Zobacz temat - [620Si] Pilot IR
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [620Si] Pilot IR

blessschild - Czw Mar 07, 2013 14:43
Temat postu: [620Si] Pilot IR
Witam.
Mam taki o to problem. Rozsypał mi się pilot IR do Roverka. Pytanie za 100 pkt. brzmi: czy jak kupię używany pilot to będę go w stanie zaadoptować? Pytam bo wyczytałem że przy podczerwieni jest jakiś problem z tym.
Pozdrawiam

19bizon08 - Czw Mar 07, 2013 15:51

Podbijam temat, ponieważ kupując auto dostałem tylko 3 komplety kluczyków, a myślałem że te modele mają centralkę. Dopiero czytając ten temat uświadomiłem sobie że to "coś" przy oświetlaniu wnętrza do odbiornik podczerwieni :D (jeśli nie proszę mnie poprawić) a pilot musiał poprzednikowi gdzieś zaginąć :D Jakie teraz kroki podjąć, co kupić ?? Jak przestroić ??
Perez - Sob Mar 09, 2013 15:37

W bagażniku za tapicerką po prawej stronie masz centralkę. Trzeba ją wymienić na inną z pilotami, albo w to miejsce wstawić inny zamiennik. Każdy elektryk powinien to ogarnąć.
Pilotów na podczerwień nie da się zaadoptować.
Jeżeli masz auto po FL czyli pilot z dwoma przyciskami to taki pilot można dostroić.

blessschild - Sob Mar 09, 2013 16:00

Dzięki wielkie za odpowiedź. A ostatnio na allegro widziałem pilot na podczerwień ... i się zastanawiam po co to komu?
Perez - Sob Mar 09, 2013 17:36

Może dla obudowy.
karolj - Nie Kwi 07, 2013 18:55

Perez napisał/a:
Pilotów na podczerwień nie da się zaadoptować.


Teoretycznie można przeprogramować oryginalny pilot, ale nie znalazłem nigdzie w sieci opisu protokolu do programowania pamięci w scalaku od pilota (w moim OM1058).

Można natomiast wymienić tego scalaka na jakiś mikrokontroler (testowałem na tiny13, obudowa 8S1). Pinowo się zgadza, nic nie trzeba przerabiać na PCB. Trzeba mieć oryginalnego pilota, żeby odczytać kod.

U mnie działa :)

KRYS - Nie Kwi 07, 2013 20:36

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=71135