Zobacz temat - temat wydzielony z "o co chodzi z podpisami?"
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Forum i WWW - temat wydzielony z "o co chodzi z podpisami?"

Tomi - Nie Lut 05, 2012 16:50

Faktycznie jest to wielki problem, aby admini mogli się wykazać, a nie trzeba było grzebać w kodzie? Czy admini potrafią tylko zamykać wątki i usuwać posty według własnego widzimisie, a nie potrafią tego dopilnować?

Jeśli ktoś deklarował się, że coś takiego może robić, to bądźmy konsekwentni.

Wspominałem Ci, że admin lub mod usunął mi post (nie wiem kto, bo nawet nie miał odwagi lub zbrakło kultury) podając lakoniczną informację, że post niezgodny z regulaminem. Przewertowałem regulamin, który dostałem w linku i nie znalazłem punktu, dla którego post został usunięty. Mało tego prawie identycznej treści post napisał ktoś inny i post ten adminowi nie przeszkadzał i nie wydał się niezgodny z regulaminem.

Odpowiedziałem na lakonicznego maila i napisałem co o tym myślę... jednak brak odpowiedzi.

Więc jeśli daje się adminom i moderatorom jakąś władzę, to można również od nich czegoś wymagać.

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 16:50 ]
MaReK napisał/a:

Jeśli jednak ktoś wychodzi z założenia, że pojawiający się banner na stronie danej firmy będzie równoznaczny z tym, że firma będzie postrzegana w samych superlatywach... to faktycznie, lepiej niech się zastanowi, bo to tak nie działa ;)


Ostatnio rozmawiałem ze znajomym, czy znam firmę, która jest reklamowana na forum, bo go oszukali i zamierza tam zrobić dym.

Mowa o serwisie BMW, którego reklamę umieściło google :P

MaReK - Nie Lut 05, 2012 16:58

Tomi napisał/a:
Faktycznie jest to wielki problem, aby admini mogli się wykazać, a nie trzeba było grzebać w kodzie? Czy admini potrafią tylko zamykać wątki i usuwać posty według własnego widzimisie, a nie potrafią tego dopilnować?

Faktycznie jest to problem...
Gdyby nie był, nie robiło by się narzędzi wspierających.
Po co robić np. logowanie do forum? Czy nie można zaufać, że każdy napisze prawdę, że post pochodzi od niego? Jeśli dawałoby się panować nad tym to pewnie byłoby to pozostawione. Tymczasem, admin zmieniał komuś podpis, informował go, po czym za chwilę temat powracał. Oczywiście wtedy, Tobie podobni krytykanci twierdziliby, że administracja nic nie robi ;) Także tak źle i tak niedobrze ;)

Tomi napisał/a:
Jeśli ktoś deklarował się, że coś takiego może robić, to bądźmy konsekwentni.

I robią. Jak widzisz niżej napisałeś.

Tomi napisał/a:
Wspominałem Ci, że admin lub mod usunął mi post (nie wiem kto, bo nawet nie miał odwagi lub zbrakło kultury) podając lakoniczną informację, że post niezgodny z regulaminem. Przewertowałem regulamin, który dostałem w linku i nie znalazłem punktu, dla którego post został usunięty. Mało tego prawie identycznej treści post napisał ktoś inny i post ten adminowi nie przeszkadzał i nie wydał się niezgodny z regulaminem.

Czyli jednak coś się dzieje. Ktoś coś robi. Może czasami zbyt nadinterpretując regulmin.
Podałem Ci odnośnie tego przypadku konkretną osobę, żebyś się z nią skontaktował i wyjaśnił.

Twój mail, którego wysłałeś, dziwnie nie doszedł. O czym także Ci wspomniałem.
Zbiegło się to jednak z sytuacją opisu Twojego sklepu, gdzie chciałeś się usuwać z forum i nie chciałeś już drążyć tematu. Zawsze możesz do tematu powrócić, moderator który dopuścił się tego czynu nadal jest na forum i na pewno odpowie ;) Dla mnie też było to trochę na wyrost. Ale nie poruszyłem w końcu tej sprawy.

Cytat:
Więc jeśli daje się adminom i moderatorom jakąś władzę, to można również od nich czegoś wymagać.

Generalnie wszyscy od wszystkich czegoś wymagają ;)

maniaq - Nie Lut 05, 2012 16:59

wydaje mi sie czytajac z boku, bo nie chce wdac sie w szczegoly, ze za wiele spraw jak na jedne watek.

Podpisy - wyznaczcie reguly, ogloscie je i wetdy mozemy egzekwowac. Ciezko karac kogos za nieznajomosc czegos co nie jest ogloszone publicznie. Uwazam, ze jest to sprawa ktora moga zajac sie modowie poszczegolnych kacikow, bo oni najlepiej wylapuja te podpisy. CO TO ZNACZY ze ktos sie nie umie podporzackowac ? chyba po to sa warny, po to sa bany >? nie umiesz uszanowac zasad w naszym klubie, nie ma dla ciebie tu miejsca. AS SIMPE AS THAT.

Wprowadzenie tego , wzburzylo tomiego, bo to jak z acta, ktos gdzies cos postanowil, a my bedziemy za to odpowiadac ;)

Z drugiej strony dziwie sie Tomiemu, ze w ferworze dyskusji, stzrela w kolano klubowi, negujac zasadnosc reklamy, przynaleznosci klulbowej, skoro w innym watku tak bardzo chcial by klub byl aktywniejszy i cos robil, dzialal.

Mam nadzieje, ze to emocje, ktore opadna i powstanie zgodne stanowisko wsyztskich. no prawie ;) ale ci sie beda musieli dostosowac .


TO tak jak dyskusja o PL znakach. JA powiedzialem, ze pisze bez, bo uzywam ang z domyslnego w programach, forach, FB itd. wiec jest mi ciezko sie przestawic :D ALEEEEEEE jak wiekszosc zdecyduje ze chce tylko posty z PL znakami to bede pisal mniej , ale Z POLSKIMI znakami....

na tym polega demokracja ;) MAM swoj glos, ale moge byc przeglosowany, wiec to nie znaczy ze mam rzucac brzozy innym pod nogi czy skrzydla ;)

Hrabia - Nie Lut 05, 2012 17:05

Ja się nie czepiam ale czego dotyczył wątek? :/

Marek, odpal w sprawy klubowe>forum i www temat np. "propozycje zmian i roszerzenia funkcjonalności forum".
Wiem że zaraz będzie milion sugestii (a może tylko dwie) ale może trafi się coś co godne będzie zainteresowania. Pod warunkiem że w 10 minut nie znajdzie się 10000 malkontentów którym się nic nie będzie podobać. Oczywiście nie wiąże się to z tym konkretnym wątkiem w którym piszemy ale da się dostrzec że jest sporo osób które chcą jakichś usprawnień, widzą błędy i problemy.

W przypadku Tomiego i innch instytucji może faktycznie bardziej opłacalne będzie dodanie bannera na forum niż posiadanie jakiegoś tam koloru nicka którego i tak większoś nie widzi.

I tu np. propozycja "banner za wspiercie finansowe"

Przepraszam Tomi że akurat Ciebie podalem za przykład. Niczego nie sugeruję.

Kolega Tomi_114 może zapragnąć usprawnienia komunikacji z zarządem, administratorami czy watykanem. W sprawie kolegi Tomi_114... no kłania się jakiś brak przyjętych standartów "obsługi" (też nikomu nie wypominam).


Po wszystkim odbędziecie sobie z zarządem/adminami/modami naradę co warto wprowadzić i co jest możliwe do wprowadzenia i sukcesywnie można coś działać.

Boże... ale offtopa pierdykłem :)

Ok. Ja już milczę. Po propzycji jednego działu do dziś mam zgagę... czuję że po tym poście będzie tylko gorzej :/

MaReK - Nie Lut 05, 2012 17:08

Hrabia ale właśnie taki jest cel wyświetlania bannera, ale to indywidualna kwestia pomiędzy instytucją wspierającą, a Zarządem.

Co sugestii na forum/stronie, taki temat jest ;) Brałeś tam nawet udział ;P

Do zobaczenia późny wieczorem ;)

Tomi - Nie Lut 05, 2012 17:08

maniaq napisał/a:

Z drugiej strony dziwie sie Tomiemu, ze w ferworze dyskusji, stzrela w kolano klubowi,


Ponieważ bardzo często czuję, że to nie jest już mój Klub. Zgodnie z dyrektywą Joa złożyłem na MaReKa ręce rezygnację i prośbę o usunięcie konta. Rozmawialiśmy jakiś czas na ten temat (nie będę pisał o czym, ponieważ była to rozmowa prywatna) i to on odwiódł mnie od pomysłu usunięcia konta z Klubu.

maniaq - Nie Lut 05, 2012 17:19

Wiesz najlatwiej palic mosty, trudniej je budowac...

Zaangazowalbys sie skoro masz wiedze, czas i dostep do informacji - proste EPC, proste katalogi, do ktorych my nei zawsze mamy dostep, informacje ktore niejako dostajesz od innych, bo dla Ciebie roverki do praca i pasja, a dla innych to tylko pasja... Przykladowo mam jedna prace na kortach, druga zdjecia od czasu do czasu, a forum i rowerki - to czas wolny, takie realia.

TO z jednej strony jestes czy nie jestes w klubie ? bo zlozyles rezygnacje, ale marek cie odwiodl od tego . Skoro piszesz tzn. ze jestes i Ci jakos zalezy. Jak chyba innym piszacym.


CO do tematu, IMHO zabraklo informacji i przejrzystosci zasad, przy wprowadzaniu tego usprawnienia.

Nie myli sie ten kto nic nie robi.... Marek poprawi, ze instytucje wspierajace beda w skrypcie jako klubowicze, wiec nie wiem o co tyle halasu. Niech dzialaja, zamiast tu bic, piane, w innym watku pogadajcy np o roli instytucji wpsierajace, bo jak widac sa osoby ktore sie prosza SIC ! klub o informacje na ten temat,,,

Jezeli do mnei by klienci pukali i pukali... to bym na chleb nie zarobil O_o to cos tu zarzad sie nie spisuje...

Tomi - Nie Lut 05, 2012 17:29

maniaq napisał/a:
Wiesz najlatwiej palic mosty, trudniej je budowac...

Zaangazowalbys sie skoro masz wiedze, czas i dostep do informacji - proste EPC, proste katalogi, do ktorych my nei zawsze mamy dostep, informacje ktore niejako dostajesz od innych, bo dla Ciebie roverki do praca i pasja, a dla innych to tylko pasja...


Przez 12 lat "buduję te mosty" a nie mając wiedzy co jest potrzebne, trudno zgadywać. Zresztą wiele osób wie, że na taką pomoc mogą liczyć... co zresztą nieraz deklarowałem.

Niestety coraz częściej w zamian za pomoc od klubu dostaję kopa w dupę.

maniaq - Nie Lut 05, 2012 17:48

Ale tak jak w watku o informacjach o MG, mozesz przeciez zamieszczac takie informacje nie pytajac o zgode zarzadu . Kto chce to zajrzy , kto nie czuje potrzeby wiedziec co sie dzieje w le mans , czy BTCC nie przeczyta chocby bylo na glownej stronie klubowej z podpisem wszystkich czlonkow zarzadu.

Mozesz od swojej strony , strony wspierajacej napisac czego oczekujesz od klubu w sensie biznesowym, jak by byl brak odp jak u tomiego_114 to bedzie podstawa do interwencji.

Nie wiem na czym rzeczony kop ma polegac ?

IMHO najwiekszym kopem jaki dostajesz jest watek o nierzetelnych sprzedawcach. Mnie by zalezalo na wyprostowaniu spraw tam opisywanych. Ale jezeli o to chodzi to forum nie moze moderowac takich rzeczy, bo ktos zle pisze o instytucji wspierajacej. Wiem jak to jest, ze czesc ludzi potrafi byc niezadowlona, bo chce miec czesci na wczoraj, bo sie auto popsulo, wiec potrafia dzwonic i w niedziele wieczorem, czego nieraz bylem swiadkiem na spocie... Ale jest tez sporo spraw ktore sie ciagna miesiacami- te opisywane. To jest cos co moze innych zniechecac. Znamy sie osobiscie, czesci itp odbieram osobiscie, jak musze to czekam na czesci , jak z tarczami 282, czy teraz z uszczelniaczami :) i nie mam z tym problemu. Moj wybor, ale tez bylby niezadowolony jakbym zaplacil i nie dostal to za co place. Twoj watek z listwa pokazuje ze masz podobne stanowisko.

To ze na forum probuje sie robic rozne porzadki... dajmy im szanse, nie wszystko wychodzi super, ale probuja, a sprawa podpisow to IMHO krok w dobra strone, tylko zle wykonany ;)

Pisalem juz - Marek poprawil, powinien sie temat skonczyc.

rovek - Nie Lut 05, 2012 19:30

Hrabia napisał/a:
Marek, odpal w sprawy klubowe>forum i www temat np. "propozycje zmian i roszerzenia funkcjonalności forum".
Wiem że zaraz będzie milion sugestii (a może tylko dwie) ale może trafi się coś co godne będzie zainteresowania. Pod warunkiem że w 10 minut nie znajdzie się 10000 malkontentów którym się nic nie będzie podobać. Oczywiście nie wiąże się to z tym konkretnym wątkiem w którym piszemy ale da się dostrzec że jest sporo osób które chcą jakichś usprawnień, widzą błędy i problemy.
Osobiście mam pare sugestii, jeżeli ktoś chciałby wysłuchać proszę o założenie takiego tematu i poinformowanie mnie, gdyż jestem zapędzony i mogę go nie zauważyć. Tyle offtop.
maniaq - Nie Lut 05, 2012 20:27

poraza mnie taki ton wypowiedzi rovek...

Inni maja zalozyc temat w ktorym ty obwiescisz co i jak ma byc zrobione :D Zalozenie watku pewnie byloby mniej czasu niz pisanie tutaj takich TXT :rotfl: ale ok poswiece sie, napisz mi prosze jak ma byc zatytuowany , to zaloze go dla ciebie z dedykacja :D

Jakbym mial uwagi to bym o nich napisal :) a skor mi nic nie przeszkadza, to sie nie odzywam

Tomi - Nie Lut 05, 2012 20:33

MaReK napisał/a:

Twój mail, którego wysłałeś, dziwnie nie doszedł. O czym także Ci wspomniałem.


Przesłałem Ci go, więc chyba nie masz wątpliwości, że istnieje... albo to Jan Bąk napsiał :)

MaReK napisał/a:
Zbiegło się to jednak z sytuacją opisu Twojego sklepu, gdzie chciałeś się usuwać z forum i nie chciałeś już drążyć tematu.


Myślałem, że przynajmniej Ty nie będziesz miał problemu z rozróżnieniem Tomiego i firmy... A problem nie dotyczył firmy.

rovek - Nie Lut 05, 2012 20:47

maniaq, wpadłem we własne sidła. Źle ująłem to, co chciałem przekazać. :razz: Chodziło mi o to, że jeżeli administracja byłaby zainteresowana innowacjami i chciała by dowiedzieć się czego potrzebują użytkownicy to służę pomocą.
maniaq napisał/a:
Zalozenie watku pewnie byloby mniej czasu niz pisanie tutaj takich TXT :rotfl:

Wybacz, wczułem sie w temat. :mrgreen:

maniaq - Nie Lut 05, 2012 20:50

TOmi, powiedz mi tak na chlopski rozum, bo nie jestem moze na bierzaco, o co chodzi z modami. Wiem ze byly jakeis posty kasowane, nie wiem za co.

Teraz chodzi o podpisy- stopki...

Piszemy w tym watku o wspieraniu klubu, instytucji , prowadzeniu dzialalnosci gosp. , @ ktore nie doszly.

Powiedz tak porsto z mostu, o co chodzi ?



Szczerze to ja tez nie odrozniam Tomi od Tomateam na forum, bo na forum piszesz jako Tomi, osoba, ale masz podpis instytucja wspierajaca. Nie ma co tu rozgraniczac ze teraz piszesz jako tomi prywatnie, a teraz tomi jako instytucja wspierajaca. Dla mnie to sa szczegoly, jezeli chciales sie wycofac jako instytucja wspierajaca, bo masz ku temu powody, to trzeba napisac, ze nie ty a Firma tomateam zaprzestaje wspierac...

Widze ze nawarstwia sie tutaj sporo niedomowien, niejasnosci - jak z regulaminem podpisow, ale tez nie widze dobrej woli - na zlosc mamie naluje sobie do zupy vel: i usune stopke...

Dzis mam chwile, jako bezrobotny i nadrabiam pewne zaleglsoci, ale nei dam rady przeczytac co kiedy sie wydarzylo i co sie stalo,,,,, a dziwny jestem , bo chialbym zrozumiec.

Jezeli wpiernicam sie miedzy wodke a zakaske, to prosze napisac, maniak idz juz spac i naprawde uszanuje... choc jak jest pranie jakis brudow publicznie to chcialbym to zrozumiec O CO TU CHODZI >? Jako kllubowicz i czlonek - prosze sie nie smiac - tej spolecznosci... wirtualnej , a bardzej klubowej, takiej ktora spotka sie na spocie, zlocie, ale tez w pubie i w weekend ;) a cos atmosfera sie zagescila :/

Hrabia - Nie Lut 05, 2012 20:52

maniaq, a z Twoim tonem wszystko jest ok?

Marek z całą pewnością wie o co mi chodziło i wie też z jakiego powodu ja unikam zakładania tego typu tematów. Wcale też nie dziwię się koledze rovek że się nie wychyla z z tylko jemu znanych powodów.
A tak na marginesie to raczej zarząd/administracja/moderacja powinna wyjść z taką inicjatywą jeśli oczywiście czują taką potrzebę. Czują? - ok. Nie? - też ok.

Bardzo łatwo na tym forum stać się obiektem do drwin jeśli jest się "Tylko" sympatykiem.

Przemas83 - Nie Lut 05, 2012 20:58

Mylisz się Hrabia.
Hrabia - Nie Lut 05, 2012 21:00

Przemas83, nie bardzo wiem w czym ale ok. Pewnie we wszystkim. Jestem tylko człwiekiem. :)
maniaq - Nie Lut 05, 2012 21:00

Ale widze ze uprawiacie tutaj polityke teorii spiskowych, ktorych JA chce uniknac, kazdy ma takie same prawa do pisania, czyz nie ? Kazdy ma takie same prawa do ZAKLADANIA tematow , czyz nie ? Czy ktos zaostal ustzrelony przez administracje, za to ze sie przyslowiowo wychyla przed szeregi sugeruje jakies fajne rozwiazania ?


Moj ton byl odpowiedzia na post Rovka. Jezeli sie boi taki watek zalozyc niech napisze. Z adminami i modami - To tak jak z politykami, sa wybierani przez nas DLA NAS :) roznica jedna wielka, ze nikt za to nie dostaje $. Wiec wymaganie by byli na kazde zawolanie jest IMHO nei na miejscu, stad moje oburzenie - sory jak sie poczules jakbym na ciebie naskoczyl, nie to bylo intencja- ze prosi sie modow o zrobienie tego co kazdy moze zrobic sam.

Jakbym mail pomysly jak usprawnic forum klub ITD, to wierz mi nei trzymalbym tego w ssekrecie, tylko podzielil sie tym z innymi, moze by mnie przekonali, ze to nie jest wcale fajne, ze tylko mi sie tak wydaje, moze by pomogli to zrealizowac, .... od pomyslu sie zaczyna, a konczy na gotowym projekcie ktory ewaluuje poprzez pomysly innych , mozliwosci techniczno sprzetowe itp itd...


nei rozumiem, kto i dlaczego mialby sie bac tu pisac.......

Przemas83 - Nie Lut 05, 2012 21:03

Rozumiem Cię Hrabia,ale chodzi mi o wypowiedz tyczącą się sympatyków.
kzrr - Nie Lut 05, 2012 21:12

maniaq napisał/a:
Z adminami i modami - To tak jak z politykami, sa wybierani przez nas DLA NAS


akurat modów sobie nie wybieramy niestety :) a szkoda...

maniaq - Nie Lut 05, 2012 21:14

dlaczego nei wybieramy >? mozesz zalozyc watek- proponuje o odebranie praw modowai Maniakowi, bo wtraca sie gdzie nie trzeba i pisze bez PL znaczkow co uwazam za policzek wymierzony w dobre imie narodu polskeigo LOL

Dlazcego nei mozna rozmawiac > ? to juz dyskusja i model rozmowy w narodzie wyginely ?

KZRR miales odwage powiedziec A , powiedz B, kogo i dlaczego bys zmienil.... podyskutujemy, pomyslimy... MY jako klub i klubowicze !

Przemas83 - Nie Lut 05, 2012 21:16

Jest temat gdzie można się podzielić pomysłami i zachęcam do brania w nim udziału.

Forum i WWW ''sugestie,opinie''

Hrabia - Nie Lut 05, 2012 21:20

Przemas83, masz dużo odwagi jeśli jesteś w stanie wypowiadać się za wszystkich.
Dołączyłeś w czerwcu 2011 a moje własne doświadczenie i zgaga po tym pozostała pochodzi z maja 2011. Oj. Kiedy byś nie dołączył to nie czyta się tu wszystkiego.

Nie ważne.
Jeśli sam mam opory przy zakładaniu tematów które mogą komuś dać więcej pracy to wolę się nie mieszać. Nawet jeśli jestem jednym który tego unika to Twoje stwierdzenie że się mylę jest błędne.

Przepraszam jeśli tym co piszę nadepnąłem komuś na odcisk. W nikogo nie uderzam.
Rozmowa poszła trochę nie w tę stronę co trzeba.

Pozdro :)

kzrr - Nie Lut 05, 2012 21:22

maniaq napisał/a:
dlaczego nei wybieramy >? mozesz zalozyc watek- proponuje o odebranie praw modowai Maniakowi, bo wtraca sie gdzie nie trzeba i pisze bez PL znaczkow co uwazam za policzek wymierzony w dobre imie narodu polskeigo LOL


Przecież nie jesteś modem :D

maniaq, powiedziałem A ? Zwróciłem tylko uwagę że modów nie wybieramy a dlaczego szkoda ano dlatego że chciałbym mieć wpływ na to kto stoi "nade mną" :)
Skład modów został ostatnio wymieniony bez praktycznie wiedzy klubowiczów, żadnych info przed etc...

Ogólnie to od dłuższego czasu nie podoba mi się to co się dzieje na forum...najpierw jakieś pomidory, pięć słów na msc, podpisy nie podpisy i kilka innych - to wszystko nie idzie w dobrą stroną niestety...

Przemas83 - Nie Lut 05, 2012 21:26

Hrabia nie denerwuj się,przecież nie atakuję Cię i nie mówię za wszystkich.Bo nie ładnie teraz napisałeś.
Sugerujesz,że mam nie czytać wszystkiego,czy nie wiem wszystkiego?

walkie - Nie Lut 05, 2012 21:27

maniaq napisał/a:
Z adminami i modami - To tak jak z politykami, sa wybierani przez nas DLA NAS


ee, tutaj się trochę zapędziłeś ;) zarząd to może i tak, ale adm/mod nikt nie wybiera tylko oni siebie sami ;)

maniaq - Nie Lut 05, 2012 21:28

no ale skoro piszesz szkoda, to nie jest Ci to obojetne.... ja nie zauwazylem spadku formy forum, bo pewnie malo przebywalem ostatnio, ten weekdn nadrabiam :D

Pozostawiasz domysly, zle sie dzieje, ale komkrety. Po mesku, jak bokser wypunktuj :D

apples - Nie Lut 05, 2012 21:28

kzrr napisał/a:
Skład modów został ostatnio wymieniony bez praktycznie wiedzy klubowiczów, żadnych info przed etc...
Nie wymieniony. :) Zastąpiony ... ponieważ większość zrezygnowała ze względu na sprawy osobiste i w to miejsce została wybrana nowa grupa.
walkie - Nie Lut 05, 2012 21:29

oj, sorka za zdublowanie info z kzrr, nie zauważyłam że dyskusja się rozwinęła na kolejną stronę
kzrr - Nie Lut 05, 2012 21:30

apples napisał/a:
Nie wymieniony. :) Zastąpiony ... ponieważ większość zrezygnowała ze względu na sprawy osobiste i w to miejsce została wybrana nowa grupa.


To jest oficjalna wersja prawda :P Nagle wszyscy mają sprawy osobiste i to krótko po wyborze nowego zarządu :) :) :)

Przemas83 - Nie Lut 05, 2012 21:31

Przecież sami ten Zarząd wybraliście,prawda?
walkie - Nie Lut 05, 2012 21:34

Przemas83, Zarząd wybiera się co dwa lata na Walnym Zgromadzeniu i wubierają go Klubowicze, natomiast adm/mod są wybierani przez samych siebie i wg różnych kryteriów lub czasem ich braku.
Przemas83 - Nie Lut 05, 2012 21:35

A to przepraszam.
walkie - Nie Lut 05, 2012 21:37

Przemas83, poczytaj trochę stronę klubową, trochę forum ;)
Przemas83 - Nie Lut 05, 2012 21:39

Dobrze,już zamilknę.
apples - Nie Lut 05, 2012 21:47

kzrr napisał/a:
To jest oficjalna wersja prawda
Jaka jest nieoficjalna? Chętnie poznam.
Hrabia - Nie Lut 05, 2012 21:50

Napisałem:
"Bardzo łatwo na tym forum stać się obiektem do drwin jeśli jest się "Tylko" sympatykiem."

Odpisałeś:
"Mylisz się Hrabia"

Następnie odpisałeś:
"Rozumiem Cię Hrabia,ale chodzi mi o wypowiedz tyczącą się sympatyków."

Odpisałem:
"Nawet jeśli jestem jednym który tego unika to Twoje stwierdzenie że się mylę jest błędne."

Pogrubiłem tekst w którym uzasadniam że to Twoje stwierdzenie o mojej pomyłce jest błędne :) To tak a propos Twojego "Bo nie ładnie teraz napisałeś".

Oj zagmatwane to wszystko :)

Przemas83 napisał/a:
Hrabia nie denerwuj się
Wydaje mi się że nigdzie nie pojechałem nerwem. Jeśli ktoś odczytał to inaczej to sorrki. Nic z tych rzeczy :)

Przemas83 napisał/a:
Sugerujesz,że mam nie czytać wszystkiego,czy nie wiem wszystkiego?


Niczego broń mi panie B. nie sugeruję. Może nie wyraziłem się zbyt jasno. Chodzi mi o to że nie masz obowiązku zapoznawać się ze wszystkimi tematami na tym forum. Chodzi mi o jeden z moich niechlubnych.

Nie było tematu :)

Przemas83 - Nie Lut 05, 2012 22:18

Ok.
Tomi - Nie Lut 05, 2012 22:25

apples napisał/a:
kzrr napisał/a:
To jest oficjalna wersja prawda
Jaka jest nieoficjalna? Chętnie poznam.


To raczej my chętnie poznamy... bo co chwila słychać, że dużo rozmawialiście, uzgodniliście, etc.

apples - Nie Lut 05, 2012 22:28

Tomi napisał/a:
To raczej my chętnie poznamy... bo co chwila słychać, że dużo rozmawialiście, uzgodniliście, etc.
Tak? Skąd wiesz?
maniaq - Nie Lut 05, 2012 22:29

Powiedzcie mi , czy mi cos umyka, czy ktos tu snuje smierdzace insuynuacje... CZY ZARZAD JEST WYBIERANY JAWNIE ?

CZY KTOS Z MODOW ZOSTAL USUNIETY A NIE ZMIENIONY ?

Moze sie dowiem OCB? KZRR jak cos wiesz to powiedz a nie domysly snujesz , jak mgle nad smolenskiem O_o tylko pozostawia to niesmak.

Nie makryteriow wybierania modow , ale mi to nie przeszkadza, bo ich praca jest weryfikowana na bierzaco i jedne mod nie jest panem i wladca calego tego folwarku zwanego forum.


PO RAZ KOLEJNY prosze o wskazanie gdzie , kto naduzywal wladzy, bo pomylic kazdy sie moze, jak wyszlo z podpisami, ale wyjasnienia marka dla mnie sa jasne i oczywiste - skrypt nie obejmowal instytucji wspierajacych - patrz TOmi vel Tomateam... sprawa wyjasniona, to teraz jakies dziwne TXT o modach , niejasnych zasadach ? dla mnie zasady sa jasne, wiedza , poziom kultury , staz + czas na siedzenie i czyszczenie forum...

Tomi - Nie Lut 05, 2012 22:30

Poczytaj sobie choćby początek wątku.
apples - Nie Lut 05, 2012 22:31

Tomi napisał/a:
Poczytaj sobie choćby początek wątku.
Tomi, zajmij się swoimi problemami i nie doszukuj się problemów tam gdzie ich nie ma. :wink:
maniaq - Nie Lut 05, 2012 22:34

panowie, ale czemu nei merytorycznie a personalnie... wiemy ze sie nie kochacie od zarania dziejow, ale niech to nie wplywa na poziom dyskusji... uzywajmy argumentow a nie epitetow...
Tomi - Nie Lut 05, 2012 22:40

maniaq napisał/a:

Nie makryteriow wybierania modow , ale mi to nie przeszkadza, bo ich praca jest weryfikowana na bierzaco i jedne mod nie jest panem i wladca calego tego folwarku zwanego forum.


Podam Ci przykład.

Powstał wątek, na który odpisałem.

Po chwili przychodzi mail z adresu forum@roverki.pl, o treści mniej-więcej

"Twój post zastał usunięty ze względu na jakiś punkt regulaminu" i cytat postu.

Mail jest bez żadnego podpisu...

Nie chciałbym nazwać tego po imieniu ale z pewnością kulturalne by to nie było.

Zaczynam wertować regulamin i niestety nic, co można by podciągnąć pod konkretną sytuację nie bardzo jest jak podciągnąć. Mało tego, po chwili niemal identycznej treści post pojawia się zamiast mojego i ten już adminowi/modowi nie przeszkadza.

Nie mając wiedzy kto ten post usunął (gdyż zabrakło elementarnej kultury aby podpisać się pod swoją decyzją), skrobię odpowiedź na maila, którego dostałem.

Mija 2 tygodnie bez odpowiedzi...

Zupełnie przypadkiem rozmawiam z MaReKiem i wspominam także o zaistniałej sytuacji. Marek przeszparał maile i nic takiego w ogóle nie przyszło (!!!).

Wyobraź sobie teraz sytuację, że spotyka to kogoś, kto kupił sobie Rovera i dopiero zapisał do Klubu.

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 22:40 ]
apples napisał/a:
Tomi napisał/a:
Poczytaj sobie choćby początek wątku.
Tomi, zajmij się swoimi problemami i nie doszukuj się problemów tam gdzie ich nie ma. :wink:


Kolejny przejaw arogancji człowieka, któremu da się jakąś władzę? Tylko dodany uśmieszek na końcu... coby jednak nie wyglądało zbyt arogancko.

apples - Nie Lut 05, 2012 22:44

Tomi napisał/a:
Kolejny przejaw arogancji człowieka, któremu da się jakąś władzę?
Przeczytaj swoje posty, a dopiero krytykuj innych. :wink: Nie mam zamiaru brnąć w przepychanki z Tobą. Poziom pokazałeś ostatnio dobitnie.
maniaq - Nie Lut 05, 2012 22:44

Ja bym nie czekal 2 tyg, tylko wyjasnial na biezaco...

CO to byl za watek, co napisales, post mozna przywrocic itp itd.

Ktos musial go usunac, nic sie nie dzieje samo. Czyli ktos sie wykazal nadgorliwoscia, albo niewiedza, niekoniecznie doszukiwalbym sie tutaj zlej woli.

TOmi, ale ty nie od dzis jestes na forum i klubie, zreszta pierwszy moj kontakt to byl z wami - ekipa warszawska- na spocie przed zakupem bandziorka :) Wiec wiesz jak to funkcjonuje.

Wydaje mi sie ze MArek moglby przywrocic chociaz post o ktorym mowimy... bo tak dyskusja jest bez argumentow...

Tomi - Nie Lut 05, 2012 22:45

apples napisał/a:
Tomi napisał/a:
Kolejny przejaw arogancji człowieka, któremu da się jakąś władzę?
Przeczytaj swoje posty, a dopiero krytykuj innych. :wink: Nie mam zamiaru brnąć w przepychanki z Tobą. Poziom pokazałeś ostatnio dobitnie.


Poziom pokazałeś Ty jako admin... właśnie w tamtym wątku.

maniaq - Nie Lut 05, 2012 22:46

Apples to byla ewidentnie personalna wycieczka, niezwiazana z tematem... mogles sobie darowac O-o
apples - Nie Lut 05, 2012 22:47

maniaq, Tomi wie kto usunął, więc nie rozumiem po co bije nadal pianę.
maniaq napisał/a:
Czyli ktos sie wykazal nadgorliwoscia, albo niewiedza, niekoniecznie doszukiwalbym sie tutaj zlej woli.
Dokładnie.

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 22:47 ]
Tomi napisał/a:
Poziom pokazałeś Ty jako admin... właśnie w tamtym wątku.
Widzisz. Masz duży problem nawet z rozróżnieniem administratora i moderatora i jedziesz po wszystkich tak samo. :wink:
Tomi - Nie Lut 05, 2012 22:47

maniaq napisał/a:
Ja bym nie czekal 2 tyg, tylko wyjasnial na biezaco...

CO to byl za watek, co napisales, post mozna przywrocic itp itd.

Ktos musial go usunac, nic sie nie dzieje samo. Czyli ktos sie wykazal nadgorliwoscia, albo niewiedza, niekoniecznie doszukiwalbym sie tutaj zlej woli.

TOmi, ale ty nie od dzis jestes na forum i klubie, zreszta pierwszy moj kontakt to byl z wami - ekipa warszawska- na spocie przed zakupem bandziorka :) Wiec wiesz jak to funkcjonuje.

Wydaje mi sie ze MArek moglby przywrocic chociaz post o ktorym mowimy... bo tak dyskusja jest bez argumentow...


Ale tu nie chodzi o przywrócenie posta. Ja piszę jedynie o formule obecnego działania. Od pewnego czasu mnie ona irytuje.

maniaq - Nie Lut 05, 2012 22:47

apples , czyli przyznajesz sie do usuniecia tamtego postu ? bo znow insynuaje, ja wiem, ale nei powiem, niech on powie jesli wie...

zabawa dla dzici, a myslalby ze forum doroslych ludzi...

apples - Nie Lut 05, 2012 22:49

Tomi napisał/a:
właśnie w tamtym wątku.
W tamtym wątku? Wybacz ale chciałeś dalej smarować kogoś kto nie może już pisać, a w dodatku dostał warna ode mnie. Chyba, że uważasz że powinienem również dać go Tobie.


maniaq napisał/a:
apples , czyli przyznajesz sie do usuniecia tamtego postu ?
Widzisz. Wbrew temu co wielu może już sobie pomyślało ... to nie ja. :smile:
Tomi - Nie Lut 05, 2012 22:54

apples napisał/a:
maniaq, Tomi wie kto usunął, więc nie rozumiem po co bije nadal pianę.
maniaq napisał/a:
Czyli ktos sie wykazal nadgorliwoscia, albo niewiedza, niekoniecznie doszukiwalbym sie tutaj zlej woli.
Dokładnie.


Owszem... ale pewnie wiele osób się nie dowiaduje.

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 22:54 ]
apples napisał/a:
Tomi napisał/a:
właśnie w tamtym wątku.
W tamtym wątku? Wybacz ale chciałeś dalej smarować kogoś kto nie może już pisać,


Czyli miałem nie odpowiedać? W ten sposób mogą robić admini i modzi, bo zawsze mogą usunąć ostatni post.

apples napisał/a:
a w dodatku dostał warna ode mnie. Chyba, że uważasz że powinienem również dać go Tobie.


Jeśli masz powód, to wal śmiało... nawet 3 od razu.

maniaq - Nie Lut 05, 2012 23:03

Nie rozumiem usuwania postow, skoro nie lamia regulaminu... to tylko bedzie swiadczyc o kulturze rozmawiajacych .... za brak kultury jakbysmy banowali, to ja bylbym pierwszy ,,, brak PL znaczkow, literowki, czasem Ciebie napisze z malej... polonistka nie bylaby dumna :D

Dlaczego zatem osoba usuwajaca nie wypowie sie dlaczego usunela posta, co bylo podstawa do tego, jezeli np zawieral wulgaryzmy itp to zrozumiem...


problem ze nie sledzilem chyba tego watku o ktorym mowa...

kzrr - Nie Lut 05, 2012 23:06

maniaq napisał/a:
Moze sie dowiem OCB? KZRR jak cos wiesz to powiedz a nie domysly snujesz , jak mgle nad smolenskiem O_o tylko pozostawia to niesmak.


Nie wiem,a właśnie chciałbym się dowiedzieć, więc dlatego pytam.

apples - Nie Lut 05, 2012 23:14

Tomi napisał/a:
Jeśli masz powód, to wal śmiało... nawet 3 od razu.
Czy napisałem, że wydaje mi się, że powinieneś dostać ... Nie. Zapytałem Ciebie o zdanie. Nie nakręcaj niemiłej atmosfery.

maniaq napisał/a:
Dlaczego zatem osoba usuwajaca nie wypowie sie dlaczego usunela posta, co bylo podstawa do tego, jezeli np zawieral wulgaryzmy itp to zrozumiem...
Może dlatego, że wyjaśnienia są prowadzone nieoficjalnie, a krytyka oficjalnie.
Tomi - Nie Lut 05, 2012 23:21

apples napisał/a:
Tomi napisał/a:
To raczej my chętnie poznamy... bo co chwila słychać, że dużo rozmawialiście, uzgodniliście, etc.
Tak? Skąd wiesz?


apples napisał/a:
Może dlatego, że wyjaśnienia są prowadzone nieoficjalnie, a krytyka oficjalnie.


No i skąd ja mogę o tym wiedzieć. Ostatnio chyba nic nie odbywa się oficjalnie... jedynie krytyka.


apples napisał/a:
Chyba, że uważasz że powinienem również dać go Tobie.

apples napisał/a:
Tomi napisał/a:
Jeśli masz powód, to wal śmiało... nawet 3 od razu.
Czy napisałem, że wydaje mi się, że powinieneś dostać ... Nie. Zapytałem Ciebie o zdanie.


Zbyt długo pracuję z ludźmi, aby nie zauważyć prowokacji.

Poczytaj co o tym mówi regulamin forum.

maniaq - Nie Lut 05, 2012 23:24

Jezeli kogos sie karze - usuniecie posta jest kara - to nalezaloby powiedziec za co :)

Ja staram sie byc obiektywny. Chcialbym sie dowiedziec o co tyle krzyku.

Ale nie potrafie zrozumiec, dlaczego jest utajniony powod usuniecia posta ?

apples - Nie Lut 05, 2012 23:26

Tomi napisał/a:
Zbyt długo pracuję z ludźmi, aby nie zauważyć prowokacji.
Tomi napisał/a:
Zbyt długo pracuję z ludźmi, aby nie zauważyć prowokacji.
Nie wiem z kim pracujesz i co zauważasz. Każdy widzi to co chce.
Tomi napisał/a:
Poczytaj co o tym mówi regulamin forum.
Wzajemnie.
MaReK - Nie Lut 05, 2012 23:26

Ale bałagan robicie. Pojawił się wątek o podpisach i z niego lecimy już przez sześć pobocznych.
Czy moderator mógłby rozdzielić te treści?

Tomi w kwestii Twojego usunięcia tematu, proponuję napisać osobny temat, "Usuwanie postów przez moderatorów". Opisać problem i napisać cytat maila. Ważna jest też treść tego maila.
W kwestii technicznej, jeśli post zostanie w ten sposób usunięty, nie ma możliwości go przywrócenia. Dlatego tak ważne jest, aby moderator przenosił posty do KOSZA, a nie usuwał trwale.

Tomi - Nie Lut 05, 2012 23:27

Maniaqu, to chodzi o procedury a nie o treści.

Treść była tak naprawdę bez znaczenia.

maniaq - Nie Lut 05, 2012 23:30

dla mnie nie jest bez znaczenia, bo chcialbym wiedziec co uznajemy za "post do usuniecia" na forum. Jezeli ktos usuwa i nei podaje przyczyn, bo zrozumialem z twojej poczatkowej wypowiedzi ze jedynie ogolnikowo powolano sie na regulamin, to chicalbym aby wskazano punkt tego regulaminu...


wiec chodzi wlasnie i o tresc i o mechanizm... nie wiem co w tym poscie napisales co ktos uznal ze do skasowania jest...

walkie - Nie Lut 05, 2012 23:30

MaReK napisał/a:
Pojawił się wątek o podpisach i z niego lecimy już przez sześć pobocznych.
Czy moderator mógłby rozdzielić te treści?


Kiedy to moderator współtworzy offtopa ;)

MaReK - Nie Lut 05, 2012 23:31

Tomi napisał/a:
Treść była tak naprawdę bez znaczenia.

Myślę, że miała kolosalne znaczenie dla czynności moderatora.
Taka informacja być może wyłoni jeszcze inne osoby w ten sposób potraktowane.

apples - Nie Lut 05, 2012 23:31

MaReK napisał/a:
Czy moderator mógłby rozdzielić te treści?
Chętnie ale boję się że zaraz mogę być posądzony o usuwanie, manipulacje, wybielanie albo działanie na czyjąś szkodę. :razz: Niech zrobi to ktoś niezwiązany z tematem.
Tomi - Nie Lut 05, 2012 23:35

MaReK napisał/a:

Tomi w kwestii Twojego usunięcia tematu, proponuję napisać osobny temat,


Oczywiście.
a potem jeszcze jeden: na jakich warunkach wybierani są admini.moderatorzy,
a potem jeszcze jeden...

Tak jak Ci mówiłem, nie bardzo mi się chce. A potem znów na zlocie w imieniu klubu do mediów wypowie się Wyder...

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 23:33 ]
MaReK napisał/a:
Tomi napisał/a:
Treść była tak naprawdę bez znaczenia.

Myślę, że miała kolosalne znaczenie dla czynności moderatora.
Taka informacja być może wyłoni jeszcze inne osoby w ten sposób potraktowane.


Dziwne, bo praktycznie identyczny post, który pojawił się po moim jakieś 5 minut wisi do dziś :P

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 23:33 ]
apples napisał/a:
MaReK napisał/a:
Czy moderator mógłby rozdzielić te treści?
Chętnie ale boję się że zaraz mogę być posądzony o usuwanie, manipulacje, wybielanie albo działanie na czyjąś szkodę. :razz: Niech zrobi to ktoś niezwiązany z tematem.


Tnij śmiało, masz do tego narzędzie.

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 23:35 ]
maniaq napisał/a:
dla mnie nie jest bez znaczenia, bo chcialbym wiedziec co uznajemy za "post do usuniecia" na forum. Jezeli ktos usuwa i nei podaje przyczyn, bo zrozumialem z twojej poczatkowej wypowiedzi ze jedynie ogolnikowo powolano sie na regulamin, to chicalbym aby wskazano punkt tego regulaminu...


wiec chodzi wlasnie i o tresc i o mechanizm... nie wiem co w tym poscie napisales co ktos uznal ze do skasowania jest...


Jutro mogę zacytować mail, który dostałem.

MaReK - Nie Lut 05, 2012 23:35

Tomi napisał/a:
Oczywiście.
a potem jeszcze jeden: na jakich warunkach wybierani są admini.moderatorzy,
a potem jeszcze jeden...

Na każdy pewnie rozwinie się dyskusja, ale ważne dla porządku żeby była w osobnych tematach.

Tomi napisał/a:
Tak jak Ci mówiłem, nie bardzo mi się chce.

Aaaa no właśnie ;) To wiele wyjaśnia ;)

apples - Nie Lut 05, 2012 23:38

walkie napisał/a:
Kiedy to moderator współtworzy offtopa
Chcesz to pokaże ci na twoim przykładzie kiedy nim byłaś. :wink:

Tomi napisał/a:
A potem znów na zlocie w imieniu klubu do mediów wypowie się Wyder...
Teraz już wiem o co chodzi. :wink: ... Domyślam się.

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 23:38 ]
Tomi napisał/a:
Tnij śmiało, masz do tego narzędzie.
I to nie jest prowokacja. Odpuść już trochę. :wink:
Tomi - Nie Lut 05, 2012 23:40

MaReK napisał/a:
Tomi napisał/a:
Oczywiście.
a potem jeszcze jeden: na jakich warunkach wybierani są admini.moderatorzy,
a potem jeszcze jeden...

Na każdy pewnie rozwinie się dyskusja, ale ważne dla porządku żeby była w osobnych tematach.


Taki porządek jaki zapanował na forum kojarzy mi się z naszym zachodnim sąsiadem, gdzie całe miasteczka są budowane z tej samej cegły... tylko brakuje gościa z wąsikiem :)

MaReK napisał/a:
Tomi napisał/a:
Tak jak Ci mówiłem, nie bardzo mi się chce.

Aaaa no właśnie ;) To wiele wyjaśnia ;)


Nie jestem Don Kichotem, aby walczyć z wiatrakami.

[ Dodano: Nie Lut 05, 2012 23:40 ]
apples napisał/a:

Tomi napisał/a:
A potem znów na zlocie w imieniu klubu do mediów wypowie się Wyder...
Teraz już wiem o co chodzi. :wink: ... Domyślam się.


Podziel się więc swoimi przemyśleniami, a nie tworzysz kolejną historię.

MaReK - Nie Lut 05, 2012 23:50

Tomi napisał/a:
Nie jestem Don Kichotem, aby walczyć z wiatrakami.

W takim razie po co ta dyskusja z Twoje strony ;D ?
Gdyby mnie coś nie pasowało w działaniu urządzeń wspomagających Klub (forum/strona) chciałbym podzielić się swoim zdaniem z innymi. Dlaczego odnośnie podpisów zrobiłeś wyjątek ;D ?

maniaq - Pon Lut 06, 2012 13:18

Czy moglby ktos wskazac mi watek o ktorym tu piszemy, a od ktorego sie zaczelo - ten z wymoderowanym wpisem ?

Tomi, sam taka postawa, negujesz to co mowiles wczesniej w innych watkach, ze to klubowi sie nie chce, nie angazuje... a potem walisz TXT ze " Tak jak Ci mówiłem, nie bardzo mi się chce." i zeby nie wypowiadal sie wyder to komus musi sie chcec, przygotowac do tego, robic to charytatywnie, po godzinach pracy. Tylko widze, ze z jednej strony chcialabym ale sie wstydze... to musisz sie juz okreslic sam czy ci sie chce czy nie, czy bawimy sie w to forum i klub czy zabieramy zabawki do innej piaskownicy.

Tomi, Rovek, Hrabia... Macie pomysly, to sie nimi podzielcie, sa juz watki gdzie to mozna zrobic... Jakos ja moge pisac i nie bac sie, ze mi moderacja tu wytnie, tam doda... Czyzbym byl traktowany inaczej ? Moze lepiej heheheh maniak z pod warszawy, pewnie pruszkow, nie ruszajmy LOL

KZRR... z tego co mi wiadomo, to modow nikt na sile nie tzryma, ani nie wyrzuca. Srodowisko nasze jest male i znamy sie wiekszosci ze zlotow, spotow, forum. Kogos wartosciowego latwo wylapac. Pisal apples madrze o 75, to przydzielono mu tam funkcje. Szoso sie udzielam, dolaczyl do grona :D nie trzeba przesylac CV , ze zdjeciem aby sie stac moderatorem czy administratorem...

Wiec mam prosbe, KZRR , jak facet, konkretnie o kogo Ci chodzi, albo skoncz z tymi TXT, bo pozostawiaja niesmak. Jak PIS: ja wiem , ale nie powiem, i ze brak dowodow jest najlepszym dowodem...

MaReK - Pon Lut 06, 2012 13:22

Tomi usunął się na własną prośbę z forum. Więc pisanie do niego w chwili obecnej nie ma sensu.
apples - Pon Lut 06, 2012 13:23

maniaq napisał/a:
Czy moglby ktos wskazac mi watek o ktorym tu piszemy, a od ktorego sie zaczelo - ten z wymoderowanym wpisem ?
http://forum.roverki.eu/v...p=690775#690775
maniaq - Pon Lut 06, 2012 13:23

Pisalem to jak forum padlo, teraz widze, ze nie ma go w czlonkach forum i instytucji wpierajacej...

czyli niejako odpowiedzial czynem

walkie - Pon Lut 06, 2012 13:25

maniaq napisał/a:
Czy moglby ktos wskazac mi watek o ktorym tu piszemy, a od ktorego sie zaczelo - ten z wymoderowanym wpisem ?


to ten temat z listwą chyba, nie mogę go namierzyć.

maniaq - Pon Lut 06, 2012 13:32

bosz... przepraszam ale piaskownica O_o

burza w szklance wody.

Tomi sie wypisal - koniec tematu :/

Moze teraz cos konstruktywniej >?

Hrabia - Pon Lut 06, 2012 13:50

maniaq napisał/a:
Tomi, Rovek, Hrabia... Macie pomysly, to sie nimi podzielcie, sa juz watki gdzie to mozna zrobic... Jakos ja moge pisac i nie bac sie, ze mi moderacja tu wytnie, tam doda... Czyzbym byl traktowany inaczej ? Moze lepiej heheheh maniak z pod warszawy, pewnie pruszkow, nie ruszajmy LOL


Pisałem już że przerobiłem temat co skutecznie mnie zniechęciło do takich akcji.
Kilka osób z tego forum skutecznie podcinało mi "skrzydła". W pewnym momencie zareagowałem jak Tomi... pisząc "Bo tak i nie chce mi się".

I tak. Śmiem twerdzić że są lepsi, lepsiejsi i najlepsiejsi. Nie mam na myśli akurat Ciebie. A kogo mam to pozostawię dla siebie. To widać gołym okiem.

Korzystając z awantury pragnę zapytać czy Warn przystoi modowi?
Bo...
"Na funkcję Moderatora zostaje powołany Klubowicz na podstawie długości aktywnej obecności na Forum, zasług dla zachowania kultury osobistej, porządku i czystości wypowiedzi na Forum. Nominacja jest uzależniona od możliwości czynnego uczestnictwa w moderacji, tzn. ilości czasu spędzanego na Forum i ilości odwiedzanych wątków."

Wszystko gra?

kzrr - Pon Lut 06, 2012 14:05

maniaq napisał/a:
KZRR... z tego co mi wiadomo, to modow nikt na sile nie tzryma, ani nie wyrzuca. Srodowisko nasze jest male i znamy sie wiekszosci ze zlotow, spotow, forum. Kogos wartosciowego latwo wylapac. Pisal apples madrze o 75, to przydzielono mu tam funkcje. Szoso sie udzielam, dolaczyl do grona nie trzeba przesylac CV , ze zdjeciem aby sie stac moderatorem czy administratorem...

Wiec mam prosbe, KZRR , jak facet, konkretnie o kogo Ci chodzi, albo skoncz z tymi TXT, bo pozostawiaja niesmak. Jak PIS: ja wiem , ale nie powiem, i ze brak dowodow jest najlepszym dowodem...


Boże, maniak przecież to nie są moje osobiste wycieczki w czyjąkolwiek stronę, nigdzie tego nie napisałem i nie uważam w ten sposób. Mi chodzi oto żeby praca adminów i modów była dla nas użytkowników forum jasna przejrzysta i czytelna, żeby zasady wybierania jak i samo wybieranie modów i adminów zależały od nas "przecież są dla nas". Tak to co wyżej napisałem faktycznie jest wielką mgłą która pozostawia niesmak :|

:|

maniaq - Pon Lut 06, 2012 14:18

Ale dlaczego nie podajecie konkretow ? ktos gdzies keidys... Sory ale ni e moge traktowac tego powaznie !

sa rowni rowniejszi ale nie powiesz OCB... To ze lubie marka , bo sie znamy osobisie, pomagal mi nie raz w zyciu, to darze go duza sympatia bo jest pozytywnie zakreconymczlowiekiem. Ciebie nie znam z tej storny, wiec i dystans bedzie wiekszy. Ale nie zmieni to ze masz rowne szanse zebysmy sie zakumplowali i poznali, przez spoty, zloty, forum... mimoze rzadziej ostatnio bywalem, a teraz nadrabiam zaleglosci LOL Nie da sie uniknac, ze ubie kolege A bardziej niz B. Dopoki to nie wplywa DRAMATYCZNIE na jakosc postow, funkcjonowania, to nie widze problemu. Ty widzisz, ale sie nim nie podzielisz, tylko dalej snujesz niejasnsci. PO CO >? Albo zaczynam i mowie co mi lezy na watrobie, albo mecze sie z tym dalej sam.

Kto bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem... warny sa nawet za slownictwo, a jak wiemy moderacja z automatu nie jest doskonala, bo czasem mi moderowalo slowa ktore tylko zawieraly elemnt ktory byl cenzurowany i cielo ... niewazne... nie dramatyzowalbym tego...

[ Dodano: Pon Lut 06, 2012 14:08 ]
to bylo do Hrabiego.

[ Dodano: Pon Lut 06, 2012 14:18 ]
:roll: no to co jest nieprzejrzystego w wybieraniu modow ? wpisane kryteria przez Hrabiego ktos z nich sie nei wpasowuje ? Ja nie dostzregam jakis zgrzytow. Zawsze beda subiektywne uczucia , bo mi usunal post, stopke kazal zminic, to go lubie/nie lubie...

Kryteria - sa > SA
Mozesz zaproponowac kogos nowego na moda >? MOZESZ
mozesz kogos wskazac ze zle wykonuje swoje obowiazki, jest nadgorliwy, spamuje, nie udziela wlasciwych informacji, brak kultury osobistej... >? MOZESZ
Czy ktos zostal sila usuniety ?? > wedle mojej wiedzy NIE ...


Czepiacie sie szklanki ktora jest wedlug was w polowie pusta... ale to chyba roznica swiatopogladow , stad ta roznica, bo ja chcialbym widziec w polowie pelna ;)

Pływak - Pon Lut 06, 2012 14:23

Hrabia napisał/a:


Pisałem już że przerobiłem temat co skutecznie mnie zniechęciło do takich akcji.
Kilka osób z tego forum skutecznie podcinało mi "skrzydła". W pewnym momencie zareagowałem jak Tomi... pisząc "Bo tak i nie chce mi się".


Za szybko się zniechęcasz ja klubowiczem nigdy nie byłem, a jakoś udało mi się w raz z innymi przeforsować stworzenie nowego działu mimo, ze nie miałem z jego powstania żadnych korzyści bo w momencie gdy powstawał już nie miałem R. Fakt faktem 3 razy wracać musiałem do tematu bo za każdym razem Marek kwitował pomysł tekstem "przecież mamy garaż" dziesiątki razy musiałem mu wałkować te same argumentu aż w końcu się udało i dział radzi sobie całkiem nieźle. Kwestia odpowiedniego przedstawienia argumentów i nie zniechęcania się bo niestety grupa trzymająca władze jest czasem strasznie uparta ;)

P.S Jak już jesteśmy w temacie sugestii to mam sugestie aby ten dział był widoczny dopiero po zalogowaniu bo jak ktoś wejdzie na forum przeczyta takiego tasiemca jak ten watek tutaj to sobie pomyśli, ze jakieś dzieci tutaj siedzą i odechce mu się rejestracji. Niestety takie tematy nie wpływają pozytywnie na wizerunek ani forum ani klubu...

Hrabia - Pon Lut 06, 2012 14:24

maniaq napisał/a:
Kto bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem... warny sa nawet za slownictwo, a jak wiemy moderacja z automatu nie jest doskonala, bo czasem mi moderowalo slowa ktore tylko zawieraly elemnt ktory byl cenzurowany i cielo ... niewazne... nie dramatyzowalbym tego...


Stosowanie się do powiedzenia "kto bez winy" jest nie na miejscu.
Regulamin wyraźnie reguluje kto może zostać moderatorem forum i jakie warunki powinien spełniać.
A przewinienia moderatora apples raczej nie zostały odnotowane przez automat... no chyba że ostatnie za rozmówki na ssb i przecież nie chodzi o jedno ostrzeżenie.

Nie chdzi mi o sympatię lub jej brak a o zachowanie wobec innych użytkowników forum.
Zachowanie jawne którego sam nie chcesz chyba widzieć.

Rozumiem że można lubieć kogoś bardziej.

Moderator apples przez swoją przeszłością z ostrzeżeniami nie jest moim zdaniem osobą która powinna pistować obowiązki/przywileje moderatra. Wybór jego osoby na moderatora narusza regulamin. To tyle jeśli chodzi "osobiste wycieczki" i "ktoś, gdzieś, kiedyś".

Czy teraz jest to wystarczająco jasne?

szoso - Pon Lut 06, 2012 14:27

najlepszy moderator to taki, który nie interesuje się niczym, pozwala na wszystko i broń Boże nie daje warnów bo będzie obraza majestatu
nie trudno się domyślić kto i do kogo ma żal

maniaq - Pon Lut 06, 2012 14:34

Problem w tym , ze nie ma informacji za co jest Warn... moze byc za kkkkkwiatek ;) jako przecinek w zdaniu moze byc za cos innego. Ja jego dzialalnosci nie zauwazam o nei zagladam do R75 :) tutaj sie udzielal, co mi sie nie podobalo i o tym napisalem wycieczkami osobistymi do tomiego, zeby zajal sie swoimi sprawami, ale jakos moglem to napisac od razu i bez konsekwencji, w kulturalny sposob, zwrocilem uwage, ze to nie merytoryczne a wycieczki osobiste.

Tak jak pisalem nie siedze na forum SBB za czesto, wiec moge nie wiedziec, a nie niechciec widziec, fakt ze tu pisze, swiadczy ze chcialbym wiedziec ;)

Ja apples-a znam z zatargow z tomim czyli dzialalnosc na - bo wojenki nie potrzebne, a takze z manuali i wpisow w dziale R75, czyli na spory plus...

nie znam innych jego grzeszkow ani pozytywow... wiec pozostaje dla MNIE osoba neutralna. Ale jak inne osoby sie wypowiedza w podobnym tonie jak Ty to znaczy ze jest cos na rzeczy i zarzad bedzie musial zajac stanowisko.

[ Dodano: Pon Lut 06, 2012 14:34 ]
SZOSO prosze.... a mozemy juz bez domyslow ?

Hrabia - Pon Lut 06, 2012 14:36

szoso, czytaleś regulamin o którego przestrzeganie dbacie? Możesz napisać że wybór applesa na moderatora był poparty jego nieposzlakowaną przeszłością i kulturą osobistą?

O ile pamiętam to w dyskusji o założeniu tematu (skradziono coś tam , coś tam) też brałeś udział i nie byłeś osobą która mnie wspierała mimo to nie robię żadnych uwag w Twoim kierunku. Nie zrobiłeś mi niczego złego i z tego co widzę jesteś osobą która na forum prezentuje świetny poziom czego o wypowiedziach moderatora apples powiedzieć nie mogę.

tronsek - Pon Lut 06, 2012 14:37

maniaq napisał/a:
Problem w tym , ze nie ma informacji za co jest Warn...
Jest taka informacja, nie zawsze w pełni wyczerpująca ale jest: http://forum.roverki.eu/warnings.php
Jest także cała historia warnów, kto dostał i za co: http://forum.roverki.eu/warnings.php?mode=archive

szoso - Pon Lut 06, 2012 14:38

Hrabia, nie kierowałem swojego postu w twoją stronę, widzę że jest tu niezły młyn, nie wiadomo kto do kogo piszę i z kim
Hrabia - Pon Lut 06, 2012 14:41

szoso, wobec tego przepraszam że pytanie skierwałem bezpośrednio do Ciebie. Każdy sam sobie może odpowiedzieć.
maniaq - Pon Lut 06, 2012 14:44

No porsze ile sie dowiaduje :)

TO jeszcze moze sie dowiem kto do kogo ma zal ? Chodzi ci o warny KZRR za przeklinanie na SSB>? bo to jedyny DOMYSL przychodzacy mi do glowy w tym kontekscie wypowiedzi ?

Hrabia - Pon Lut 06, 2012 14:53

użyj funkcji "szukaj" ;) (taki żart)

Nie Maniaq. Nie mam żalu. Przedstawiam proste fakty z życia forum.
Faktem jest że ktoś kto zszargał regulamin nie raz i nie dwa ma czelność pisać co jest właściwe a co nie i jeszcze się nim podpiera.

kzrr - Pon Lut 06, 2012 14:55

No patrząc na tego linka co tronsek wkleił (link do archiwum ostrzeżeń) to apples ma ich w swojej historii 5...
maniaq - Pon Lut 06, 2012 15:01

a ty KZRR ile miales ?
kzrr - Pon Lut 06, 2012 15:06

Do tej pory jednego o wartości dwa. Zdziwiony ? (które według mnie dostałem niesłusznie ale przeszło mi to już...)
MaReK - Pon Lut 06, 2012 15:08

Pływak napisał/a:
"przecież mamy garaż"

Nadal twierdzę, że go mamy i lepszym powodzeniem się cieszy, niż ten temat, o który było dużo krzyku, a jak pokazuje statystyka nie dzieje się tam za specjalnie wiele. Owszem ruch jest, odpowiedzi są, ale tematów nowych nie przybywa.
Pływak napisał/a:
Kwestia odpowiedniego przedstawienia argumentów i nie zniechęcania się bo niestety grupa trzymająca władze jest czasem strasznie uparta ;)

Twoja argumentacja pływak była rzeczowa i pewnie dlatego udało Ci się mnie i innych adm/mod przekonać. Przecież to nie jest tak, że jedna osoba blokuje pomysł kwitując "Nie! Bo nie!". Każdy z nich jest poddawany głosowaniu, jak to określił wcześniej Tomi w kuluarach :)

Trudno jest spełniać zachcianki dwóch osób i tworzyć coś co z punktu widzenia większości osób, które administrują serwisem są bez sensu. Do dyskusji na temat osobnego działu z czasem dołączyli inni, nawet tacy, którzy od momentu jego pojawienia się, zabrali głos może dwa trzy razy ;) Pewnie byli i tacy, którzy głos podnosili, ale... nie bardzo wiedzieli o czym. Krzyczą!? Krzyknę i ja!

Humorystyczny schemat działania wygląda tak mniej więcej:

- pomysł (pomijam jakość)
- administracja weryfikuje i twierdzi, że pomysł jest zły
- pomysłodawca:
- obraża się,
- dyskutuje próbując przedstawić argumenty za,
- wyzywa administrację od najgorszych kwitując, że nic nie robią :)
- dołącza się grupa SOLIDARNYCH
- krzyk i nagonka na administrację, czasami na Zarząd,
- przewodniczący poddaje obróbce pomysł, daje argumenty - nawet rzeczowe
- administracja nadal się broni, ale w końcu widząc jakiś pozytyw w pomyśle decyduje się na jego stworzenie,
- solidarnościowcy świętują ;)
- pomysł podtrzymywany jest przez kilka dni, po czym wymiera śmiercią naturalną :)

Pływak napisał/a:
dopiero po zalogowaniu bo jak ktoś wejdzie na forum przeczyta takiego tasiemca jak ten watek tutaj to sobie pomyśli, ze jakieś dzieci tutaj siedzą i odechce mu się rejestracji.

Może też po zalogowaniu to stwierdzić, wyjść i już więcej się nie logować ;)
Co spowoduje, że na kolejne długie miesiące będzie wisiało konto, w którym odkładać się będą nieczytane posty. Zaśmieci się tym samym baza. Są jednak fora z polityką, że żeby cokolwiek zobaczyć należy się zalogować. Dzięki temu jednak wyszukiwarki nieco gorzej radzą sobie z indeksowaniem poszczególnych haseł. Są oczywiście narzędzia pozwalające botom się logować.

szoso napisał/a:
najlepszy moderator to taki, który nie interesuje się niczym, pozwala na wszystko i broń Boże nie daje warnów bo będzie obraza majestatu

Otóż to :) Dlatego tylko stała grupa osób ma z administracją problem, pod kątem przyznawania kar za łamanie regulaminów na forum ;) Swoją drogą, tylko u nas chyba jest taka zasada dyskutowania z użytkownikami i tłumaczenia się. Kilka for na których się udzielam, ale nie od strony administracyjnej, takiej polityki nie prowadzi. Chociaż ja sam wychodzę z założenia, że jak się nie ma nic sobie do zarzucenia, to można wziąć udział w dyskusji dotyczącej swoich działań, pod warunkiem, że jest ona na jakimś poziomie.

maniaq - Pon Lut 06, 2012 15:16

widze tylko od aplesa za slownictwo w historii... wiec nie jestes dla mnie obiektywy- zeby oskarzony oskarzal sedziego swego ;)

[ Dodano: Pon Lut 06, 2012 15:16 ]
czy tylko wy jestescie osobami ktore nie sa zadowolone z postawy applesa ? bo ilosc pomogl jakos was IMHO przeglosuje... , 5 ostzrezen za dyskusje niekulturalna i prowokacje, kontra 542 pomogl...

Jakos widze wiecej dobrego niz zlego ... chyba ze cos ze mna nie tak :/ pisalem, ze nie sledze watkow o R75, stad moze moja zla ocena jego pracy na forum

kasjopea - Pon Lut 06, 2012 15:49

Gwoli wyjaśnienia odnośnie teorii spiskowej dotyczącej wyborów, zniknięć itd. moderatorów i administratorów.

Jak możemy przeczytać w regulaminie forum moderatorem może zostać każdy zgłoszony przez innego moderatora lub administratora. Można również zgłosić się samemu.
Każdą kandydaturę rozpatruje się w gronie aktualnych moderatorów i administratorów. Kandydatura przechodzi lub nie w zależności od wyniku głosowania. Dlaczego tak a nie inaczej? Bo chyba osoby obsługujące forum najlepiej wiedzą kogo brakuje, czego potrzeba, na podstawie obserwacji mogą wnioskować czy dana osoba się sprawdzi czy też nie. To chyba normalne, że osoby do swojego grona wybiera administracja forum. Na innych forach jest inaczej?

Rozumiem, że osobą, która budzi kontrowersje jest apples. Przywołane przez kzrr warny (z wyjątkiem ostatniego) pochodzą z okresu, kiedy nie był on jeszcze moderatorem. Jego kandydatura na tę funkcję została zgłoszona przez MaRKa. Głosowanie wypadło na korzyść applesa, bo w wyniku burzliwej dyskusji większość z nas doszła do wniosku, że jego wcześniejsze często niepokorne zachowanie nie jest w stanie przesłonić ilości dobrej pracy, którą wykonywał na forum będąc w tym czasie nawet nie Klubowiczem a Sympatykiem. Mówiąc krótko postanowiliśmy dać człowiekowi szansę. Z tej funkcji zawsze można zostać odwołanym. Nie ma w tym żadnej tajemnicy. Funkcja nie jest dożywotnia.

Ostatni warn applesa pochodzi od niego samego i wlepił go sobie w ferworze wygłupów na sb. Jeśli chcecie go za to kamienować, to nie zapomnijcie najpierw zrobić tego z maciejem i MaRKiem, którzy również mają tego typu akcje na swoim koncie. No i przypomnę, że ja również miałam warna. Więc mamy już 4 na odstrzał.

Idąc dalej. Jak to określił kzrr - tajemnicza wymiana grona moderatorów wraz z pojawieniem się nowego Zarządu. Totalna bzdura. Być może w czasie się to zbiegło, nie wiem, nie porównywałam.
Ruch w gronie admin/mod nastąpił w wyniku prowadzonej w tym gronie od dłuższego czasu dyskusji dotyczącej pracy jaką moderatorzy i administratorzy wykonują na forum. Chodzi przede wszystkim o to, że funkcje te nie są dożywotnie. Sytuacja życiowa każdego z nas również ulega zmianom w czasie. Raz ktoś ma czas dla forum, raz nie ma. To chyba oczywiste. W pewnym momencie zaistniała sytuacja, że mieliśmy bardzo wielu tych "kolorowych", ale wielu z nich nie znajdowało czasu na pracę na forum, która jest przecież tylko dodatkiem, a nie sensem życia kogokolwiek z nas.
Każdy z moderatorów i administratorów stanął przed pytaniem czy nadal jest w stanie wykonywać swoje obowiązki na forum. Każdy odpowiedział sobie na to pytanie. A wynikiem tego była rezygnacja niektórych z nas. Nikt nikogo nie wyrzucał. Jedyną osobą, która została usunięta, a nie zrezygnowała z własnej woli był reed. Spowodowane to było wielokrotną odmową opłacenia składki klubowej. A przyjęliśmy zasadę, że moderatorami i administratorami forum mogą być jedynie Klubowicze. Co jest logiczne, skoro Klub jest niejako właścicielem forum.

W wyniku przerzedzenia się grona admin/mod konieczny był nabór osób potrzebnych do obsługi forum. Kandydaci byli zgłaszani jak już wcześniej pisałam z aktualnych moderatorów i administratorów, poddawani głosowaniu i przyjmowani lub odrzucani. Nie ma w tym żadnej tajemnicy.

Jeśli są jeszcze jakieś pytania - zapraszam. Teorie spiskowe snuć może każdy. Tylko po co? :/

Pływak - Pon Lut 06, 2012 16:05

MaReK napisał/a:

Nadal twierdzę, że go mamy i lepszym powodzeniem się cieszy, niż ten temat, o który było dużo krzyku, a jak pokazuje statystyka nie dzieje się tam za specjalnie wiele. Owszem ruch jest, odpowiedzi są, ale tematów nowych nie przybywa.

Dwie strony tematów w tym kilka obszernych to całkiem niezły wynik tym bardziej, ze osoby, które swój temat rozwijają robią to w jednym, a nie w kilku osobnych wątkach porozrzucanych po różnych działach jak to było przed powstaniem działu. Inny dział "sportowy" powstał na "hurra" bez jakiś większych namów i przekonywania kogokolwiek, a moim skromnym zdaniem ten dział to dopiero niewypał ;)

Cytat:
Twoja argumentacja pływak była rzeczowa i pewnie dlatego udało Ci się mnie i innych adm/mod przekonać. Przecież to nie jest tak, że jedna osoba blokuje pomysł kwitując "Nie! Bo nie!". Każdy z nich jest poddawany głosowaniu, jak to określił wcześniej Tomi w kuluarach :)

Oczywistym jest że administracja i moderacja uzgadnia to w swoim gronie ale jeśli później wypowiada się tylko jedna lub dwie osoby z tego grona wychodzi na to, ze wszyscy są na TAK, a tylko Ty byłeś na NIE bo niestety przeciętny użytkownik nie wie co się w tych kuluarach dzieje :P

Cytat:
Może też po zalogowaniu to stwierdzić, wyjść i już więcej się nie logować ;)
Co spowoduje, że na kolejne długie miesiące będzie wisiało konto, w którym odkładać się będą nieczytane posty. Zaśmieci się tym samym baza. Są jednak fora z polityką, że żeby cokolwiek zobaczyć należy się zalogować. Dzięki temu jednak wyszukiwarki nieco gorzej radzą sobie z indeksowaniem poszczególnych haseł. Są oczywiście narzędzia pozwalające botom się logować.

Fakt może to zrobić i po zalogowaniu ale nadal twierdze, ze skoro dział dotyczy klubu i forum to powinien być tylko dla tych zarejestrowanych, a teraz mamy tak, ze każdy z ulicy może sobie wejść do działu dotyczącego klubu i forum i poczytać o naszych "aferach" i "teoriach spiskowych"

Co do kolejnej afery tym razem z obsadzeniem stanowisk moderacji mogę znów powiedzieć a nie mówiłem :] Dokładnie to napisałem Tobie w odpowiedzi na propozycje, ze w końcu ktoś się zacznie czepiać nowych modów i zacznie się tłumaczenie co? kiedy? dlaczego? jak? i za co? Ja niestety zbyt słabe nerwy mam na takie tłumaczenia ;)

Hrabia - Pon Lut 06, 2012 16:12

kasjopea napisał/a:
kiedy nie był on jeszcze moderatorem
tym bardziej jego kandydatura i jej przejście jest niedorzeczne.

To jak w końcu jest z tym regulaminem forum?
A może faktycznie mamy do czynienia z czymś na wzór folwarku?

apples - Pon Lut 06, 2012 16:30

Hrabia napisał/a:
Nie chdzi mi o sympatię lub jej brak a o zachowanie wobec innych użytkowników forum.
Napisz konkretnie które moje zachowania nie podobają się Tobie. Konkrety aby mógł się do nich ustosunkować.

[ Dodano: Pon Lut 06, 2012 16:30 ]
Hrabia napisał/a:
To jak w końcu jest z tym regulaminem forum?
Zmienił się. :razz:
MaReK - Pon Lut 06, 2012 16:44

Pływak napisał/a:
Inny dział "sportowy" powstał na "hurra" bez jakiś większych namów i przekonywania kogokolwiek, a moim skromnym zdaniem ten dział to dopiero niewypał ;)

Nie pamiętam kolejności powstawania ich, ale to chyba było za ciosem.
Do tego były też modyfikacje tematów usterek z podziałem na modele. To też długi czas nie było do przyjęcia, ale z czasem jednak administratorzy i modowie dorośli do tego, żeby to zrobić. Tak było i z przyłączeniem ROVERki.pl oficjalnie do facebooka. Też nie wszyscy z grona adm/mod byli za tym pomysłem. Ale w końcu się udało z odpowiednią argumentacją. Nie uważam tego za błąd, chociaż drażnią mnie te portale wszędobylskie. Ostatnio skradzione auto (MGF) zostało odnalezione właśnie dzięki komunikatom na FB.

W temacie "Nasze Auta" sporo tematów zostało wykreowanych przez moderatorów w momencie przenoszenia ich tam i scalania. Mimo wszystko w/g statystyk najbardziej poczytny jest dział usterek, offtopic, potem garaż i reszta. W samym temacie działo się pewnie więcej po bumie uruchomieniowym, ale teraz odzywają się tam stali użytkownicy. Może to kwestia jego promocji? Może garaż jest na belce górnej forum i stąd jego większa oglądalność i zainteresowanie. Może po prostu ludzie preferują taki system prezentacji swojego autka.

Pływak napisał/a:
Oczywistym jest że administracja i moderacja uzgadnia to w swoim gronie ale jeśli później wypowiada się tylko jedna lub dwie osoby z tego grona wychodzi na to, ze wszyscy są na TAK, a tylko Ty byłeś na NIE bo niestety przeciętny użytkownik nie wie co się w tych kuluarach dzieje :P

To pozory. Ale faktycznie ja się wypowiadałem. Nie jest tak, że jak ja się wypowiadam, to już nikt inny nie może z grona adm/mod ;) Może po prostu po moim poście nikt nie miał nic do dodania. Ale pamiętam, że jednak jakaś dyskusja była. Drażliwa, jak przy podziale na pod fora usterek.
Mimo wszystko, dyskusje były i nikt nie zamykał tematu z dopiskiem. NIE! Bo nie!

Pływak napisał/a:
ze każdy z ulicy może sobie wejść do działu dotyczącego klubu i forum i poczytać o naszych "aferach" i "teoriach spiskowych"

I co w tym złego? Boisz się, że ktoś z klubu alfy wejdzie przez przypadek i dowie się co Ty tutaj wypisujesz ;D ? Dostęp po zalogowaniu niczego nie zmieni. Idąc Twoim tropem, wszystkie wątki prócz usterek powinny być w ten sposób konfigurowane. I ma to sens. W przypadku ograniczenia zbędnego ruchu i transferu. Bo ja za treści swoich postów odpowiadam i się ich nie wstydzę.

Pływak napisał/a:
Co do kolejnej afery tym razem z obsadzeniem stanowisk moderacji mogę znów powiedzieć a nie mówiłem :]

Afery? ;) Nie nazywałbym tego aferą.

Pływak napisał/a:
ze w końcu ktoś się zacznie czepiać nowych modów i zacznie się tłumaczenie co? kiedy? dlaczego? jak? i za co?

Z czego tu się tłumaczyć? Był nabór przeprowadzony przez pełniących funkcję adm/mod i koniec. Wszystko odbyło się zgodnie z regulaminem. Dzisiaj moderatorem jest ten, jutro inny.
Afera mogłaby się zrobić jakby w administracji forum zasiadał np. TheArt ;)

Na naszym forum musi się coś dziać, bo inaczej jest nudno ;)
A teraz jak jeszcze chwilowo nie działa SSB, to już w ogóle ;)

Hrabia - Pon Lut 06, 2012 17:09

apples, ale ja nie potrzebuję tego żebyś się ustosunkowywał. I nie zbieram na Ciebie "haków".

apples napisał/a:
Zmienił się.
- ot i konkrety.
Pływak - Pon Lut 06, 2012 19:05

MaReK napisał/a:

I co w tym złego? Boisz się, że ktoś z klubu alfy wejdzie przez przypadek i dowie się co Ty tutaj wypisujesz ;D ? Dostęp po zalogowaniu niczego nie zmieni. Idąc Twoim tropem, wszystkie wątki prócz usterek powinny być w ten sposób konfigurowane. I ma to sens. W przypadku ograniczenia zbędnego ruchu i transferu. Bo ja za treści swoich postów odpowiadam i się ich nie wstydzę.

Statystyki na forum alfy mam tak porażające, ze nawet by mnie nikt nie skojarzył po za tym akurat ja to w tym temacie nie bardzo mam się czego wstydzić bo nie ja tu się obrażam i strzelam fochy lub też doszukuje się jakiś "teorii spiskowych" :D Po za tym idąc Twoim tokiem rozumowania po co ukryte są pozostałe działy? No bo jak się nie wstydzimy to wszystkiego :p Dla mnie właśnie powinien być tylko widoczny dział usterek reszta po logowaniu.

Cytat:

Afery? ;) Nie nazywałbym tego aferą.

Fakt zapomniałem w tym zdaniu użyć "" ale zdanie wyżej w tym samym poście już jest "" odnośnie afer i teorii spiskowych wiec wiadomo o co chodzi ;)

Cytat:

Z czego tu się tłumaczyć? Był nabór przeprowadzony przez pełniących funkcję adm/mod i koniec. Wszystko odbyło się zgodnie z regulaminem. Dzisiaj moderatorem jest ten, jutro inny.

Mi tego nie tłumacz dla mnie sprawa prosta ale czytając ten temat widzę, ze jednak nie dla wszystkich i właśnie o to chodzi :]

Cytat:
A teraz jak jeszcze chwilowo nie działa SSB, to już w ogóle ;)

Właśnie maiłem pisać, żebyś irc'a postawił ale widzę już wróciło do normy :D

apples - Pon Lut 06, 2012 19:21

Hrabia napisał/a:
apples, ale ja nie potrzebuję tego żebyś się ustosunkowywał.
Ja chce się ustosunkować i dowiedzieć się co Ci przeszkadza. Napisz konkretnie, a nie ogólnikami.
Hrabia napisał/a:
I nie zbieram na Ciebie "haków".
Zbieraj jak chcesz bo mi to nie przeszkadza. :)
7Tomi - Pon Lut 06, 2012 20:12

kasjopea napisał/a:
Gwoli wyjaśnienia odnośnie teorii spiskowej dotyczącej wyborów, zniknięć itd. moderatorów i administratorów.


Sytuacja bodajże z przed tygodnia...
1. Odpowiedziałem na post udowadniając błąd jednego z moderatorów...
2. Moderator odpowiedział ja odpowiedział i taka przepychanka kto ma rację...
3. Moderator A odpisuje na mój post i zamyka temat aby nie można było już odpowiedzieć...
4. Nagle na SB widać jak moderator A pisze do moderatora B - "Masz wiadomość na priv." Odpowiedź "wiem widziałem"
5. Nagle Moderator B odpisuje w ZAMKNIĘTYM temacie popierając moderatora A aby tylko udowodnić, że nie mam racji...

Więc moderatorzy zamykają tematy kiedy im pasuje aby tylko wyszło na ich :) No racja więc porządek i regulamin stosuje się kiedy moderator uzna, że jest to konieczne :)

Więc małe info dla Panów moderatorów... : Jeśli neguję czyjąś wypowiedź to nie po to aby pokazać "Ha! wiem lepiej" tylko po to aby pomóc... bo chyba od tego jest forum...

A obaj Panowie A i B dołączyli w 2009 roku ale i tak wiedzą lepiej... :)

Pozdrawiam

Tomi114

apples - Pon Lut 06, 2012 20:15

Tomi_114 napisał/a:
Nagle Moderator B odpisuje w ZAMKNIĘTYM temacie popierając moderatora A aby tylko udowodnić, że nie mam racji...
Daj link.
7Tomi - Pon Lut 06, 2012 20:28

apples napisał/a:
Tomi_114 napisał/a:
Nagle Moderator B odpisuje w ZAMKNIĘTYM temacie popierając moderatora A aby tylko udowodnić, że nie mam racji...
Daj link.


I po co apples ?

Zainteresowani wiedzą o jaki temat chodzi a ten przykład jest po to aby pokazać, że jednak moderator czasem robi to co mu pasuje a nie tylko to co w regulaminie.

apples - Pon Lut 06, 2012 20:31

Tomi_114 napisał/a:
Zainteresowani wiedzą o jaki temat chodzi a ten przykład jest po to aby pokazać, że jednak moderator czasem robi to co mu pasuje a nie tylko to co w regulaminie.
To nie pisz o tym wcale. :wink:
7Tomi - Pon Lut 06, 2012 20:35

apples napisał/a:
To nie pisz o tym wcale. :wink:


A tak zapomniałem, że może sie moderatorowi nie spodobać.

Więc dopiszcie do regulaminu.

Moderator może zakazać wypowiadać się Sympatykowi jak mu się nie podoba poprzednia wypowiedź Sympatyka.

Pozdrawiam

tronsek - Pon Lut 06, 2012 20:36

apples napisał/a:
Daj link.
Proszę, ja podam link, bo to o mnie chodzi: http://forum.roverki.eu/v...=75346&start=20
To że temat był zamknięty zauważyłem dopiero po wysłaniu postu.

apples - Pon Lut 06, 2012 20:46

Tomi_114 napisał/a:
A tak zapomniałem, że może sie moderatorowi nie spodobać.

Więc dopiszcie do regulaminu.

Moderator może zakazać wypowiadać się Sympatykowi jak mu się nie podoba poprzednia wypowiedź Sympatyka.
Czytasz jak chcesz :D Chodziło o to, że jeżeli nie chcesz podać linku bo uważasz sprawę za nie ważną, nie byłą to po co w ogóle poruszasz ten temat.

[ Dodano: Pon Lut 06, 2012 20:46 ]
Tomi_114 napisał/a:
5. Nagle Moderator B odpisuje w ZAMKNIĘTYM temacie popierając moderatora A aby tylko udowodnić, że nie mam racji...
Przeczytałem temat. I co się tam takiego bulwersującego wydarzyło. Jak podważył Twój autorytet i co udowodnił? tronsek napisał tylko że
tronsek napisał/a:
Ja posiadam R400 SDi z klimą i czujnik w chłodnicy mam podłączony.
To nazywasz udowadnianiem aby cię zdyskredytować?
Hrabia - Pon Lut 06, 2012 20:49

apples napisał/a:
Zbieraj jak chcesz bo mi to nie przeszkadza.
Aż tak wielkim fanem Twojej osoby nie jestem.
apples - Pon Lut 06, 2012 20:50

Hrabia napisał/a:
Aż tak wielkim fanem Twojej osoby nie jestem.
Ufffff :lol:
7Tomi - Pon Lut 06, 2012 20:56

apples napisał/a:
Przeczytałem temat.


Słabo przeczytałeś widocznie a tronsek to akurat nie zaczął tematu ;) i to nie do końca o niego chodziło. Ale tak czy tak Wy moderatorzy wiecie lepiej. Co ja sie Sympatyk będę udzielał.

Pozdrawiam

apples - Pon Lut 06, 2012 21:00

Tomi_114 napisał/a:
Słabo przeczytałeś widocznie
Twoje domysły.
Tomi_114 napisał/a:
a tronsek to akurat nie zaczął tematu
Gdzie napisałem, że zaczął :D
Tomi_114 napisał/a:
Ale tak czy tak Wy moderatorzy wiecie lepiej. Co ja sie Sympatyk będę udzielał.
Jak się nie ma argumentów to pozostaje tylko sarkazm. :grin:
7Tomi - Pon Lut 06, 2012 21:09

apples napisał/a:
Jak się nie ma argumentów to pozostaje tylko sarkazm. :grin:


Myślę, że mógłbyś być wzorem do naśladowania ;)

apples - Pon Lut 06, 2012 21:14

Tomi_114 napisał/a:
Myślę, że mógłbyś być wzorem do naśladowania
Długo nad tym myślałeś. :razz: Teraz jeszcze wiadereczko i do piaskownicy bo poziom dyskusji zaczyna być podobny do dzieci dwu letnich, więc niech sceneria również będzie odpowiednia. :lol:
Hrabia - Pon Lut 06, 2012 21:22

apples napisał/a:
Długo nad tym myślałeś. Teraz jeszcze wiadereczko i do piaskownicy bo poziom dyskusji zaczyna być podobny do dzieci dwu letnich, więc niech sceneria również będzie odpowiednia.
No i już masz przykład tego co mnie w Tobie irytuje.

Prowokujesz. A potem kwilisz swimi uśmieszkami, języczkami i wciskasz te swoje urynały o piaskownicy.
Gdzie konkrety? :)

kasjopea - Pon Lut 06, 2012 21:31

Tomi_114 napisał/a:
kasjopea napisał/a:
Gwoli wyjaśnienia odnośnie teorii spiskowej dotyczącej wyborów, zniknięć itd. moderatorów i administratorów.


Sytuacja bodajże z przed tygodnia...
1. Odpowiedziałem na post udowadniając błąd jednego z moderatorów...
2. Moderator odpowiedział ja odpowiedział i taka przepychanka kto ma rację...
3. Moderator A odpisuje na mój post i zamyka temat aby nie można było już odpowiedzieć...
4. Nagle na SB widać jak moderator A pisze do moderatora B - "Masz wiadomość na priv." Odpowiedź "wiem widziałem"
5. Nagle Moderator B odpisuje w ZAMKNIĘTYM temacie popierając moderatora A aby tylko udowodnić, że nie mam racji...

Więc moderatorzy zamykają tematy kiedy im pasuje aby tylko wyszło na ich :) No racja więc porządek i regulamin stosuje się kiedy moderator uzna, że jest to konieczne :)

Więc małe info dla Panów moderatorów... : Jeśli neguję czyjąś wypowiedź to nie po to aby pokazać "Ha! wiem lepiej" tylko po to aby pomóc... bo chyba od tego jest forum...

A obaj Panowie A i B dołączyli w 2009 roku ale i tak wiedzą lepiej... :)

Pozdrawiam

Tomi114


Tomi_114, co ma do mojej wypowiedzi Twój wpis? Mój wywód dotyczył insynuacji jakoby nowy Zarząd podstępnie pozbył się starych moderatorów i powołał nowych. Twój raczej czegoś zupełnie innego.

Co do reszty. Na każdego moderatora można złożyć skargę. I nie będzie ona rozpatrywana przeze mnie, MaRKa, czy jakąkolwiek inną pojedynczą osobę, tylko przez całe grono admin/mod, które liczy sobie kilkanaście osób, więc raczej nie ma obaw o stronniczość.

apples - Pon Lut 06, 2012 21:33

Hrabia napisał/a:
No i już masz przykład tego co mnie w Tobie irytuje.
To faktycznie masz powód do irytacji. W takim razie co najmniej połowa forum powinna Ciebie irytować. :wink:
Hrabia napisał/a:
Prowokujesz. A potem kwilisz swimi uśmieszkami, języczkami i wciskasz te swoje urynały o piaskownicy.
Następnym razem zacznę w samotności płakać. Kiedyś pisałem bez uśmieszków to wszyscy odbierali jako wrogie nastawienie, teraz piszę pokazując, że mnie bawi to to też źle. Generalnie mało mnie interesuje Twoje zdanie na mój temat. Kolegi, przyjaciela nie szukam, a swoją robotę będę wykonywać nadal tak jak to robię do tej pory chyba że większość zdecyduje że się nie nadaję. Jednostki mnie nie interesują bo zawsze szukają wrażeń aby błysnąć jeśli nie mają zbyt wiele do zaoferowania. :wink:
Hrabia napisał/a:
Gdzie konkrety?
Właśnie ... gdzie konkrety.
7Tomi - Pon Lut 06, 2012 21:33

kasjopea napisał/a:


Tomi_114, co ma do mojej wypowiedzi Twój wpis? Mój wywód dotyczył insynuacji jakoby nowy Zarząd podstępnie pozbył się starych moderatorów i powołał nowych. Twój raczej czegoś zupełnie innego.



Nie nie Kasjo po prostu to zdanie pasowało mi do wypowiedzi a poza tym nie masz z tym nic wspólnego. Mogłem kogoś innego zacytować. Przepraszam Cie za wmieszanie :)

kasjopea - Pon Lut 06, 2012 22:20

Tomi_114, ja się absolutnie nie gniewam. Po prostu nie chcę niedomówień. Jak w przypadku wczorajszego tematu, gdzie podsumowano mnie jako głupiego admina, po czym próbowano wciskać kit, że to nie do mnie ;) .
7Tomi - Pon Lut 06, 2012 22:35

kasjopea napisał/a:
Tomi_114, ja się absolutnie nie gniewam. Po prostu nie chcę niedomówień. Jak w przypadku wczorajszego tematu, gdzie podsumowano mnie jako głupiego admina, po czym próbowano wciskać kit, że to nie do mnie ;) .


Nu nu :) Akurat Ciebie jak o coś prosiłem to było ekspresowo i wzorowo wiec dlatego sie zgłaszam do Ciebie jak coś potrzebuje zmienić na stronie ;)

Hrabia - Pon Lut 06, 2012 22:51

apples napisał/a:
Hrabia napisał/a:
No i już masz przykład tego co mnie w Tobie irytuje.

To faktycznie masz powód do irytacji. W takim razie co najmniej połowa forum powinna Ciebie irytować.
Jeszcze coś powinno? Jesteś świetnym psychologiem.

apples napisał/a:
Generalnie mało mnie interesuje Twoje zdanie na mój temat.
Generalnie to nawet lepiej bo nie jest ono najlepsze.

apples napisał/a:
Jednostki mnie nie interesują bo zawsze szukają wrażeń aby błysnąć jeśli nie mają zbyt wiele do zaoferowania.
Właśnie w ten sposób wypłynąłeś. Zareklamwałeś się idealnie. Nie mam więcej pytań wysoki sądzie :)
apples - Pon Lut 06, 2012 23:05

Hrabia napisał/a:
Jesteś świetnym psychologiem.
Nie prawda. Jestem podobno tylko inteligentny. :grin:
Hrabia napisał/a:
Generalnie to nawet lepiej bo nie jest ono najlepsze.
I po co to piszesz jak napisałem że mnie to nie interesuje. :/
Hrabia napisał/a:
Właśnie w ten sposób wypłynąłeś. Zareklamwałeś się idealnie.
Tak. Hymm ... Krytykujesz mnie, a nawet nie wiesz jak wypłynąłem. Ciekawą postacią jesteś. :grin:
Hrabia napisał/a:
Nie mam więcej pytań wysoki sądzie
Chyba jest Ci trochę już głupio i nie wiesz co napisać albo po prostu mylą Ci się "światy". :smile:
7Tomi - Pon Lut 06, 2012 23:11

Pamiętajcie !! !!

Moderator zawsze wie lepiej !

Pozdrawiam

apples - Pon Lut 06, 2012 23:14

Tomi_114 napisał/a:
Pamiętajcie !!

Moderator zawsze wie lepiej !
Wyłącz REPLAY bo zaczyna być trochę nudne już Twoje pisanie w kółko tego samego. :wink:
Hrabia - Pon Lut 06, 2012 23:15

apples napisał/a:
Nie prawda. Jestem podobno tylko inteligentny.
Z pewnością też bardzo elokwentny.

apples napisał/a:
I po co to piszesz jak napisałem że mnie to nie interesuje.
Oj przepraszam... kolejna zachcianka moderatora której nie potrafiłem spełnić.

apples napisał/a:
Tak. Hymm ... Krytykujesz mnie, a nawet nie wiesz jak wypłynąłem
Wiem jak. Ale z szacunku dla kobiet nie napiszę ;)

apples napisał/a:
Ciekawą postacią jesteś.
Podobno inteligentną.

apples napisał/a:
Chyba jest Ci trochę już głupio i nie wiesz co napisać
Tak. Pokonałeś mnie Pan moderator. Umieram ze wstydu. :lol:
apples - Pon Lut 06, 2012 23:15

Hrabia, :hahaha:


Miłego wieczoru. :wink:

Pozdrawiam

kasjopea - Pon Lut 06, 2012 23:17

Wszyscy powiedzieli co mieli do powiedzenia? To może damy sobie siana i zamkniemy temat Panowie?
kris-tofer - Pon Lut 06, 2012 23:21

ej ale szanujmy się :)
walkie - Pon Lut 06, 2012 23:23

kris-tofer, brakowało tu Ciebie ;)
apples - Pon Lut 06, 2012 23:24

walkie napisał/a:
kris-tofer, brakowało tu Ciebie
O tym samym pomyślałem. :lol:
walkie - Pon Lut 06, 2012 23:25

apples, nie podlizuj się ;P
kris-tofer - Pon Lut 06, 2012 23:27

walkie napisał/a:
kris-tofer, brakowało tu Ciebie ;)

wiem cycuszku ;) dlatego postanowiłem się pojawić :)
szkoda tylko, że tak późno, mam jednak nadzieję, że nie zamkniecie zaraz tematu (skoro już cały przeczytałem) i pokonwersujemy razem :mrgreen:

apples - Pon Lut 06, 2012 23:28

walkie napisał/a:
apples, nie podlizuj się
Nie mam zamiaru. Gdybym może miała jakiś ukryty cel to może wtedy ... ale nie mam. :wink:


P.S. Mam dłuższy język :lol:

kasjopea - Pon Lut 06, 2012 23:28

apples, Ty już zdaje się pożegnałeś w tym temacie.

Dobranoc Wszystkim ;) .

MaReK - Pon Lut 06, 2012 23:29

kris-tofer napisał/a:
wiem cycuszku ;) dlatego postanowiłem się pojawić :)

:shock: :mrgreen: