywowaly do pracy, ale .. ja np czasu nie mialem zeby zrealizowac pewne pomysly , a potem ... bylo za pozno :D wiec sa dwie strony medalu .

mike-l - Sro Sty 11, 2012 14:22

Nie wypowiadałem się do tej pory w temacie kalendarzy, ale obserwuję Wasze dyskusje od dłuższego czasu i zdanie kolegi
maniaq napisał/a:
Uwazam, ze dobrze by bylo zrobic spis tematow ale glosowanie zostawic na koniec, sposrod zdejc wybranych przez redakcje
jak najbardziej popieram.
Znając tematy na każdy miesiąc można zaplanować sesje "w czasie i przestrzeni".
Rok temu (okres zimowy, a nie to co teraz mamy za oknem...) zrobiłem całkiem sympatyczne zdjęcia zimowe, ale wymóg 10 megapixeli mnie po prostu zastrzelił. Na szczęście później ten wymóg zmieniono, ale było za późno. Oczywiście nie twierdzę, że moje zdjęcia były super-hiper nadające się do kalendarza, bez szumów, wykadrowane itd, ale pokusa spróbowania była :P Zatem poproszę o jasne i niezmienne kryteria od początku :)

MaReK - Sro Sty 11, 2012 17:44

Ja osobiście obawiam się, że jeśli będą podane tematy, to większość zostawi sobie robienie zdjęć na lato/wiosnę. Zima odpadnie i będzie mniej zdjęć. Uniwersalny temat, to zdjęcie samochodu z tłem nawiązującym do danego miesiąca kojarzącym się jako pora roku, a nie jako data jakiegoś wydarzenia.

Pozdrawiam,

walkie - Sro Sty 11, 2012 19:45

Co nie zmienia faktu, że większość zostawi sobie robienie zdjęć na lato/wiosnę bo cieplej, chętniej wylezą z domu, auto będzie czystsze etc. ;)
Pawkaz - Sro Sty 11, 2012 20:02

MaReK napisał/a:
Pawkaz napisał/a:
A moim zdaniem powinny byc widoczne dla wszystkich

Jaki to ma sens?

Aby wiedziec z jakimi zdjeciami sie przegralo

Alexi - Sro Sty 11, 2012 21:35

MaReK napisał/a:
Ja osobiście obawiam się, że jeśli będą podane tematy, to większość zostawi sobie robienie zdjęć na lato/wiosnę. Zima odpadnie i będzie mniej zdjęć.


Ja tam nawet lubię zimą coś pstryknąć. Jeśli w ogóle jest śnieg. Bo jeśli nie to jedyna zima to ustawienie sobie datownika w aparacie :D

kruszon - Wto Sty 17, 2012 23:16

Hej!

Takie cos mi do głowy przyszło. Zamiast dzielić fotki miesiącami, to zrobić tak jak gdzieś tutaj było wspominane - porami roku. Wybory zdjęć jeśli miałyby być jednak w ankietach, ale podzielone też porami roku - kazdy ma 3 glosy w danym kwartale. 3 najlepsze zdjecia kwartalu do kalendarza (czy tam na rozkladówke jak kto woli ;))
Tematyka dowolna - wtedy naprawdę będzie z czego wybierać. Dzięki podziałowi kwartalnemu nie będize tez akcji, że we wrześniu wszyscy juz dawno o robieniu zdjec do kalendarza zapomnieli a w listopadzie trzeba wybrac. Jesieni w kalendarzu by nie bylo w ogole ;)

Co Wy na to?

Pozdrawiam

slax - Czw Sty 19, 2012 18:45

Słuchajcie jak by nie było mamy już druga połowę stycznia, a jakiejś potencjalnej tematyki czy zasad choćby ogólnych, nie ma :???: a w moim przekonaniu powinny już dawno być.

Ja to widzę tak:

Zrobić jakąś obszerna listę tematów, nie tylko na konkretne miesiące, ale tak jak na maturze z polskiego, powiedzmy z 50-60 tematów na cały rok, bez podziału na miesiące.
Uważam, że nie wszyscy muszą mieć od razu 100 pomysłów na dobre zdjęcie, są tez tacy którym wystarczy jakaś polna droga, czy kawałek muru, żeby wymyśleć coś fajnego, ale są tez tacy których trzeba trochę ukierunkować.

Ostateczny wybór fotek do kalendarza zostawił bym, tak jak wcześniej była mowa, zarządowi czy jakiejś kompetentnej komisji. Moim zdaniem żadna ankieta nie ma u nas sensu, bo głosujących u nas było po prostu za mało, a jakoś nie chce mi się wieżyc ze teraz to się zmieni. Wystarczyło się zgadać z kilkoma znajomymi z forum i już zwycięstwo gotowe, wydaje mi się ze widać to było choćby po tym ze wygrywały zdjęcia, nie bójmy się powiedzieć co najmniej kiepskie :/ Oczywiście bez obrazy dla autorów, nie każdy jest mistrzem.
Na koniec roku ów komisja ogłasza zwycięzców, i kalendarz idzie do druku. Myślę tez że dobrze było by gdyby jakiś Nadworny Klubowy Grafik zajął się zwycięskimi zdjęciami, mam na myślę obróbkę to znaczy kolory ewentualnie kadry, bo część zdjęć na pewno będzie tego wymagała, dowodem tego jest obecny kalendarz. No chyba że tak miało być, to zwracam honor.

Mam jeszcze jeden pomysł, ktoś wcześniej wspomniał o nagrodach dla zwycięzców, i o braku ewentualnych sponsorów. myślę że fajnie było by zrobić w kalendarzu np. dodatkową stronę, choćby ostatnią gdzie można by wykupić małą reklamę, jest na stronie klubowej opisanych parę firm ściśle związanych z marka Rover, może oni byli by w stanie przeznaczyć parę złotych (50-100) na nagrody dla autorów zwycięskich zdjęć, w zamian za baner na ostatniej stronie kalendarza.

Chcę jeszcze nadmienić że są to moje subiektywne spostrzeżenia, nie oczekuje że ktoś weźmie je w ogóle pod uwagę i wprowadzi w życie. Temat ten powstał w prawdzie właśnie po to żeby wyrazić swoją opinię.

longer86 - Czw Sty 19, 2012 19:03

slax napisał/a:
robić jakąś obszerna listę tematów, nie tylko na konkretne miesiące, ale tak jak na maturze z polskiego, powiedzmy z 50-60 tematów na cały rok, bez podziału na miesiące.


to może być problem z liczbą tematów, ograniczyłbym się tylko do pory roku, może akurat ktoś strzeli fajna fotę której nie będzie mozna dopasować do tematyki i kupa będzie. Mniej ograniczeń, wieksze pole do popisu i pomysłowości. Wstępny przesiew zdjęć przez jakięś jury. W przypadku dużego zainteresowania i wybrania większej ilości zdjęć niż potrzeba, zrobić dużą ankietę z wyborem 12 zdjęć, kolejność w kalendarzu ustalona przez osoby zajmujące się kalendarzem.

nie wiem czy jest jakiś sens dzielenia chętnych na sympatyków i klubowiczów, chyba że to nałożone jakoś z góry.

slax - Czw Sty 19, 2012 20:38

Dlaczego problem z tematami, zrobić burze mózgów na SB albo w jakimś oddzielnym temacie i w dwa dni będzie tematów multum, zostaje tylko wybrać najlepsze i jazda, Co do podziału na Klubowiczów i Sympatyków to też uważam że nie powinno go być
maniaq - Czw Sty 19, 2012 23:19

wydaje mi sie mnozenie tematow na sile, bezsensowne... moze po prostu wybierzmy dobre zdjecia ? wiem ze to moze byc malo motywujace, ale jak ktos nie ma pomyslu to i tak nic z tego nie bedzie jak mu go narzucimy... co z tego ze komus narzucimy temat jak go nei bedzie umial zrealizowac...

jestem za owiedzmy podzialem roku na 4 czesci i glosowania w tych okresach przez dluzszy czas, zeby wieksza liczba osob mogla oddac glos,bo tak to sie okazywalo ze w glosowaniach bralo po ledwo kilkadziesiat osob... wiem ze nie jest nas tysiace, ale magiczna liczba 100 glosow nie jest IMHO porblemem przy sprawnej pormocji :) pomysl z reklamami uwazam za wart rozpatrzenia :) bylaby nagroda dla autorow wygrywajacych zdjec i moze zarzad dysponowalby ilomas sztukami w celu pormocji, przy organizacji zlotow itp itd...

slax - Sob Sty 21, 2012 14:37

to jak z tym kalendarzem, bo niektórzy pewnie chcieli by już robić jakieś fotki, a tu nie wiadomo czy można focic co się chce czy nie, a później to i śniegu może nie być
maniaq - Sob Sty 21, 2012 17:00

fotki mozesz robic ZAWSZE, a czy wejda dokalendarza... tego teraz sie nei dowiesz ;) nikt ci nie oieca ;P
longer86 - Pią Lut 17, 2012 19:15

ustalono jakieś konkrety co do kalendarza? bo czas ucieka :wink:
Markzo - Pią Lut 17, 2012 23:50

http://forum.roverki.eu/v...6a2906dd#699880

fffffffffristajlo :D podobają mi się nowe reguły ;)

Pływak - Pią Kwi 20, 2012 10:25

Jak tam kalendarz bo termin był do 15 dziś mamy 20 i prezentacji prac nie ma. Nic nie zostało wysłane czy znów zlewka jak w zeszłym roku? :mrgreen:
walkie - Pią Kwi 20, 2012 10:49

o widzisz, jak to zleciało! ;) zakończył się etap, daj nam chwilkę czasu na przygotowanie tegoż w wersji przyswajalnej i strawnej :)
Pływak - Pią Kwi 20, 2012 11:04

Ok spoko ;) Pewnie tyle fotek nadesłali, ze nie można przerobić w tydzień :mrgreen:
walkie - Pią Kwi 20, 2012 13:15

Pływak, bez szans ;)
Pływak - Wto Maj 08, 2012 20:13

... a jednak zlewka :]
tronsek - Wto Maj 08, 2012 20:40

Pływak napisał/a:
... a jednak zlewka
Dokładnie, z resztą większość ważnych spraw jest załatwiana na ostatnią chwilę. Byle szybko, byle było, a spróbuj tylko skrytykować...
Jak tak dalej pójdzie to z kalendarzem będzie tak jak w tej komedii: http://www.youtube.com/watch?v=7CNI-Q7c80w

maniaq - Wto Maj 08, 2012 22:47

a krytykujcie, tylko z argumentami a nie ot tak ;)

Termin minal, ale nie ma zdjec jeszcze, bo byly dosylane. Czesc osob na mailing sie obudzila i nawet po terminie pytala o mozliwosc doslania - takze nie tylko ci co robia cos przy kalendarzu , ale tez ci co wysylaja maja inne rzeczy na glowie niz tylko kalendarz ;)

Pływak - Sro Maj 09, 2012 07:21

A jakie tu argumenty dawać? Prawie miesiąc po terminie dwukrotnie przypominałem i ZLEWKA totalna. Standardowo też żadnej informacji dla szarego użytkownika. Przyszło za mało fotek? Termin został wydłużony? Nie przyszło nic co spełniało wymagania? To dlaczego nie pojawiła się żadna informacja tylko jak zwykle wychodzi się z założenie, ze wszyscy wszystko wiedzą, a na pytanie o ilośc nadesłanych fotek dostałem odpowiedz od walkie "nie chce na razie nic zdradzać" :lol: Jakiś czas temu dostałem maila czy nie zgodził bym się cyknąć fotek tym co mają fajne auto a sami nie potrafią, nawet chciałem zaproponować friq, ze zrobię mu kilka fotek jego ZR'a dlatego też się zainteresowałem tą edycją ale skoro ze strony organizacji jest taka zlewka to tym bardziej z mojej strony będzie. Powodzenia życzę bo z takim podejściem na pewno się przyda :]
maniaq - Sro Maj 09, 2012 09:48

Plywak, no to wybacz, ze nikt cie pisemnie , listem pocztowym, z pieczecia woskowa nie poprosil :D

Mam wrazenie ze w kazdej dyskusji jestes strona narzekajaca O_o mimo, ze konkurs foto jest otwarty i stara sie zarzad robic tak by przyciagac wieksza ilosc osob do dzialania, to nadal czujesz sie olany...

To prosze napisz tutaj ILE ZDJEC wyslales, ze czujesz sie tu olewany, ile sesji innych aut zrobiles >? DZIEKUJE ;) IMHO koniec OT, bo nie mamy o czym gadac, bo jak kazdy by wykazywal taka postawe, to zdjec byloby ZERO :)

przedostatnie zdanie obrazuje najlepiej twoja postawe, chcialem, ale mi sie nie chce... ZLEWKA :)

Pozdrawiam i moze w 2014 zachce ci sie COS zrobic, a nie tylko sie uzalac i miec roszczenia :)

Pływak - Sro Maj 09, 2012 10:07

maniaq napisał/a:
Plywak, no to wybacz, ze nikt cie pisemnie , listem pocztowym, z pieczecia woskowa nie poprosil :D

Ale o co mnie ktoś miał prosić? Dostałem maila od Owna i się zgodziłem później temat ucichł. Czy podanie informacji o opóźnieniu i powodach jest aż tak trudne? Wielostronicowe dyskusje potrafisz prowadzić, a napisać jedno zdanie o tym co się dzieje z konkursem to widzę, ze Ci bardzo trudno, a może też podpisałeś cyrograf o tajemnicy tak jak walkie i nic nie możesz zdradzić? :lol: Pytałem ile zdjęć zostało nadesłanych to tajemnica, opóźnienie podobno spowodowane tym, że trzeba wszystko przygotować w wersji przyswajalnej dla użytkowników więc wnioskowac można, ze tyle prac przyszło, ze nie można przerobić :]

Cytat:
Mam wrazenie ze w kazdej dyskusji jestes strona narzekajaca O_o

A ja mam wrażenie, ze w każdej dyskusji grasz adwokata...

Cytat:
mimo, ze konkurs foto jest otwarty i stara sie zarzad robic tak by przyciagac wieksza ilosc osob do dzialania, to nadal czujesz sie olany...

O konkursie można napisać tylko tyle, ze jest bo jest. Ani żadnego banera zachęcającego do wysyłania zdjęc, ani prezentacji prac po miesiącu od zakończenia pierwszej edycji, a co sie z nim dzieje to wie pewnie Tylko kilka osób "zaangażowanych" w konkurs..

Cytat:
To prosze napisz tutaj ILE ZDJEC wyslales, ze czujesz sie tu olewany, ile sesji innych aut zrobiles >? DZIEKUJE ;)

Dlatego pytałem co z konkursem i ile zdjęć zostało nadesłanych żeby ewentualnie móc coś działać zgadać się z kimś z okolicy kto ma R/MG ale jeśli oczywiście nie było żadnego info, że fotek mało i termin nadsyłania został przedłużony to wybacz ja zgadywał nie będę, a sesji to ostatnio kilka zrobiłem niestety nie wiem czy np BMW, VW i Alfa by się załapały do kalendarza Roverkowego ;]

Cytat:
IMHO koniec OT, bo nie mamy o czym gadac, bo jak kazdy by wykazywal taka postawe, to zdjec byloby ZERO :)

Gdyby każdy miał taką postawę jak organizatorzy to nikt by też nic nie wysłał, bo wszyscy odkładali by wysłanie zdjęc na później i tak aż do końca roku :lol:

Cytat:
przedostatnie zdanie obrazuje najlepiej twoja postawe, chcialem, ale mi sie nie chce... ZLEWKA :)

Raczej chciałem ale nie widzę sensu :]

Cytat:
Pozdrawiam i moze w 2014 zachce ci sie COS zrobic, a nie tylko sie uzalac i miec roszczenia :)

Jakie roszczenia? Jak byś choć raz przeczytał wątek w którym bierzesz udział ze zrozumieniem to zauważył bys, ze nie załatwiam tu swoich prywatnych spraw, a po prostu pisze to aby każdy z nas mógł dostać lepszy kalendarz i żebym znów nie pisał "a nie mówiłem" :]

maniaq - Sro Maj 09, 2012 10:19

Czy to twoj ulubiony zwrot - "Jak byś choć raz przeczytał wątek w którym bierzesz udział ze zrozumieniem to zauważył bys, ze" czy masz go pod ctr+c ctrl+v ?

odpowiem po raz ostatni.
1. Dostales maila z prosba, NIC nie zrobiles NIC nie nadeslales .


2. wypoiwadam sie, bo moze widze dwei strony medalu a nie jedna ;)


3. Baner byl, ale ZLot jest impreza ze tak powiem nadrzedna, bo konkurs bedzie trwal i po zlocie, wtedy baner wroci - chyba logiczne ?


4. Od przybytku glowa nie boli. Na razie czekasz i komentujesz w glupi sposob, nie wykazujac pozytywnej postawy, zrob zdjecia i wtedy sie interesuj co z nimi sie dzieje. Narazie tylko mam wrazenie ze piszesz dla pisania. Napisal ci OWN, ale jak widac nie prosil cie dosc dlugo i namietnie, bys ulegl . Nadal ZDJEC od ciebie 0 .

5. Kto chcial to wyslal, nie musial miec zaproszenia od zarzadu w postaci osobiscie skierowanej prosby jak TY, a mimo to mogli przesac , reagujac na banery czy mailing. Czyli ty OLALES prosbe osoby z zarzadu. Inni nadeslali i moga poczekac na info, ty nic nie zrobiles, a sie rozpisujesz. Tak czy nie ? przyznaj sie w koncu , ze NIC nie zrobiles w kierunku rozwoju tego kalendarza, a ciagle masz jakies roszczenia o info, o ilosc zdjec, o to by je pokazac....


6. Jak nie widzisz sensu, to przykre... tylko nie rozumiem po co bijesz piane i tracisz czas na cos co dla ciebie nie ma sensu ?


7. Kalendarz powstanie ze zdjec ! nie z gadania, narazie w niczym nie pomogles ! krytykowac latwiej, burzyc latwiej, ale cos stworzyc z niczego, to juz trzeba sie wysilic odejsc od klawiatury i przestad klepac farmazony.



koniec OT, jak nadeslesz zdjecia to twoje pretensje beda uzasadnione, a narazie to takie czepianie sie dla sportu i chyba z nudow.

NIE BEDE juz odpisywal na takie zaczepne TXT jak w poprzedniej twojej odpowiedzi, wiec nie musisz sie wysilac, co mialem do powiedzenia >>>>>>>> zostalo powiedziane.

Pozdrawiam. :)

Pływak - Sro Maj 09, 2012 10:48

maniaq napisał/a:
Czy to twoj ulubiony zwrot - "Jak byś choć raz przeczytał wątek w którym bierzesz udział ze zrozumieniem to zauważył bys, ze" czy masz go pod ctr+c ctrl+v ?

Automatycznie się wkleja jak cytuje twoje wypowiedzi :]

Cytat:
1. Dostales maila z prosba, NIC nie zrobiles NIC nie nadeslales .

Nie dostałem maila, a PW i nie z prośba a z propozycją i dopiskiem "Na razie są to jeszcze plany" jesli nie wiesz co dokłądnie dostałem to nie komentuj. Poproś own to Ci przesle całą tresc bo pewnie taką samą dostali inni uzytkownicy forum.

Cytat:
2. wypoiwadam sie, bo moze widze dwei strony medalu a nie jedna ;)

A ja się wypowiadam bo nie jest tak super jak Ty to widzisz. Zreszta nie tylko ja tak uważam.

Cytat:
3. Baner byl, ale ZLot jest impreza ze tak powiem nadrzedna, bo konkurs bedzie trwal i po zlocie, wtedy baner wroci - chyba logiczne ?

Rozumiem ograniczenia forum do jednego banera :]

Cytat:
4. Od przybytku glowa nie boli.

Jak widac chyba niektórych rozbolała bo od 4 tygodni cisza :lol:

Cytat:
Na razie czekasz i komentujesz w glupi sposob

Może jedyny jaki do odbiorcy trafia? :]

Cytat:
Napisal ci OWN, ale jak widac nie prosil cie dosc dlugo i namietnie, bys ulegl . Nadal ZDJEC od ciebie 0 .

Po raz kolejny napisze zanim zaczniesz o czymś pisać zgłęb temat bo piszesz głupoty. Zobacz jak wyglądała ta propozycja później komentuj.

Cytat:
5. Kto chcial to wyslal, nie musial miec zaproszenia od zarzadu w postaci osobiscie skierowanej prosby jak TY, a mimo to mogli przesac , reagujac na banery czy mailing. Czyli ty OLALES prosbe osoby z zarzadu. Inni nadeslali i moga poczekac na info, ty nic nie zrobiles, a sie rozpisujesz. Tak czy nie ? przyznaj sie w koncu , ze NIC nie zrobiles w kierunku rozwoju tego kalendarza, a ciagle masz jakies roszczenia o info, o ilosc zdjec, o to by je pokazac....

Po raz kolejny bredzisz. Nic nie olałem może jeszzce o tym nie wiesz ale od 2 lat nie posiadam auta marki R/MG nie mogę zabrać aparatu i jechać zrobić zdjęc. Moge natomiast zaoferować swój czas i sprzęt i tak to miało wyglądać, ze to do mnie zgłasza sie ewentualny chętny i ja mu te zdjęcia robię ale tradycyjnie wypowiadasz sie o czymś o czym pojęcia nie masz. Gdyby natomiast padła prośba o nadesłanie zdjęć bo jest ich mało to wtedy spróbował bym na własną rękę poszukać kogoś w okolicy z fajny R/MG ale nie oczekuj ode mnie, ze będę wszystko za kogoś załatwiał i sam jeździł i szukał chętnych na zdjęcia.

Cytat:
6. Jak nie widzisz sensu, to przykre... tylko nie rozumiem po co bijesz piane i tracisz czas na cos co dla ciebie nie ma sensu ?

Bije w nadzieji, ze się w koncu coś ruszy.


Cytat:
7. Kalendarz powstanie ze zdjec ! nie z gadania, narazie w niczym nie pomogles ! krytykowac latwiej, burzyc latwiej, ale cos stworzyc z niczego, to juz trzeba sie wysilic odejsc od klawiatury i przestad klepac farmazony.

Przeanalizuj poprzedni wątek i zobacz w czym pomogłem a w czym nie. Pomysły o których pisałem rok temu które wtedy byłe "bee" nagle okazały się dobrymi pomysłami i obowiązują w tego rocznej edycji. Tak to właśnie ja najgłośniej krzyczałem i "biłem piane" rok temu aby konkurs był otwarty. Proponowałem również aby osoby ogarniające temat fotografii robiły zdjęcia dla innych osób i aby zapisek odnośnie jednego autora został zmieniony na jedno auto. Ale oczywiście lepiej wbić w dyskusje nie mając pojęcia o niej.

Cytat:
koniec OT, jak nadeslesz zdjecia to twoje pretensje beda uzasadnione, a narazie to takie czepianie sie dla sportu i chyba z nudow.

Jak ktoś sie do mnie zgłosi z prośbą o zrobienie zdjęć to je zrobię :]

Cytat:
NIE BEDE juz odpisywal na takie zaczepne TXT jak w poprzedniej twojej odpowiedzi, wiec nie musisz sie wysilac, co mialem do powiedzenia >>>>>>>> zostalo powiedziane.

I teraz twój ulubiony tekst o kończących sie argumentach mi się nasuwa :D

Cytat:
Pozdrawiam. :)

Również pozdrawiam :)

siemion_ - Sro Maj 09, 2012 12:01

Nie ma co się nakręcać, widać że jest delkatny poślizg do tego był jeszcze po drodze długi leniwy czas majowy. Podsumowanie pojawi się na pewno. Tymczasem wyszło słoneczko więc łapcie za aparaty i róbcie zdjęcia, bo to tutaj jest najważniejsze.
kris-tofer - Wto Maj 29, 2012 10:16

Takie moje pytanie i spostrzeżenie:
Czy klubowicze wchodzący w skład komisji wyboru zdjęć do kalendarza 2013 także mogą wysyłać zdjęcia własnych samochodów?
Moim zdaniem nie jest to sprawiedliwe podejście do tematu, tym bardziej, że nadesłanych zdjęć z I etapu nie jest dużo i wcale nie zdziwię się jeśli zostanie wybrane zdjęcie osoby wchodzącej w skład takiej komisji...
Moim zdaniem komisja nie powinna brać udziału w konkursie, żeby potem nie było podejrzeń o głosowanie na własne zdjęcie i co gorsze, żeby nie było podejrzeń o kolesiostwo.

siemion_ - Wto Maj 29, 2012 11:23

Takie to jest nasze polskie piekiełko. Wszyscy wszędzie widzą kolesiostwo, kumoterstwo i coś tam jeszcze. A mniej im zależy na końcowym rezultacie. Decyzja o powołaniu komisji nie była łatwa, bo obawiałem się właśnie takiej sytuacji. Zdjęć będzie jak na lekarstwo a jedyne chętne osoby do współpracy będą miały zamkniętą drogę do publikacji. Na szczęście jest jeszcze czas i mam nadzieje że pojawi się więcej zdjęć. Jeśli nie, jest przygotowany plan B.
walkie - Wto Maj 29, 2012 11:24

kris-tofer, niektóre osoby wchodzące w skład projektu kalendarza 213 robią profesjonalne zdjęcia i podsyłają oni także wykonane swoje zdjęcia.
Ponadto osoby te, zdeklarowały się że przygotują sesje zdjęciowe samochodów, których właściciele o to poproszą bądź zostaną poproszeni o zgodę. I nie jest to ani ukryte, ani zatajone, ani żadne kolesiostwo itp. Po prostu chcemy, żeby kalendarz w 2013 roku był na naprawdę wysokim poziomie i dokładamy do tego wszelkich starań. Również na zlocie, przez osoby z komisji zostało wykonanych sporo fotek właśnie pod tym kątem. Także cycuszku, nie denerwuj się, nikt nie chce tu na siłę wciskać swojego samochodu w karki kalendarza, :)

kris-tofer - Wto Maj 29, 2012 11:33

No dobra, zgadzam się, żeby np. walkie, profesjonalnie zrobiła zdjęcie mojego samochodu (co jest moim marzeniem) ale jak widzę kilka przeciętnych zdjęć w galerii do kalendarza i profesjonalne osoby z komisji i to jego samochodu, to uważam to za wykorzystywanie swojej ''posady'' komisyjnej do zagłosowania na najlepsze zdjęcie z pośród tych nadesłanych.
Pływak - Wto Maj 29, 2012 11:38

Tej edycji już komentował nie będę bo nie ma sensu jaka jest każdy widzi ale mam kilka propozycji na następne:

Może jak już jest po zlocie dać jakiś baner zachęcający do wysyłania fotek? Może zarząd zachęci do brania udziału jakimiś nagrodami bo ponoć ma na stanie wiele gadżetów związanych z R/MG. Np autorzy najlepszych fotek z danej edycji otrzymają jakiś drobny upominek? Można by robić ankiety co edycje z zastrzeżeniem, ze zwycięzca otrzymuje gadżet ale o ostatecznej formie kalendarza i tak decyduje komisja na koniec wszystkich edycji?

Rzuciło mi się w oczy kilka fajnych ujęc ze zlotu i dobrze by było aby komisja zadbała w miare możliwości o to aby pojawiły sie w konkursie bo nie kazdy autor moze wpaśc na pomysł podesłania ich samemu.

pelson91 - Wto Maj 29, 2012 11:38

kris-tofer napisał/a:
to uważam to za wykorzystywanie swojej ''posady'' komisyjnej do zagłosowania na najlepsze zdjęcie z pośród tych nadesłanych.

To chyba o to chodzi, żeby wybrać najlepsze zdjęcia, nie? :lol:

walkie - Wto Maj 29, 2012 11:43

kris-tofer, mógłbyś być niezadowolony z efektów, bo ja nie posiadam profesjonalnego sprzętu, i niestety nie spełnię Twoich i swoich marzeń o wspólnej sesji ;)
Ponadto, te dwa zdjęcia, o których piszesz są eksperymentalne, wrzucone jako jednej z nadesłanych, więc naprawdę, nie stresuj się, będzie dobrze. :)

PS. Co to za avatar, wolałam Twój stary. :)

[ Dodano: Wto Maj 29, 2012 11:41 ]
Pływak napisał/a:
Może jak już jest po zlocie dać jakiś baner zachęcający do wysyłania fotek?


Banner jest przygotowany, teraz go zdetronizował zlotowy, ale jak się wszyscy po zlocie ogarną pewnie wróci :)

[ Dodano: Wto Maj 29, 2012 11:43 ]
Pływak napisał/a:
Rzuciło mi się w oczy kilka fajnych ujęc ze zlotu i dobrze by było aby komisja zadbała w miare możliwości o to aby pojawiły sie w konkursie bo nie kazdy autor moze wpaśc na pomysł podesłania ich samemu.


Pod tym kątem też przeglądamy zdjęcia, które teraz się pojawiają. :) ale dzięki za sugestie :)

kris-tofer - Wto Maj 29, 2012 11:47

walkie napisał/a:
kris-tofer, mógłbyś być niezadowolony z efektów, bo ja nie posiadam profesjonalnego sprzętu, i niestety nie spełnię Twoich i swoich marzeń o wspólnej sesji ;)
przecież wiesz, że to był tylko pretekst, ale dobra, więcej o swoich marzeniach możesz mi napisać na PW bo po co inni mają nam zazdrościć ;)

Tak na poważnie to taka forma jak pisałem, czyli zdjęcia aut szanownej komisji, wieje mi właśnie takim wykorzystywaniem własnej posady do tego, aby te zdjęcie było na afiszu kalendarza 2013
I nie stresuję się tylko piszę to co zauważyłem, jeśli inni są innego zdania, a walkie, mówi, że
walkie napisał/a:
będzie dobrze
i, że
walkie napisał/a:
e dwa zdjęcia, o których piszesz są eksperymentalne
to chyba nie mam się o co martwić, a moje podejrzenia na pewno okażą się bezpodstawne, przy ostatecznym wyborze zdjęć :)

walkie napisał/a:
Co to za avatar, wolałam Twój stary.
ale mi się podoba :) poza tym kilku osobom się kiedyś nie podobał :)
maniaq - Wto Maj 29, 2012 12:08

czuje sie wywolany do odpowiedzi - moje zdjecia, ktore zalaczone byly w oficjalnym komunikacie, zostaly dolaczone z braku laku... JA nie widze ich w kalendarzu, takze spokojnie kris i plywak :)

Nie rozumiem takiego podjejscia, ze : "nadesłanych zdjęć z I etapu nie jest dużo i wcale nie zdziwię się jeśli zostanie wybrane zdjęcie osoby wchodzącej w skład takiej komisji...
Moim zdaniem komisja nie powinna brać udziału w konkursie, żeby potem nie było podejrzeń o głosowanie na własne zdjęcie i co gorsze, żeby nie było podejrzeń o kolesiostwo." przeciez to jest dla mnie oczywiste, ze nie bede zabieral glosu na temat wlasnego zdjecia i go wpychal do kalendarza :D Narazie co gorsze, to TY kris-tofer rodzisz te chore podejrzenia o kolesiostwo ;) wiec ... nie rozumiem :bezradny:

Nikt nie mowi,. ze w kalendarzu musza byc zdjecia z kazdego etapu, jesli w ostatnim pojawia sie zdjecia, ktore sie spodobaja, nie widze problemu by wszystkie byly z ostatniego etapu. Po to pokazalismy poziom zdjec, zeby zmotywowac, bo nie mamy w czym wybierac narazie :/

Obie osoby wypowiadajace sie nie byly na zlocie, wiec nie wiedza, ze byly tam sesje i robione zdjecia przeze mnie Vmats-a, tomiego, ley-a i innych, wiec materialu jest sporo. Tylko troche czasu i wyrozumialosci tzreba by poczekac, az te zdjecia wyplyna. Marek napisal, ze postara sie uruchomis serwer do wrzucania zdjec. Ale kazdy po powrocie ma rozne inne rzeczy na glowie, wiec nie oczekujcie ze po powrocie z wyjazu juz w niedziele beda wszystkie zdjecia ;) Ja dostalem PW z zapytaniem juz w niedziele co ze zdjeciami :D a zdazylem dopiero odpalic komputer po powrocie ;)

Sa tacy co widza szklanke do polowy pelna lub pusta(kris, plywak)

[ Dodano: Wto Maj 29, 2012 12:07 ]
PS. rozbawilo mnie to ze to takie prestizowe ze zostanie umieszczone czyjes zdjecie w kalendarzu, bo to nie pirreli ani lavazza ;)

Podpowiem - zdjecia nie sa nawet podpisywane, robimy to dla klubu i innych klubowiczow ;)

[ Dodano: Wto Maj 29, 2012 12:08 ]
PS. 2 dziekuje kris ze oceniasz moje zdjecie jako profesjonalne, skoro tak sledzisz watki, to pewnie wiesz, ze to zdjecie pojawilo sie w watku kilka fotek, gdzie sie chwalilem swoimi PROBAMI wykonania zdjeica ;) to jeszcze nie byl efekt finalny ;)

kris-tofer - Wto Maj 29, 2012 12:13

maniaq, jeśli nie wypychasz swojego zdjęcia do kalendarza, to po co zostało umieszczone razem z tymi które zostały nadesłane do konkursu? aby tylko? moim zdaniem budzi to właśnie takie odczucia o których pisałem i nie tylko we mnie, bo przypuszczam, że innym nie chce się o tym pisać lub się boją o tym wspomnieć.

[ Dodano: Wto Maj 29, 2012 12:13 ]
maniaq napisał/a:
skoro tak sledzisz watki, to pewnie wiesz, ze to zdjecie pojawilo sie w watku kilka fotek, gdzie sie chwalilem swoimi PROBAMI wykonania zdjeica
widziałem i czytałem. Zdjęcie jest moim zdaniem lepsze od pozostałych, ale mogę się mylić, bo się nie znam na zdjęciach :)
maniaq - Wto Maj 29, 2012 12:15

Jak sie komus nie chce, to ja juz nie poradze. Jak sie boi, to moge tylko wspolczuc, ze nie potrafi wypowiedziec sie na jakis temat.

Jak bys zauwazyl jest komisja, ktora wybiera zdjecia. I faworytem do tej pory jest jedno zdjecie, wcale nie moje podpowiem, zebys sie juz wiecej nie bal i nie stresowal ;)

Pokazywalem nad czym pracuje i co bym chcial osiagnac, i akurat swoje auto to moge zrobic dla siebie ;) a pomysl mam na inny model autka - tez podresle, ze nie moje drugie ;)

Pływak - Wto Maj 29, 2012 12:16

Są też tacy co szklankę do połowy pełną widza jako w całości pełną ;] No i po raz kolejny się okazuje, ze coś jest działane, zdjęcia są w przygotowaniu, banery itp ale trzeba ciągnać szanowną komisje za język bo jak widać trudno jest samemu rzeczowo napisać co się dzieje w temacie, a jak widac coś sie podobno dzieje :)

Swoją drogą skoro nie widzisz swoich zdjęć w kalendarzu po co je wysłałeś? Niech zgadnę pewnie dlatego żebyś w razie czego mógł innym wytknąć, ze komentują, a sami nic nie wysłali :lol:

kris-tofer - Wto Maj 29, 2012 12:19

maniaq napisał/a:
I faworytem do tej pory jest jedno zdjecie, wcale nie moje podpowiem, zebys sie juz wiecej nie bal i nie stresowal ;)
a ja Ci nie wierzę :D


Pływak napisał/a:
Swoją drogą skoro nie widzisz swoich zdjęć w kalendarzu po co je wysłałeś?
czekamy na odpowiedź :)
maniaq - Wto Maj 29, 2012 12:25

Plywak odpowiem pieknym za nadobne : "Jak byś choć raz przeczytał wątek w którym bierzesz udział ze zrozumieniem to zauważył bys, ze"

" Wysłany: Sro Maj 09, 2012 10:19
...
3. Baner byl, ale ZLot jest impreza ze tak powiem nadrzedna, bo konkurs bedzie trwal i po zlocie, wtedy baner wroci - chyba logiczne ? "

Po to wysylalem bys ty mogl popalac, i powiedziec podoba sie lub niepodba sie, co zrobic lepiej, inaczej ;) bo ja konstruktywnej krytyki sie nie boje ;)

Skoro czytacie i sledzicie, to chyba bylo widac, ze byly przymaiorki moje na przykladzie ZS-a, do penwego rodzaju zdjec, byly rigi przy okazji spota i dodam ZLOTU , ale tym sie pochwale pozniej ;)

Tak to jest jak ktos tylko przez pryzmat ekranu sledzi zycie klubu , i tylko krytykuje a nic nie doklada sie . TAK plywak - nadal zero zdjec od ciebie ;) Moje rozne sie pojawiaja, ktorych jeszcze miejsca w kalendarzu nie widze, ale pokazuje jakie sa opcje i jakie sa kierunki w ktorych jestesm w stanie zrobic zdjecia i jakie ;) czyli JEDNAK COS sie dzieje .

KONIEC OT znow z mojej strony . Pozdrawiam dwoch malkontentow :D

kris-tofer - Wto Maj 29, 2012 12:30

maniaq, wykręczasz coś kota ogonem a mi tu chodzi o odpowiedź na jedno proste pytanie: dlaczego wklejałeś zdjęcia swoje, swojego auta do konkursu do kalendarza, jeśli nie chcesz lub nie widzisz ich w tym konkursie? do oceny niech zostanie forum i tematy temu przeznaczone.
pelson91 - Wto Maj 29, 2012 12:32

jeeeeny, kris, przestań szukać dziury w całym bo i mnie to zaczyna wkurzać. Odpowiedź jest poniżej

maniaq napisał/a:
nadal zero zdjec od ciebie ;) Moje rozne sie pojawiaja, ktorych jeszcze miejsca w kalendarzu nie widze, ale pokazuje jakie sa opcje i jakie sa kierunki w ktorych jestesm w stanie zrobic zdjecia i jakie ;) czyli JEDNAK COS sie dzieje .


maniaq napisał/a:
Skoro czytacie i sledzicie, to chyba bylo widac, ze byly przymaiorki moje na przykladzie ZS-a, do penwego rodzaju zdjec, byly rigi przy okazji spota i dodam ZLOTU , ale tym sie pochwale pozniej ;)

maniaq - Wto Maj 29, 2012 12:37

Wysłany: Dzisiaj 12:15

"Jak bys zauwazyl jest komisja, ktora wybiera zdjecia. I faworytem do tej pory jest jedno zdjecie, wcale nie moje podpowiem, zebys sie juz wiecej nie bal i nie stresowal "

kris-tofer - Wto Maj 29, 2012 12:43

a dodając te zdjęcie czym się kierowaleś? myslą że i tak nie wygrasz? w takim razie po co śmietnik robić?
walkie - Wto Maj 29, 2012 12:45

kris-tofer napisał/a:
a ja Ci nie wierzę


a to prawda :)
mi osobiście maniaq'a zdjęcie się w ogóle nie podoba, do mnie taka fotografia nie trafia ;)

Pływak, a co do Twojego postu, jedni wolą znać plany, a drudzy jednak wola przedstawić konkrety jak już są dopięte i przygotowane. I takie stanowisko własnie mamy przy projekcie kalendarza 2013.
kris-tofer napisał/a:
maniaq, wykręczasz coś kota ogonem a mi tu chodzi o odpowiedź na jedno proste pytanie: dlaczego wklejałeś zdjęcia swoje, swojego auta do konkursu do kalendarza, jeśli nie chcesz lub nie widzisz ich w tym konkursie? do oceny niech zostanie forum i tematy temu przeznaczone.

to ja wrzuciłam te zdjęcia na stronę aby pokazać jakie mogą być "trendy" i choć mnie on się niezbyt podoba to właśnie chcemy poznać Wasze opinie na ten temat. A póki co jest jazda, że jest kolesiostwo. ;]

Pływak - Wto Maj 29, 2012 12:50

maniaq napisał/a:


" Wysłany: Sro Maj 09, 2012 10:19
...
3. Baner byl, ale ZLot jest impreza ze tak powiem nadrzedna, bo konkurs bedzie trwal i po zlocie, wtedy baner wroci - chyba logiczne ? "

Tak wiem wiem zawsze "coś jest", "już robimy", "właśnie nad tym myślimy", "niedługo będzie", "teraz nie ma czasu ale niedługo działamy" ;)

Cytat:
Po to wysylalem bys ty mogl popalac, i powiedziec podoba sie lub niepodba sie, co zrobic lepiej, inaczej ;) bo ja konstruktywnej krytyki sie nie boje ;)

Zdjęcie widziałem już jakiś czas temu i kompletnie do mnie nie przemawiały wypowiadać się nie wypowiadałem bo wszystko zostało napisane już w temacie "kilka zdjęć" przez innych użytkowników. Mimo krytyki i tak je wysłałeś choć tak naprawdę ich nie widzisz w kalendarzu i tu się z Tobą zgodzę też ich tam nie widzę chociaż skoro miałeś dostęp do nadesłanych fotek i widziałeś co przyszło to "z braku laku" wysłałeś bo i tak lepsze niż pozostałe :)

Cytat:
Skoro czytacie i sledzicie, to chyba bylo widac, ze byly przymaiorki moje na przykladzie ZS-a, do penwego rodzaju zdjec, byly rigi przy okazji spota i dodam ZLOTU , ale tym sie pochwale pozniej ;)

Widziałem, czytałem dlatego zdziwiło mnie, ze spośród wielu twoich fotek wysłałeś te najmniej ciekawe.

Cytat:
Tak to jest jak ktos tylko przez pryzmat ekranu sledzi zycie klubu , i tylko krytykuje a nic nie doklada sie .

Trudno aby całość czyli kilkanaście tys. użytkowników brało bezpośredni udział w życiu klubu.

Cytat:
No raczej TAK plywak - nadal zero zdjec od ciebie ;)

Bo może ja jak uznaje, ze coś się nie nadaje do kalendarza to tego nie wysyłam? :)


Cytat:
KONIEC OT znow z mojej strony . Pozdrawiam dwoch malkontentow :D

Pozdrawiam wiecznego optymistę spokojnie mógłbyś być rzecznikiem polskiego rządu bo tak jak nasza władza wszystko widzisz w jak najlepszych barwach ;)

kris-tofer - Wto Maj 29, 2012 12:51

no to znacie moją opinię na ten temat
Ley - Wto Maj 29, 2012 14:35

A ja to widzę inaczej nieco. Komisja, która w tym roku ma czuwać nad kalendarzem ma dopilnować, aby na jego strony trafiły zdjęcia jak najlepsze wizualnie, możliwie najlepsze jakościowo i aby kalendarz ten był czymś, czym klub może się pochwalić i być z niego dumnym. Za to nas zapewne mocno rozliczycie z końcem roku więc tym bardziej chcemy aby kalendarz był jakościowo możliwie najlepszy.

Pierwszy etap trochę mnie zmartwił ilością nadesłanych prac. I to daje do myślenia i stawia pod znakiem zapytania dalsze losy kalendarza... a my chcemy oddać w Wasze ręce coś naprawdę ładnego.

Jeżeli zdjęcia nadsyłane do konkursu będą po prostu słabe lub będzie ich tak mało, że nie będzie z czego wybierać (a my nie chcemy aby był to wybór mniejszego zła) to wówczas ja nie widzę najmniejszego oporu przed wykorzystaniem zdjęcia zrobionego przez kogoś z komisji. Wolę aby w kalendarzu pojawiły się naprawde ładne zdjęcia różnych aut nawet wykonanych przez kogoś z komisji niż mają z niego patrzeć na mnie zwykłe fotopstryki.

Także to od was zależy, czy będziecie do nas przysyłać zdjęcia czy nie - im więcej ich przyślecie tym lepiej. Macie pełną dowolność tematyczną, ogranicza Was tylko Wasza pomysłowość.

Pierwszy etap pokazał słabe zaangażowanie więc widzicie, że czekamy nadal na dużo, dużo, DUŻO zdjęć od Was. Na pewno do kalendarza nie trafią zdjęcia komisji jeśli przyślecie swoje i będą one na odpowiednim poziomie - zatem zamiast szukać dziury w całym weźcie się do roboty i zacznijcie nadsyłać zdjęcia :P Jeśli macie pomysł na zdjęcie ale nie wiecie jak go zrealizować to napiszcie do nas - postaramy się pomóc.

Jest piękna pogoda - róbcie zdjęcia!
Jest brzydka pogoda - też róbcie :)
A jak miota drzewami jak szatan - przejrzyjcie swoje archiwa bo tam na pewno też macie dużo fajnych zdjęć.

I nie zapomnijcie nam ich wysłać !! !

Gonia - Czw Maj 31, 2012 08:27

Dorzucę swoje 3 grosze...

Osobiście preferuję zdjęcia ciekawe, niż ładne. Bardzo lubię zdjęcia, które opowiadają jakąś historię, niż tylko takie, które jest nienaganne technicznie. Oczywiście najlepiej jest gdy zdjęcie jest ciekawe i dobrze wykonane, ale...

Czy wiadomo czym kieruje się komisja w doborze zdjęć?

walkie - Czw Maj 31, 2012 09:06

Gonia, idea tworzenia tego projektu spisana została tutaj: http://www.roverki.pl/spr...18-konkurs.html
Generalnie chodzi właśnie o ciekawe zdjęcia, przedstawiające coś, mające to coś w sobie. Niemniej jednak jakieś wymogi techniczne muszą być spełnione, żeby zdjęcie nadawało się do publikacji. I tymi wymogami jest np. rozdzielczość czy to, że zdjęcia powinny być ostre, nie zamazane, nie mieć ziarna itp.

Pływak - Sob Cze 02, 2012 15:49

Przeniosłem tu co by tam dalej z OT nie lecieć
MaReK napisał/a:

Koledzy maniaq i Pływak. Marnujecie tyle energii na te Wasze dysputy, że już byście coś wspólnie ustalili w temacie kalendarza ;)

Chętnie bym się wypowiedział ale z godnie z zasadą "nie wysłałeś zdjęć - nie komentuj" wstrzymuje się tymczasowo od głosu ;) Będę miał chwilkę to przewertuje czeluści dysku może znajdę jakieś ciekawe foto i podeśle :)

Swoją drogą mam pytanko jak będzie realizowany kalendarz? Jak co roku każdy sam sobie zamawia u wykonawcy w wątpliwej jakości czy może będzie z góry wykonana określona ilość inną techniką druku?

walkie - Sob Cze 02, 2012 16:46

Pływak napisał/a:
Swoją drogą mam pytanko jak będzie realizowany kalendarz? Jak co roku każdy sam sobie zamawia u wykonawcy w wątpliwej jakości czy może będzie z góry wykonana określona ilość inną techniką druku?


to wszystko zależy od ilości chętnych, jeśli się zbierze większa ilość to nie ma problemu, można wykonać większy nakład inna techniką. Kiedy jednak będzie mała ilość chętnych, to pozostaje nam dalej druk cyfrowy, marnej jakości.

Pływak - Sob Cze 02, 2012 16:56

Ze zebraniem odpowiedniej ilości chętnych do np. offsetu to będzie faktycznie problem, a mała ilość = wysoka cena jednostkowa tak więc pozostaje druk cyfrowy jednak nie rozumiem dlaczego z góry zakładasz, że marnej jakości? Zmienić drukarnie dopłacić parę złoty na sztuce i po problemie :)

P.S Myśle, że temat Kalendarz 2012 można już odkleić ;)

walkie - Sob Cze 02, 2012 17:04

Pływak, mam nadzieję, że teraz będzie więcej czasu i będzie można zrobić proofa, i dostarczyć go do wybranej drukarni, aby dostosowała jakość wydruku do naszych wymagań. :)
MaReK - Sob Cze 02, 2012 22:13

Dobra. Pływak zajmie się drukarnią i przygotowaniem całości do druku. Zna się chłopak, ma dryg do tego, oprogramowanie i wiedzę. Teraz trzeba się skupić na znalezieniu ciekawych i dobrych technicznie fotek.
walkie - Sob Cze 02, 2012 22:17

MaReK napisał/a:
Teraz trzeba się skupić na znalezieniu ciekawych i dobrych technicznie fotek.


To może zaczniemy od promocji projektu i wrzucisz banner z powrotem?

MaReK - Sob Cze 02, 2012 22:18

Z powrotem?! To był jakiś?
walkie - Sob Cze 02, 2012 22:22

a nie? wydaje mi się, że przed zlotowym bannerem był kalendarzowy
chyba, że to rok temu było, ale wydaje mi się, że w tym też był. zabiłeś mnie teraz tym pytaniem ;)

tronsek - Nie Cze 03, 2012 07:44

walkie napisał/a:
wydaje mi się, że w tym też był.
był baner kalendarzowy w tym roku
Pływak - Nie Cze 03, 2012 11:44

MaReK napisał/a:
Dobra. Pływak zajmie się drukarnią i przygotowaniem całości do druku. Zna się chłopak, ma dryg do tego, oprogramowanie i wiedzę. Teraz trzeba się skupić na znalezieniu ciekawych i dobrych technicznie fotek.

Nie ma najmniejszego problemu, zbierzcie odpowiednią ilość osób do wrzucenia tego na offset i się drukiem zajmę. Myślę, że przy tej liczbie sympatyków i przede wszystkim klubowiczów np. 200szt nie powinno stanowić problemu :) Od razu uprzedzam, ze ilości tak jak w zeszłym roku są nie opłacalne koszt samych matryc na taki kalendarz to jakieś 800zł :)


P.S Dlaczego baner podlinkowany jest do wyników pierwszego etapu zamiast do strony z informacjami na temat konkursu, datami, wymaganiami itp? Bez sensu wchodzę w link i nic nie wiem, ani gdzie, ani do kiedy, ani co wysłać.

MaReK - Nie Cze 03, 2012 12:18

Pływak napisał/a:
Nie ma najmniejszego problemu, zbierzcie odpowiednią ilość osób do wrzucenia tego na offset i się drukiem zajmę.

Trzeba będzie podać chociaż delikatnie zbliżoną cenę dla jednej sztuki. Bez tego zbiór osób nawet wśród zagorzałych fanów kalendarza nie będzie możliwy ;) Oprócz druku myślałem, że pomożesz w spięciu tego w całość tak jak w zeszłym roku zrobił to own. Najprawdopodobniej z pewnych przyczyn osobistych own nie może poświęcić się temu projektowi dlatego potrzebuje godnego zastępcy, który ogranie to w całość :) Ja bym to zrobił sam, ale wtedy znowu Aga powiedziałaby, że kalendarz nie zagości u niej w domu :P

A może pomyśleć nad zmianą formy kalendarza? Może zrobić większy? Obecny w sumie nie jest zły, ale czasami nie widzę cyferek ;P

Pozdrawiam,

Pływak - Nie Cze 03, 2012 12:20

Przybliżony koszt? Nie ma problemu podaj ilośc, format, papier i jego gramaturę :) Co do projektu to Own w tym roku nie chce się podjąć?
MaReK - Nie Cze 03, 2012 12:23

Jesteś szybszy od mojego klawisza "wyślij". Zedytowałem posta wyżej, ale mnie ubiegłeś w odpowiedzi.

[ Dodano: Nie Cze 03, 2012 12:23 ]
Jaka jest minimalna ilość (bo pewnie taka jest), format pewnie taki jak dotychczas ale może są inne głosy nad zmianą. Co do gramatury i papieru... nie mam pojęcia. Ty jesteś ekspertem od tego ;)

Pływak - Nie Cze 03, 2012 12:25

Można zrobić nawet A2/B2 tylko znajac życie kupi go 5 osób na krzyż jak zobaczą cenę (same matryce na ten format to koło 1600zł), optymalne wydaje się B3 troche wieksze od A3 ;) Z projektem to u mnie średnio sam za bardzo nie ogarnę tego bo szczerze mówiąc całego kalendarza od podstaw nigdy nie robiłem.

Minimalne minimum to 100szt ale cena moze być i przy tej setce juz troche wysoka. Papier myśle kreda 200g bedzie ok.

MaReK - Nie Cze 03, 2012 12:48

Patrząc po ilości sztuk zamawianych w poprzednich latach, to nie wiem czy choćby jakościowo był on z półki ferrari, skusi się tyle osób. Ludzie chcą kalendarza najbardziej do końca projektu. Przy jego realizacji już go nie potrzebują, bo idą święta wydatki są itp. itd. Ja pewnie tradycyjnie brałbym dwie sztuki, niezależenie od tego jaki to byłby koszt. Ale mogę mówić za siebie tylko.

Dodatkowo musimy mierzyć siły na zamiary. Nie wiem jak sytuacja Klubu i jego finanse. Za bogato chyba nie będzie, a przecież po drodze jest jeszcze Zlot jesienny. Kalendarz, żeby się sprzedał musi być zrobiony najpóźniej w listopadzie. Potem albo święta, albo Nowy Rok i generalnie już go nie potrzeba ;) Generalnie trzeba to zrobić za kasę zainteresowanych, bo wsparcie Klubu może nie być w tej kwestii możliwe. Użytkownicy tego forum nie chętnie wydatkują w rejonie promocji Klubu czy marki więc nie sądzę, żeby się to zmieniło przy kalendarzu 2013.

Nie wiem co masz na myśli pisząc cena dość wysoka. Trzeba poznać jakąś kwotę wyjściową.
Nikt z nas nie robił kalendarza ;) Markzo robił, ale podejrzewam, że firmy poligraficzne mają na wyposażeniu szymel do danego roku. Trzeba ten szymel wzbogacić o święta Roverkowe i już.

Może do czasu produkcji kalendarza own powróci do swojej dawnej aktywności.
Zobaczymy, ale alternatywę trzeba mieć.

Pływak - Nie Cze 03, 2012 12:55

Dość drogi w znaczeniu, że cena nie powinna przekroczyć 40zł ale jak się weźmie pod uwagę, ze przy zamówieniu opiewającym na tysiąc czy dwa sztuk koszt takiego kalendarza to nieco ponad 10zł to różnice widać ;) Niestety w zeszłym roku było 30-40 chętnych czyli bardzo skromnie opłacalne niestety tylko w druku cyfrowym ale zrobienie proofa i wysłanie do dobrej drukarni cyfrowej to tez nie będzie taki koszt jak w zeszłym roku sam profesjonalny proof to będzie któraś stówka.
MaReK - Nie Cze 03, 2012 13:18

Cena do 60 zł dla mnie nie stanowi bariery. Kupuję dwie sztuki, mam fajny kalendarz na cały rok.
Mój syn jest w niebo wzięty, bo ma kalendarz z Roverami i MG ;) A jeszcze jakby tam był TF Violki albo mój ZT to już w ogóle pełny odlot ;)

Statystycznie patrząc na to i cena 10 zł nie będzie atrakcyjna i nie będzie sprzedaży. Ktoś kto założy za taką ilość mocno umoczy ;) A kalendarza po marcu 2012 już nikt nie kupi - chyba, że kolekcjoner gadżetów Roverkowych ;) Można zrobić ankietę, zapisy, ale to też nic... w chwili przelewu kasy, odpadnie 80% z zadeklarowanych ;)

To był i będzie zawsze ciężki temat. Niestety trzeba zakładać ilość 50 szt. do zamówienia z możliwością dodruku. Dlatego pewnie będzie trzeba położyć nacisk na jakiś dobry druk cyfrowy.

Pawkaz - Nie Cze 03, 2012 13:28

MaReK napisał/a:
A kalendarza po marcu 2012 już nikt nie kupi

Co masz na mysli ?

Pływak - Nie Cze 03, 2012 13:30

Pewnie date pomylił. Chodziło o to, ze jak klub zostanie przykładowo z 50 kalendarzami które nie sprzedadzą się od razu to po marcu 2013 już trudno będzie tarfic zainteresowanych kupnem bo wiekszość kalendarze już wtedy ma ;
MaReK - Nie Cze 03, 2012 13:32

Pawkaz sprzedam Ci na spocie kalendarz 2012 - nówka nie śmigany. 40 zł i jest Twój :)
walkie - Nie Cze 03, 2012 14:47

Pływak napisał/a:
Myślę, że przy tej liczbie sympatyków i przede wszystkim klubowiczów np. 200szt nie powinno stanowić problemu


Niestety do tej pory był to problem i dlatego wydruk był taki a nie inny :)

[ Dodano: Nie Cze 03, 2012 14:47 ]
Co do technicznych informacji, nie wydaje mi się, żebyśmy zebrali chętnych aby wydrukować kalendarze na offsecie i żeby cena sprzedaży nie wbiła w fotel. Tak jak któryś z Was pisał, lepiej poszukać dobrej cyfry. Można zrobić proof i wtedy dać takie wytyczne na drukarnię, żeby jakość dostosowali do wydruku próbnego.
Ewentualnie inna opcja, możemy zrobić kalendarz czarno biaył albo w sepii. :)

Pawkaz - Nie Cze 03, 2012 15:08

MaReK napisał/a:
Pawkaz sprzedam Ci na spocie kalendarz 2012 - nówka nie śmigany. 40 zł i jest Twój

Za drogo, za drogo...a wogole nie mam tego kalendarza, wiec moze to rozwaze :mrgreen:

maniaq - Nie Cze 03, 2012 23:39

IMHO nie realne zebysmy przekroczyli 100 :/ smutna prawda...

NA DUZY plus, ze cos sie ruszylo w temacie, moze cieplej ;) i dzis przyszly 3 foty propozycje. Dzis juz padam po ciezkim weekendzie, wiec je w pelnej rozdzialce jutro sciagne.

Ja bym nawet nie zakladal mozliwosci offsetu , tylko od razu dobra cyfra, wdruki obecnie na cyfrze daja rade ;) tylko trzeba znalezc kogos, kto to ogarnie.

Pływak - Pon Cze 04, 2012 20:57

Od razu trza słać pełną rozdzielczość czy wystarczy na początek mniejszy jpg? Bo szkoda, żebym zapychał skrzynkę tiffami skoro foty sie mogą nie załapać :)
walkie - Pon Cze 04, 2012 22:35

Pływak, wyślij mniejsze i miej, w pogotowiu te większe, żebyś nie musiał jak kris-tofer ponownie auta rozkręcać i sesji robić ;)
Pływak - Pon Cze 04, 2012 22:50

Jak zaginą to najwyżej skocze do Krakowa zrobić nowe ;)
walkie - Pon Cze 04, 2012 22:54

Pływak, no i git :)
Zawsze to jakiś powód ;) Gdzie w KRakowie robiłeś fotki? :)

Pływak - Pon Cze 04, 2012 22:57

Hmmm a kto powiedział, że w krakowie fotki robiłem? :P Auto od 2 lat jeżdzi w rejonach Kraków/Nowa Huta wiec jak fotki zaginą to trzeba jechać nowe zrobić ;)
walkie - Pon Cze 04, 2012 23:01

Pływak, a widzisz, to ja za szybko pomyślałam ;)
Pływak - Wto Cze 05, 2012 08:10

Jako, że teraz mogę komentować mam kilka sugestii i propozycji :D

Pierwsza to baner jest i to ładny idealnie stylistycznie i estetycznie wpasowany w design forum i tu właśnie największa jego wada bo jest tak dopasowany, że nie przyciąga wzroku. Zawsze były jakieś ruchome z animacją które bardziej się rzucały w oczy ;)

Druga to zrezygnował bym z podziału konkursu na edycje przy tej formule to bez sensu wystarczy określić końcową datę nadsyłania zdjęć i przyjmować je systemem ciągłym bez podziału na etapy. Bo w pierwszym mamy totalną klapę, a w drugim może okazać się, ze będzie sporo dobrych fotek więc wybieranie osobno fotek z każdego etapu nie ma najmniejszego sensu bo z pierwszego załapie się słabe foto, a z drugiego moze odpaść kilka fajnych, a tak foty nadsyłane systemem ciągłym bez podziału trafiają do jednego wora i na koniec z tego wora wybierane są najlepsze.

Trzecia sprawa jak już byście zrezygnowali z etapów można by co jakiś czas np. co miesiąc publikować prace. Co to ma na celu? Ruch w temacie ludzie zobaczą, ze coś się dzieje, zobaczą fotki złapią może natchnienie i sami coś strzelą.

Kolejno jak już publikować co miesiąc to zamiast strony klubowej publikował bym to na forum. W pierwszym poście przyklejonego tematu wpisać wszystkie potrzebne info na temat konkursu i systematycznie w tym samym pierwszym poście publikować kolejne zdjęcia. Nawet pokusił bym sie o publikacje najpierw tych co się załapały, a na samum dole umieścił miniaturki z odnośnikami to fot które nie spełniły wymagań aby nie było podejrzeń, ze ktoś się niesprawiedliwie nie załapał. Temat oczywiście podklejony i to nie tylko w jednym dziale. Myśle, ze taki temat daje większe możliwości niz sam artykuł na stronie głównej który pewnie zaraz zniknie z głównej zastąpiony nowszymi. Tak mamy temat na forum z możliwością komentowania fotek i zadawania pytań przez co zawsze będzie widoczny jesli będzie się w nim toczyć jakaś dyskusja.

Ostatnia piąta rzecz można by pomyśleć o mailingu raz na jakiś czas z przypomnieniem o trwającym konkursie.

Na daną chwile to tyle jak coś będę miał nowego to napisze ;)

walkie - Wto Cze 05, 2012 08:40

Pływak napisał/a:
Druga to zrezygnował bym z podziału konkursu na edycje przy tej formule to bez sensu wystarczy określić końcową datę nadsyłania zdjęć i przyjmować je systemem ciągłym bez podziału na etapy. Bo w pierwszym mamy totalną klapę, a w drugim może okazać się, ze będzie sporo dobrych fotek więc wybieranie osobno fotek z każdego etapu nie ma najmniejszego sensu bo z pierwszego załapie się słabe foto, a z drugiego moze odpaść kilka fajnych, a tak foty nadsyłane systemem ciągłym bez podziału trafiają do jednego wora i na koniec z tego wora wybierane są najlepsze.


Poczytaj dobrze regulamin :) Podział na etapy jest generalnie tylko i wyłącznie po to, aby zaprezentować nadesłane fotki. Nie ma żadnej sztywnej ramy, że z każdego etapu musimy wybrać 4 foty. Jeśli się okaże, że w lipcu przyjdzie 6 genialnych zdjęć do kalendarza to te 6 znajdzie się w nim. Także etapy to raczej takie momenty podsumowujące jakiś okres a nie gruba krecha odcinająca kolejne transze nadsyłania zdjęć. :)

Pływak napisał/a:
Trzecia sprawa jak już byście zrezygnowali z etapów można by co jakiś czas np. co miesiąc publikować prace. Co to ma na celu? Ruch w temacie ludzie zobaczą, ze coś się dzieje, zobaczą fotki złapią może natchnienie i sami coś strzelą.


No właśnie po to są te etapy, żeby był jakiś okres prezentacji prac. Niestety z częstotliwością prezentacji co miesiąc, nie mielibyśmy co prezentować w większości miesięcy.

Pływak napisał/a:
Kolejno jak już publikować co miesiąc to zamiast strony klubowej publikował bym to na forum. W pierwszym poście przyklejonego tematu wpisać wszystkie potrzebne info na temat konkursu i systematycznie w tym samym pierwszym poście publikować kolejne zdjęcia.


To jest opcja do rozważenia, mogę pisać też na forum, nawet będzie to nieco wygodniejsze. Ale na stronie www też musi się to znaleźć, bo nam strona umarnie ;)

Pływak napisał/a:
Nawet pokusił bym sie o publikacje najpierw tych co się załapały, a na samum dole umieścił miniaturki z odnośnikami to fot które nie spełniły wymagań aby nie było podejrzeń, ze ktoś się niesprawiedliwie nie załapał.


W momencie publikacji fotek w danych etapach nie wiadomo "kto się załapał a kto nie", decyzje będą podjęte pod koniec trwania projektu, gdy dostaniemy wszystkie fotki i tedy spośród wszystkich wybierzemy te najfajniejsze.

Pływak napisał/a:
Ostatnia piąta rzecz można by pomyśleć o mailingu raz na jakiś czas z przypomnieniem o trwającym konkursie.


A o tym całkiem niedawno pisaliśmy w gronie kalendarzowym i to będzie zrealizowane na dniach. :)

siemion_ - Wto Cze 05, 2012 08:48

Pływak napisał/a:
Druga to zrezygnował bym z podziału konkursu na edycje przy tej formule to bez sensu wystarczy określić końcową datę nadsyłania zdjęć i przyjmować je systemem ciągłym bez podziału na etapy. Bo w pierwszym mamy totalną klapę, a w drugim może okazać się, ze będzie sporo dobrych fotek więc wybieranie osobno fotek z każdego etapu nie ma najmniejszego sensu bo z pierwszego załapie się słabe foto, a z drugiego moze odpaść kilka fajnych, a tak foty nadsyłane systemem ciągłym bez podziału trafiają do jednego wora i na koniec z tego wora wybierane są najlepsze.


strasznie dużo się rozpisałeś, ale piszesz o czymś co nie ma miejsca. Na stronie w artykule o kalendarzu napisane jest:

Po zakończeniu poszczególnych etapów nastąpi prezentacja dotychczas nadesłanych prac, natomiast po zakończeniu ostatniego etapu komisja wybierze zdjęcia, które znajdą się w kalendarzu. Wraz z końcem listopada nastąpi elektroniczna prezentacja przyszłorocznego kalendarza.

Pływak - Wto Cze 05, 2012 09:45

siemion_ napisał/a:

strasznie dużo się rozpisałeś, ale piszesz o czymś co nie ma miejsca. Na stronie w artykule o kalendarzu napisane jest:

Po zakończeniu poszczególnych etapów nastąpi prezentacja dotychczas nadesłanych prac, natomiast po zakończeniu ostatniego etapu komisja wybierze zdjęcia, które znajdą się w kalendarzu. Wraz z końcem listopada nastąpi elektroniczna prezentacja przyszłorocznego kalendarza.

Również piszesz o czymś co nie ma miejsca bo jeśli prace od 4 użytkowników prezentowane są miesiąc po zakańczeniu etapu to równie dobrze może tych etapów nie być bo co dopiero kiedy fotek zostanie nadesłane kilkanaście(dziesiąt) ;)

walkie napisał/a:

Poczytaj dobrze regulamin :) Podział na etapy jest generalnie tylko i wyłącznie po to, aby zaprezentować nadesłane fotki. Nie ma żadnej sztywnej ramy, że z każdego etapu musimy wybrać 4 foty. Jeśli się okaże, że w lipcu przyjdzie 6 genialnych zdjęć do kalendarza to te 6 znajdzie się w nim. Także etapy to raczej takie momenty podsumowujące jakiś okres a nie gruba krecha odcinająca kolejne transze nadsyłania zdjęć. :)

Nie jest to jednoznacznie napisane. Wybór będzie na koncu to i owszem jest napisane ale czy z całości czy z poszczególnych etapów tego już nie ma, a wnioskować po nazwach etapów można by, ze z pierwszego etapu zostaną wybrane fotki na miesiące zimowe, z wiosennego na wiosenne itd dlatego regulamin powinien być jednoznaczny :)

Cytat:

No właśnie po to są te etapy, żeby był jakiś okres prezentacji prac. Niestety z częstotliwością prezentacji co miesiąc, nie mielibyśmy co prezentować w większości miesięcy.

Jak wyżej etapy są, terminy są ale prezentacja pojawia się własnym tempem. To już lepiej abyś na forum wrzucała po jednej fotce co miesiąc niż co kilka miesięcy czekać miesiąc na ukazanie sie fotek na klubowej stronie. Ja osobiście chętnie bym zobaczył co wysyłają użytkownicy częściej niż co kwartał zawsze można coś doradzić, podpowiedzieć lub zaczerpnąć pomysł od innych. Gdybym w pierwszym etapie na bieżąco widział, ze nie przychodzi kompletnie nic ciekawego pewnie bym się zebrał i podesłał fotki szybciej.

Cytat:

To jest opcja do rozważenia, mogę pisać też na forum, nawet będzie to nieco wygodniejsze. Ale na stronie www też musi się to znaleźć, bo nam strona umarnie ;)

No o wiele łatwiej będzie wrzucić fotkę na forum bo to może każdy.
Cytat:

W momencie publikacji fotek w danych etapach nie wiadomo "kto się załapał a kto nie", decyzje będą podjęte pod koniec trwania projektu, gdy dostaniemy wszystkie fotki i tedy spośród wszystkich wybierzemy te najfajniejsze.

Z technicznego punktu widzenia to można fotki niektóre odrzucać od razu. Nie mówię, ze już ma zapaść decyzja które będzie w kalendarzu a które nią ale jak przyjdzie powiedzmy 10 fotek to ktoś ogarnięty już wie które się nadadzą do druku, a które nie.

Cytat:

A o tym całkiem niedawno pisaliśmy w gronie kalendarzowym i to będzie zrealizowane na dniach. :)

:]

maniaq - Wto Cze 05, 2012 10:14

Pływak napisał/a:

Również piszesz o czymś co nie ma miejsca bo jeśli prace od 4 użytkowników prezentowane są miesiąc po zakańczeniu etapu to równie dobrze może tych etapów nie być bo co dopiero kiedy fotek zostanie nadesłane kilkanaście(dziesiąt) ;)


Plywak juz 2 osoby porbuja Ci pokazac jak jest, ale Ty nadal masz racje. Nie przyjmujesza rgumentow.

Pływak napisał/a:

Nie jest to jednoznacznie napisane. Wybór będzie na koncu to i owszem jest napisane ale czy z całości czy z poszczególnych etapów tego już nie ma, a wnioskować po nazwach etapów można by, ze z pierwszego etapu zostaną wybrane fotki na miesiące zimowe, z wiosennego na wiosenne itd dlatego regulamin powinien być jednoznaczny :)


Skoro zgadzasz sie ze wybor bedzie na KONIEC , to dlaczego nie przyjmujesz, ze etapy sa by nadsylac i prezentowac zdjecia?

Byl poslizg czasowy, ktory tak uporczywie komentujesz, dlatego, ze zdradze, kilka oosb dosylalo zdjecia, i byl problem techniczny z ich zamieszczeniem.



Pływak napisał/a:
Jak wyżej etapy są, terminy są ale prezentacja pojawia się własnym tempem. To już lepiej abyś na forum wrzucała po jednej fotce co miesiąc niż co kilka miesięcy czekać miesiąc na ukazanie sie fotek na klubowej stronie. Ja osobiście chętnie bym zobaczył co wysyłają użytkownicy częściej niż co kwartał zawsze można coś doradzić, podpowiedzieć lub zaczerpnąć pomysł od innych. Gdybym w pierwszym etapie na bieżąco widział, ze nie przychodzi kompletnie nic ciekawego pewnie bym się zebrał i podesłał fotki szybciej.


Tylko, ze nikt nie chce by ten kklub stal sie forumowy.

Skoro masz cos ciekawego, to dlaczego nie podsylasz, pytanie ponawiam ?


Pływak napisał/a:
No o wiele łatwiej będzie wrzucić fotkę na forum bo to może każdy.


IMHO zrobilby sie smietnik nie czytelny. Musi byc osoba ktora wkleja zdjecia na strone, a najwyzej na forum moze byc watek z KONSTRUKTYWNYM komentowaniem tych ze strony.


Pływak napisał/a:
Z technicznego punktu widzenia to można fotki niektóre odrzucać od razu. Nie mówię, ze już ma zapaść decyzja które będzie w kalendarzu a które nią ale jak przyjdzie powiedzmy 10 fotek to ktoś ogarnięty już wie które się nadadzą do druku, a które nie.


Nie chodzi o to by odrzucic wszystkie i zostac bez niczego. Jak pisalem faworytem jest jedna fotka - NIE moja ;)


IMHO baner mozna zmienic, bo bardziej przykuwajacy uwage moze byc, to racja. Mailing jak bedzie szedl co tydzien, to nie bedzie nawet czytany- spam. Raz na 2 misiace IMHO starczy.

siemion_ - Wto Cze 05, 2012 10:25

Pływak napisał/a:
Również piszesz o czymś co nie ma miejsca bo jeśli prace od 4 użytkowników prezentowane są miesiąc po zakańczeniu etapu to równie dobrze może tych etapów nie być bo co dopiero kiedy fotek zostanie nadesłane kilkanaście(dziesiąt)


Pisze dokładnie tak jak było. Prace zostały opublikowane po pierwszym etapie, skąd wzięło się opóźnienie też zostało to wyjaśnione.

Pływak napisał/a:
Nie jest to jednoznacznie napisane. Wybór będzie na koncu to i owszem jest napisane ale czy z całości czy z poszczególnych etapów tego już nie ma, a wnioskować po nazwach etapów można by, ze z pierwszego etapu zostaną wybrane fotki na miesiące zimowe, z wiosennego na wiosenne itd dlatego regulamin powinien być jednoznaczny


Jest jednoznacznie napisane :

natomiast po zakończeniu ostatniego etapu komisja wybierze zdjęcia, które znajdą się w kalendarzu.

i to jest odpowiedz na twoje wszystkie pytania, wiec nie wiem po co wyciągasz kolejne wnioski.

Pływak napisał/a:
Gdybym w pierwszym etapie na bieżąco widział, ze nie przychodzi kompletnie nic ciekawego pewnie bym się zebrał i podesłał fotki szybciej.


Wiesz już do miesiąca ile nadesłano prac, ale chyba się jeszcze nie zebrałeś i nic nie podesłałeś.

Pływak napisał/a:
No o wiele łatwiej będzie wrzucić fotkę na forum bo to może każdy.


Wrzucać fotki na foto@roverki.pl też może każdy. Łatwe to, proste i wygodne.

Pływak - Wto Cze 05, 2012 10:32

maniaq napisał/a:

Plywak juz 2 osoby porbuja Ci pokazac jak jest, ale Ty nadal masz racje. Nie przyjmujesza rgumentow.

Nie pisze, ze mam pracje jak byś przeczytał uwaznie wyłapał byś dwa słowa w moim poście PROPOZYCJE i SUGESITE. Napisałej jak to widze teraz i jak bym to widział tak trudno toz rozumieć, ze to jest propozycja, a nie zadanie zmian?

Cytat:

Skoro zgadzasz sie ze wybor bedzie na KONIEC , to dlaczego nie przyjmujesz, ze etapy sa by nadsylac i prezentowac zdjecia?

Przyjąłem do wiadomości, ze wybierane będą z jednego worka tylko tak jak wyżej napisałem jak odebrałem podział na etapy: zimowy, wiosenny, letni i jesienny.

Cytat:
Byl poslizg czasowy, ktory tak uporczywie komentujesz, dlatego, ze zdradze, kilka oosb dosylalo zdjecia, i byl problem techniczny z ich zamieszczeniem.

Dlatego padła propozycja umieszczać częsciej i w taki sposób aby mógł to zrobić każdy, a nie tylko Marek, który i bez konkursu ma kupę roboty z forum i www.

Cytat:

Tylko, ze nikt nie chce by ten kklub stal sie forumowy.

Można nadal umieszczaś na stronie klubowej artykuły przecież nikt tego nie zabrania jednak jak pisałem osobiscie widział bym częstsze aktualizacje zdjęć na forum z wyzej wymienionych powodów.

Cytat:
Skoro masz cos ciekawego, to dlaczego nie podsylasz, pytanie ponawiam ?

Może byś najpierw sprawdził maila zanim znów zaczniesz komentować?


Cytat:

IMHO zrobilby sie smietnik nie czytelny. Musi byc osoba ktora wkleja zdjecia na strone, a najwyzej na forum moze byc watek z KONSTRUKTYWNYM komentowaniem tych ze strony.

Tylko najpierw musiały by być tak zdjecie umieszczone na stronie zeby szło na nich cokolwiek zobaczyć, a nie same miniatury. Po za tym co stoi na przeszkodzie abu jednak co jakis czas robic update w pierwszym poscie i tu tez wklejać fotki? jesli będzie bałagan przeciez zagladac w pierwszy post nie musisz.


Cytat:

Nie chodzi o to by odrzucic wszystkie i zostac bez niczego. Jak pisalem faworytem jest jedna fotka - NIE moja ;)

No ale po raz kolejny nalezy czytac ze zrozumieniem. Z punkty technicznego mozna odrzucić fotki za małe, kiepskiej jakości, nieostre z szumami itp itd i zamieszczac je z dopiskiem ze nie spełniły wymagań.


Cytat:
IMHO baner mozna zmienic, bo bardziej przykuwajacy uwage moze byc, to racja. Mailing jak bedzie szedl co tydzien, to nie bedzie nawet czytany- spam. Raz na 2 misiace IMHO starczy.

Nie pisałem, ze ma iśc co tydzien wystarczy raz na miesiac dwa puścić przypomnienie.

siemion_ to samo co maniaq najpierw wypadało by sprawdzić czy czasem czegoś malkontent Pływak nie podesłał :]

siemion_ - Wto Cze 05, 2012 10:40

Pływak napisał/a:
siemion_ to samo co maniaq najpierw wypadało by sprawdzić czy czasem czegoś malkontent Pływak nie podesłał


nie mam podglądu :) , jeśli tak to się cieszę że coś poszło i zwracam honor.

maniaq - Wto Cze 05, 2012 10:43

Plywak , tak wiem , ze wyslales, odebrane dzis , wyslane wczoraj 23-11 ;)

[ Dodano: Wto Cze 05, 2012 10:43 ]
"Dlatego padła propozycja umieszczać częsciej i w taki sposób aby mógł to zrobić każdy, a nie tylko Marek, który i bez konkursu ma kupę roboty z forum i www."

W tej klotni pomijasz, fakty. Walkie sie przyznala, ze to ona umiescila moje zdjecie, ktore ci nie pasowalo, ze upycham tam swoje :mrgreen: czyli waidomo, ze nie tylko Marek moze to zrobic ;)

Pływak - Wto Cze 05, 2012 10:43

Tak wysłane wczoraj bo jeszcze pytałem walkie czy mogą być pomniejszone jpg czy słać całe tiffy wiec poszły wieczorem podglądy. Jak przejdą dośle w pełnej rozdziałce :)


maniaq napisał/a:

W tej klotni pomijasz, fakty. Walkie sie przyznala, ze to ona umiescila moje zdjecie, ktore ci nie pasowalo, ze upycham tam swoje :mrgreen: czyli waidomo, ze nie tylko Marek moze to zrobic ;)


ZTCP czasem jest tak, ze do Marka podsyłane są artykuły a za ostatecznie umieszczenie na stronie odpowiada Marek chyba w zeszłym roku tak z ankietami było bo wiem ze kilka razy Walkie poganiała Marka w temacie Kalendarza 2012 :) Po za tym jesli to jest kłótnia to chyba tylko jednostronna i to nie z mojej strony :)

walkie - Wto Cze 05, 2012 11:12

Pływak, jeśli chodzi o ankiety to tak, musiała opierać się na pomocy MaReKa. Jeśli chodzi o zwykły artykuł to ja mogę go dodać sama bez niczyjej pomocy, gdyż na tyle moje umiejętności i uprawnienia pozwalają.
Jedynym ograniczeniem ostatnio była szybkość łączą, ale ostatnio zrobiłam gigantyczna awanturę, Pan przyjechał na interwencję i cudem okazało się że moge mieć prędkość 2 MB/s ;)

maniaq - Wto Cze 05, 2012 11:16

Ankiety, jak i zapisy na zlot, byly w Markowej gestii, bo dokupowal skrypty, zeby to dzialalo po ludzku i wygodnie i przejrzyscie. Sam je dopracowywal, wiec nikt inny tego nie dotykal , zeby nie spsuc ;)

meritum - IMHO zdjecia niech beda na stornie, watek moze byc o nich na forum. Zostawilbym te 4 okresy do nadsylania i prezentacji, baner .. jak sie znajdzie chetny do opracowania , mozna zmienic na cos bardziej dynamicznego ;)

Pływak - Wto Cze 05, 2012 11:22

walkie, to skoro masz szybszego neta wrzuć foty tak aby mozna było je powiekszyć trochę :)
walkie - Wto Cze 05, 2012 11:34

Pływak, a to akurat zależy od skryptu na stronie ;)
Pływak - Wto Cze 05, 2012 11:37

Ano czyli jednak Marek potrzebny do tego jest :P
MaReK - Wto Cze 05, 2012 12:01

:arrow: MaReK nie jest potrzebny do obsługi panelu administracyjnego ;)
To wszystko jest dla ludzi i można się tego nauczyć. Wcześniej ankiety trzeba było robić i z tym było najwięcej komplikacji. Kolejną sztuczką do nauczenia się przez resztę redaktorów stronowych jest używanie lightbox do prezentacji zdjęć klikanych. Czyli wrzucamy miniaturę i do niej duże zdjęcie, po kliku na miniaturę duże zdjęcie wyłoni się na tle całej witryny :) To też jest do nauczenia się :)

W kwestii kalendarza. Nie widzę problemu żeby zmienić banner na dynamiczny... niech go ktoś tylko zrobi. Może być animacja we flash, ale flash musi na sobie posiadać już link do klikania. Wcześniejsze nie miały tego i były oszukiwane skryptem, który na niektórych telefonach rozwalał główne, górne menu.

Temat na forum może być. Fotki można linkować ze strony, do tego na koniec dać aktualny link do tematu z kalendarzem. Na stronie wszystko musi zostać, bo ona jest wizytówką Klubu. Do tego połączenie jej z FaceBook też służy promocji danego tematu. Połączyć można, przenosić na forum nie wydaje mi się dobrym pomysłem. Pamiętajmy, że nie wszyscy odwiedzają forum. Często oglądają stronę lub fanpage na FB. Mimo, że na forum znakomita większość, to jednak temat na stronie być musi.

Co do skryptów ankiety. MaReK nic nie kupował ;) Kupił ankietę, która może wyświetlać się w dowolnym artykule, a nie tylko na startowej stronie były prezes Brt ;)

Zapisy na Zlot w tym roku były sponsorowane przez grupę Syskonf.pl - nie kosztowały nas nic prócz bannera na forum i stronie oraz ulotek w kopertach dla Zlotowiczów :)

Co do ilości prac przy stronie, forum czy w ogóle całym przedsięwzięciu ROVERki.pl - pracy jest od pyty ;) Dlatego każde kumate i odpowiedzialne ręce do pomocy się przydadzą.

W dalszej części tego posta proponuję, albo wcielić Pływaka do grupy kalendarzowców i przenieść dyskusję techniczną do odpowiedniego działu, albo zaprzestać przekomarzania się i tak czy inaczej współpracować.

walkie - Wto Cze 05, 2012 12:03

MaReK napisał/a:
To wszystko jest dla ludzi i można się tego nauczyć. Wcześniej ankiety trzeba było robić i z tym było najwięcej komplikacji. Kolejną sztuczką do nauczenia się przez resztę redaktorów stronowych jest używanie lightbox do prezentacji zdjęć klikanych. Czyli wrzucamy miniaturę i do niej duże zdjęcie, po kliku na miniaturę duże zdjęcie wyłoni się na tle całej witryny To też jest do nauczenia się


Marek, no to jeśli tak, pokaż mi jaki jest kod i będę go stosować. :)
Ja problemu nie widzę tam gdzie go nie ma.

maniaq - Nie Cze 24, 2012 00:05

Na stronie głównej zostal zamieszczony krotki poradnik, na temat robienia zdjec do kalendarza. Jezeli beda jakies pytania chetnie odpowiemy i pomozemy :) lato w pelni, nic tylko brac aparaty w dlon i fotografowac :D
Markzo - Sro Cze 27, 2012 11:05

jest problem z mailem, na który mamy wysyłać zdjęcia, wczoraj wysłałem 3 maile ze spakowanymi fotkami i wszystkie 3 wróciły :/ każdy mail "ważył" do 20mb, spakowałem to do kupy i wrzuciłem na sendspace, link dałem Pływakowi, ale troche to uciążliwe :/
siemion_ - Sro Cze 27, 2012 11:30

Ja też wczoraj wysłałem 43MB tyle że nie pakowałem tylko podzieliłem to na 4 maile i wszystko przeszło
maniaq - Sro Cze 27, 2012 11:40

Moge wypowiedziec sie za siebie - Otrzymalem obie paczki i od Markzo i od siemiona ;)
VMatas - Sro Cze 27, 2012 12:55

Też dostałem od obu :)
Markzo - Sro Cze 27, 2012 15:55

to się cieszę, myślałem, że coś jest nie halo :)
MaReK - Czw Cze 28, 2012 15:13

Markzo wklej błąd jaki dostałeś.
Wiadomości doszły wraz załącznikami... któryś jednak mail z listy odbiorców jest nieporadny i to on Ci zwrócił komunikat :D

[ Dodano: Czw Cze 28, 2012 15:13 ]
Dobra dzięki, już wiem. Usunąłem post bo zawierał dane, których kolega mógłby sobie nie życzyć upubliczniać.

Markzo - Wto Lip 31, 2012 01:39

kalendarium jeszcze żyje?
maniaq - Wto Lip 31, 2012 12:08

a zyje zyje , troche swoim zyciem, bo ludzie najchetniej podsylaja zdjecia po terminie, ale jest ich wiecej i niebawem publikacja ;)
greg-si - Wto Lip 31, 2012 12:48

maniaq napisał/a:
bo ludzie najchetniej podsylaja zdjecia po terminie

A co to ma do rzeczy. Przecież te zdjęcia które są nadesłane po terminie powinny iść w kolejnej odsłonie.
Tak to będziemy czekali aż raczycie coś z tym zrobić. Staje się nudne ciągłe pytanie o to czy coś jest robione w sprawie kalendarza.

Jest regulamin więc trzymajmy się jego a nie ciągle jest jazda z terminami. A później zdziwienie dlaczego tak mało fot...

maniaq - Wto Lip 31, 2012 14:46

to ma do rzeczy , zeby cos pokazac najpierw cos musimy otrzymac :)

ilosc fot nie ma nic wspolnego z terminem, w pierwszym etapie bylo ich b malo, po mailingu cos sie pojawilo, teraz jest juz lepiej, ale nie powiem ze super ... gdybysmy chieli publikowac pierwszy etap terminowo to pokazlibysmy pewnie NIC ;)

tyle moich 5 groszy w temacie.

VMatas - Wto Lip 31, 2012 15:01

Też się dołączę do głosu maniaq - niestety, mamy cienko na dzisiejszy dzień …
maniaq - Wto Lip 31, 2012 17:38

greg-si napisał/a:
Tak to będziemy czekali aż raczycie coś z tym zrobić. Staje się nudne ciągłe pytanie o to czy coś jest robione w sprawie kalendarza.


Dodam tylko, ze to klubowicze i sympatycy mieli sie w to wlaczcyc , mial powstac kalendarz klubowy... co my mozemy z tym zrobic ? mailing byl, baner wisi... temat na forum jest ?

kris-tofer - Wto Lip 31, 2012 21:47

maniaq napisał/a:
co my mozemy z tym zrobic ?

wstawiać swoje zdjęcia, ot cała filozofia :mrgreen:

walkie - Wto Lip 31, 2012 22:18

kris-tofer, albo swoje albo Markzo, które nadesłał już w zeszłym roku i nawet było w kalendarzu
kris-tofer - Wto Lip 31, 2012 22:43

nie nie,
ale mam pomysł, żeby powstawiać zdjęcia Roverków i MGków w tle, a w centrum kadru nasze klubowiczki, co Wy na to? :)

mogę być nawet fotografem ;)

greg-si - Wto Lip 31, 2012 23:10

Z tego co wiem min. Markzo wysłał zdjęcia terminowo a i gdzieś pojawiło się że były również inne propozycje.
Nie będę brnął dalej w temat bo powinniście publikować to co jest i trzymać się ram które sami wytyczyliście.

maniaq napisał/a:
Dodam tylko, ze to klubowicze i sympatycy mieli sie w to wlaczcyc , mial powstac kalendarz klubowy... co my mozemy z tym zrobic ? mailing byl, baner wisi... temat na forum jest ?

Wszystko jest tylko nie ma prezentacji nadesłanych prac...

Pływak - Sro Sie 01, 2012 07:54

Licząc z tymi nadesłanymi po terminie trochę fotek przyszło. Sporej większość ja osobiście jednak nie widzę w kalendarzu i gdyby to ode mnie zależało już dawno bym Wam wrzucił foty w temat na forum ale, że priorytet ma strona klubowa to trzeba czekać aż ktoś z dostępem do niej ogarnie sprawę. Jednak jak tak dalej pójdzie to będzie niewypał jak w zeszłym roku. Zlot niby był fotek niby ludzie natrzaskali, a chyba im się klisze prześwietliły przy wyciąganiu z aparatu bo nic nie przyszło :lol:
Markzo - Wto Sie 14, 2012 11:33

dalej nic? juz sporo po terminie :/
maniaq - Pią Sie 24, 2012 16:26

Dzięki naszemu wszechomogacemu - Markowi - mamy wpis :

http://www.roverki.pl/spr...013-2-etap.html

Pływak - Pon Wrz 17, 2012 01:32

Prezentacja kolejnej edycji pojawiła się na stronie klubowej. Tak wiem znów opóźnienie i to całe 30 minut ale pozostaje mi tylko przeprosić ;)

http://www.roverki.pl/spr...013-etap-3.html

MaReK - Pon Wrz 17, 2012 03:31

Pływak napisał/a:
Tak wiem znów opóźnienie i to całe 30 minut ale pozostaje mi tylko przeprosić ;)

To nie do końca Twoja wina. Artykuł pojawił się nawet kilkanaście godzin przed publikacją - tylko narzędzie do autopublikacji zawiodło ;D Ale nerwowo i tak się zrobiło :P

Pływak - Wto Wrz 18, 2012 22:31

Został nam ostatni etap i jest prośba do Was jeśli posiadacie jakieś fajne fotki w swoim archiwum w zimowej scenerii to podsyłajcie bo pierwszy etap był totalną klapą i nic ciekawego nie ma. Śniegu raczej na razie nie ma się co spodziewać ale może gdzieś na dyskach macie coś fajnego. No i oczywiście oprócz tego czekamy też na fotki z jesiennych sesji :D
gandi84 - Sro Wrz 19, 2012 20:27

Ja wyslalem zdj wczoraj i doszlo chyba, dzisiaj wyslalem w 300dpi 62 mega i... sie odbilo od Waszej skrzynki mailowej:(
walkie - Sro Wrz 19, 2012 20:30

no bo 62 MB mail to troche przesada, nie? może by tak wrzucić na FTP taką krowę wielką?
MaReK - Sro Wrz 19, 2012 20:30

Od naszej się nie odbiło, pewnie od czyjejś na którą jest przekierowanie.
Do nas doszło, więc są fotki. Tylko nie wiem co Ty zrobiłeś? Wczoraj wysłałeś 3 pliki takie same.
Dzisiaj fota jakby ta sama, tylko nie wiem - przeskalowana ;D ?

No i nie masz innych kadrów? Do tego jeszcze ten napis MG BY GANDI - zrobiłeś to MG ;D ?

gandi84 - Sro Wrz 19, 2012 21:04

wiesz co wysylalem wczoraj z tableta moze poszlo 3 razy:) moge to mg by gandi wywalic albo zrobcie to sami ale macie w 300dpi do obrobki to zas nie pasuje:) chcialiscie sami w takim formacie:) a masz do do dpi?

[ Dodano: Sro Wrz 19, 2012 21:04 ]
oki puscilem jeszcze raz to dpi to soebie to ogarnijcie jak cos:) moze dojdzie:)

Pływak - Sro Wrz 19, 2012 21:20

Nie wysyłajcie maili po milion razy. Zastanówcie się co chcecie wysłać i wyślijcie jeden raz, a nie raz w malej rozdzielczości zaraz w dużej, później w innym formacie i ostatecznie mam na dysku kilka takich samych fotek w różnych formatach. Nie przyjmujemy RAWów to tez warto sobie zapamiętać. Fotki wystarczą w rozdzielczości prosto z aparatu jak będzie trzeba komisja sobie poradzi z przeskalowaniem na 300dpi, a jak nie to poprosi o większą rozdzielczość autora jeśli jego fota się załapie do konkursu. Sztuczne podbijanie rozdzielczości i robienie fotek po kilkadziesiąt MB tylko utrudnia nam pracę. Naprawdę przy ilości jaka przyszła ostatnio czyli koło 100 zdjec jak każdy wyśle te same fotki w 5 formatach i 3 różnych rozdzielczościach to na pewno coś zostanie przeoczone lub pominięte i będą znów pretensje do komisji.

Pozdrawiam

MaReK - Czw Wrz 20, 2012 00:18

gadni84 na skrzynkę doszło, ogarnij się i czytaj co piszę - Twój mail odbił się nie od roverkowego serwera, a od jakiegoś zewnętrznego. Już mamy 6 fotek od Ciebie z tą samą treścią i różną objętością. Lepiej podesłałbyś jakieś inne kadry, żeby był jakiś wybór.
gandi84 - Czw Wrz 20, 2012 22:16

Heh now lasnie narazie nie mam nic ciekawego... dopiero musial bym cos porobi ale ze sprzetem krucho. to zdj mam goscinnie:)
Markzo - Wto Wrz 25, 2012 07:29

a czy jest już wykonawca kalendarzy? mam 2 znajomych, którzy coś takiego robią. Z tego co się orientowałem całkiem fajna jakość, mogę podpytać o ceny :)
Pływak - Wto Wrz 25, 2012 15:17

Jeśli chodzi o sam druk to jeśli ktoś ma jakąś zaprzyjaźnioną drukarnie cyfrową może popytać. Wiem, ze zarząd już ma na oku drukarnie ale jeśli ktoś poleci coś dobrego w dobrych pieniądzach to zapewne zostanie to wzięte pod uwagę przy ostatecznym wyborze. Ważne aby polecający wiedział co poleca żeby się nie okazało, ze druk tani ale jakościowo leży ;)
Markzo - Wto Wrz 25, 2012 16:04

To 2 firmy, robie u obu fotoksiążki od ładnych paru lat i jakość jest zawsze super, podpytam jak by się cena kształtowała przy różnych ilościach i o paramtery druku :)
Pawkaz - Pią Lis 09, 2012 12:14

Pod koniec wrzesnia wysłałem 4 zdjęcia w ramach konkursu Kalendarz 2013.Czy zdjęcia dotarły ? :wink:
Viking6 - Nie Lis 11, 2012 20:22

Coś mi się wydaje że Jury swiętuje :)
siemion_ - Nie Lis 11, 2012 20:38

Dzisiaj mija termin nadsyłania zdjęć do ostatniego etapu. Chwilę potrwa jeszcze podsumowanie w postaci arta. Potem to już tylko czekać na końcowy efekt.
slax - Nie Lis 11, 2012 23:29

ja od niedawna pracuje w fotolabie, także jak coś to napiszcie na pw, za jaka kasę macie zaklepane drukarnie, to może coś taniej ugadam

[ Dodano: Nie Lis 11, 2012 23:29 ]
:mrgreen: a i właśnie wysłałem fote mam nadzieje ze sie jeszcze załapie :mrgreen:

maniaq - Wto Lis 13, 2012 12:22

Zdjęcia ciągle splywaja. Trzeba to ogarnac i opublikowac z artem ... jeszcze chwila :)
kris-tofer - Wto Lis 13, 2012 19:40

to mogę wysłać jeszcze zdjęcie do kalendarza?
Pływak - Wto Lis 13, 2012 21:24

Nie, już konkurs zamknięty i właśnie płodze arta.
kris-tofer - Sro Lis 14, 2012 13:58

a czyje zdjęcia dostały się na strony kalendarza?
Pływak - Sro Lis 14, 2012 15:49

Zarządu, jury oraz ich rodzin i znajomych :mrgreen:

Tutaj art odnośnie zakończenia 4 etapu http://www.roverki.pl/spr...013-4-etap.html

kris-tofer - Sro Lis 14, 2012 16:31

Pływak napisał/a:
Zarządu, jury oraz ich rodzin i znajomych :mrgreen:
dobrze by było, bo mają fajne fury :mrgreen:
slax - Czw Lis 15, 2012 11:03

Siema my jesteśmy w stanie wydrukować kalendarz za ok 30 zeta od sztuki, na na Endurze Jedwabistej Kodaka

[ Dodano: Czw Lis 15, 2012 11:03 ]
jak bedzie ponad 100 szt to moze coś sie jeszcze dogada

Pływak - Czw Lis 15, 2012 11:38

Gdyby było ponad 100szt poszło by na offset. Niestety patrząc na lata poprzednie na taką frekwencje nie ma niestety co liczyć.
siemion_ - Czw Lis 15, 2012 11:55

Zobaczymy jak się będzie kalendarz prezentować :P Potem zrobimy zapisy na zasadzie deklaracji i może się okazać że się zbierzemy. Nic nie wiadomo :)
Pływak - Czw Lis 15, 2012 12:14

Deklaracja to jedno, a przelew kasy to drugie :D
tronsek - Sro Gru 12, 2012 10:24

Czy jest szansa, aby kalendarz zawisł na ścianie już 1 stycznia 2013, czy też będzie tak jak w zeszłym roku, że kalendarze docierały dopiero pod koniec stycznia ??
walkie - Sro Gru 12, 2012 10:40

jest bardzo duża szansa :)

[ Dodano: Sro Gru 12, 2012 10:40 ]
wszystko zależy od drukarni w tym momencie, ale będziemy się starać, żeby realizacja nastąpiła jeszcze przed świętami. :)

tronsek - Sro Gru 12, 2012 10:42

walkie napisał/a:
jest bardzo duża szansa
To super.
A jakiś projekt jak kalendarz będzie wyglądał, jest już może gotowy ??

walkie - Sro Gru 12, 2012 11:26

dziś powinno być już wszystko wiadomo, damy linka jak będzie gotowe.
Pawkaz - Sro Gru 12, 2012 11:33

walkie napisał/a:
dziś powinno być już wszystko wiadomo, damy linka jak będzie gotowe.

:wink:

Pływak - Sro Gru 12, 2012 14:05

tronsek napisał/a:
Czy jest szansa, aby kalendarz zawisł na ścianie już 1 stycznia 2013, czy też będzie tak jak w zeszłym roku, że kalendarze docierały dopiero pod koniec stycznia ??


Az tak źle jak wzeszłym roku nie będzie ale nie nastawiał bym się, że na pewno 1 już będzie na ścianie. Wysyłka do Was w wersji optymistycznej czyli jak wszystko pójdzie zgodnie z planem nastąpi pod koniec przyszłego tygodnia ale, ze swieta sie tak układają, a nie inaczej do części listonosz pewnie dotrze po świetach (27-28), a do czesci pewnie dopiero po 1 stycznia.

MaReK - Sro Gru 12, 2012 14:14

Tak czy inaczej, Kalendarz Klubowy 2013 biorę w ilości sztuk (na razie) dwóch ;)

Na stronie http://forum.roverki.eu/calendar.php można już zapisywać się na projekt.

Pozdrawiam,

Markzo - Sro Gru 12, 2012 14:32

Hmm... zapowiada się ciekawie, cena atrakcyjna, projekt przypomina ten 1wszy, autorstwa Own'a (2011r.), projektu z fotami nie da sie zobaczyc?

Fajnie, że udało się Wam zdąrzyć na czas i ogarnąć , gratulacje i podziękowania dla wszystkich zaangażowanych ;)

kantor_d - Sro Gru 12, 2012 14:35

Zamówione 2 sztuki i już zapłacone. W końcu nie często się zdarza aby mieć kalendarz z własnym ROVERKIEM!!!
Pawkaz - Sro Gru 12, 2012 14:53

:) Zamowiona jedna sztuka :) Mi sie podoba
MaReK - Sro Gru 12, 2012 15:06

Markzo napisał/a:
projekt przypomina ten 1wszy, autorstwa Own'a (2011r.),

Wrażenie takie ;)
W tym roku całością sklejania i obróbką fotek zajął się kolega pływak.
Reszta komisji debatowała nad jakością i poziomem prac nadesłanych.
Przy tak prężnie działającej ekipie, za rok może uda się mieć kalendarz 2014 w lipcu ;D

Markzo napisał/a:
projektu z fotami nie da sie zobaczyc?

Komisja i Zarząd nie chcą zdradzać szczegółów. Jest okładka i wachlarz kart - które mają pobudzić wyobraźnię i ciekawość. Niewielki czas minął od startu zapisów, a tu już tyle zamówień - fajnie :)

Pawkaz - Sro Gru 12, 2012 15:13

MaReK napisał/a:
Komisja i Zarząd nie chcą zdradzać szczegółów

A szkoda, bo pózniej moze komus sie nie spodobac zawartosc kalendarza.

MaReK - Sro Gru 12, 2012 15:44

Pawkaz napisał/a:
A szkoda, bo pózniej moze komus sie nie spodobac zawartosc kalendarza.

Kupująć kalendarz ROVERkowy trudno spodziewać się tam STARa :) Więc zaskoczenia w marce nie będzie. Jednak kadry i kompozycja to co innego i tutaj raczej nie ma się co nie spodobać ;D

Nad tym właśnie czuwali komisanci, żeby na którejś karcie nie wyrósł Rover w obdrapanym garażu, bałaganem w tle itp. ;)

Ley - Sro Gru 12, 2012 15:46

Pawkaz napisał/a:
A szkoda, bo pózniej moze komus sie nie spodobac zawartosc kalendarza.


Pawkaz jak spojrzysz w cztery etapy na stronie klubowej oraz na banner i na wachlarz, to większość wybranych zdjęć da się rozpoznać :)

Viking6 - Sro Gru 12, 2012 15:57

Szkoda, bo gdybym wiedział że moje prace zostały ujęte w kalendarzu to zamówienie byłoby prawie hurtowe i rozdawał bym znajomym i rodzinie. A tak to tylko dwa.
Pawkaz - Sro Gru 12, 2012 16:03

No dobra, niech Wam będzie :mrgreen: :wink: ale nadal trzymam sie wersji ze sa gustai gusciki :wink:
Viking6 - Sro Gru 12, 2012 16:10

Chodzi tylko o listę osób których prace zostały wyłonione w ramach KONKURSU. Szczegóły jak najbardziej niech będę ukryte aż do zakupu.
Pływak - Sro Gru 12, 2012 16:21

Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. Wiem, ze każdy by chciał aby jego auto było w kalendarzu ale tak się nie da zrobić zeby to się przyzwoicie prezentowało. Jesli komuś się nie udało w tym roku to niech to będzie motywacja do następnej edycji, która pewnie już niebawem wystartuje. Naprawdę nie trzeba być mistrzem fotografii aby zrobić dobre foto. Wystarczy w miarę przyzwoity sprzęt, auto i pomysł ;) Straraliśmy się wybrać fotki najlepszej jakości a zarazam najciekawsze co nie było łatwe bo albo ciekawe foto było niskiej jakości allbo foto zrobione pro spzrętem było po prostu nudne. Co do odkrywania wszystkich kart to osobiście byłem za tym aby nie pokazywac całości tylko zostawić chociaż troszkę niespodzianki. I tak dla kogoś kto śledził edycje i wie jakie foty przyszły odgadniecie po wizualizacji co jest na kartach jest b. proste ;)

Ty markzo za dużo nie oglądaj tylko zamawiaj i to co najmniej 2 sztuki!! :P

Viking6 - Sro Gru 12, 2012 16:32

Prośba o czytanie ze zrozumieniem. Chodzi i informację a nie pretensje. Taka informacja miała by wpływ na ilość zamówienia.
Pływak - Sro Gru 12, 2012 16:48

Nie wiem jaki miało by mieć wpływ. Ktoś kto chce mieć fajny klubowy gadżet na cały rok kupi niezależnie czyje zdjęcia będą w kalendarzu, co najwyżej znajdą się osoby które nie kupią bo ich zdjęcie się nie załapało :) Po za tym ktoś kto wie jakie zdjęcia wysłał od razu na wizualizacji je wyłapie... no chyba, ze ktoś nie wie co wysłał wtedy trudno ;)

Pozdrawiam :)

Alexi - Sro Gru 12, 2012 20:05

Ależ Pływaq chodzi o ilość im ;-) Mi się podoba mimo że widać mało. Ale fakt, reszta będzie to dla mnie niespodzianka ;-) Good job!
monia - Sro Gru 12, 2012 20:15

Zamówione, zapłacone;)
maniaq - Czw Gru 13, 2012 10:44

Ale co za roznica czyje foty sa w kalendarzu ? Jak sie chce miec caly ze swoimi, to mozna to zrobic w kazdym foto labie :) To mi sie wydaje, ze mial byc kalendarz klubowy, wiec zdjecia różnych użytkowników, róznych aut. Wydaje mi sie ze udalo sie to zrobic, ze sa rozne auta i rozni autorzy :) i to chyba najlepsza reklama :D
mario409 - Czw Gru 13, 2012 11:08

zamówione, zapłacone :)
maniaq - Czw Gru 13, 2012 11:19

$ poszla szybkim elixirem ;) czekam na efekt koncowy w postaci wydruku :D :D :D
szpynior - Czw Gru 13, 2012 20:58

Zamówione zapłacone - gadżet który Must Have :)
aliciaMG - Pią Gru 14, 2012 10:25

Już nie mogę się doczekać :) Jak dla mnie wygląda obiecująco.
leszczu - Pią Gru 14, 2012 11:09

Zamówione, zapłacone. :grin:
Pawkaz - Pią Gru 14, 2012 11:47

Ja dzis zaplacilem :mrgreen: Liczba zamowionych kalendarzy jest spora :wink:
Ley - Pią Gru 14, 2012 12:14

zapłacone :) normalnie się nie mogę doczekać :)
nikon - Pią Gru 14, 2012 17:13

Zamowione, zaplacone x 2 sztuki.
maniaq - Sob Gru 15, 2012 13:02

Ida jak swieze buleczki :) Fajnie z nowym rokiem nowy kalendarz :D
kris-tofer - Nie Gru 16, 2012 17:09

Jeszce nie dodałem swoich trzech groszy ;)
mamy gdzieś podgląd na karty kalendarza? nie mówiąc o banerze?

Pływak - Nie Gru 16, 2012 17:29

Jak byś przeczytał chociaż 2 ostatnie strony topicu w którym się udzielasz wiedział byś, ze nie. Jest tylko tytułowa i wizualizacja z wachlarzem :)
kris-tofer - Nie Gru 16, 2012 17:37

Szkoda, że nie ma podglądu, żeby zobaczyć jak wyszło...
A są ogłoszone zdjęcia które wygrały?

Pływak - Nie Gru 16, 2012 17:38

Na to pytanie tez padłą odpowiedz przeanalizuj 2 ostatnie strony, a wszystkiego sie dowiesz :)
kris-tofer - Nie Gru 16, 2012 17:41

Pływak, to wrzuć mi link do posta to przeczytam :)
Pływak - Nie Gru 16, 2012 17:58

Etam co Ci będe linki wklejał... po prostu przeczytałem za Ciebie, już nie musisz marnować swojego czasu :ok:
kris-tofer - Nie Gru 16, 2012 18:30

No dobra, już przeczytałem, widzę, że raz już o to pytałem, czyli powtarzałem się, ale to nic, mam nadzieję, że warna za to nie dostanę :)
Rozumiem, że wygląd poszczególnych kart kalendarza to będzie niespodzianka dla tych co go kupią. Ja też bym kupił, ale właśnie dzisiaj przy okazji płatności OC dostałem całkiem za darmo kalenadarz z fajniutką furą i półnagą panią okazującą swe wdzięki na pierwszym planie :D
I powiem, Wam, że na Roverkowym kalendarzu również nie powinno zabraknąć tak zacnego akcentu. Same fury? - wieje nudą. Fury + gołe cycki to dopiero radość ze spoglądania na taki kalenarz :)
Pozdrawiam i gratuluję tym których fury znalazły sie na kartach roverkowego kalendarza.

redcloud - Pon Gru 17, 2012 15:24

ok, zaplacone :) czekamy na kalendarz
szoso - Wto Gru 18, 2012 07:50

nie róbcie tutaj syfu, spamerzy :nonono:
redcloud - Wto Gru 18, 2012 19:15

A swoją drogą, kiedy możemy się spodziewać w/w?
siemion_ - Sro Gru 19, 2012 08:28

redcloud napisał/a:
A swoją drogą, kiedy możemy się spodziewać w/w?


Jesteśmy na etapie drukowania :)

violla - Sro Gru 19, 2012 09:46

Bardzo proszę o przesłanie na moje PW adresu do wysyłki kalendarza (imię, nazwisko, adres :))
WitekWawa - Sro Gru 19, 2012 12:55

zamówione i zapłacone :)

violla napisał/a:
Bardzo proszę o przesłanie na moje PW adresu do wysyłki kalendarza (imię, nazwisko, adres )


wysłane :cool:

Mayson - Sro Gru 19, 2012 16:42

Czy mogę prosić o link jak wygląda każda strona miesiąca (lub foty, które wygrały)? Może też się skuszę :]
tronsek - Sro Gru 19, 2012 16:55

Mayson napisał/a:
Czy mogę prosić o link jak wygląda każda strona miesiąca (lub foty, które wygrały)?


MaReK napisał/a:
Komisja i Zarząd nie chcą zdradzać szczegółów. Jest okładka i wachlarz kart - które mają pobudzić wyobraźnię i ciekawość. Niewielki czas minął od startu zapisów, a tu już tyle zamówień - fajnie


Pływak napisał/a:
Co do odkrywania wszystkich kart to osobiście byłem za tym aby nie pokazywac całości tylko zostawić chociaż troszkę niespodzianki. I tak dla kogoś kto śledził edycje i wie jakie foty przyszły odgadniecie po wizualizacji co jest na kartach jest b. proste

szoso - Pią Gru 21, 2012 07:12

wydzielone, swoje żale wylewamy tu http://forum.roverki.eu/v...p=767513#767513
siemion_ - Czw Gru 27, 2012 19:48

Pierwsza partia kalendarzy została dziś wysłana. Czekamy na kolejne wpłaty. Jak tylko zostaną odnotowane robimy wysyłkę.
dzelo23 - Czw Gru 27, 2012 20:18

szelesty poszy :) cierpliwie czekał będę na paczuszkę
siemion_ - Pon Gru 31, 2012 00:56

KOPERTY Z KALENDARZAMI GOTOWE DO WYSYŁKI. CZEKAMY TYLKO NA POTWIERDZENIA PRZELEWU :)
szoso - Pon Gru 31, 2012 10:54

kalendarz dotarł dziś rano :)
Alexi - Pon Gru 31, 2012 11:18

Melduje i ja kalendarz dotarł dziękuje :)
pelson91 - Pon Gru 31, 2012 11:34

i mi przed chwilą listonosz przyniósł ;) dzięki!
pawelo416 - Pon Gru 31, 2012 12:20

właśnie otworzyłem kalendarz :mrgreen: dziękuję bardzo ;)
arczi220 - Pon Gru 31, 2012 12:33

Ja juz też otrzymałem kalendarz SUPER ;) !! ! Dziękuje i pozdrawiam
szpynior - Pon Gru 31, 2012 13:30

Jest, jest, jest już wisi. W idealnym terminie. Brawa dla organizatorów
tronsek - Pon Gru 31, 2012 13:37

Również i ja dziś otrzymałem swój kalendarz. Moim zdaniem, jest to najlepszy kalendarz do tej pory. Gratulacje :brawa: dla Pływak'a, Maniaq'a, 'a i Walkie za kawał dobrej roboty oraz autorów zdjęć.
Mam tylko jedno zastrzeżenie. Niestety, brak jest wyróżnienia daty 27 lutego, która jest datą urodzin klubu i w klubowym kalendarzu być powinna.
W poprzednich kalendarzach była.

MaReK - Pon Gru 31, 2012 13:44

Jest faktyczna data 7 stycznia zaznaczona na zolto....
redcloud - Pon Gru 31, 2012 13:45

Hmm a u mnie jest na żółto 27 lutego

Kalendarz super duper wypas!!! Bardzo mi się podoba!!

tronsek - Pon Gru 31, 2012 13:46

MaReK napisał/a:
Jest faktyczna data 7 stycznia zaznaczona na zolto....
Nieprawda, nie jest zaznaczona.
arczi220 - Pon Gru 31, 2012 13:51

W moim kalendarzu data 27 luty jest zaznaczona na zółto :) tak jak powinno.
tronsek - Pon Gru 31, 2012 13:59

artmati napisał/a:
W moim kalendarzu data 27 luty jest zaznaczona na zółto tak jak powinno.
a rzeczywiście, jest :oops: Przez to, że jest dwustronny to się zamotałem :orety: i popatrzyłem nie na ten miesiąc co trzeba :głupek:
Przepraszam.

MaReK - Pon Gru 31, 2012 14:13

A w projekcie jest 7 stycznia;)
monia - Pon Gru 31, 2012 14:37

Właśnie dostałam kalendarz :D Jest świetny! Szkoda tylko że nie znalazłam w nim srebrnej 400 :D :D
Szymon199010 - Pon Gru 31, 2012 15:06

Do mnie też kalendarze doszły :mrgreen:
Kawał dobrej roboty :ok:

leszczu - Pon Gru 31, 2012 15:22

I u mnie już wisi. Kalendarz naprawdę bardzo fajnie się prezentuje.
siemion_ - Pon Gru 31, 2012 15:36

MaReK napisał/a:
Jest faktyczna data 7 stycznia zaznaczona na zolto....


do MaRKa kalendarz jeszcze nie dotarł :P

Pawkaz - Pon Gru 31, 2012 16:51

Otrzymalem dzis awizo, wiec to na 99 % kalendarz :wink:
MaReK - Pon Gru 31, 2012 22:20

siemion_ napisał/a:
do MaRKa kalendarz jeszcze nie dotarł :P

No właśnie to skandal ;) Do mnie kalendarz dotrze pewnie po Nowym Roku :P
Ponieważ jest to dla mnie taka sama niespodzianka jak dla większości, opieram się na wyrwanych z kontekstu rycinach autorstwa pływaka ;) Tam w dacie 7 1 2013 jest kolor żółty ;)

kasjopea - Sro Sty 02, 2013 14:06

Kalendarz bardzo fajny. Gratulacje dla wszystkich, którzy przyczynili się do jego powstania :) .
Mr.RovereK - Sro Sty 02, 2013 15:26

Właśnie dzisiaj zapłaciłem za kalendarz.
To będzie mój pierwszy kalendarz ROVERkowy,
więc jak mi się spodoba to za rok biorę kolejny ;)

MaReK - Sro Sty 02, 2013 18:34

Ja, uwielbiam go!
On tutaj jest
I wisi dla mnie

tak parafrazując słowa pewnej znanej ostatnio piosenki discopolowej można by ująć moją ocenę kalendarza ;)

Naprawdę ładne wykonanie i poprawny dobór zdjęć. Jedyne do czego miałbym się przyczepić, to grubość papieru karty kalendarza... dość cienka jak dla mnie. Mimo to jednak, fajnie się kalendarz prezentuje. Wisi już u mnie w firmie i dzisiaj zawiozę do domu :D Mam nadzieję, że i Violli przypadnie do gustu ;P

Kawał dobrej roboty. Weryfikacja, wybór zdjęć (trudny był i burzliwy), projekt oraz pilotaż druku. Nieoficjalnie napiszę, że aby kalendarz do niektórych mógł przyjść przed Nowym Rokiem, prezes siemion_ jeszcze rano w Wigilię przejechał kilkaset KM aby osobiście odebrać kalendarze z drukarni i wysłać do poniektórych :)

Ps.
Dwie osoby spośród klientów chciały mi go zabrać myśląc, że moja firma rozdaje je do abonamentu ;P

pelson91 - Sro Sty 02, 2013 18:53

widzisz Marek :D wystarczy wyjść z kibla i od razu masz kalendarz :D
MaReK - Sro Sty 02, 2013 19:10

pelson91 napisał/a:
widzisz Marek :D wystarczy wyjść z kibla i od razu masz kalendarz :D

Rozjaśnij mi troszkę, co ten Twój ociekający inteligencją komentarz ma oznaczać, bo chyba się pogubiłem i nie kumam tej "nawijki" ziom ;)

walkie - Sro Sty 02, 2013 19:15

może to nawiązanie, że po papier wyszedłeś ;)
pelson91 - Sro Sty 02, 2013 19:20

raczej o to, że nasz admin jak tylko pojawia się na forum, to najczęściej z kibla (tak wynika z meldunków na ssb), 31-go jak część ludzi dostała kalendarze, to on nie dostał. więc żeby dostać, trzeba wyjść z kibla najpierw. intelgentne lub nie, na poziomie wiecznego siedzenia na kiblu ;) panie "ziom".
dzelo23 - Sro Sty 02, 2013 19:26

A ja jeszcze nie mam :/
MaReK - Sro Sty 02, 2013 19:34

walkie napisał/a:
może to nawiązanie, że po papier wyszedłeś ;)

No nie, jednak nie jak dalej czytamy ;)

pelson91 napisał/a:
raczej o to, że nasz admin jak tylko pojawia się na forum, to najczęściej z kibla (tak wynika z meldunków na ssb),

Nie wiem czy najczęściej... można zrobić takie statystyki jeśli to ważne dla Ciebie.
Teraz np. siedzę w pracy za biurkiem ;)

pelson91 napisał/a:
31-go jak część ludzi dostała kalendarze, to on nie dostał. więc żeby dostać, trzeba wyjść z kibla najpierw.

No tak. Ale wierz mi bądź nie, z kibla wyszedłem 29-go, 30-go, 31-go, 1-go... po prostu mój kalendarz wysłany był inną paczką - później. Moje wyjścia z kibla niczego by tu nie zmieniło ;) Dodatkowo, przyszło do firmy, gdzie jest więcej osób które mogą odebrać przesyłkę, wszyscy do kibla nie idą na raz ;)

pelson91 napisał/a:
intelgentne lub nie, na poziomie wiecznego siedzenia na kiblu ;) panie "ziom".

Czyli na poziomie kolan... nisko trochę :D Nie wiem czy wiecznego... ja np. chodzę tam jak 99% społeczności - za potrzebą - a że się czasem przedłuży, to już nic nie poradzę ;)

W każdym razie, pisz jaśniej, żeby każdy mógł Twoją wypowiedź zakumać ziomuś ;)
Nie każdy wie co to SB, a jeśli ja nie skumałem o co chodzi, tym bardziej nie skuma jej ktoś, kto w temacie nie jest ;)

Cytat:
A ja jeszcze nie mam :/

Spoko dzelo23 jak ma przyjść to przyjdzie :)
Chyba, że nie zapłaciłeś, albo podałeś zły adres, albo w ogóle go nie podałeś ;P

tronsek - Sro Sty 02, 2013 19:43

MaReK napisał/a:
Teraz np. siedzę w pracy za biurkiem
Przecież nikt tego nie neguje :P
MaReK - Sro Sty 02, 2013 19:47

tronsek napisał/a:
Przecież nikt tego nie neguje :P

No tak ;) Ale z takim zestawem powiedzenie 'jestem w kiblu' traci sens ;) Bo nie muszę z niego wychodzić żeby być na stanowisku :) Na pewno nie o to chodziło pelson91 ;)

pelson91 - Sro Sty 02, 2013 19:52

tak, traci :D powinno być raczej "na kiblu" lol
dzelo23 - Sro Sty 02, 2013 19:53

trochę się boję bo psy tu zadkami szczekają i listonosza dawno nie widziałem.
MaReK - Sro Sty 02, 2013 19:56

pelson91 napisał/a:
tak, traci :D powinno być raczej "na kiblu" lol

Tak czy inaczej "wyjście z kibla" nie pasuje :) Raczej zejście z niego, ale o tym nie wspominałeś ;P

Cytat:
trochę się boję bo psy tu zadkami szczekają i listonosza dawno nie widziałem.

Może go zagryzły, jak tak szczekają ;D

siemion_ - Sro Sty 02, 2013 20:03

dzelo23 napisał/a:
trochę się boję bo psy tu zadkami szczekają i listonosza dawno nie widziałem.


Przesyłka wyszła 31.12.12

dzelo23 - Sro Sty 02, 2013 20:06

Aż sprawdziłem przelew, wsio się zgadza. Poczekam parę dni a potem bęďę ganiał za psami ;)

[ Dodano: Sro Sty 02, 2013 20:06 ]
hehehehehe o kokosanki obym nie wykrakał z tym lisonoszem :)

tronsek - Sro Sty 02, 2013 20:15

MaReK napisał/a:
Ale z takim zestawem powiedzenie 'jestem w kiblu' traci sens
No nie koniecznie. Bo w sumie nikt nie wie, czy kibel do biurka, czy biurko do kibla przeniosłeś :)
mario409 - Sro Sty 02, 2013 21:28

I do mnie dotarł kalendarz :mrgreen: :mrgreen: . bardzo fajny.
gregor13 - Sro Sty 02, 2013 21:33

Kalendarz odebrany z poczty :mrgreen:
Aż żałuję, że nie pstryknąłem fotek swojego R (nie było czasu/nie chciało się/nie było pogody/była powódź/było trzęsienie ziemi/nie było... :twisted: ) i nie wysłałem.
Kalendarz w dechę, szukam dla niego miejsca.

siemion_ - Sro Sty 02, 2013 21:50

gregor13 napisał/a:
Aż żałuję, że nie pstryknąłem fotek swojego R (nie było czasu/nie chciało się/nie było pogody/była powódź/było trzęsienie ziemi/nie było... ) i nie wysłałem.


szykuje się już kolejna edycja :)

arczi220 - Sro Sty 02, 2013 22:08

siemion_ napisał/a:
szykuje się już kolejna edycja


Witam
Łał ....Czyli ładujemy akumulatorki w aparatach :) i do dzieła jest bardzo dużo czasu. ;)

grota10 - Sro Sty 02, 2013 22:23

Do mnie jakos nie moze dotrzec :cry:
siemion_ - Sro Sty 02, 2013 22:27

grota10 napisał/a:
Do mnie jakos nie moze dotrzec


Kalendarze wysłane zostały do Ciebie 27.12.12
Pozdrawiam

maniaq - Sro Sty 02, 2013 23:37

Marecki, pamietaj, zeby mi zabrac na spota, bo to jedyna szansa zabrac go od Ciebie dla mnie ;) Potem to mi juz uciekna kartki w kalendarzu :D
MaReK - Czw Sty 03, 2013 00:06

Spoko spoko... mam dla Ciebie i dla Joa ;)
aliciaMG - Czw Sty 03, 2013 11:40

Ohohohoho widzę, że nie tylko ja spamuję ten wątek :P ale Waszych postów nie usunęli :sad: Hmmmy coś mi tu zalatuje (może z kibelka :mrgreen: ?? ????) dyskryminacją! Dajcie komisję co to rozpatrzy!!! :mrgreen:

A poważnie to mój kalendarz na poczcie leży, bo czasu nie mam by tam podjechać :neutral: Czytam Wasze pochlebne opinię na jego temat i aż mnie zazdrość i ciekawość zżerają! Dzisiaj muszę go odebrać!

siemion_ - Czw Sty 03, 2013 21:19

Słuchajcie, to jest nie do wytrzymania. Kalendarze same wyrywają się na pocztę. Nie można spać w nocy. Zróbcie coś z tym. Potrzebny jest adres z wszego potwierdzenia przelewu. Zafundujcie im w końcu fajną wycieczkę. Naprawdę na to zasługują.
walkie - Czw Sty 03, 2013 21:33

hahaha, siemion_, masakrujesz system :)))

MaReK, dorób tu lajki jak na FB, bo po prostu niektóre posty się aż o to proszą :D

Brt - Czw Sty 03, 2013 21:41

No to i ja pospamuję i napiszę, że kalendarz dotarł i wisi we właściwym miejscu :) ... i również bardzo mi się podoba ... szczególnie urzekło mnie zdjęcie srebrnej R200 przelatującej przez wodę ... zgadnicie dlaczego :mrg: ;)
walkie - Czw Sty 03, 2013 21:47

to jedno ze spornych zdjęć, mi się kojarzyła ta 200 z nietoperzem ale na wydruku lepiej to wygląda :))
tronsek - Czw Sty 03, 2013 21:54

Brt napisał/a:
urzekło mnie zdjęcie srebrnej R200 przelatującej przez wodę ... zgadnicie dlaczego
:hm: bo to Twoja kałuża ?? :P
dzelo23 - Pią Sty 04, 2013 13:39

:mrgreen: dotarł, wisi
maniaq - Pią Sty 04, 2013 14:22

Otrzymalem swoj egzemplarz :) Podziekowal !

PS. Marek to juz nie musisz na spota przywozic ;)

mareczek - Pią Sty 04, 2013 18:08

co zrobic aby kupic taki kalendarz?
MaReK - Pią Sty 04, 2013 18:10

mareczek napisał/a:
co zrobic aby kupic taki kalendarz?

Trzeba poświęcić odrobinę uwagi :) Np. żeby kliknąć w banner na górze forum :)
Jeśli ten banner się nie wyświetla, na pewno jest tu link w tym temacie podany.

Ale gdyby nie chciało Ci się szukać... proszę: http://forum.roverki.eu/calendar.php

Krystian1982 - Pią Sty 04, 2013 19:57

Kalendarz dotarł więc bardzo dziękuje.
mareczek - Pią Sty 04, 2013 20:10

wielkie dzieki agdzie mam swoje dane napisac?
walkie - Pią Sty 04, 2013 20:21

przy logowaniu podałeś swoje dane, jeśli prawdziwe to ok :)
mareczek - Pią Sty 04, 2013 20:23

ale tam nie napisalem nazwiska
MaReK - Pią Sty 04, 2013 20:32

mareczek musisz koniecznie ten wątek przeczytać od początku ;D
Wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania padły już wcześniej ;)
Dasz radę, w końcu jesteś Mareczek :D

mareczek - Pią Sty 04, 2013 20:38

dzieki za wsparcie :)
Jordan87 - Czw Sty 10, 2013 18:41

Mój dotarł, nawet nie wiecie jak się miło zdziwiłem że i moje zdjęcie się w nim znalazło :D
Pływak - Czw Sty 10, 2013 20:02

Powiem Ci, ze "trochę" trzeba je było poprawić bo oryginał nikogo w jury nie przekonywał ;)
Hrabia - Czw Sty 10, 2013 20:35

MaReK, pchnij mi go w pdf-ie tak jak obiecywałeś.
Pływak - Czw Sty 10, 2013 21:35

Marek to mógł dużo obiecywać :lol:
siemion_ - Czw Sty 10, 2013 21:39

Ja Ci mogę pchnąć wersję papierową, jeszcze kilka zostało :P
walkie - Czw Sty 10, 2013 21:48

Pływak napisał/a:
Powiem Ci, ze "trochę" trzeba je było poprawić bo oryginał nikogo w jury nie przekonywał


mów za siebie :P

[ Dodano: Czw Sty 10, 2013 21:48 ]
Hrabia, a po co Ci PDF??

Jordan87 - Czw Sty 10, 2013 21:49

Dziekuję :)

Nie jestem wprawnym fotografem więc może i trzeba było trochę poprawić, zawłaszcza wyciąć część :P

Pływak - Czw Sty 10, 2013 21:54

walkie napisał/a:

mów za siebie :P

Ja tylko stwierdzam fakty bo oryginał oprócz ciebie nikogo nie przekonywał, a tobie to się wszystkie kiepskie foty podobały :D

MaReK - Czw Sty 10, 2013 22:27

Hrabia napisał/a:
MaReK, pchnij mi go w pdf-ie tak jak obiecywałeś.

Podaj e-mail :) Pchnę Ci...
Za dużo pijesz Hrabia ;) Pomyliłeś mnie z Pływakiem ;P
Ja nie mam dostępu do pdf'a, tylko on jest w posiadaniu no i może siemion_ ;D

siemion_ - Czw Sty 10, 2013 22:29

ja swoje wszystkie pdf"y przerobiłem na papierowe kalendarze, więc mam już tylko takie. :)
Hrabia - Czw Sty 10, 2013 22:33

Pływak napisał/a:
Marek to mógł dużo obiecywać

Nikt Ci tyle nie da co MaReK obieca? ;)
walkie napisał/a:
Hrabia, a po co Ci PDF??
Wydrukuję sobie a potem plik na torrenty wrzucę ;)
MaReK napisał/a:
Podaj e-mail Pchnę Ci...
Użyj wyszukiwarki lub poczytaj jakiś manual do phpBB to znajdziesz mój email :D

Nie no żarty sobie robię. Ale wyślijcie bo mnie nie stać na zakup ;)
A tak zupełnie poważnie to całkiem przyzwoity ten kalendarz.

siemion_ - Czw Sty 10, 2013 22:42

Hrabia napisał/a:
A tak zupełnie poważnie to całkiem przyzwoity ten kalendarz.


za jedyne 26 zł, znajdz jeszcze kogoś z kim podzielisz się przesyłką i masz kalendarz. Naprawdę warto powalczyć.

walkie - Czw Sty 10, 2013 22:46

Jordan87 napisał/a:
Nie jestem wprawnym fotografem więc może i trzeba było trochę poprawić, zawłaszcza wyciąć część


nie bądź taki skromny, po prostu fajna fotka ;)

poza tym wiesz, fajnie mieć foto swojego przyszłego auta ;)

[ Dodano: Czw Sty 10, 2013 22:46 ]
Hrabia napisał/a:
Wydrukuję sobie a potem plik na torrenty wrzucę


nie kłopoć się, sami to zrobimy :P

Hrabia napisał/a:
Nie no żarty sobie robię. Ale wyślijcie bo mnie nie stać na zakup


a to faktycznie, dobry żart ;)
generalnie projekt jest czyjąś pracą i nie jest darmowy ;]

Hrabia - Czw Sty 10, 2013 22:49

siemion_ napisał/a:
za jedyne 26 zł
aż tak mi się nie podoba :mrgreen:
Za rok będzie tańszy. Poczekam ;)

[ Dodano: Czw Sty 10, 2013 22:49 ]
walkie napisał/a:
generalnie projekt jest czyjąś pracą i nie jest darmowy

:idea: Generalnie to nikt za tę pracę kasy nie wziął więc powinno się go udostępnić na jakiejś darmowej licencji ;)

walkie - Czw Sty 10, 2013 22:52

Cytat:
Generalnie to nikt za tę pracę kasy nie wziął więc powinno się go udostępnić na jakiejś darmowej licencji


Generalnie ktoś poświęcił swój cas na przygotowanie tego projektu, a czas jest bardzo cenny. zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Hrabia - Czw Sty 10, 2013 22:58

walkie napisał/a:
Generalnie ktoś poświęcił swój cas na przygotowanie tego projektu, a czas jest bardzo cenny. zwłaszcza w dzisiejszych czasach.

Może i tak. Nigdy tak o tym nie myślałem Walkie. Może nikt nie ceni mojego czasu. Wybaczcie mi :(

walkie - Czw Sty 10, 2013 23:16

Hrabia, no to fakt, zacznij od siebie ;)
Harry - Czw Sty 10, 2013 23:35

a moze kiedyś wprowadzić kalendarze-organizery A5 formatu
maniaq - Czw Sty 10, 2013 23:45

Hrabia , jak poczekasz, to w przyszlym roku , dla scislosci 2014, na pewno bede w Lublinie choc raz, wiec moge wtedy Ci podrzucic, drukowany ;)

Harry - sugestie na zapotrzebowanie z waszej strony mile widziane, ale zeby to bylo w rozsadnych pieniadzach, musi byc sporo chetnych, bo dla 3 osob, to koszt kosmiczny roznych gadzetow :/

siemion_ - Wto Sty 15, 2013 21:13

:D SĄ JESZCZE KALENDARZE NA 2013 R :D
arczi220 - Wto Sty 15, 2013 22:45

A dużo ich zostało wolnych :)
walkie - Sro Sty 16, 2013 08:46

w kwestii kalendarza, ale już przyszłorocznego, ale zahaczamy też jeszcze o tegoroczną edycję. :)

http://www.roverki.pl/spr...endarz2014.html

pelson91 - Sro Sty 16, 2013 09:16

fajna opcja z tymi nagrodami! :) dodatkowa motywacja do działania :D
walkie - Sro Sty 16, 2013 09:23

pelson91, to działaj :D czekam na fotki :)

Twojego auta ofc ;)

pelson91 - Sro Sty 16, 2013 09:26

mojego poobijanego trupa? :D poczekam do lakierowania i polerowania :D czyli do lata może coś podeślę :P
walkie - Sro Sty 16, 2013 09:27

pelson91, może być zdjęcie elementu, może masz jakieś miejsce niepoobijane :D
Pawkaz - Sro Sty 16, 2013 09:31

Lepiej miec poobijany niz skorodowany :mrgreen:
pelson91 - Sro Sty 16, 2013 09:44

korozja tez sie znajdzie, spoko :D

za kilka tygodni stawiam go do roboty, niech się zajmą nim specjaliści ;)

walkie - Sro Sty 16, 2013 09:46

no to extra ;)
siemion_ - Sro Sty 23, 2013 20:31

NOWA CENA KALENDARZA - 20 zł plus koszty wysyłki ZAPRASZAMY ! ! !
MARGOS - Czw Sty 24, 2013 21:09

No ładnie, nawet na Roverkach wyprzedaże :mrgreen:
wacek - Sob Lut 09, 2013 16:23
Temat postu: pytanie o kalendarz
Witam\jak wygląda sprawa dystrybucji kalendarza na 2013?????
Pytam, bo.......czekam niecierpliwie.
Oczywiście pieniążki przelałem, ale...... skąd wiadomo gdzie wysłać????
to dla mnie istotne, bo chciałbym na inny adres niż adres konta, z którego wpłacałem :))))

POZDRAWIAM SERDECZNIE

tronsek - Sob Lut 09, 2013 16:33

wacek napisał/a:
Witam\jak wygląda sprawa dystrybucji kalendarza na 2013?????
Pytam, bo.......czekam niecierpliwie.
Oczywiście pieniążki przelałem, ale...... skąd wiadomo gdzie wysłać????
to dla mnie istotne, bo chciałbym na inny adres niż adres konta, z którego wpłacałem

violla napisał/a:
Bardzo proszę o przesłanie na moje PW adresu do wysyłki kalendarza (imię, nazwisko, adres

Podaj adres wysyłki: http://forum.roverki.eu/p...ode=post&u=5895

maryba - Nie Lut 17, 2013 19:03

Nie wiem czy było , nie bardzo mam czas przebijać sie przez 17 stron :) , ale mam jedna prośbę odnośnie następnego kalendarza:

Koniecznie Imiona oraz białe tło pod dniami - kalendarz mógłby po za tym że ładnie wyglądać spełniać też praktycznie funkcje :)

P.S. :jak było to wywalić.

wacek - Pon Lut 18, 2013 23:41

kalendarz jest super :)))
Moja Mama jak zobaczyła to podsumowała: dni miesiąca może i nie widać, ale zdjęcia roverków są super

:)))

i o to chodziło przecież ;)

Pozdrawiam serdecznie

Dziękuję :)

tomkos - Nie Mar 10, 2013 08:22

Zamówiłem tydzień temu kalendarz i próbuje się dowiedzieć co i jak, kiedy i żadnego odzewu może tu mi ktoś coś odpowie czy w ogóle został wysłany?
siemion_ - Nie Mar 10, 2013 08:24

Został wysłany wczoraj, ma do przebycia drogę Gliwice - Ruda Śląska :)