Zobacz temat - [R220] brak światła przy otwartych drzwiach
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R220] brak światła przy otwartych drzwiach

farciaz86 - Wto Maj 07, 2013 11:41
Temat postu: [R220] brak światła przy otwartych drzwiach
Cześć wszystkim.
Jestem bardzo świeżym użytkownikiem tego forum poprzez wejście w posiadanie malutkiego Roverka :) i od razu piszę do was z prośbą o pomoc.
Sprawa wygląda następująco:
Kluczyk jest nie oryginalny i do tego tylko 1,
Brak pilotów,
Imobilaizer wyłączony, wyjęty nie wiem,
Lampka imo na konsoli ciągle miga,
Po otwarciu drzwi nie pali się podsufitówka,
Przy wyłączonym silniku, włączonych światłach i otwartych drzwiach nic nie piszczy,
Klakson działa,
Zamek centralny działa z kluczyka,
Lampka w bagażniku świeci bez znaczenia czy drzwi są otwarte czy zamknięte, czy podsufitówka jest włączona czy nie
Samochód odpala od przysłowiowego „strzała”

Co mogę zrobić by mieć chociaż światło przy otwartych drzwiach ??
I czy jest możliwość założenia drugiej centralki do drzwi by móc je zamykać z pilota ??
z góry dzięki za wszelkie info w tej sprawie

kurek - Wto Maj 07, 2013 12:50

może spalona żarówka? albo lampka ustawiona na OFF ?
damian25802 - Wto Maj 07, 2013 12:56

albo krańcówka w drzwiach? bezpieczniki
farciaz86 - Wto Maj 07, 2013 13:56

żarówka nie jest spalona gdyż w pozycji ON świeci, co do krańcówek to niestety nie mogę ich w żaden sposób odkręcić a tym samym sprawdzić (chyba pozostanie rozwiercenie śrub :/ )
mirwin - Wto Maj 07, 2013 13:58

Z tego co mi mówił elektryk to zasilanie do podsufitki idzie z immobilizera. Jak ktoś wyciął to może ze wszystkim. Tam w immo jest układ odpowiedzialny za gaszenie podsufitki z opóźnieniem.
farciaz86 - Wto Maj 07, 2013 14:00

mirwin, a możesz mi powiedzieć gdzie tego IMO szukać ??
mirwin - Wto Maj 07, 2013 14:04

Ja nie wiem gdzie jest, trzeba ściągnąć RAVE z naszej stronki i poszukać, gdzie jest. Mnie spalił sie ten moduł od przygaszania i elektryk tak to przerobił, że działa teraz ok. To znaczy przy otwartych świeci jak się zamknie to od razu gaśnie.
Sabz - Wto Maj 07, 2013 15:03

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=87189
Proszę bardzo. Temat obejmuje dołożenie zwykłej centralki z pilotem, oraz dołożenie immo. Wystarczy poszukać. Temat jest świeżo założony przeze mnie.

farciaz86 - Sro Maj 08, 2013 22:04

Sabzu, dzięki na pewno skorzystam :)

[ Dodano: Sro Maj 08, 2013 22:04 ]
poszperałem dziś przy autku i udało się uruchomić światełko przy otwartych drzwiach.
wystarczyło wpiąć kostkę do "czarnej" skrzyneczki (centralki, immo sam nie wiem) znajdującej się nad skrzynką bezpieczników w kabinie.
Podsufitówka działa, oświetlenie stacyjki także zaczęło działać :D .
jednak podczas uruchomienia silnika świecą się światła STOP, ale gdy tylko naduszę 1,2 razy na pedał hamulca- gasną
Czy te modele tak mają?? czy jest to jakiś problem związany z imobilaizerem??

leszczu - Czw Maj 09, 2013 17:03

Hmm. Sprawdź czujnik przy pedele hamulca, może się zacina.
farciaz86 - Czw Maj 09, 2013 20:35

czujnik?? hmm do momentu podłączenia czarnej "skrzyneczki" tego typu sytuacji nie bylo.
ale dzięki za podpowiedz. na pewno sprawdze

Sabz - Czw Maj 09, 2013 20:45

Wiecie co? Wczoraj akurat miałem centralkę w łapie i zdziwił mnie jeden napis na niej. Przy jednym wtyku jest napisane "ABS". Centralka ma coś wspólnego z abs'em? Może właśnie problem siedzi u Ciebie tam?
farciaz86 - Czw Maj 09, 2013 20:59

myślisz ze ktoś wcześniej ją zamienił??
akurat autko nie ma ABS

Sabz - Czw Maj 09, 2013 21:08

To są tylko moje spekulacje. Chętnie bym wysłuchał opinii innych z forum na ten temat. Ciekawa zagwostka
farciaz86 - Czw Maj 09, 2013 21:37

o tak zagadka to jest na pewno
BigBoyPL - Czw Maj 09, 2013 22:06

A może to jest >ABS< ?
Wtedy może nie chodzić o system a o typ plastiku ;p

farciaz86 - Czw Maj 09, 2013 22:18

tez mi to przez myśl przeszło i raczej tak jest. musi to być tworzywo wykonania skrzyneczki
Sabz - Czw Maj 09, 2013 22:21

Owszem, było to napisane w > <
Zagiąłeś mnie tym :D Nigdy bym nie pomyślał że to jest skrót od tworzywa sztucznego :D