Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620]Uniwersalny Sterownik Zamka Centralnego. Podłączenie.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620]Uniwersalny Sterownik Zamka Centralnego. Podłączenie.
Autor Wiadomość
Matbia 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 241
Skąd: Otwock

Rover 600

Wysłany: Pon Sie 15, 2011 20:15   [R620]Uniwersalny Sterownik Zamka Centralnego. Podłączenie.
Typ: Di Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Witam!!!

Szukam i Szukam na tym allegro i tak nie mogę się zdecydować, potrzebuję zamontować uniwersalną centralkę w moim Roverku (koniec 96roku) sterownik Radiowy. z moim oryginalnym pilotem stało się coś niedobrego... gdy wciskam przycisk otwierania dioda mruga szybko i nie da sie tego wyłączyć... wymieniłem juz dwa komplety bateri... i nic... pilot nie reaguje wtedy na centralke... postanowiłem więc wymienić centralke... ale... jaka będzie odpowiednia? Zależy mi na tym aby po otwieraniu i zamykaniu z pilota samochód dawał znaki kierunkami tak jak jest oryginalnie... noi chciałbym aby alarm sie uzbraiał i działał... Pytanie do kogoś kto podłączał juz w takim aucie uniwersalną centralkę. wystarczy podpiąc się pod standardową instalację? czy trzeba przerabiać wtyczki?? Bardzo proszę o pomoc ewentualne linki do aukcji z takim sterownikami, ( Te co są na forum linki dawno już nie działają).

@EDIT (po podłączeniu)

Po poradach w tym temacie zdecydowałem się na zamówienie z allegro.pl uniwersalnego sterownika zamka centralnego firmy STIG: (nie będe podawał linku do allegro bo i tak zniknie)



Kiedy będziemy już mieli centralkę w ręku musimy zabrać się do podłączenia jej pod naszą instalacje, ja zrobiłem to następująco: (zaznaczam od razu że jest to wersja Radiowa centralki R po 96r.)

1). Lokalizujemy nasz fabryczny sterownik zamka centralnego - znajduje się on w bagażniku po prawej stronie pod boczną wykładziną, przykręcona jest na dwie śruby 10', warto jest ją odkręcić i wyciągnąć trochę razem z instalacją do wewnątrz bagażnika aby ułatwić sobie podpinanie.

2). Gdy już mamy sterownik na wierzchu odpinamy go od kostek instalacji, mamy w nią wpięte dwie kości małą oraz dużą. u mnie kabelki były spięte/skupione taśmą izolacyjną. Rozciąłem ją i rozluźniłem przewody aby mieć wygodny dostęp do kabelków które są mi potrzebne.

3). Przystępujemy do Podpinania przewodów z naszego nowego sterownika do fabrycznej instalacji.
.

Przewodów z fabrycznej instalacji nie przecinałem, ściągałem tylko izolacje na małym odcinku i w tym miejscu wlutowywałem się przewodem z uniwer. centralki, trzeba pamiętać aby wszystko dokładnie zaizolować żeby nie zrobiło się nigdzie żadne spięcie.

musimy znaleźć w pobliżu montażu naszych sterowników miejsce w karoserii w którym podepniemy się z masą. Ja podczepiłem się pod śrubę mocującą fabryczną centralkę. Tak jak widać w zamiszczonej wyżej tabelce przewody koloru żółtego oraz żółto czarnego łączymy razem ze sobą i podpinam do wcześniej znalezionego miejsca z masą na karoserii.

4). Jeśli dodatkowo chcemy aby migały nam kierunkowskazy poprzez sygnały idące z uniwersalnej centralki wybieramy dwa przewody brązowe i podłączamy jeden do zielonożółtego drugi do zielono czerwonego z fabrycznej instalacji. u Mnie wtedy auto reaguje następująco: Gdy otwieram z pilota mruga 3x szybko - otwiera się zamek z jednoczesnym mrugnięciem z fabrycznego alarmu natomiast zamykam mruga raz szybko - zamyka się zamek i fabrycznie mruga 3 razy. dodatkowo dzięki podłączeniu się pod kierunki mam funkcje odnajdowania samochodu na parkingu poprzez przycisk na pilocie po którego naciśnięciu kierunki mrugają 25 razy.

5). Jeśli już mamy wszystko polutowane i poizolowane podpinamy pod fabryczne kostki fabryczny sterownik i pod dokładaną kość sterownik uniwersalny. Zbieramy kable do kupy, spinamy i montujemy w tym samym miejscu skąd wymontowalismy. Nasz dokładany sterownik montujemy według swojego upodobania ale myślę ze najlepiej zrobić to obok fabrycznej centralki. Zwróćmy także uwagę czy w okolicach sterowników nie mamy nigdzie wilgoci bądź wody ponieważ one tego nie lubią...

Tak właśnie ja podłączyłem swoją uniwersalną centralkę i rozwiązałem problem wadliwego pilota, słabego zasięgu i po prostu lepszych możliwości centralnego zamka.

Wszystkie informacje zdobyłem na forum, tutaj zebrałem do kupy. Jeśli będziesz miał jakieś problemy przy montażu pisz na pewno pomożemy :)

Szczególne podziękowania dla forumowiczów:
wiecho65
Deamian
BorysOpole
Mayson
_________________
[R600]Sprzedam:
Uszczelkę Pokrywy Zaworów ELRING
Ostatnio zmieniony przez Matbia Pon Sie 29, 2011 17:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sie 15, 2011 20:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wiecho65 




Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 46
Skąd: chełm



Wysłany: Pon Sie 15, 2011 20:52   zmiana centralki

jest na forum - ja wymieniałem centralke/ wiecho65- jak cos to pisz na pr
 
 
Deamian 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 477
Skąd: Józefów k/Łukowa

Rover 600

Wysłany: Wto Sie 16, 2011 11:04   

Z kluczyka centralny działa ??

Matbia napisał/a:
Zależy mi na tym aby po otwieraniu i zamykaniu z pilota samochód dawał znaki kierunkami tak jak jest oryginalnie...


To akurat większość posiada :wink:

Matbia napisał/a:
wystarczy podpiąc się pod standardową instalację?


Ja akurat u siebie wpinałem się wprost w przewody i starą centralkę tez musiałem zostawić.
Kluczyk masz gruby czy łamany ??

Cytat:
Bardzo proszę o pomoc ewentualne linki do aukcji z takim sterownikami, ( Te co są na forum linki dawno już nie działają).


Zależy Ci na jeszcze jakichś bajerach jak wyjście na otwieranie bagaznika albo domykanie szyb ?? A może to i to albo cos jeszcze
_________________
Na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść.
Chyba dlatego ten świat jest taki pokręcony. ;)
 
 
 
Matbia 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 241
Skąd: Otwock

Rover 600

Wysłany: Wto Sie 16, 2011 17:26   

Deamian napisał/a:
Z kluczyka centralny działa


Tak działa

Cytat:
Kluczyk masz gruby czy łamany


Normalny kluczyk (nie scyzoryk) ale nie wiem o co Ci chodzi;p

Deamian napisał/a:
Zależy Ci na jeszcze jakichś bajerach jak wyjście na otwieranie bagaznika albo domykanie szyb A może to i to albo cos jeszcze


Można było coś tam pogrzebać żeby z pilota otwierac bagażnik, nie mam modułu domykania szyb ale myślałem kiedyś nad tym
_________________
[R600]Sprzedam:
Uszczelkę Pokrywy Zaworów ELRING
 
 
Deamian 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 477
Skąd: Józefów k/Łukowa

Rover 600

Wysłany: Wto Sie 16, 2011 20:29   

Normalny kluczyk (nie scyzoryk) ale nie wiem o co Ci chodzi;p

Bo występowały dwa rodzaje kluczyków. Z zaszytym immo(gruby) i bez czyli taki łamany jak w załączniku ( troche mała foto ale znalazłem tak na szybko)

Matbia napisał/a:
Można było coś tam pogrzebać żeby z pilota otwierac bagażnik, nie mam modułu domykania szyb ale myślałem kiedyś nad tym


Bo od tego zależy ile centrala będzie musiała mieć wyjść wyzwalanych dodatkowo z pilota
_________________
Na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść.
Chyba dlatego ten świat jest taki pokręcony. ;)
 
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Wto Sie 16, 2011 21:37   

Ja sobie kupiłem sterownik od stiga z allegro, jakość pilotów mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła, chociaż bardzo głupio jest zrobione sterowanie - tzn po zamknięciu lub otwarciu najpierw 3x migną kierunkowskazy a dopiero potem aktywuje sie zamek. Nie rozumiem po co to tak ktoś zrobił i osobiście mnie to na tyle wkurza, że niedługo będę chciał przeprogramować PIC-a tak, zeby pasowało do moich potrzeb. Generalnie polecam, ale zwrócćie uwagę właśnie na kolejność migania i zamykania ;)
 
 
Matbia 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 241
Skąd: Otwock

Rover 600

Wysłany: Sro Sie 17, 2011 08:24   

Kluczyk mam gruby. załóżmy że jestem zainteresowany tymi bajerami
_________________
[R600]Sprzedam:
Uszczelkę Pokrywy Zaworów ELRING
 
 
Deamian 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 477
Skąd: Józefów k/Łukowa

Rover 600

Wysłany: Sro Sie 17, 2011 11:37   

http://moto.allegro.pl/al...1760243494.html
Przykład sterownika jakiego potrzebujesz. Znaleziony na szybko. Jak będziesz szukał zwróć uwage aby było dodatkowe wyjście sterowane z pilota do bagaznika i wyjście na funkcje komfort (domykanie szyb). A najlepiej napisz do jakiegoś sprzedawcy to wskaże Ci napewno odpowiedni sterownik
_________________
Na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść.
Chyba dlatego ten świat jest taki pokręcony. ;)
 
 
 
BorysOpole 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 316
Skąd: Opole



Wysłany: Sro Sie 17, 2011 15:40   

ja zakupiłem na allegrogo jakiś czas temu

http://moto.allegro.pl/tu...1693683487.html

spisuje się ok ma też wyjście (domykanie szyb, i klapę bagażnika) domykanie już zamontowałem nad klapą potrzebuję trochę czasu ale myślę że w tym roku może się uda

a co się tyczy zamykania to u mnie miga 3 razy ale po zamknięciu normalnie może jest jest kwestia modelu centralki
 
 
 
Deamian 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 477
Skąd: Józefów k/Łukowa

Rover 600

Wysłany: Sro Sie 17, 2011 18:08   

BorysOpole napisał/a:
domykanie już zamontowałem


Domykanie działa na jakiej zasadzie ?? Możesz zamknąć i otworzyć z pilota czy zawsze po zamknięciu samochodu z pilota zamykaj Ci się i szyby ??
_________________
Na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść.
Chyba dlatego ten świat jest taki pokręcony. ;)
 
 
 
BorysOpole 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 316
Skąd: Opole



Wysłany: Sro Sie 17, 2011 18:14   

szyby działają na zasadzie domykania tzn zamykam z pilota drzwi i po 5 sekundach domykają się szyby po kolei łącznie z szyberdachem
 
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Sro Sie 17, 2011 18:37   

BorysOpole napisał/a:
ja zakupiłem na allegrogo jakiś czas temu

http://moto.allegro.pl/tu...1693683487.html

spisuje się ok ma też wyjście (domykanie szyb, i klapę bagażnika) domykanie już zamontowałem nad klapą potrzebuję trochę czasu ale myślę że w tym roku może się uda

a co się tyczy zamykania to u mnie miga 3 razy ale po zamknięciu normalnie może jest jest kwestia modelu centralki


No właśnie ja kupiłem to samo. Jak już pisałem, to piloty bardzo przyzwoite, to co wygląda na metalowe rzeczywiście jest metalowe, plastik porządny, bardzo dobry sprzęt. Niestety wku... mnie to, ze zamek działa z opóźnieniem spowodowanym tym, że najpierw migają kierunkowskazy. BorysOpole: u Ciebie tak nie ma?
 
 
BorysOpole 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 316
Skąd: Opole



Wysłany: Sro Sie 17, 2011 19:18   

nie u mnie najpierw zamyka się zamek i ryglują drzwi a następnie migają kierunki, .....

wpiąłeś się pod istniejącą instalację ? czy robiłeś całość od nowa?
 
 
 
Deamian 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 477
Skąd: Józefów k/Łukowa

Rover 600

Wysłany: Sro Sie 17, 2011 19:40   

BorysOpole napisał/a:
szyby działają na zasadzie domykania tzn zamykam z pilota drzwi i po 5 sekundach domykają się szyby po kolei łącznie z szyberdachem


Używałeś jeszcze dodatkowego modułu do tego ??
_________________
Na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść.
Chyba dlatego ten świat jest taki pokręcony. ;)
 
 
 
BorysOpole 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 316
Skąd: Opole



Wysłany: Sro Sie 17, 2011 19:43   

co masz na myśli moduł dodatkowy ?
 
 
 
Matbia 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 241
Skąd: Otwock

Rover 600

Wysłany: Sro Sie 17, 2011 20:53   

BorysOpole napisał/a:
ja zakupiłem na allegrogo jakiś czas temu

http://moto.allegro.pl/tu...1693683487.html

spisuje się ok ma też wyjście (domykanie szyb, i klapę bagażnika) domykanie już zamontowałem nad klapą potrzebuję trochę czasu ale myślę że w tym roku może się uda

a co się tyczy zamykania to u mnie miga 3 razy ale po zamknięciu normalnie może jest jest kwestia modelu centralki



Borys klika pytań:

Jeśli zakupie taki sterownik odpowiesz mi na ewentualne pytania dotyczące podłączenia?

W aukcji jest mowa o jakiś impulsach plusowych i minusowych, jaki są w naszych roverkach?

Podłączając funkcje domykania szyb dokładałeś jakiś dodatkowy moduł??

Mam rozumieć że z tym sterownikiem dostane wtyczke z przewodami, i te przewody będe musiał podłączyć pod odpowiednie przewody w oryginalnej centralki
_________________
[R600]Sprzedam:
Uszczelkę Pokrywy Zaworów ELRING
 
 
BorysOpole 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 316
Skąd: Opole



Wysłany: Sro Sie 17, 2011 21:39   

1 - tak pomogę jak tylko będę potrafił ale dopiero za tydzień jutro z samego rana wylatuje na urlop :)

2 - tam jest opis ze plusowe i minusowe wiec będzie uniwersalny będzie pasować

3 - tak do funkcji domykania szyb jest dodatkowy moduł wrzuciłem fotkę jak to mniej więcej wygląda po montażu, nie jest takie straszne jak wygląda :)
mam dokładnie ten bo mam szyberdach
http://moto.allegro.pl/mo...1773147110.html
jeśli nie masz szyber ten będzie ok
http://moto.allegro.pl/mo...1706766027.html

4 - dokładnie tak jak napisałeś
 
 
 
Matbia 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 241
Skąd: Otwock

Rover 600

Wysłany: Sro Sie 17, 2011 22:06   

na zdjęciu widać sterownik centralki? Podłączałes ją w miejscu koło sterowania szyb?? Masz sterowanie radiowe? czy na podczerwień?? moja Centralka jest w bagażniku po prawej stronie


@EDIT

Chyba jednak źle myśle bo spojrzałem w link na zdjęciu to jest tylko moduł domykania szyb?
_________________
[R600]Sprzedam:
Uszczelkę Pokrywy Zaworów ELRING
 
 
BorysOpole 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Lip 2009
Posty: 316
Skąd: Opole



Wysłany: Sro Sie 17, 2011 22:25   

to co widzisz na zdjęciu to jest moduł domykania szyb
moduł centralnego mam w bagażniku zrobię zdjęcia po powrocie
 
 
 
Deamian 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 477
Skąd: Józefów k/Łukowa

Rover 600

Wysłany: Czw Sie 18, 2011 01:16   

Matbia napisał/a:
W aukcji jest mowa o jakiś impulsach plusowych i minusowych, jaki są w naszych roverkach?


Choć do borysa pytanie ale u nas sterowanie jest minusem więc możesz śmiało brać

Matbia napisał/a:
Mam rozumieć że z tym sterownikiem dostane wtyczke z przewodami, i te przewody będe musiał podłączyć pod odpowiednie przewody w oryginalnej centralki


dokładnie tak. Dobrze rozumiesz :wink:

[ Dodano: Czw Sie 18, 2011 01:16 ]
http://forum.roverki.eu/v...m+r600&start=20

W tym temacie kolega Mayson wrzucił rozpiskę jaki kolor kabelka i w jakiej kostce odpowiada za co więc kupuj, czytaj, i śmiało sam zamontujesz :razz:
_________________
Na najprostsze rozwiązania najtrudniej wpaść.
Chyba dlatego ten świat jest taki pokręcony. ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Centralka zamka centralnego
damian369 Rover serii 600, Honda Accord 29 Nie Sty 15, 2012 18:14
kotulsky
Brak nowych postów [R620] Brak napiecia centralnego zamka!!
limahl000 Rover serii 600, Honda Accord 3 Nie Lut 17, 2013 22:06
Mariusz27
Brak nowych postów [R620] Montaż centralnego zamka z pilota
cov_666 Rover serii 600, Honda Accord 25 Czw Mar 06, 2008 21:19
Skiba
Brak nowych postów [R620] Problem z pilotem do centralnego zamka
nitzer242 Rover serii 600, Honda Accord 8 Czw Cze 28, 2007 13:42
nitzer242
Brak nowych postów [R620] dziwne zachowanie centralnego zamka
maly2001 Rover serii 600, Honda Accord 4 Sob Lis 29, 2014 11:51
R.E.D.



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink