Zobacz temat - [R200,R25,MG ZR] Światła Do Jazdy Dziennej zamiast halogenów
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R200,R25,MG ZR] Światła Do Jazdy Dziennej zamiast halogenów

leszczu - Pią Mar 23, 2012 18:17
Temat postu: [R200,R25,MG ZR] Światła Do Jazdy Dziennej zamiast halogenów
Zainspirowany pomysłem jednego z użytkowników forum, mam zamiar zrobić taki mod. Od dawna myślałem nad wstawieniem halogenów, ale myślę, że światła do jazdy dziennej są lepszym rozwiązaniem. Co myślicie o tym pomyśle ?? A może ktoś już mnie uprzedził i wstawił takie światła zamiast wnęk od halogenów ??
KNA - Pią Mar 23, 2012 19:41

To mój pomysł był inspiracją, mój!!! :rotfl:
Tak na serio, z tego co obadałem to trzeba rzeźbić w zaślepkach. Ramka halogenów ma niestety jajowaty otwór i jedynie możnaby we wnętrze obudowy halogenu wstawić te do jazdy dziennej, ale to są koszta zakupu halogenów i tych ramek co jest nieopłacalne. Za niedługo zamierzam kupić te lampy i trzeba będzie pokombinować. :mrgreen:

scorpion - Pią Mar 23, 2012 20:22

Ja mam halogeny a obok nich swatła diodowe okragłe:)
Harry - Pią Mar 23, 2012 22:39

kup okrągłe, tylko sprawdź czy wg. przepisów będzie odpowiednia wysokość, trochę rzeźbienia i do przodu
hertz25 - Sob Mar 24, 2012 07:12

sam jestem ciekaw jak by to wyszło a znalazlem jak powinny byc umiejscowione lampy Warunki montażu:
- symetrycznie rozmieszczone, obowiązkowo dwa
- nie niżej niż 25cm od nawierzchni drogi
- nie dalej niż 40cm od bocznej krawędzi obrysu auta
- między światłami ma być 60cm odstępu

KNA - Sob Mar 24, 2012 10:55

Ja mierzyłem i miejsca halogenów spełniją te warunki (przynajmniej u mnie).
leszczu - Sob Mar 24, 2012 21:07

Harry napisał/a:
kup okrągłe

Tylko okrągłe, inne odpadają. Ma to wyglądać prawie jak seria. Raczej bez oryginalnym zaślepek do halogenów się nie obejdzie, bo w tych co teraz mam trzeba sporo rzeźbić. :grin:
scorpion napisał/a:
Ja mam halogeny a obok nich swatła diodowe okragłe:)

Poka fotkę jak to wygląda. :grin:
KNA napisał/a:
Ja mierzyłem i miejsca halogenów spełniją te warunki (przynajmniej u mnie).

No to u mnie też spełniają. :mrgreen:

[ Dodano: Sob Mar 24, 2012 21:07 ]
Panowie, jednak ktoś nas uprzedził
http://forum.roverki.eu/v...iat%B3a&start=0
W tym temacie jest wszystko ładnie opisane, są nawet fotki. Jak dla mnie efekt boski :grin: . W następnym tygodniu biorę się za montaż tych świateł. :grin:

kangaroo69 - Nie Mar 25, 2012 17:06

Leszczu, tylko nie popełnij błędu jakiego dopuścił się autor tego postu :/ tzn. homologacja E11 to homologacja Brytyjska, więc u nas niedopuszczalna. W tym artykule jest min. o strzałce która też jest jakby angielska :wink: http://dojazdydziennej.co...e_diodowe_lampy
A tak w ogóle, to jakbyś robił na zwykłych zaślepkach to z chęcią odkupie Twoje :grin:
W ogóle to fajny pomysł :razz:
Pozdrawiam

leszczu - Nie Mar 25, 2012 17:26

kangaroo69 napisał/a:
Leszczu, tylko nie popełnij błędu jakiego dopuścił się autor tego postu :/ tzn. homologacja E11 to homologacja Brytyjska, więc u nas niedopuszczalna. W tym artykule jest min. o strzałce która też jest jakby angielska :wink:

Zakupiłem dzisiaj światła do jazdy dziennej z tego linku
http://allegro.pl/swiatla...2204839409.html
Według opisu aukcji mają homologacje E4, więc wszystko będzie zgodnie z przepisami. :grin:
kangaroo69 napisał/a:
A tak w ogóle, to jakbyś robił na zwykłych zaślepkach to z chęcią odkupie Twoje :grin:

Tu się właśnie jeszcze zastanawiam na jakich zaślepkach je zamocować. :neutral:

rover200dermet - Nie Mar 25, 2012 21:52

leszczu, jak zamontujesz to zapodaj fotkę ;P jestem ciekaw efektu ! ;) pzdro!
leszczu - Pon Mar 26, 2012 11:10

rover200dermet napisał/a:
leszczu, jak zamontujesz to zapodaj fotkę ;P jestem ciekaw efektu ! ;) pzdro!

Fotki na pewno będą. :grin:

Krzysi3k - Sro Mar 28, 2012 09:57

leszczu, koleś PTE też robił :)
leszczu - Sro Mar 28, 2012 19:25

Krzysi3k napisał/a:
leszczu, koleś PTE też robił :)

Widziałem ten temacik, tylko, że on przerabiał halogeny. :grin:
Wczoraj doszedł do mnie ten zestaw. Ogólnie lampeczki wyglądają bardzo solidne. Robiłem dzisiaj nawet małą przymiarkę do maskownicy halogeny i powiem szczerze, że aż tak dużej rzeźby nie będzie. :wink:

KNA - Sro Mar 28, 2012 21:08

A sprawdzałeś już jak mocno świecą? Ja chcę te swoje zamienić na takie okrągłe głównie dlatego, że w słońcu wogóle nie widać że świecą i zastanawiam się jakie kupić, żeby nie było tak samo.
leszczu - Pią Mar 30, 2012 18:53

KNA napisał/a:
A sprawdzałeś już jak mocno świecą?

Jeszcze nie. Ostatnio nie mam zbytnio czasu, ale w tym tygodniu postaram się je zamontować. :grin:

colin1983 - Pią Mar 30, 2012 19:29

up
leszczu - Pią Mar 30, 2012 19:41


Pierwsze przymiarki. :grin: Ogólnie myślałem, że będzie to prostsze, ale tak nie jest.

[ Dodano: Pią Mar 30, 2012 18:53 ]
Lewa strona skończona. :grin:
Ogólnie z mocy świecenia jestem zadowolony, tylko jak będziecie montować to ustawcie dobrze położenie światła, tak aby nie razić innych kierowców. :grin: Jeśli macie jakieś pytania odnośnie montażu, to walcie śmiało. :grin:

KNA - Pią Mar 30, 2012 20:00

No, ładnie, ładnie, chociaż ja chcę to zrobić trochę inaczej. Co do oślepiania, to chyba nie świecą one aż tak mocno, a nawet jeżeli to dobrze, mają być widoczne nawet jak słońce mocno przyświeci. :mrgreen:
leszczu - Pią Mar 30, 2012 20:12

KNA napisał/a:
chociaż ja chcę to zrobić trochę inaczej.

Jak ?? Jeśli można wiedzieć ??
KNA napisał/a:
Co do oślepiania, to chyba nie świecą one aż tak mocno

Oj zdziwił byś się jakbyś stanął centralnie przed światłem. :grin:

KNA - Pią Mar 30, 2012 20:33

leszczu napisał/a:
KNA napisał/a:
chociaż ja chcę to zrobić trochę inaczej.

Jak ?? Jeśli można wiedzieć ??

Wiesz co, nie wiem czy tak da radę, ale ja sobie pomyślałem żeby te zaślepki zamienić miejscami. Wydaje mi się, że wtedy ich środek byłby na prosto względem przodu auta i lampa nie musiałaby być w niej umieszczona ze skosa. Jak już mówiłem, nie wiem czy tak da się zrobić, poprostu tak sobie pomyślałem, że byłoby dobrze. :mrgreen:

leszczu - Pią Mar 30, 2012 20:38

KNA napisał/a:
Wiesz co, nie wiem czy tak da radę, ale ja sobie pomyślałem żeby te zaślepki zamienić miejscami. Wydaje mi się, że wtedy ich środek byłby na prosto względem przodu auta i lampa nie musiałaby być w niej umieszczona ze skosa. Jak już mówiłem, nie wiem czy tak da się zrobić, poprostu tak sobie pomyślałem, że byłoby dobrze. :mrgreen:

Niestety podmianka nie wchodzi w grę. Nie pasuje kształtem. :neutral:
Ja jeszcze myślałem, aby jakoś to wykończyć jakimś materiałem tzw. szpachla, żywica itd. Co o tym sadzicie ??

KNA - Pią Mar 30, 2012 20:48

leszczu napisał/a:
KNA napisał/a:
Wiesz co, nie wiem czy tak da radę, ale ja sobie pomyślałem żeby te zaślepki zamienić miejscami. Wydaje mi się, że wtedy ich środek byłby na prosto względem przodu auta i lampa nie musiałaby być w niej umieszczona ze skosa. Jak już mówiłem, nie wiem czy tak da się zrobić, poprostu tak sobie pomyślałem, że byłoby dobrze. :mrgreen:

Niestety podmianka nie wchodzi w grę. Nie pasuje kształtem. :neutral:
Ja jeszcze myślałem, aby jakoś to wykończyć jakimś materiałem tzw. szpachla, żywica itd. Co o tym sadzicie ??

Eee tam, trochę rzeźby i wszystko będzie pasować, ale to się jeszcze obada. :mrgreen:
Co do wykańczania to możesz się pobawić, chociaż jak dobrze umieścisz tą lampę to chyba nie będzie to konieczne.

Krzysi3k - Sob Mar 31, 2012 12:20

leszczu, ile te lampki kosztują? :P
Markzo - Sob Mar 31, 2012 13:47

podoba mi się :)
leszczu - Sob Mar 31, 2012 13:57

Cytat:
leszczu, ile te lampki kosztują? :P

Dałem 169 zł, przesyłka gratis. W postach wyżej wkleiłem link. :wink:
Markzo napisał/a:
podoba mi się :)

Cieszę. :grin: Jutro wrzucę więcej fotek, bo dzisiaj skończyłem rzeźbić i schnie klej. :grin:

Jago - Sob Mar 31, 2012 14:03

Fajnie fajnie to wygląda :wink: czekam na więcej zdjęć bo sam już dawno planowałem to zrobić :smile:
Markzo - Sob Mar 31, 2012 14:05

myśle, że powinien wrócic do koncepcji ciemnych lamp + soczewka lub AE. Chrom rowniez tu juz kurde zaczyna nie pasować :D motaj dalej :D
leszczu - Sob Mar 31, 2012 14:19

Markzo napisał/a:
myśle, że powinien wrócic do koncepcji ciemnych lamp + soczewka lub AE.

Koncepcja nadal jest. :grin: Większy przypływ gotówki i będziemy działać. :wink:

leszczu - Nie Kwi 01, 2012 19:55

Tak jak obiecywałem, fotki są w moim temacie. :wink:
http://forum.roverki.eu/v...p=712140#712140

bundylp - Nie Wrz 02, 2012 20:48

To i ja pochwalę się światłami. Polska marka Autostyl model A100620. Zderzak część nabyta więc wyciąłem odpowiednie otwory i ... oto efekt
Harry - Nie Wrz 02, 2012 23:29

fajny pomysl na montaż
farek - Pon Wrz 03, 2012 12:23

fajnie i estetycznie :)
a co to za znaczek na grilu? niefajny jest ;p

leszczu - Pon Wrz 03, 2012 12:40

Nie głupio to wygląda, ale myślę, że w naszym przypadku dzienne najlepiej montować w miejscu na halogen.
A tak przy okazji jak już bundylp, odświeżył temat, to dodam od siebie teraz, że lekko zmieniam mocowanie dziennych. Teraz będą schowane bardziej w zaślepkę i nie będą tak mocno wystawały. Jak skończę, to oczywiście wrzucę foty.

Brt - Pon Wrz 03, 2012 13:24

Też uważam, ze najestetyczniej to w miejscu na halogeny ... ale wersja "by bundylp" jest jjak najbardziej :ok:
bizon - Pon Wrz 03, 2012 14:26

Brt napisał/a:
Też uważam, ze najestetyczniej to w miejscu na halogeny

chyba ze ktos ma halogeny i szkoda ich poswiecac

Brt - Pon Wrz 03, 2012 14:44

a no to już insza inszość ;)
bundylp - Pon Wrz 03, 2012 16:36

znaczek na grilu to "laserowo wypalany napis w blasze 316" :P Kiedyś mi ktoś zabrał z pod bloku, kupiłem drugi ale ktoś jak go demontował to chyba powietrze dostało się do środka i brzydko wyglądał.
KNA - Pon Wrz 03, 2012 17:13

Brt napisał/a:
ale wersja "by bundylp" jest jjak najbardziej

No nie wiem czy takie "by bundylp" bo ja mam tak dzienne zamontowane już od ponad roku, a i pewnie znalazłoby się pare osób na forum, które mają dłużej.
Tak, wiem że jest to nieistotne, ale nie mogłem się powstrzymać :mrgreen:

Brt - Pon Wrz 03, 2012 21:03

hehe ... akurat wcześniejszych przeróbek nie widziałem/pamietałem ;) ... w każdym razie chodzi o wersję jak u byndylp'ego ;)
Gacor - Wto Wrz 04, 2012 23:09

Nawet w Zabrzu od dłuższego widuje R200 srebrnego z światłami do jazdy dziennej zamontowanymi tak jak to zrobił byndylp ;)
Krzysi3k - Sro Wrz 05, 2012 15:47

Sorry za OT, ale powstrzymać się nie mogłem.
Brawo Gacor, na dachu samochodu też stajesz? :P

bundylp - Sro Wrz 05, 2012 17:10

Nie bardzo rozumiem po co te "wrzuty" pokazałem jak zamontowałem światła i tylko tyle. Nie pisałem, że jako pierwszy to zrobiłem i wiem, że to nie nowość. Po co pisać i coś insynuować, że "ja" tak mam czy "kolega" tak ma - (od dawna). Zdjęć nikt nie widział.
KNA - Sro Wrz 05, 2012 20:37

Po pierwsze, był to tylko żart i to skierowany do Brt (bo jak sam zuważyłeś nie ty to napisałeś) więc wyluzuj :wink: . Po drugie, zdjęcia są na moim profilu lub też w "Nasze auta/KNA - R200".
Po trzecie, powiedz mi jak z widocznością tych świateł w pełnym słoncu, bo moich niestety praktycznie nie widać i wszyscy mi mrugają światłami, więc czeka mnie wymiana na jakieś lepsze tylko nie wiem jeszcze jakie.

bundylp - Sro Wrz 05, 2012 21:26

Oki, już mi lepiej :P . Kiedyś też miałem takie światła, kupiłem je za około 50-60 zł na alledrogo i... też mi mrugali. Przez jakiś czas olewałem to ale zaczęło to być denerwujące i kupiłem właśnie te. Od ponad miesiąca na nich jeżdżę i jeszcze nikt mi nie mrugnął. Sam z ciekawości posadziłem żonę za kierownicę a ja stałem i patrzyłem. Różnica jest kolosalna.

Kiedyś miałem takie

KNA - Sro Wrz 05, 2012 21:48

No faktycznie, spora różnica :shock: . Te co mam to właśnie kupiłem za 70zł i teraz pluję sobie w brodę, bo mogłem od razu dołożyć trochę i kupić raz i coś porządnego, a tak to muszę je zmienić, ale jak to mówią: "chytry dwa razy traci" :mrgreen: .
Gacor - Sro Wrz 05, 2012 22:38

Krzysi3k, Stanałem na masce tylko na potrzeby fotki bo dzień później itak maskę wymieniałem ;)
leszczu - Pią Paź 05, 2012 13:08

Tak jak obiecywałem wyżej, wrzucam fotki świateł dziennych zamiast halogenów vol.2


Pukawa - Czw Paź 11, 2012 10:39

bundylp albo leszczu odczuwacie mniejsze spalanie na 100km, czy to tylko chwyt marketingowy? :grin:
P.S. Leszczu świetna robota! ;)

leszczu - Czw Paź 11, 2012 18:12

Pukawa napisał/a:
bundylp albo leszczu odczuwacie mniejsze spalanie na 100km, czy to tylko chwyt marketingowy?

Powiem tak. Mi pali silnik teraz dużo mniej paliwa, ale czy to kwestia zmiany silnika na 1.4 16V, czy własnie wstawienie tych lamp. Tego nie wiem i raczej nigdy się nie dowiem.

bizon - Pią Paź 12, 2012 09:03

leszczu napisał/a:
Tego nie wiem i raczej nigdy się nie dowiem.

Dowiesz sie. wystarczy tydzien pojezdzic na dziennych a tydzien na mijania

leszczu - Pią Paź 12, 2012 13:40

Cytat:
leszczu napisał/a:
Tego nie wiem i raczej nigdy się nie dowiem.

Dowiesz sie. wystarczy tydzien pojezdzic na dziennych a tydzien na mijania

W sumie, można tak zrobić. :grin:

bizon - Pią Paź 12, 2012 14:36

Cytat:
W sumie, można tak zrobić. :grin:

To bedziemy czekali na wyniki tych obliczen

Pukawa - Pią Paź 12, 2012 15:01

Wracając do świateł LEDowych znalazłem coś takiego.
http://allegro.pl/swiatla...2690487937.html

Wykorzystując ich łukowatą konstrukcję chciałbym je zamontować w zderzaku jak zrobił to bundylp (nie to żebym od Ciebie zgapił, po prostu wyprzedziłeś moją koncepcję :razz: ) z tym, że byłyby na wysokości punku dzielącego kierunkowskazy przednie, a światła mijania tak by lampy LED były idealnie skierowane do przodu, by jak najlepiej podkreślić zadziorny design 216-stki :)

bundylp - Pią Paź 12, 2012 18:41

Nie bardzo rozumiem gdzie jest to miejsce w którym miały by być :???: Zaznacz na jakimś przykładzie bo z tego co pamiętam nie ma pod zderzakiem za dużo miejsca.
Pukawa - Sob Paź 13, 2012 15:55

Skopiowałem Twoje zdjęcie i planowane miejsce montażu zaznaczyłem ramkami w paincie :grin: Czy się uda tam gdzie planuje zweryfikuje życie :) Po prostu chce by światło emitowane przez lampy biegło prosto i może okaże się, że zamontuje w tym samym miejscu co Ty bundylp :razz:


bizon - Sob Paź 13, 2012 16:58

Pukawa, akurat wiekszosc ledow ma to do siebie ze ma maly kat swiecenia, a najmocniej daja prosto przed siebie. jesli dasz za bardzo na luku to moze to byc slabo widoczne z naprzeciwka
bundylp - Sob Paź 13, 2012 19:14

Myślę, że będziesz miał trochę rzeźbienia, jest tam miejsce ale to coś pod reflektorem może Ci przeszkodzić http://forum.roverki.eu/files/p1020384a_877.jpg
Pukawa - Wto Paź 23, 2012 13:49

Trochę temat przycichł, podobnie jak mój montaż w najbliższym czasie...
leszczu czekamy na wyniki testów! :wink:

komar251 - Sro Lis 14, 2012 12:48

Mógłby mi ktoś podpowiedzieć .

http://allegro.pl/swiatla...2753608520.html

Te światła to są same kiurunki czy też do jazdy dziennej . Bo opis jest Xenon White 6500-7000K.

A na zdjęciach kierunek ( pomarańcz ) I czy byłby jakiś sens montowania takich . Chciałem żeby było z kierunkami ale nei wiem cyz te są dobre . :twisted:

Wydryszek - Sro Lis 14, 2012 14:34

Jak dla mnie z opisu wynika i ze zdjec ze to DRL z funkcją keirunkowskazów, naprzemiennie są chyba diody białe i pomarańcz z tego co widżę.

Cena jednak niska i nie wiem jak z jakością tego.

A pytanie do użytkowników DRL, jak ma sięobecne spalanie do spalania na normalnych światłach bo nikt nic nie napisał jeszcze? :)

leszczu - Sro Lis 14, 2012 16:28

komar251 napisał/a:
Mógłby mi ktoś podpowiedzieć .

http://allegro.pl/swiatla...2753608520.html

Te światła to są same kiurunki czy też do jazdy dziennej . Bo opis jest Xenon White 6500-7000K.

A na zdjęciach kierunek ( pomarańcz ) I czy byłby jakiś sens montowania takich . Chciałem żeby było z kierunkami ale nei wiem cyz te są dobre . :twisted:

To są światła do jazdy dziennej, ale też mają funkcję kierunku, którego nie musisz podłączać.
Cytat:
A pytanie do użytkowników DRL, jak ma sięobecne spalanie do spalania na normalnych światłach bo nikt nic nie napisał jeszcze?

Po moich obliczeniach spalania wyszło, że auto pali tyle samo co przedtem. :wink:

Ssivy - Sro Lis 14, 2012 16:57

chciałem zamontować, podjechałem do stacji diagnostycznej, znajomy powiedział, że w/g policji i diagnostów za takie coś będzie niedługo zabierany dowód pojazdu - są to świecidełka bez HOMOLOGACJI PRODUCENTA do danego auta.
Jako że Rover a i za tamtych czasów nie było czegoś takiego jak światła dzienne to szkoda głowe zawracać.

ADI-mistrzu - Sro Lis 14, 2012 17:13

Homologacja musi być na światłach dziennych i to wystarcza.
http://allegro.pl/swiatla...2727108850.html
Na tych na przedniej szybce widać wytłoczenie na bokach, musi to być oraz zamontowane w określonym przez prawo miejscu.
Do tego mają startować same po przekręceniu na 2 pozycję kluczyka i gasnąć przy zapaleniu świateł.

Harry - Sro Lis 14, 2012 17:36

komar251 napisał/a:
A na zdjęciach kierunek ( pomarańcz ) I czy byłby jakiś sens montowania takich . Chciałem żeby było z kierunkami ale nei wiem cyz te są dobre . :twisted:


pewnie tak jest jak w mercedesie lub kia. Kiedy są włączone światła dzienne i włączysz np. prawy kierunek to lewa lampa świeci normalnie, a prawa zaczyna działać jak kierunek. Kiedy kierunkowskaz jest wyłączony to światła działają jak do jazdy dziennej.

bundylp - Sro Lis 14, 2012 18:41

Już "kilka" zbiorników lpg wyjeździłem od czasu założenia świateł i mam wrażenie, że na butli robię od 10 do 20 km więcej niż wcześniej. Trasa zazwyczaj taka sama, praca - dom , raz na tydzień wypad na większe zakupy i inne takie.
komar251 - Sro Lis 14, 2012 19:17

Harry napisał/a:
komar251 napisał/a:
A na zdjęciach kierunek ( pomarańcz ) I czy byłby jakiś sens montowania takich . Chciałem żeby było z kierunkami ale nei wiem cyz te są dobre . :twisted:


pewnie tak jest jak w mercedesie lub kia. Kiedy są włączone światła dzienne i włączysz np. prawy kierunek to lewa lampa świeci normalnie, a prawa zaczyna działać jak kierunek. Kiedy kierunkowskaz jest wyłączony to światła działają jak do jazdy dziennej.



To co mówisz wydaje się być bardzo sensowne. Myślę że tak to działa. Dzięki wielkie za pomoc :_).

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Tutaj przedstawione czarno na białym jak to działa . Całkiem całkiem imo .

Jakby ktoś chciał wiedzieć , to światła z kierunkiem nie mają homologacji na kierunkowskaz. Tylko na światło białe.