Zobacz temat - rafalmis1- R75
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Nasze auta - rafalmis1- R75

rafalmis1 - Sob Sie 17, 2013 20:55
Temat postu: rafalmis1- R75
W końcu nadszedł czas aby pochwalić się swoim samochodem. Założyłem sobie ze jak zrobię wszystko od strony mechanicznej i wizualnej, to dopiero pokaże samochód, w prawdzie nie ma jeszcze kierownicy drewnianej i radia 2-dim, ale do tego jeszcze trochę czasu sobie dam.

Kupiłem go pewnego majowego popołudnia z przebiegiem 12500 km. Samochód pochodzi ze Szwajcarii i posiada książkę serwisową oraz wydruk z ostatniego przeglądu spalin, dodatkowo T4 potwierdziło przebieg. Udało mi się potwierdzić przebieg do 2010r. dzwoniąc do Szwajcarii, wykorzystując pieczęć serwisu w którym został naprawiany. W kolejnym roku jest tylko przegląd i później został sprzedany. Trafił w moje ręce, pragnienie posiadania rovera było większa niż głos rozsądku w wyniku czego posiadam go już 18 miesięcy. Dokonałem dużego wkładu finansowego w samochód, ponieważ już 15 tyś. a cena zakupu 15,5 tyś.


Początkowo na wyposażeniu było:

- ASR
- grzane fotele
- tempomat
- oryginalna nawigacja
- elektryczne fotele
- 4 elektryczne szyby
- czujniki parkowania tył i przód
- halogeny
- klimatyzacja 2 strefowa

Z czasem dołożyłem:

- lusterko fotochromatyczne
- spryskiwacze lamp (trzeba pod T4 uruchomić)
- roletę szyby tylnej
- podświetlenie nóg w kolorze identycznym jak lampki w podsufitce
- nagłośnienie Harman/Kardon

Początkowo samochód wyglądał tak:











Zaczęło się od naprawy Vis- ów u kolegi z forum. Samochód stał przez to ponad 3 tygodnie, ponieważ tak długo musiałem czekać no i od tego się zaczęło wydawanie kasy i na dzień dzisiejszy skończyło się na 15 tyś.
Po 5 miesiącach założyłem instalacje STAG ISA2 z którą nie obyło się beż problemu. Zaczęło śmierdzieć gazem w trakcie jazdy i w garażu. Dopiero uszczelnienie odmy i dokręcenie węży na wtryskach pomogło pozbyć się problemu, niedługo po tym trzeba było wymienić reduktor (10 tyś km), nie trzymał ciśnienia i wyłączał się przy 4,5 tyś obrotów.
Niestety szczęście mi nie sprzyjało, mimo wielkiego wkładu pracy w samochód, dopieszczanie aby wyglądał pięknie i cudownie, jakieś NIELUDZKIE STWORZENIE podczas pobytu na beznadziejnym filmie (Bejbi blues) w kinie porysowało mi cały bok, rysy była na tyle głębokie, że trzeba było malować. Do dzisiaj nie mogę zrozumie jak można było porysować tyle elementów.











Po 8 miesiącach używania zmieniłem rozrząd i kupiłem blokady które teraz z powodzeniem wynajmuję


Od kupna skrzynia szwankowała na 3 biegu. Początkowo przy kupnie nie dawało się to we znaki, dopiero w domu, zacząłem odczuwać problem. Po wymianie rozrządu, dopiero zaczęły się problemy, ponieważ spadały węże z chłodnicy olejowej i skrzynia gubiła olej, tak 2 razy się stało. A pewnego pięknego dnia skrzynia tak mocno zaczęła szarpać, że jazda wymagała odwagi. Na szczęście kilka dni wcześniej kupiłem używaną. Po wymianie, dokonanej z bratem okazało się że już nie jest tak pięknie, ponieważ samochód do tyłu tylko szarpnął, odrazy wiedziałem, że nie ma wstecznego. Kosztowało mnie to 25 godzin braku snu, ponieważ wstałem do pracy na 5, wróciłem o 14 i przystąpiliśmy do prac naprawczych. Położyłem się spać o 6 i spałem do 9 :mrgreen:


Początkowo dogadałem się że sprzedawcą że mi wymieni skrzynie, ale później postanowiłem, ze odda mi połowę kasy i naprawie sobie wsteczny. Niestety u majstra od skrzyni okazało się że nie ma sensu naprawiać używki, tylko moją i tak uczyniliśmy. Na szczęście skrzynie miałem wyciągnięta i początkowy przegląd i wymiana elektrozaworu kosztowała mnie 500 zł. Po zamontowaniu mojej skrzyni była spora poprawa, ale tylko 700 km, po czym zaczęło dalej poszarpywać i dodatkowo wpadać na luz. Tym razem oddałem samochód do mechanika i zostały wymienione 3 elektrozawory (nie trzeba wyjmować skrzyni) zapłaciłem 1000 zł. Jeden dzień się nacieszyłem. Po 4 dniach postanowiłem wymienić sterownik i jak na razie na nowym sterowniku wszystko ustąpiło, po prostu zmiana biegów jest super

Pracę nad podświetleniem nóg







Ostatnio wymieniłem tłumik końcowy wykonany na zamówienie przez firmę Proex, ale nie jestem zadowolony. Ogólnie od samego początku w jeździe towarzyszy przy 2 tys. obrotów basowy dźwięk w samochodzie, po wymianie tłumika jest jeszcze głośniej. Jedyną korzyścią z tłumika jest odczuwalna zmiana dynamiki samochodu











Wczoraj założyłem odolejacz


teraz już są czarne węże

W sobotę na śruby w felgach wpadły chromowe zaślepki





Wiele innych prac jakie wykonałem nie mam sfotografowanych, albo nie mogę znaleźć zdjęć :cry:

W niedziele wyczaiłem nowy kolor tła monitora. Nie działa mi prawdopodobnie napęd od navi i jak zniknęła opcja nawigacji, pojawiły się inne opcje do ustawienia, między innymi jeden dodatkowy kolor tła :mrgreen:




Aktualne zdjęcia:













tutaj widać podświetlenie nóg i zmieniony drążek zmiany biegów na drewniany (piękny :mrgreen: )


[ Dodano: Sob Sie 17, 2013 20:55 ]
resztę przygód wpiszę w następnych dniach.

Mimo, że mam jeszcze ambitne plany co do zmian wizualnych pod mój gust, rozważam intensywnie sprzedasz samochodu, tylko chciałbym za niego sporo bo około 15 tyś. a to mało prawdopodobne, że ktoś tyle zapłaci :mrgreen:

pelson91 - Sob Sie 17, 2013 21:12

nie ma co sprzeawać, jak kupiłeś za 15, włożyłeś 15, to daje razem 30. Więc byłbyś przy sprzedaży 15 w plecy, a to sporo. Ciesz się nim :) bo kawał ładnej fury
Pawkaz - Sob Sie 17, 2013 21:50

A czemu rozważasz sprzedaż ? Widać, że dużo czasu mu poświęcasz :ok:
rafalmis1 - Sob Sie 17, 2013 23:48

Pawkaz napisał/a:
Widać, że dużo czasu mu poświęcasz

o tak czasu spędzam przy nim bardzo dużo, moja dziewczyna już mi mówi, że w garażu powinienem mieszkać :mrgreen: chociaż już materac mam, jak widać na zdjęciu z wymiany skrzyni :mrgreen:

Pawkaz napisał/a:
A czemu rozważasz sprzedaż ?

odpowiem ci tak. Podobno (z czym się zgadzam) samochód obrazuje jacy jesteśmy. Chciałem samochód inny, piękny i zauważalny na drodze, ze sporą mocą, tak jest ze mną, zawsze chce być zauważany, czasem porywczy. Chciałem piękny, wygodny i cichy. Tak samo jest ze mną. Lubie spokój, ciszę i sielankę, oby jak najłatwiej. Dlatego mój wybór padł na Rovera, ponieważ najbardziej za mim przemawiał nietypowy wygląd i piękne wnętrze. Pewnie jakbym miał większe finanse to na rovera bym nie trafił.
Wracając do odpowiedzi na pytanie. Najbardziej zależało mi na ciszy podczas podróżowania (dzisiaj liczyłem i wyszło mi ze robię 940 km miesięcznie), dlatego padło na benzynę i to jeszcze V6 obowiązkowo w automacie. Niestety jak dla mnie (bo dla mojej dziewczyny, kolegów, mamy, brata wszystko jest tak jak trzeba) jest za głośny wydech, a po wymianie na nowy tłumik jest jeszcze głośniej. W samochodzie panuje pomruk basowy (cenie sobie bardzo ciszę) w wyniku czego nie czuje pełnej satysfakcji z jazdy, bo jest po prostu dla mnie za głośno (moja dziewczyna i koledzy z pracy mogli by potwierdzić, że naprawdę mam bzika na punkcie różnego rodzaju hałasów)
zacząłem od wymiany :
katalizatora- nie pomogło
całego wydechu (używany)- nie pomogło
końcowego tłumika- nie pomogło
w poniedziałek jadę do kilku firm zajmujących naprawą układów wydechowych, może coś mi doradzą. To jest moim głównym powodem dla którego rozważam sprzedasz.

pelson91 napisał/a:
nie ma co sprzeawać, jak kupiłeś za 15, włożyłeś 15, to daje razem 30. Więc byłbyś przy sprzedaży 15 w plecy, a to sporo. Ciesz się nim bo kawał ładnej fury


tak jest z nie jedną rzeczą kupujemy i na niej tracimy, wcześniej bardzo to przeżywałem, że tyle poszło kasy, ale teraz już na to nie patrzę.

pelson91 - Sob Sie 17, 2013 23:50

mój basowo pomrukuje też na zamienniku tłumika ale mnie to się podoba :) z tym, ze mam manual i trochę inaczej to "warczy", bo i jeszcze diesel
rafalmis1 - Nie Sie 18, 2013 00:00

pelson91, będziesz w okolicy to zaglądnij, chętnie dam ci pojeździć :mrgreen:

[ Dodano: Nie Sie 18, 2013 00:00 ]
albo jak będę jechał do warszawy na T4, to mogę dać znać, sam ocenisz :P

pelson91 - Nie Sie 18, 2013 00:17

rafalmis1 napisał/a:
albo jak będę jechał do warszawy na T4, to mogę dać znać, sam ocenisz :P
Ok, daj :D bardzo chętnie się przejadę :D
rafalmis1 - Nie Sie 18, 2013 00:25

planuje jeszcze w tym miesiącu, ale na razie praca bardzo mi to uniemożliwia
Markzo - Nie Sie 18, 2013 08:42

Fakt faktem, nasze 75 jest sporo cichsze... nie wiemy z czego wynika różnica, ale nie raz porównywaliśmy z Rafałem :) Auto jest bardzo zadbane, piękne i dopieszczone ;) Nie byłoby Ci go żal sprzedać? ;>

PS. sorki, ale w tym tygodniu miałem małe urwanie dupy i zero czasu, dziś w nocy wyjeżdżam na tydzień, także w przyszłym tygodniu umówimy się na tą podmiankę sterownika ;)

PS 2. Ciekawe, czy dalej jest wolniejszy od naszego? :D

rafalmis1 - Nie Sie 18, 2013 20:33

Markzo napisał/a:
Nie byłoby Ci go żal sprzedać?

było i jest. Dzisiaj byłem giełdzie i jak wwracałem, doceniłem swój samochód :mrgreen:

Markzo napisał/a:
PS. sorki, ale w tym tygodniu miałem małe urwanie dupy i zero czasu, dziś w nocy wyjeżdżam na tydzień, także w przyszłym tygodniu umówimy się na tą podmiankę sterownika


jak we wtorek nie napisałeś sms, to już wiedziałem, że nic z tego. W czwartek dzwoniłem aby pochwalić ci się nowym tłumikiem i wrażeniami
sterowniki mam dwa i na drugim jest super :smile:

Markzo napisał/a:
PS 2. Ciekawe, czy dalej jest wolniejszy od naszego?

o czym ty mówisz, jechaliśmy łeb w łeb, jeszcze w terenie gdzie nie ma jak wyprzedzić :mrgreen: teraz mogę do twojego MG się stawiać :twisted:

pbskarpy - Nie Sie 18, 2013 22:47

Siemanko rafalmis1

Słuchaj założyłem temat w R600 o mojej skrzyni automatycznej. Niestety na forum nie ma nikt R600 w automacie chyba. A ja nigdy w automacie nie jeździłem więc zastanawiam się czy to wszystko dobrze działa.

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=89483

Jeśli wiesz coś na ten temat to wypowiedz się w tamtym temacie... żeby dla innych też zostało w przyszłości.

Dziękuję.

rafalmis1 - Pią Sie 30, 2013 14:50

zaktualizowałem troszeczkę pierwszy post
chciałem tez dodać film na YouTobe z pracy wydechu, ale nie mogę, nie wiem dlaczego nie chce się wgrać :cry:

[ Dodano: Wto Sie 20, 2013 21:38 ]
udało się w końcu
https://www.youtube.com/watch?v=aRSTdwfD2C4

[ Dodano: Pią Sie 30, 2013 10:01 ]
muszę się w pochwalić że wczoraj odwiedziłem warszawski warsztat British Cars i udało się uruchomić spryskiwacze lamp, ale nie tak łatwo jak by się wydawało, T4 nie posiada takiej opcji, aby dopisać do konfiguracji spryskiwacze. Dopiero pomoc Marka, który najpierw zmienił w kompie odpowiedni bit pozwoliło T4 zaprogramować mi spryskiwacze. Niestety wyłączyliśmy alarm, lecz to poprawie na następnej wizycie. Przy okazji dowiedziałem się że mam jakąś bogatszą wersje alarmu z czujnikami podczerwieni czy coś takiego. Teraz teraz tylko czujnik deszczu muszę dołożyć i będę miał wersje niespotykaną :mrgreen:

Dodatkowo pochwale się że została mi przedstawiona propozycja przeprogramowania kompa na 190 KM, od razu powiedziałem tak :mrgreen: oczywiście aby tego dokonać, to trzeba również zmieniać bity, aby dopiero T4 zaprogramowało sterownik. Co ciekawe aby było to możliwe, najpierw trzeba wyjąć komputer silnika, połączyć się z innymi modułami, zmienić bity i dopiero później włożyć komputer silnika, po czym podłączyć T4 i do dzieła :mrgreen: czas około 20 minut.
Dodam jeszcze, że zmiana bitów odbywa się na innym sprzęcie niż T4.
Nawet jak jest teraz 190 KM, to i tak tego nie odczuje jeszcze w benzynie 13 KM. Marek mówił, że w podstawowej konfiguracji nawet 177 KM nie widzi, ale tak jak mówię, różnicy nie odczułem po zmianie. Jedynie co zauważyłem, ze 5 bieg wbija przy 170 km/h a wcześnie chyba było 160 km/h. i 210 km/h nie miałem problemu osiągnąć, bardzo płynnie wskazówka rosła, dalej się bałem :twisted: ponieważ nie wiem jaki mam indeks na oponach i mam łataną z przodu. No i czy teraz nie powinienem zrobić korekty sterownika gazu ??

Jeszcze sprawdziliśmy przebieg we wszystkich modułach w aucie i okazało się ze w każdym jest identyczny :mrgreen: to znaczy w zegarach, włączniku świateł i bodajże w immo. No i żebym nie zapomniał powiedzieć w kluczyku też się zapisuję przebieg, również się zgadza. Tylko teraz mnie zastanawia, który z modułów wymienionych wyżej wymusza zapis przebiegu w kluczyku, bo przecież jak mam 2 kluczyki i oba mają taki sam, a używam jednego. Ja obstawiam immo, ale interesuje mnie powiązanie czy jak przebiegi się nie zgadzają pomiędzy poszczególnymi modułami, to czy w kluczyku coś się zapisuje hmmmm. Muszę z czystej ciekawości napisać od Marka

Próbowaliśmy też włączyć światła długie jako dzienne w taki sposób, że zmieniamy region na Canade i włączamy światłą dzienne, niestety nie jest możliwa zmiana na ten region, w prawdzie później pojawiła się taka opcja:
- światła skandynawskie
- światła canadyjskie
ale T4 nie zapisało konfiguracji. Marek powiedział, że jest, to w stanie zrobić poprzez zmianę bitów, ale jeszcze się tym nie zajmował i może rozsypać konfiguracje, no i niestety nie ma na to czasu. Szkoda, bardzo mi na tym zależało

Chyba już wszystko. Nie jednak nie. Zapłaciłem 180 zł a przy samochodzie zeszło około 3 godziny. Mam stały błąd od czujnika przepustnicy i gdzieś nieszczelność, bo słychać jak zasysa powietrze. Może dlatego mam czasami falowanie obrotów od 500 do 1000, ale nie zawsze i nie udało się rozwiązać problemu z nawiewem, który w trybie auto nie przestaję dmuchać poniżej 3 stopnia

[ Dodano: Pią Sie 30, 2013 14:50 ]
Z tego co znalazłem w necie to MG ZT posiada 190Km i 245 nM wiec czy faktycznie w benzynie powinienem odczuć zmianę ze 177 KM 225 nM??

Markzo - Nie Wrz 01, 2013 10:07

Mógł Ci wgrać soft od ZT, ale od ZT180 - czyli Zt ze skrzynią automatyczną, a tam siedzi to samo co w roverach 75 :) dopiero ZT190 - czyli ZT z motorem 2,5 i skrzynią manualną ma coś innego wgrane. A nie bardzo da rade soft z manuala z automatem pożenić, z wiadomych przyczyn :) Co do samego softu z 190tki i realnych mocy - hamownie pokazują 180KM i coś więcej Nm, ale też róznie...

Odezwij się do mnie koło południa to Ci powiem o tej odmie, bo ide sprawdzić ;)

scareface - Pon Wrz 09, 2013 12:34

koniecznie zrób zdjęcie z operacji na otwartym sercu :)

[ Dodano: Pon Wrz 09, 2013 12:34 ]
a tak dzisiaj sobie pomyslalem jak by wyglądało moje czy Twoje auto z pomalowanymi wkładami lamp na czarno, bo zaraz za szkłem chromowany element lampy a dopiero w głębi widać główny odbłysnik . co o tym myślisz?

Markzo - Pon Wrz 09, 2013 18:03

o tym mówisz? ;)
http://forum.roverki.eu/v...markzo&start=20

szpynior - Pon Wrz 09, 2013 19:14

Markzo, qrde fajnie wyglądają :) Ja zakupiłem angliki i chcę przerobić na soczewky łącznie z wymalowaniem właśnie środka .
scareface - Pon Wrz 09, 2013 20:53

coś czuję że ja je przerobię bo moje będą w czarnym może trochę lepiej wyglądać, tylko szkoda że te szkiełka nie są idealnie gładkie tylko mają jakieś wzorki na szkle.
dzisiaj widziałem MG ZT tylko hatchback ale szkła miał idealnie gładkie.

Raptile - Pon Wrz 09, 2013 21:28

scareface napisał/a:
dzisiaj widziałem MG ZT tylko hatchback ale szkła miał idealnie gładkie


niema czegos takiego jak zt hatchback ;P

pelson91 - Pon Wrz 09, 2013 21:29

scareface napisał/a:
dzisiaj widziałem MG ZT tylko hatchback
????
scareface - Pon Wrz 09, 2013 21:55

heh widocznie sie nie znam, powiedziałem tak bo miał znaczek MG jako logo i naklejkę ZT z tyłu więc co zobaczył to napisałem, wybaczcie i nie lejcie po dupie :P

[ Dodano: Pon Wrz 09, 2013 21:55 ]
ten o którym mówiłem

i same lampy, idealnie gładkie :)

pelson91 - Pon Wrz 09, 2013 22:22

to jest MG ZR
rafalmis1 - Pon Wrz 09, 2013 22:51

scareface, mi się podobają wwłaśnie takie jakie mam ;)
Lecz uważam, że do twojego ppasowały by właśnie czarne.
Przerobienie na soczewkę, bardzo bardzo ambitny plan, będę czekał na zakończenie prac.
Zdjęcia pracy nad zawieszeniem i udroznieniem odmy moze jutro wrzucę.

scareface - Pon Wrz 09, 2013 23:01

rafalmis1 napisał/a:
scareface, mi się podobają wwłaśnie takie jakie mam ;)
Lecz uważam, że do twojego ppasowały by właśnie czarne.
Przerobienie na soczewkę, bardzo bardzo ambitny plan, będę czekał na zakończenie prac.
Zdjęcia pracy nad zawieszeniem i udroznieniem odmy moze jutro wrzucę.


to pokazuj co tam działasz :) czekam :)

rafalmis1 - Pią Wrz 13, 2013 15:59

zaczęło się od założenia odolejaczu i po ponad tygodniu zauważyłem, że nic się w niem nie zbiera. Na forum przeczytałem, że muszą być zatkane węże, ale po sprawdzeniu okazało się że mam zatkane odpływy w pokrywach zaworów i niestety nie obyło się beż ich demontażu.



pokrywy zostały ściągnięte i połączone odmą, zalane wężyki i pokrywy zostały parafiną i tak leżały kilkanaście godzin. Po czy wszystko zostało przedmuchane. Przepływ został odzyskany.

Oczekując na uszczelki pokryw, postanowiłem zmienić sprężyny z przodu od ZT. Po lewej które ściągnąłem, po prawej od ZT





Przy okazji rozebranego zawieszenia poszły nowe drążki, końcówki drążków i końcówki stabilizatorów.


młot musiał być, bo wahacz nie chciał wyjść :mrgreen:

W prawdzie ani wahacze, ani żadna końcówka na stacji diagnostycznej się nie odzywała, ale za to w drodze coś się tłukło od samego początku posiadania samochodu wiec chciałem zacząć od najtańszych wymian lecz po zdemontowaniu wszystkiego, okazało się, że oba wahacze mają na sworzniach pękniętą gumową osłonę, a w jednym już było tyle piachu, że postanowiłem zregenerować ponieważ bałem się, że piach zniszczy gniazdo sworznia i w grodze mi wyskoczy.
W firmie regenerujących wahacze, powiedzieli mi, że muszę całe wahacze regenerować, jak zapytałem dlaczego nie same sworznie, to usłyszałem, ze sworzeń poprzeczny lekko pracuję więc też się nadaję do wymiany, a że firma była dosyć niepewna z opowiadań Markzo i z opinii internautów, postanowiłem zakupić nowe oryginalne niż dawać za regeneracje 700 zł. Teraz oczekuję na przyjazd kuriera z nowymi wahaczami. Koszt 1030 zł

Dodatkowo trwają prace nad podłączeniem takiego ustrojstwa :mrgreen:



na razie mam dopiero wypuszczone 2 przewody z lewej lampy. Za pomoc dziękuję SeniorA


wtyczka widoczna na zdjęciu jest rozbieralna wiec wyciągnąłem wsuwkę i w nią dołożyłem kabel. Tak samo zrobiłem z postojówką, wyciągnąłem plusową wsuwkę i dolutowałem kabelek.


[ Dodano: Pią Wrz 13, 2013 15:59 ]
skończyłem światła dzienne. Do podpięcia jest 6 lub 7 przewodów
1. idzie do żarówki od długich
2. jak wyżej
3. jedna z postojówek, bez znaczenia która
4. masa
5. stały plus na bezpieczniku
6. kabel sterujący od stacyjki







aktualnie w tym miejscu, ale chce schować modół, jeszcze nie wiem gdzie


jeszcze film z działania
http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be


dodatkowo zdjęcie na sprężynach od ZT. Samochód opadł około 3 cm w stosunku od poprzednich sprężyn

Matexx - Pią Wrz 13, 2013 19:51

Widzę że założyłeś sprężynki ode mnie./;) dobrze teraz siedzi.;D
pelson91 - Pią Wrz 13, 2013 20:27

fajnie te światełka wyglądają :) też myślę nad montażem czegoś w tym stylu
szpynior - Pią Wrz 13, 2013 23:11

pelson91 napisał/a:
fajnie te światełka wyglądają :) też myślę nad montażem czegoś w tym stylu

ee tam :) zawias prezentuje się wyśmienicie :)

rafalmis1 - Sob Wrz 14, 2013 01:32

ogólnie podsumowując, myślałem że po wymianie całego zawieszenia, oprócz amortyzatorów,poduszek amortyzatora i gum na wahaczach (już coś widać zużycie, a wymieniłem około 10 tys. km temu) ponieważ chce wymienić na politeranurowe (czy jakoś tak). No i myślałem, ze będzie dużo, dużo ciszej, mimo, że jest znaczna różnica

chciałem podziękować

Markzo za to że telefonicznie pomagał i podrzucił czujnik położenia przepustnicy (mój na T4 ciągle świecił)

SeniorA, za opisanie pinów w stacyjce i lampach

scareface, za świetny humor :mrgreen: i za wykonanie anteny w kluczyku





jak widać na zdjęciach z kluczyka został wypuszczony miedziany drucik, który styka się z grotem. Zasięg jest mega duży bo około 30-35m, a może i nawet większy

[ Dodano: Sob Wrz 14, 2013 01:23 ]
w najbliższych planach mam:
-wymianie tarcz przód i tył pewnie padnie na Mikoda GT nacinane i nawiercane. Tarczę już bym na przednią oś zamówił, ale trzeba chyba z nowymi klockami wymienić, a tu już kasy brakuję :mrgreen:
- kupienie podwójnego wydechu od Audi A4 2.4 V6 i zamontowanie u siebie. Tylko obawiam się, że to mi nic nie pomoże, ponieważ już 3 tłumiki i co każdy, to coraz gorszy :( :wnerw:
- marzą mi się felgi 18, ale chyba pójdę po rozsądek i będą na lato 17, mam nadzieje. Ciężko jest dobrać felgi do Roverka aby ślicznie wyglądał
- no i chodzi mi ostatnio zderzak od MG ZT, tylko chciałbym zostawić grom z przodu i nie wiem czy będzie ładnie wyglądać, co myślicie ?? no i oczywiście wówczas obowiązkowo soczewka
- teraz mam pękniętą szybę i na ubezpieczenie wymienią mi tylko na taka jak mam, nawet jak będę chciał dopłacić z czujnikiem deszczu, to mi nie zamówią :-| chyba trzeba będzie kupić używaną z czujnikiem, ale odbiór tylko osobisty, a nie uśmiecha mi się jechać na drugi koniec polski, po szybę. Na razie mam nadzieje, że szybko nie pęknie do końca, bo kasy brak
a jak widać plany ambitne

w pierwszej kolejności muszę wymienić tarcze, ponieważ jedna po toczenie ma 19mm a druga 20mm. Kolejno wydech, muszę, muszę w końcu wyciszyć samochód, bo jeździ się mało komfortowo na dłuższe trasy

[ Dodano: Sob Wrz 14, 2013 01:32 ]
pelson91 napisał/a:
fajnie te światełka wyglądają też myślę nad montażem czegoś w tym stylu
obawiałem się, że będzie świecił komunikat spalonej żarówki, ale jest giiiit :mrgreen:

jedyną wadą, to jest podłączenie kabla sterującego pod stacyjkę, ponieważ na 2 pozycji światła już się świecą, a silnik jeszcze nie pracuję. Uważam, że trzeba kabel sterujący podłączyć pod alternator, ale najpierw zapytam sprzedawce, czy tak można.

pelson91, nie zastanawiaj się, ja się na kabelkach nie znam, ale chęć posiadania modułu wymusiła na mnie samodzielną pracę :P dasz spokojnie radę.

szpynior napisał/a:
ee tam zawias prezentuje się wyśmienicie

szkoda, że nie zrobiłem pomiarów przed założeniem sprężyn od ZT, aktualnie zderzak jest 15 cm nad ziemią. Ogólnie jeszcze jest dla mnie troszkę na miękko

DENIZOTAC - Nie Wrz 15, 2013 10:03

Bardzo Piękny R ;) Jak będzie kiera w drewnie to będzie poezja ;)
Środeczek ma przepiękny.
Zewnątrz ładnie mu teraz jak te 3cm niżej jest ;)

Markzo - Nie Wrz 15, 2013 10:14

Rafał ja bym wywalił te światła, nie miałem pewności, że to Ciebie minąłem na wlocie do Rzeszowa - za mocno te długie świecą :/ fajnie by było, jakby to wyglądało jak w BMW - 50% mocy, bo na razie to wali konkretnie po oczach :/

Jak sprawa po wymianie tego TPS?

tronsek - Nie Wrz 15, 2013 10:26

rafalmis1 napisał/a:
Zasięg jest mega duży bo około 30-35m, a może i nawet większy
:hm: tak się zastanawiam, co ma mieć na celu taki wielki zasięg pilota. Do czego to potrzebne ??
rafalmis1 - Pon Wrz 16, 2013 15:07

Markzo napisał/a:
Rafał ja bym wywalił te światła, nie miałem pewności, że to Ciebie minąłem na wlocie do Rzeszowa - za mocno te długie świecą fajnie by było, jakby to wyglądało jak w BMW - 50% mocy, bo na razie to wali konkretnie po oczach


hmm w jaki dzień?? w piątek koło 11 ??
u mnie jest na 30% więc nie powinno walić po oczach, jak w BMW jest 50%
w Scenicu przejeździłem tak 3 lata i ciągle w ten sposób jest wyposażony i nic się nie dzieje, nigdy, przenigdy nikt mi nie mrugał, w Roverze, też nie zauważyłem, żeby w porównaniu do Scenica byłą jakaś różnica. Na pewno tego nie usunę :P

Markzo napisał/a:
Jak sprawa po wymianie tego TPS?

na razie zrobiłem 250 km i jest spokój

tronsek napisał/a:
tak się zastanawiam, co ma mieć na celu taki wielki zasięg pilota. Do czego to potrzebne

w sumie dla wygody :P jestem przyzwyczajony po przesiadce ze Scenica, że pilot działał z jeszcze większej odległości

DENIZOTAC napisał/a:
Jak będzie kiera w drewnie to będzie poezja

na kiere ciągle poluję

[ Dodano: Pon Wrz 16, 2013 15:07 ]
a na jaki kolor proponujecie pomalować zaciski hamulcowe ?? mi jedynie przychodzi coś w kolorze różu/fioletu. Czerwony nie pasuję, żółty tak jak czerwony, czarny nie widać, nie mam pomysłu

Markzo - Pon Wrz 16, 2013 23:37

Wal na czarno ;)
RP - Wto Wrz 17, 2013 15:50

osobiście polecam ZŁOTY połysk ;D
scareface - Pon Wrz 30, 2013 21:36

dzieje się coś w garażu czy nie ?? :)
rafalmis1 - Pon Wrz 30, 2013 21:52

a no dzieje, dzisiaj scareface, zamontowałeś mi wydech :mrgreen: taki sam jak twój, w końcu upragniona cisza :muzyka:

co do Ciecie scareface, za robotę :brawa: , a za wyścig

scareface - Pon Wrz 30, 2013 21:58

rafalmis1 napisał/a:
a za wyścig


:pociesz:

rafalmis1 napisał/a:
w końcu upragniona cisza


I tak ma być :)

rafalmis1 - Czw Paź 03, 2013 21:01

dzisiaj wpadły nowe tarcze Mikoda GT i klocki ATE z przodu, dodatkowo zostały pomalowane zaciski, na czerwono, na razie przy 16 nie pasuje bardzo, ale za to, na 18 będzie miazga :mrgreen:










MatiNitro - Czw Paź 03, 2013 21:24

rafalmis1, a masz już 18''?? :P
rafalmis1 - Czw Paź 03, 2013 23:03

Powinny być kolo wtorku
pbskarpy - Czw Paź 03, 2013 23:46

Sam malowałeś zaciski? Czy ktoś w warsztacie? Jaki koszt malowania całej 4-ki?
rafalmis1 - Sob Paź 05, 2013 20:21

Kolega malował. Ja robiłem coś innego. Kosz to tylko ile farba cie wyniesie. Przy aucie tylko skrzyni i rozrządu nie robiłem sam, to zleciła znawcą tematu. Cała reszcie robie sam, czasem, tak jak tu ktoś mi pomaga.

Jeśli chodzi o malowanie, jest to bardzo prosta sprawa. Szczotka drucik na na wiertarke, bądź "włosy murzyna" my tego właśnie użyliśmy, ściągasz, bądź nie, zacisk czyścisz i malujesz. Użyliśmy Hamerajdu, pędzelkiem ładnie nanosisz warstwę, wygodniejsze od spreju do zacisków, ale ta farba śmierdzi przez kilka naście kilometrów przy mocniejszym hamowaniu, ale trzyma się świetnie :-D

[ Dodano: Sob Paź 05, 2013 20:21 ]
co myślicie o takich fotelach w R??




scareface - Nie Paź 06, 2013 00:10

jak chcesz swoje wywalić to chętnie je przyjmę :P
szpynior - Nie Paź 06, 2013 08:00

rafalmis1, fotele super :) Czy to są od MG z nowym obszyciem?
rafalmis1 - Nie Paź 06, 2013 12:19

Przyszło mi kiedyś do głowy, że chciałby kubełki od MG, ale zepsuje samochód i na forum znalazłem właśnie takie zdjęcie i teraz nachodzi mmnie aby sobie zakupić fotele od MG i obszyć tak jak na zdjęciach, tylko kolor skóry taki jak jest teraz, bo na zdjęciach za jasna.
szpynior - Nie Paź 06, 2013 13:48

rafalmis1 napisał/a:
Przyszło mi kiedyś do głowy, że chciałby kubełki od MG, ale zepsuje samochód i na forum znalazłem właśnie takie zdjęcie i teraz nachodzi mmnie aby sobie zakupić fotele od MG i obszyć tak jak na zdjęciach, tylko kolor skóry taki jak jest teraz, bo na zdjęciach za jasna.


Też nad tym rozmyślałem ale to wydatek rzędu 5 tysięcy .

rafalmis1 - Nie Paź 06, 2013 14:11

szpynior napisał/a:
Też nad tym rozmyślałem ale to wydatek rzędu 5 tysięcy .


nie jeżeli zrobisz to sam

scareface - Nie Paź 06, 2013 16:26

Rafał jak zrobisz to sam i obszycie będzie Cię kosztować duużo mniej niż te 5K to spokojnie możesz zakładać firmę zajmującą się tym bo klientów będziesz miał tyle, że się nie odgonisz :)
rafalmis1 - Nie Paź 20, 2013 13:14

Fotka ma 18" w prawdzie kolor będzie zmieniony, najbardziej chciałbym jak najbardziej zbliżony kolor w chrom, ale zobaczymy co wyjdzie



pełny rozmiar
http://www.fotosik.pl/pok...ee236130af.html

pelson91 - Nie Paź 20, 2013 13:29

jest wypasik :)
MatiNitro - Nie Paź 20, 2013 14:01

rafalmis1, dawaj więcej fotek na tych felgach :p
rafalmis1 - Nie Paź 20, 2013 22:54

jedyne jakie dzisiaj zrobiłem innych nie mam, felgi nadają się do regeneracji. W nocy jest miazga. Widać tylko same felgi i listwy chromowe
Zdjęcia

MatiNitro - Sro Paź 23, 2013 16:55

rafalmis1, mam prośbę ;) mógłbyś zmierzyć odległość od środka koła do góry nadkola z przodu i z tylu?
rafalmis1 - Sro Paź 23, 2013 18:26

Pewnie, tylko, że jak mam sprężyny do ZT z przodu. Pomiary zrobię w sobotę bo teraz nie mam samochodu, ponieważ oddaje na cały tydzień dziewczynie :D
MatiNitro - Sro Paź 23, 2013 18:29

rafalmis1 napisał/a:
Pewnie, tylko, że jak mam sprężyny do ZT z przodu. Pomiary zrobię w sobotę bo teraz nie mam samochodu, ponieważ oddaje na cały tydzień dziewczynie :D


Wiem :p dlatego chcę żebyś zmierzył mi od środka koła do nadkola a nie np. od ziemi do progu czy do nadkola ;) A z tyłu sprężyny masz oryginalne? :)

rafalmis1 - Sro Paź 23, 2013 18:54

Z tyłu nic nie robiłem więc sądzą, że oryginalne
MatiNitro - Sro Paź 23, 2013 18:56

Ale z Tyłu też zmierz :) Chcę porównać ze swoim ;)
pelson91 - Sro Paź 23, 2013 18:58

rafalmis1 napisał/a:
ponieważ oddaje na cały tydzień dziewczynie :D

Ty to musisz ją baaaaaaaaaaaardzo kochać :D

MatiNitro - Sro Paź 23, 2013 19:08

pelson91 napisał/a:
rafalmis1 napisał/a:
ponieważ oddaje na cały tydzień dziewczynie :D

Ty to musisz ją baaaaaaaaaaaardzo kochać :D


Miałem to samo wcześniej napisać :p :D pelson91, mogę Ciebie też prosić o zmierzenie odległości od środka koła do nadkola z tyłu? :P Daj znać na PW ;)

rafalmis1, to są oryginalne felgi od MG?

rafalmis1 - Sro Paź 23, 2013 19:48

Cytat:
to są oryginalne felgi od MG?

Tak

Cytat:
Ty to musisz ją baaaaaaaaaaaardzo kochać 

To prawda, ale ona chyba bardziej, bo ze mną wytrzymuje :D

Poza tym, w pełni ufam jej umiejętnością prowadzenia (chociaż jedno mnie denerwuje, bo hamuje lewa noga i proszę, a ona nie słucha, że tak nie wolno, tłumacze jej, że się zapomni jak będzie prowadzić manual i narobić biedy, aż strach myśleć )
Mam pełne ubezpieczenie samochodu
Duże doświadczenia przy nim, przez co już strach góry nie bierze :D
Co najważniejsze jest lekarstwem dla Rovera, przy mnie potrafi kaprysic, a jak mi oddaje to nie mogę poznać samochodu :mrgreen:
No i doprowadziłem samochód do tak dobrego stanu, że się nie boję, że może coś się zepsuć

pelson91 - Sro Paź 23, 2013 19:51

MatiNitro napisał/a:
pelson91, mogę Ciebie też prosić o zmierzenie odległości od środka koła do nadkola z tyłu? :P Daj znać na PW ;)

Jutro zmierzę, dziś już ciemno i nie szczególnie chce mi się wychodzić z domu :D

rafalmis1 - Pią Paź 25, 2013 23:53

zrobiłem pomiary i tak
przód 37,5 cm
tył 36 cm

scareface - Pią Paź 25, 2013 23:55

Jestem pierwszym, który zobaczył efekt świecenia soczewki :) efekt powala na kolana :)
rafalmis1 - Pon Paź 28, 2013 00:35

dzisiaj trwały pracę na założeniem Ksenonów od MG, jedna lampa pochodzi od anglika w cenie 320 zł i sam przerobiłem na Europe lecz trzeba jeszcze lekką poprawę wykonać. Druga lampa Europa za 550 zł. O to zdjęcia z prac





a tego, to chyba bardziej będziecie mi zazdrościć niż lamp :P :mrgreen:





jedynie co mi teraz nie pasuję, to diody w postojowych, są za jasne :(



z czasem chciałbym założyć czujniki autopoziomowania, ale z tego co patrzyłem w RAVE, to będzie problem, bo schemat jest w dziale MG, w dziale Rovera nie ma. Po wstępnych oględzinach schematu, wydaje mi się, że niestety będzie trzeba podłączać się bezpośrednio w LSM-u :-|

[ Dodano: Sob Paź 26, 2013 00:19 ]
scareface napisał/a:
efekt powala na kolana

ogólnie ciężko mnie zadowolić :mrgreen: ale muszę przyznać rację, świeci świetnie

[ Dodano: Pon Paź 28, 2013 00:35 ]
Wpadła kolejna modyfikacja. Doświetlenie drogi do domu po zamknięciu/otwarciu samochodu :-D później wrzucę film

Markzo - Pon Paź 28, 2013 18:06

rafalmis1 napisał/a:
Wpadła kolejna modyfikacja. Doświetlenie drogi do domu po zamknięciu/otwarciu samochodu później wrzucę film

jeśli mnie pamięć nie myli to standard :)

rafalmis1 - Pon Paź 28, 2013 19:26

Marek masz rację, ale u mnie teraz długie światła działają jako dodatkowe doświetlanie przy każdym otwarciu i zamknięciu samochodu z pilota

http://youtu.be/hOXYcpAyqHE

MatiNitro - Pon Paź 28, 2013 19:29

rafalmis1 napisał/a:
zrobiłem pomiary i tak
przód 37,5 cm
tył 36 cm

To te pomiary o które prosiłem? :)

rafalmis1 - Pon Paź 28, 2013 19:36

Cytat:
To te pomiary o które prosiłem? 

Tak :wink:

MatiNitro - Pon Paź 28, 2013 19:38

rafalmis1 napisał/a:
Cytat:
To te pomiary o które prosiłem? 

Tak :wink:


Podziękować ;) Jutro porównam ze swoim R ;)

pelson91 - Pon Paź 28, 2013 19:44

mój na trawie stoi wiec ciezko obiektywnie zmierzyc..
rafalmis1 - Pon Paź 28, 2013 21:18

Już po moim modzie :| podczas jazdy na krótkich, długie się włączają jak kierunek włączę :cry:

[ Dodano: Pon Paź 28, 2013 21:18 ]
na pocieszenie robiłem sobie fotkę :mrgreen:



większe zdjęcie

scareface - Wto Paź 29, 2013 18:44

ale masz ładną bestie :)
pelson91 - Wto Paź 29, 2013 18:44

piękna :D w ścisłej czołówce jeśli chodzi o forumowe R75 ;)
rafalmis1 - Sro Gru 04, 2013 17:54

Stukało mi zawieszenie i wymieniałem po kolei co tylko można. Dzisiaj skończyłem wymianę amortyzatorów z poduszkami i łożyskami. Niestety wszystko na używane, ale kupiłem amortyzatory wraz ze sprężyną, poduszką, łożyskiem i nawet drążkiem stabilizatora z 2004r. od MG ZT 190 z 2005r. w cenie 330 zł. Oczywiście obawiałem się bardzo, że nie pomoże. Ale powiedziałem sobie, że tyle mogę stracić.

Podsumowując. Samochód jest twardszy, nie wiem jeszcze czy tak jak chce, bo za mało testowałem, ponieważ o 22 już był mróz, a ja na letnich, ale najważniejsze, poprawa jest. Jeszcze zmienię drążki stabilizatora, bo mam prawie nowe, na starych amortyzatorach, nie zrobiłem tego, ponieważ nie mogłem sobie odkręcić jak sprężyna jest na amortyzatorze. W końcu jeżdżę na 18" to może ma prawo coś jeszcze stukać, nie wiem, do puki nie założę 16 zimówek :mrgreen:
dodam jeszcze, że amortyzatory są niższe, ale proszę popatrzcie na zdjęcia :mrgreen:
myślałem że samochód jeszcze spadnie niżej, ale nie :cry: . Stoi tak jak stał, może różnicy nie ma ponieważ powinny być twardsze więc mniej spadnie jak stanie na kołach











[ Dodano: Sro Gru 04, 2013 17:52 ]
cisza w temacie :P

więc się pochwale nad czym pracuję

nad drewnianą rączką ręcznego


nad czujnikiem deszczu
mam już instalacje przygotowaną, obudowę lusterka i czekam na resztę gratów





piny zwinąłem ze szrotu, który mam pod domem


na razie same problemy z czujnikiem i szybą. Najpierw przyszła zła szyba, poźniej uszkodzone używane część. Same problemy :-| ale walczę :mrgreen:

[ Dodano: Sro Gru 04, 2013 17:54 ]
dodatkowo będę pracował nad nowym dolotem i podłączeniem stożka

Markzo - Sro Gru 04, 2013 18:14

rafalmis1 napisał/a:
dodatkowo będę pracował nad nowym dolotem i podłączeniem stożka

chcesz się koni pozbyć mam rozumieć? :)

rafalmis1 - Sro Gru 04, 2013 18:32

Wiem wiem ze tak może się stać, ale dla tego dolot będzie inny. SStożek przy samej glebie więc jak w trakcie jazdy nie odczuje spadku mocy, to tak zostanie :mrgreen:
Markzo - Sro Gru 04, 2013 19:32

i zasysanko wody? powiem szczerze, bez sensu. Kup wkładkę K&N to coś powinno się poprawić, temat przerabiałem wielokrotnie. Jedyne co jest fajne, to dźwięk.
scareface - Sro Gru 04, 2013 22:59

Markzo napisał/a:
i zasysanko wody? powiem szczerze, bez sensu. Kup wkładkę K&N to coś powinno się poprawić, temat przerabiałem wielokrotnie. Jedyne co jest fajne, to dźwięk.


wody nie zassie bo bedzie obok skrzyni nad osłoną silnika akurat w tamto miejsce woda nie dochodzi :)
co do koni to nie wiem czy jest się czego pozbyć :D <żart>
nie no ja mam stożek i jestem bardziej niż zadowolony :)

rafalmis1 - Sro Gru 04, 2013 23:09

umiejscowienie stożka, może być ?? :mrgreen:


Markzo napisał/a:
Jedyne co jest fajne, to dźwięk.

i jedynie o to mi chodzi, tylko coś nie ryczy :| zostawiłem oryginalną puszkę, może to jest winą, albo coś źle podłączyłem i zasysa lewe powietrze

jeszcze sprawdzę jak stożek jest przy samej przepustnicy, czy będzie się odzywał czy nie

Markzo - Sro Gru 04, 2013 23:23

scareface napisał/a:
wody nie zassie bo bedzie obok skrzyni nad osłoną silnika akurat w tamto miejsce woda nie dochodzi

jak wpadnie w kałuże to bym się sprzeczał ;)

scareface napisał/a:
co do koni to nie wiem czy jest się czego pozbyć <żart>

hamownia była bezlitosna, choć odczucia mówiły co innego :) najlepiej mi ZS jeździł z dolotem od ZT czyli tym co jest fabrycznie w 75.

rafalmis1 napisał/a:
umiejscowienie stożka, może być

jak juz chcesz stożek, to daj go w miejscu gdzie zaczyna się układ dolotowy (fabryczny) czyli w nadkolu u góry, tam jest poczatek rury dolotowej do filtra.

rafalmis1 napisał/a:
i jedynie o to mi chodzi, tylko coś nie ryczy

heh, wyżej wkurzasz się o wydech, który de facto mógł dodać mocy (proex czy zt190) a zostawiasz buczący stożek :D

rafalmis1 napisał/a:
zostawiłem oryginalną puszkę, może to jest winą, albo coś źle podłączyłem i zasysa lewe powietrze

no to chwila, to stożek czy ori pucha? bo czegoś tu nie kumam. Jak dajesz stożek to robisz tak jak tu:


plus dolot do stożka:



po co Ci ori pucha??

rafalmis1 - Sro Gru 04, 2013 23:35

Markzo napisał/a:
jak juz chcesz stożek, to daj go w miejscu gdzie zaczyna się układ dolotowy (fabryczny) czyli w nadkolu u góry, tam jest poczatek rury dolotowej do filtra.

tylko, że na stożek tam nie mam miejsca, po złażeniu xenonów, to oryginalny początek dolotu przeszkadzał

Markzo napisał/a:
heh, wyżej wkurzasz się o wydech, który de facto mógł dodać mocy (proex czy zt190) a zostawiasz buczący stożek

to prawda, wydech był straszny, ale za to stożek wyje dopiero pod obciążeniem, a nie jak jadę delikatnie

Markzo napisał/a:
no to chwila, to stożek czy ori pucha? bo czegoś tu nie kumam.

podłączyłem stożek do oryginalnego dolotu, ponieważ chciałem w razie problemów szybko się go pozbyć. Nie można tak?? dla tego nie słychać go ?? z puchy wyciągnąłem filtr.

Markzo napisał/a:
Jak dajesz stożek to robisz tak jak tu

na twoich zdjęciach widać, że nie podłączyłeś się pod korkowiec, chcesz powiedzieć, że tak jeździłeś??

scareface - Sro Gru 04, 2013 23:39

jeżeli chodzi o jego wydech to faktycznie było to denerwujące bo akurat w zakresie od 1800-2500 był dosyć głupi i uporczywy bass a mniej więcej przy takich obrotach sie cały czas jeździ, teraz z nowym wydechem ma cicho jak u mnie. U mnie stożek ryczy od 2000-4000 obr przy obciążeniu a jak się spokojnie rozpędzam to cisza całkowita. Czyli to jak wg mnie powinno być :)
Markzo - Sro Gru 04, 2013 23:44

rafalmis1 napisał/a:
tylko, że na stożek tam nie mam miejsca, po złażeniu xenonów, to oryginalny początek dolotu przeszkadzał

xenony Ci wchodzą pod błotnik w nadkole?? obok miejsca na przykręcanie zderzaka?

rafalmis1 napisał/a:
podłączyłem stożek do oryginalnego dolotu, ponieważ chciałem w razie problemów szybko się go pozbyć. Nie można tak?? dla tego nie słychać go z puchy wyciągnąłem filtr.

:D no troche nie bardzo, bo pucha Ci tłumi wszystko ;)

rafalmis1 napisał/a:
na twoich zdjęciach widać, że nie podłączyłeś się pod korkowiec, chcesz powiedzieć, że tak jeździłeś??

nope, na krokowca załozyłem osobny mały filterek odmy ;)

rafalmis1 - Sro Gru 04, 2013 23:57

Markzo napisał/a:
xenony Ci wchodzą pod błotnik w nadkole?? obok miejsca na przykręcanie zderzaka?

musiałbyś sam zobaczyć

Markzo napisał/a:
no troche nie bardzo, bo pucha Ci tłumi wszystko

no to już wiemy dlaczego jest cisza :mrgreen:

Markzo napisał/a:
na krokowca załozyłem osobny mały filterek odmy

musiałby być pięknie :)

Markzo - Czw Gru 05, 2013 00:02

rafalmis1 napisał/a:
musiałbyś sam zobaczyć

u Tigera w ZT z ori xenonami tam byl normalnie dolot, dlatego mnie to dziwi

rafalmis1 napisał/a:
no to już wiemy dlaczego jest cisza

pamiętasz jak rozbieralismy naszego u Ciebie? i bez filtra go odpalałem? to tak ma gadać

rafalmis1 napisał/a:
musiałby być pięknie

dźwięk bajka, stożek:
https://www.youtube.com/watch?v=CS2Nss_HF7M

pucha z ZT + inny dolot do niej:
https://www.youtube.com/watch?v=CZePeBMv5bY

rafalmis1 - Czw Gru 05, 2013 15:18

Markzo napisał/a:
u Tigera w ZT z ori xenonami tam byl normalnie dolot, dlatego mnie to dziwi

nie rozumiemy się. U mnie też tak było, ale lampa bardzo uciskała na dolot

[ Dodano: Czw Gru 05, 2013 00:10 ]
u scareface, stożek jakoś inaczej słychać. Musi nagrać i pokazać

[ Dodano: Czw Gru 05, 2013 15:18 ]
Marek, powiedz mi jakiego rzędu odnotowałeś spadek mocy na stożku ??

Markzo - Czw Gru 05, 2013 23:21

rafalmis1 napisał/a:
Marek, powiedz mi jakiego rzędu odnotowałeś spadek mocy na stożku

stożek + brak kata = -10KM i 11Nm, wraz ze wzrostem temperatury spadek coraz większy :/

rafalmis1 - Pią Gru 13, 2013 19:18

Markzo napisał/a:
wraz ze wzrostem temperatury spadek coraz większy

to normalne

pojeżdżę zobaczę, na razie i tak nie mogę po staremu, bo rurę dolotową uszkodziłem, tą plecionkę co idzie po nadkolu do góry. No i jeszcze nie osunąłem oryginalnej puchy, aby zobaczyć czy wytrzymam hałas :mrgreen:

[ Dodano: Pią Gru 13, 2013 14:46 ]
skończyłem rączkę ręcznego





[ Dodano: Pią Gru 13, 2013 19:18 ]
nowy mieszek w innym kolorze ręcznego. Co myślicie ??


pelson91 - Pią Gru 13, 2013 19:36

rafalmis1 napisał/a:
nowy miezek w innym kolorze ręcznego. Co myślicie ??

średnio to wygląda, kolor niedopasowany, wygląda jak z innego samochodu ;D

rafalmis1 - Pią Gru 13, 2013 19:49

a jak było by w takim samym kolorze, to było by ładniej ??
pelson91 - Pią Gru 13, 2013 19:59

100x ładniej imo.
rafalmis1 - Pią Gru 13, 2013 21:13

2 razy zamawiałem skórę i 2 razy zły odcień dostałem. Na miejscu nie znam żadnego sklepu, ani żadnego tapicera wiec uczyłem z tego co mam aby mieć podgląd czy warto zmieniać. Może ktoś z was jest w stanie kupić odpowiedni odcień i mi wwysłać??
pelson91 - Pią Gru 13, 2013 21:33

można polakierować :p
scareface - Pią Gru 13, 2013 22:27

Adriana mama znajdzie rozwiązanie ;)
rafalmis1 - Sob Gru 28, 2013 12:29

przed świętami wymieniłem serwo, prawdopodobnie tera założyłem od diesla, ponieważ wężyk od podciśnienia był na kolanku, a u mnie żadnego kolanka nie było.
Teraz jestem zadowolony z hamulca, już nie czuję nogi jak hamuję :mrgreen:
Trzeba było ścianę grodziową rozbierać, na szczęście jest to łatwe i miejsca wystarczająco po zdemontowaniu akumulatora i puszki filtra powietrza







zawleczka trzymająca pedał hamulca z serwem



wczoraj zabrałem się za regulacje drzwi, ponieważ kierowcy troszkę opdały o jakieś 0.5 cm i się udało ustawić idealnie :roll:
Do tego zabiegu ściągnąłem błotnik





jeszcze wyczyściłem nagrzewnice, w prawdzie prawie nic w niej nie było, więcej pracy niż efektu. W samochodzie ciepło zawsze mam, nie mogę narzekać, ale nawiew w trybie AUTO nie działa jak powinien, ponieważ dopiero jak przejmę kontrole nad siłą nawiew i kierunkiem, wówczas najlepiej dobiorę warunki panujące w samochodzie. W trybie AUTO ciągle dmucha na nogi i szybę i wentylator nie zwalnia poniżej 3 biegu :neutral:



[ Dodano: Sob Gru 28, 2013 12:29 ]
wymieniłem jeszcze kable zapłonowe już 2 raz, bo wcześniejszej kupiłem jakieś S-Part i po 2 miesiącach świeciły jak tylko maskę otworzyłem, a pech chciał, że paragon zgubiłem.
Tylko dlaczego na przewodach NGK napisane jest NGK SPARK, przecież SPARKI są tańsze i to chyba o połowę

scareface - Nie Gru 29, 2013 16:12

zazdroszczę Ci chęci :D
rafalmis1 - Sro Lut 12, 2014 17:51

szyba na miejscu, teraz mam problem z sensorem na szybę, ponieważ już dwa razy zamawiałem i dwa razy przyszedł z pękniętą szybką w sensorze :/ dlatego zastanawiam się czy to ma znaczenie. Rozebrałem sensor i z drugiej strony szybki w miejscu pęknięcia jest lustro, ale na lustrze jest jest coś nadrukowane wiec jak nadruk nie przeszkadza w jego działaniu, to czy pęknięcie będzie miało jakieś znaczenie ?? Ma ktoś o tym jakieś pojęcie





[ Dodano: Sro Lut 12, 2014 17:51 ]
Szyba pod sensor na miejscu, już jakiś czas, sensor też na miejscu i najważniejsze, NIE DZIAŁA :mrgreen:


Wymieniłem też "8", a skorzystałem z poduszki która pochodzi od Forda Mondeo MK3, jednak wydaje mi się za miękka, i trzeba 2 mm podciąć na małym wkładzie.




nie chciało mi się tłumika odkręcać, aby dobrać się do tej śruby


myślałem, myślałem :o i wymyśliłem :D


i pompa :D silnik przesunął się na tyle, aby śrubę wyciągnąć. Własnie trzeba sondę wykręcić


Jeszcze miałem styczność z takim MG-kiem




obcięte sprężyny i podłożone gumy między swoje, ponieważ dobijał amortyzator do końca

pelson91 - Sro Lut 12, 2014 22:47

dobra gleba ale rzeźbione przy tym zawiasie :(
rafalmis1 - Pią Lut 21, 2014 20:37

prace nad sensorem prawie dobiegły końca. Wszystko dzięki MaReK jakby nie on i jego wiedza i oczywiście chęci, to pieniądze poszły by w błoto

wszystko działa jak należy, na moje szczęście zaczęło padać jak skończyłem :mrgreen:

https://www.youtube.com/w...TZXwkgrmDP0R6-A

MaReK - Sob Lut 22, 2014 08:37

rafalmis1 napisał/a:
prawie dobiegły końca.

Jak tak patrzę na Twój temat, to mam wrażenie, że końca nie będzie nigdy ;)

rafalmis1 napisał/a:
Wszystko dzięki MaReK jakby nie on i jego wiedza i oczywiście chęci

Nie przesadzajmy ;) Wiele podmiotów złożyło się na ten sukces :) Między innymi Poczta Polska :)

Dobrze, że mieszkasz tak daleko bo inaczej otwierając moje auto, otwierałoby się Twoje ;)
Żeby ten temat skończyć należy podjechać do w-wy. Zapisać nowe kody ZCS i ustawić konfigurację od nowa. Gdybyś jechał gdzie indziej na T4 to nie zapomnij podmienić modułów - bo jeszcze mi namieszasz w moim :P

Cieszę się, że wszystko działa ;)

Pozdrawiam,

rafalmis1 - Sob Lut 22, 2014 15:36

MaReK napisał/a:
Jak tak patrzę na Twój temat, to mam wrażenie, że końca nie będzie nigdy

koniec będzie jak :hm: samochód sprzedam, albo jak kupie następny, na razie przeglądam oferty :czyta:

MaReK napisał/a:
Gdybyś jechał gdzie indziej na T4 to nie zapomnij podmienić modułów

będę pamiętał

dzisiaj wymieniałam osłonę przegubu wewnętrznego, ponieważ pojawiła się malutka dziurka i paskudztwa narobiła. Jak zobaczyłem, to najpierw myślałem, że korek wałka rozrządu wywaliło, bo tak dokładnie chlapało, jakby z niego.

nie wiem czy widać, ale to zdjęcie pokazuję dziurkę :mrgreen:


a tutaj efekt







nie wyciągałem całej półosi, jedynie wyciągnąłem z piasty i przegubu, reszta została w skrzyni



chyba zmienię prace na mechanika samochodowego, ktoś coś chce naprawić ?? :mrgreen: :hurra:

pelson91 - Nie Lut 23, 2014 00:22

rafalmis1 napisał/a:
chyba zmienię prace na mechanika samochodowego, ktoś coś chce naprawić ?? :mrgreen: :hurra:

ja! :D całą resztę mojego R75 :D

rafalmis1 - Nie Lut 23, 2014 17:49

wczoraj zrobiłem 40 km na samym sensorze i szczęśliwy jechałem :mrgreen: dzisiaj znowu 40 i dalej tylko na sensorze, i też banan na ustach

mimo uśmiechu na twarzy, poprawiłbym jego czułość, ponieważ za dnia OK, ale w nocy mógłby troszeczkę częściej zbierać

MaReK - Pon Lut 24, 2014 00:06

Jak dziecko z lizakiem ;)
Ty lepiej doprowadź auto do ładu i spójności :P
Czułość jest okej, dla mnie nawet zbyt ostro reaguje i czasami wolę sam decydować kiedy zbierać. Dodatkowo ja nie zauważyłem różnicy pomiędzy porami dnia... ani porami roku, czy deszcz czy śnieg... wszystko mam wrażenie, że dzieje się tak samo ;) Oczywiście możesz sobie tam decydować pokrętłem na manetce...

rafalmis1 - Nie Mar 23, 2014 20:28

Koleszka robił rozrząd na moich blokadach i powiedział mi że miał spory problem z ustawieniem rozrządu na nich, w końcu sobie poradził i mnie oświecił o co chodzi, ale dodatkowo nastraszył, że ja mam przestawiony rozrząd więc postanowiłem wszystko sprawdzić :mrgreen:

i zaczęło się od tego ze wałek wydechowy był urszebiony i blokada wypadała podczas próby kręcenia wałkiem. Można było wałek naciąć, ale miejsca tyle, że i tak trzeba było by go wyciągać więc od jednego użytkownika forum chciałem kupić wałek wydechowy, ale on chciał sprzedać całą głowice, cena 200 zł więc nawet się nie zastanawiałem :mrgreen: głowica teraz na sprzedaż i wałek ssący :mrgreen:



jeszcze kilka fotek z rozbiórki






podsumowując prace która zajęła mi 6 dni, to jedyną rzeszą która się opłaciła, to wymiana głównego pasa rozrządu. Ponieważ (zdjęcie poniżej :mrgreen: )
kutwa zrobione zostało na nim 12 tyś, a takie cyrki :-|



Pas główny był ustawiony za luźno między kołami pływającymi, pewnie osoba która mi to robiła, nie za bardzo się przyłożyła, szlak wie, dobrze że to zauważyłem .

Dodatkowo wpadł nowy przewód odmy prosto z Anglii


scareface - Nie Mar 30, 2014 00:08

6 dni to i tak mało :P Ważne że wszystko się udało i samochód powrócił na drogę :)

[ Dodano: Nie Mar 30, 2014 00:08 ]
jeszcze raz 100 lat i pokaż wszystkim tego torta !! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

rafalmis1 - Nie Mar 30, 2014 22:17

Nie chwaląc się miałem ostatnio urodziny :-D i bardzo istotnym elementem był tort :-D na zlocie żadnym nie byłem, ale sądzę, że nawet na zlotych takich nie dają :-D


scareface - Nie Mar 30, 2014 23:21

Rewelacja !! :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
szpynior - Pon Mar 31, 2014 10:41

rafalmis1, no no . Pierwsza klasa .
rafalmis1 - Sob Kwi 12, 2014 13:22

Nowa fotka mojej skarbonki :mrgreen:


scareface - Sob Kwi 12, 2014 16:20

Chyba jeszcze miski olejowej nie wymieniałeś a widzę po drodze, że koniecznie chcesz to robić :D :D pomijając drogę to zdjęcie eleganckie :)
szpynior - Sob Kwi 12, 2014 16:25

Co to za felga? Na foto wygląda jak 20".
pelson91 - Sob Kwi 12, 2014 17:10

dobry wzór konkretnie powiększa optycznie koło ;) w megance miałem 17" z rantem a wyglądała jak 15" ;] tutaj lipy absolutnie nie ma i fura prezentuje się baaaaaaardzo zacnie, soczewy nadają złego spojrzenia :> :twisted:
rafalmis1 - Sob Kwi 12, 2014 18:20

szpynior, to są 18" z MG ZT
szpynior - Sob Kwi 12, 2014 19:41

rafalmis1, a faktycznie :) Fota dobrze cyknięta :)
rafalmis1 - Sro Kwi 16, 2014 23:06

Wczoraj wymieniłem sobie przewody hamulcowe elastyczne i prowadniczki, gumki, osłonki, teraz jak przód złapie, to nura daje moment
Stare prowadniczki były zlepione, prawie nie pracowały, tarcze mi tylko brało od wewnątrz






czekam jeszcze na nowe tarcze, klocki, szczęki i reperaturke na tył
moje tylne tarcze zardzewiały po obu stronach :mrgreen:

[ Dodano: Sro Kwi 16, 2014 23:06 ]
oto i są


praca wykonana u scareface, ktoś mi musiał pomóc odpowietrzyć :mrgreen:



jeszcze zrobiłem sobie dymionie szyby, jedynie tylnej nie dotykałem, ponieważ do niej trzeba termokurczliwą folie, ta się nie nada, nie ułoży się do szyby.



na aucie pokaże jak pogoda się poprawi

pelson91 - Sro Kwi 16, 2014 23:13

o, denckermann ;) mam takie same :twisted:
scareface - Czw Kwi 17, 2014 01:02

Gdyby ktoś szukał R75 to mogę polecić Rafała :) ma chyba wszystko nowe :))))
rafalmis1 - Czw Kwi 17, 2014 22:49

jeszcze trwają prace nad renowacją felg. 3 sztuki są wypiaskowane, czekam na ostatnią i będzie malunek :mrgreen: zapłaciłem 120 zł za piaskowanie, to chyba świetna cena :?: nie wiem szczerze mówiąc, ja jestem zadowolony, ale nie zmam cen gdzie indziej







najgorzej boję się ze efekt po malowaniu mi się nie spodoba

[ Dodano: Czw Kwi 17, 2014 22:49 ]
a właśnie
dzięki uprzejmości spidi23, zaprogramowałem światła dzienne, dzięki czemu mogę wyrzucić moduł zewnętrzny do świateł DRL

scareface - Czw Kwi 17, 2014 23:38

jak Tobie si nie spodoba efekt to ja je biore :D
rafalmis1 - Sob Kwi 19, 2014 23:35

scareface napisał/a:
jak Tobie si nie spodoba efekt to ja je biore :D

:nie:

zrobiłem sobie poprawkę ręcznego, a dokładnie, poprawiłem magazynek tak jak na tym zdjęciu

szpynior - Nie Kwi 20, 2014 22:40

rafalmis1, sam robiłeś czy zamawiałeś ?
rafalmis1 - Wto Kwi 22, 2014 17:00

szpynior, sam zrobiłem ze starego, używając młotka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: Wto Kwi 22, 2014 17:00 ]
chętnie bym tak zostawił, tak mi się bardzo podobają


podkład

pelson91 - Wto Kwi 22, 2014 17:35

czarne do granatu łeeeeee :mrgreen:
rafalmis1 - Wto Kwi 29, 2014 19:00

pelson91 napisał/a:
czarne do granatu łeeeeee

już wolałem czarne. Cało robota szlak trafił, teraz oddam do specjalisty :oops:

za 110 z wysyłką dorwałem oto takie cudo (mam nadzieje) :mrgreen:





komarek - Wto Kwi 29, 2014 19:28

rafalmis1 napisał/a:
Cało robota szlak trafił, teraz oddam do specjalisty
a co się stało?
rafalmis1 - Wto Kwi 29, 2014 19:51

nie oczyściłem idealnie podkładu, bo niby tak jak zrobiłem mogło być i po malowaniu, wyszła katastrofa :cry:

chytry traci 2 razy :cry: albo nauka kosztuję :mrgreen:

komarek - Wto Kwi 29, 2014 21:40

rafalmis1, nie chytry tylko człowiek uczy się na swoich błędach :)
scareface - Sro Kwi 30, 2014 01:49

Chytry to jest baba z Radomia:-P
rafalmis1 - Sro Maj 14, 2014 21:26

Samochód po 2 tygodniach na kanale :mrgreen: dostał
- stare wałki rozrządu, bo się okazało ze z 2 litrowego motoru są inne
- nowe uszczelnienia wałków
- nowe popychacze
zdarzyło się że zaczął się tłuc i nie chciał przestać, trzeba było po garach dobrze się bujnąć :mrgreen: (po naciśnięci 2 były bardzo miękkie, a 4 lekko )
- nową rolkę napinacza paska wielorowkowego
- nowy odpowietrznik
- nowy olej
- pomalowałem zaciski hamulcowe na czarno
- no i felunie pomalowane, niestety nie ma pogody i telefon nie chce zrobić zdjęcia jak należy, dlatego na tym zdjęciu nie widać jak jest faktycznie śliczne :mrgreen: poprawi się pogoda to zrobię zdjęcia na samochodzie.
Ale jakaś przesada, za założenie opon skasowali mnie 60 zł :cry: nienormalne w prawdzie jeszcze nie zapłaciłem, bo czekam na ostatnią, ponieważ trzeba prostować. Mam nadzieje ze coś starguje, bo nie rozumie za co :mrgreen:

Ogólnie, to z popychaczami, mogłem zaczekać, teraz tak mi się wydaję. Trzeba było zalać nowym olejem i zobaczyć czy sytuacja będzie się powtarzać. Tylko po rozebraniu zmyliły mnie te miękkie :P i jak sobie pomyślałem, ze znowu będę musiał wszystko rozbierać, to już nie było mi szkoda, no może teraz jak to piszę, to troszekę jest mi szkoda kasy :mrgreen: :P

nie obyło się bez strat :twisted:
- uszkodziłem odpowietrznik (nie ma zupełnie pojęcia jak)
- przy montażu nowego, uszkodziłem jakiś jeszcze wąż od wody :mrgreen:
- przy ustawianiu rozrządu, w miejscu montażu blokady uszczerbiłem dalej wałek rozrządu i to na oby głowicach. Ale to szczegół, bo nadal da się rozrząd ustawić, tylko wałkiem trzeba w jedną stronę kręcić :mrgreen:
- urwałem śrubę od napinacza hydraulicznego, trzeba było spawać
- coś z wtyskami gazu pomieszałem i na gazie nierówno pracuję, albo nie podłączyłem zasilania do jednego wtrysku który jest pod kolektorem, kiedyś sprawdzę :mrgreen:
- felunek nowy już obiłem, jak wiozłem :mrgreen:

więcej grzechów nie pamiętam
no chyba, że wydałem coś koło 1500 zł na wszystko, ale ja głupi jestem :oops: :mrgreen:



MatiNitro - Sro Maj 14, 2014 21:29

rafalmis1, a jaką masz oponę na tych felgach?
rafalmis1 - Sro Maj 14, 2014 21:35

225/45/18 :wink:

[ Dodano: Sro Maj 14, 2014 21:35 ]
chyba :mrgreen:

scareface - Sro Maj 14, 2014 22:02

rafalmis1 napisał/a:
wydałem coś koło 1500 zł na wszystko
:mrgreen: oby było warto :)
komarek - Sro Maj 14, 2014 22:16

nie pochwaliłeś się dymieniem szyb, albo coś przeoczyłem
wrzuć jakieś zdjęcia przed/po no i jak to zrobiłeś za 50 zł ?;)

rafalmis1 - Pią Maj 16, 2014 11:03

komarek napisał/a:
nie pochwaliłeś się dymieniem szyb, albo coś przeoczyłem
wrzuć jakieś zdjęcia przed/po no i jak to zrobiłeś za 50 zł ?;)


nie pochwaliłem, bo nie było pogody jak zrobiłem, później stał w garażu, a teraz nadal brak aury na zdjęcia. nie mam zdjęci przed. Ale zrobię tak, że jak będę u scareface, to u niego zrobię przed, bo jeszcze chyba nie zdążył zrobić u siebie. Ogólnie to folia kosztuję coś koło 10-15 zł. i trzeba dwa arkusze 75x300 na cały samochód. Trzeba rozbierać tapicerkę i wygłuszenie za nią, po czym wyciągamy szybę i jazda z folią

[ Dodano: Pią Maj 16, 2014 11:03 ]
telefonem robione


damiwr - Pią Maj 16, 2014 12:32

Co to za czujnik s przodu ? na zderzaku ?

A felgi ładny klasyk.

sknerko - Pią Maj 16, 2014 12:47

Ale dekielki jakieś ładniejsze daj bo te pasują jak świni siodło. kupiłbym oryginalne i założył jest tego pełno w różnych rozmiarach. Do mnie podobno dziś felgi dotrą i na początek będę jeździł ze znaczkiem MG ale już powoli próbuje ogarnąć jakiś ładny kapsel z logiem R.
szpynior - Pią Maj 16, 2014 12:56

rafalmis1, masz parktronika z przodu ? Jak masz go podłączonego ?
damiwr - Pią Maj 16, 2014 13:54

szpynior napisał/a:
masz parktronika z przodu ?


Tam się wysuwają takie małe rakietnice, jak ktoś blokuje ruch, to jest w aucie czerwony przycisk. FIRE :D

A na kompie jest potem sympatyczna mordka z napisem KABUM ;]

rafalmis1 - Pią Maj 16, 2014 16:27

szpynior napisał/a:
rafalmis1, masz parktronika z przodu ? Jak masz go podłączonego ?

Tak mam z przodu i z tyłu. Działa słabo, ale działa. Nie wiem jak jest podłączony, znaczy się nie wiem którędy idą kable. Ale wiem gdzie jest jednostką (w bagażniku) i jedna jednostka obsługuje przód i tył. Działa w taki sposób, że jak włączę wsteczny, to działa i z tyłu i z przodu. Po wyłączeniu wstecznego, przód działa jeszcze 20s.

[ Dodano: Pią Maj 16, 2014 16:27 ]
sknerko napisał/a:
Ale dekielki jakieś ładniejsze daj bo te pasują jak świni siodło. kupiłbym oryginalne i założył jest tego pełno w różnych rozmiarach. Do mnie podobno dziś felgi dotrą i na początek będę jeździł ze znaczkiem MG ale już powoli próbuje ogarnąć jakiś ładny kapsel z logiem R.

Co w tych deklach jest nie tak? Oryginalne mam ale nie pasują, a nie mogłem znaleźć nalepek na stare dekle

sknerko - Pią Maj 16, 2014 16:49

dekielki są na białym tle z żółtymi paskami a powinny być w kolor felgi z złotym a najlepiej na czarnym tle, bo nawet jak ten wzór jest w VW to dekle są czarne. Teraz aż kłuja w oczy. Jaki masz rozmiar tych dekli 55mm czy 61mm
rafalmis1 - Pią Maj 16, 2014 17:46

Zrobię zdjęcie, nie jestem tak jak mówisz. Zastanawiałem się nad czarnymi, ale naprawdę myślałem ze będzie lipa

[ Dodano: Pią Maj 16, 2014 17:46 ]
55 mm

sknerko - Sob Maj 17, 2014 07:51

http://allegro.pl/rover-d...4206574352.html proszę, jedynie jak nie będzie pasować mocowanie to trza by coś wyrzeźbić

[ Dodano: Sob Maj 17, 2014 07:51 ]
były na allegro takie nalepki na dekielek, czarne z logo R, jak w oryginale, ze złoceniami ale teraz ich nie widzę.

rafalmis1 - Sob Maj 17, 2014 09:46

sknerko, te będą dopiero paskudne, ponieważ moja felga nie nie jest chrom, ani srebna, nie wiem co to za kolor, coś między chrom, a srebrne :-D
Tak to wygląda i tak zostanie, mimo że faktycznie odróżnia się. Jakbym miał czarne i przymierzył, to może, ale tak to nie umie sobie tego wyobrazić.

scareface - Sob Maj 17, 2014 09:56

rafalmis1, porównamy szyby i pomalujemy dekielek na czarno oprócz loga R :)
sknerko - Sob Maj 17, 2014 11:10

rafalmis1, po to je tobie wysłałem byś zrobił jak pisze scareface i pomalował czarnym wszystko oprócz logo bo już na pierwszym foto widać że lakier na feldze masz deko inny jak oryginalnie
dzelo23 - Sob Maj 17, 2014 11:24

A jedna szpilka chyba na spacerek poszła ;)
rafalmis1 - Sob Maj 17, 2014 12:24

sknerko napisał/a:
rafalmis1, po to je tobie wysłałem byś zrobił jak pisze scareface i pomalował czarnym wszystko oprócz logo bo już na pierwszym foto widać że lakier na feldze masz deko inny jak oryginalnie

Mam stare dekle z logo Mg, to może je na czarno walne, aby zobaczyć czy będzie mi się podobać, ale na razie nie jestem co do takiej kolorystyki przekonany

[ Dodano: Sob Maj 17, 2014 12:24 ]
dzelo23 napisał/a:
A jedna szpilka chyba na spacerek poszła ;)

Tam ma być zabezpieczająca :wink:

sknerko - Sob Maj 17, 2014 12:44

Nie mogę znaleźć teraz, na angielskim forum była fota takich Apexów jak twoje z czarnym środkiem. znalazłem tylko takie jak ma dzieju
bioly - Nie Maj 18, 2014 08:14

Poprzedniki kolor felg ktory widzialem jeszcze pod Millenium to mi bardziej przypadl do gustu :) Widac ze zadbany egzemplarz. Pozdrawiam. :mrgreen:
rafalmis1 - Nie Maj 18, 2014 11:38

bioly, to nie był mój samochód :roll: w tedy przyjechałem z Marcinem, czarnym R
scareface - Nie Maj 18, 2014 21:20

Heh dobre dobre :-D dzięki bioly :-) chociaż szczerze ci powiem Rafał ze nie pamiętam tego:-P
rafalmis1 - Sro Maj 21, 2014 06:35

zrobiłem aż, a może dopiero 300 km po ostatniej "naprawie" i z miłą chęcią pochwale się ze w samochodzie jest ciszej podczas jazdy, na postoju, silnik pracuje tez znacznie ciszej :!: co mnie bardzo cieszy

w tamtym tygodniu byłem podbić przegląd i niestety, kolejne koszta. Wybita końcówka drążka i gumy na wahaczach. Dzisiaj mają być części u mnie w domku i mam nadzieje ze na aucie też :mrgreen:

wczoraj byłem u gazownik, aby mi sprawdził co źle podłączyłem z gazem i namodziłem dobrze :mrgreen: cały tylną głowice pomieszałem :mrgreen:
Wytłumaczył mi co i jak mam poprawić. Zapytałem czy mogę u niego, na co się zgodził, ale jak zobaczył jak idę ze skrzynką z narzędziami, to mi mówi:
"tylko mi tu kapitalki na podwórku nie rób" :mrgreen: dodatkowo została poprawiona mapa gazu


mam też przykrą wiadomość :cry: prawdopodobnie będę w sierpniu musiał sprzedać samochód :cry: w sierpniu dopiero ponieważ obiecałem kumplowi, że zawiozę go do ślubu. Powód, zwolnienie :oops: liczę jednak, że do tego czasu, coś wymyśle i się pozbieram. Najpierw i tak będę próbował dziewczynie opchać, ale brać, to by brała, ale płacić już nie bardzo :mrgreen:

[ Dodano: Sro Maj 21, 2014 06:35 ]
zdjęci szyb przyciemnionych, próbowałem zrobić tak aby można było porównać z czołową


bioly - Sro Maj 21, 2014 13:16

Jesli nie twoj to czyj? Napewno nie byl czarny. Byl jeden czarny ale na 15 bodajze czy tam 16 :D
Markzo - Sro Maj 21, 2014 13:21

Wiem o którego Ci chodzi, taki fajny starszy Pan nim przyjechał, miał logo roverki pl w ładnej ramce na grillu z przodu :)
bioly - Sro Maj 21, 2014 19:22

Markzo napisał/a:
Wiem o którego Ci chodzi, taki fajny starszy Pan nim przyjechał, miał logo roverki pl w ładnej ramce na grillu z przodu :)

Właśnie o tym myślałem ;)

rafalmis1 - Czw Maj 22, 2014 12:31

Założyłem i jest lepiej, sztywniej, pewniej się prowadzi samochód, ale jest problem z odglosami. Nie wiem może coś źle jest założone, ponieważ coś się tak teraz tłucze metaliczne, że szok :cry: byłem na 3 stacjach i wszystko sztywne, na stacji cisza, ale już na dziurach nie :cry:
pelson91, proszę cię zrób mi zdjęcie twoich, może źle założyłem swoje, źle wprasowalem??

[ Dodano: Czw Maj 22, 2014 12:31 ]
Patrząc na zdjęcia produktu, to nie ma znaczenia jak została wprasowana http://poliuretany.olkusz...tylna-1kpl.html

pelson91 - Czw Maj 22, 2014 13:48

Cytat:
pelson91, proszę cię zrób mi zdjęcie twoich, może źle założyłem swoje, źle wprasowalem??
w tym momencie nie mam auta, ale jak tylko wróci z serwisu klimy to wjadę na kanał i zrobię fotę :ok:
rafalmis1 - Czw Maj 22, 2014 14:12

pelson91, ale wiesz kiedy?
Wydaje mi się ze to magiel. Ponieważ teraz końcówka drążka nowa, tujeje nowe. Stare były już, a raczej ich nie było i tak jeździłem, bo na kanale nic nie widziałem i pewnie magiel dostał w dupe :-\ szlak. Nie przeszkadzało by mi to jakbym wiedział, co się tłucze :-\

pelson91 - Czw Maj 22, 2014 14:31

rafalmis1 napisał/a:
pelson91, ale wiesz kiedy?
no właśnie nie wiem, bo chłodnica klimy się rozsypała i trwają poszukiwania w trybie pilnym...
sknerko - Czw Maj 22, 2014 14:58

pelson91 a szukasz używanej czy nową chcesz?
pelson91 - Czw Maj 22, 2014 15:18

sknerko napisał/a:
pelson91 a szukasz używanej czy nową chcesz?
wszystko jedno, byle pasowała i była szybko, bo mam auto w rozbiórce a będzie mi w weekend potrzebne. Na razie kminię chłodnicę od benzyny, za 300zł mam do wzięcia nową dobrej firmy, ale wymiarami nie pasuje... przynajmniej wg katalogu. Albo u mnie była rzeźba z chłodnicą (ktoś założył z innego modelu - bo sam osuszacz nie pasował od 75, był grubszy o 6mm niż ten co miałem zamontowany), albo nie wiem... Jestem w kropce. Zamówiłem od benzyny i zobaczymy. Ok 16-17 będzie dostawa.
sknerko - Czw Maj 22, 2014 16:03

http://allegro.pl/show_it...dium=newsletter tu masz nówke tańszą
pelson91 - Czw Maj 22, 2014 16:20

ale tu jest oleśnica, zanim przyślą to będzie poniedziałek. a ja potrzebuję do jutra max ;] dobra, czekam na razie na info czy od 1,8 będzie pasować (zamówiona, majster ma zadzwonić)
rafalmis1 - Pią Maj 23, 2014 17:09

ale jestem w@;@:#ny. Wali coś w ten deseń, ale tylko podczas jazdy http://youtu.be/WmTCAWihwW8?t=22s

[ Dodano: Czw Maj 22, 2014 21:19 ]
http://youtu.be/4CsRKctWdy4?t=16s

[ Dodano: Czw Maj 22, 2014 21:20 ]
http://youtu.be/4CsRKctWdy4?t=16s

[ Dodano: Czw Maj 22, 2014 21:49 ]
to chyba wina zle założonych tulei. Popatrzcie i podpowiedzcie. Tak jest na stronie producenta



a tak u mnie


i pewnie żółta tuleja wyjeżdża zamiast blokowania się i wali wahacz

[ Dodano: Czw Maj 22, 2014 21:56 ]
zaś na tych zdjęciach jest tak jak u mnie :evil:
napisałem do Olkusza, niech mi powiedzą czy ma to znaczenie :evil:

[ Dodano: Pią Maj 23, 2014 17:09 ]
pelson91, czekam :mrgreen: bo już głowa boli od tego patrzenia i myślenia jak to ma być :cry:

pelson91 - Pią Maj 23, 2014 17:17

za ok godzinę powinno być, czekaj cierpliwie jeszcze chwilę ok?
rafalmis1 - Pią Maj 23, 2014 17:18

muszę :mrgreen:
w sumie o cierpliwość u mnie krucho :mrgreen: ale nie mam wyboru :mrgreen: :P

pelson91 - Pią Maj 23, 2014 17:55






rafalmis1 - Pią Maj 23, 2014 18:07

dziękuję bardzo, to tak samo. Jakbyś miał jeszcze chwilkę i dał rade od tyłu zrobić, to było by miło :roll:
pelson91 - Pią Maj 23, 2014 18:11

qrna, z tyłu nic nie widać :mrgreen: musiałem na kanał wjechać żeby to obfocić. Uwierz na słowo, że jeśli z przodu jest tak samo to z tyłu też :ok:
rafalmis1 - Sob Maj 24, 2014 19:19

pelson91 napisał/a:
Uwierz na słowo

dobra :mrgreen:
dziękuje Ci, nawet mi ulżyło :mrgreen: pewnie magiel tak wali, albo zagięta złączka elastyczna :?:

[ Dodano: Sob Maj 24, 2014 19:19 ]
ha ha :mrgreen: znalazłem drania :twisted: i już cisza. Teraz po tych wyszystkich wymianach, to naprawdę wiem ze mam 18" :mrgreen:

sknerko - Sob Maj 24, 2014 19:26

rafalmis1 napisał/a:
Teraz po tych wyszystkich wymianach, to naprawdę wiem ze mam 18"
a jak to wiadomo?
rafalmis1 - Sob Maj 24, 2014 19:53

jest twardo, i teraz jak zawieszenie jest stabilne to odczuwam ze wjechałem w dziurę :P
sknerko - Sob Maj 24, 2014 19:57

Aaaaa no to ja też teraz wiem ze mam 18" :mrgreen:
pelson91 - Sob Maj 24, 2014 21:43

rafalmis1, czyli to tylko o rozmiar koła chodzi? czy coś konkretniejszego znalazłeś w zawiasie co hałasuje?
rafalmis1 - Sob Maj 24, 2014 21:55

Ania nie kazała mi się przyznawać, bo to wstyd :mrgreen: , ale ja powiedziałem, że pierwsze co zrobię to biegnę na forum posta pisać :mrgreen:
pelson91 napisał/a:
rafalmis1, czyli to tylko o rozmiar koła chodzi? czy coś konkretniejszego znalazłeś w zawiasie co hałasuje?

jutro zrobię fotki i pokaże. Po prostu jeździłem z zamkniętym bagażnikiem rowerowym i na starych tulejach było na tyle miękko, że bagażnik nie odczuwał i nie uderzał o szynę. Teraz na tyle się utwardziło, że każda nierówność jest odczuwalna przez co bagażnik latał i uderzał. Ale najdziwniejsze jest że dźwięk nie był słyszalny z góry, tak chociaż mi się zdawało, dla mnie było idealnie z dołu, no ale Rover lubi bawić się ze mną w kotka i myszkę :mrgreen: :P po prostu jadąc dziś, coś mnie oświeciło, otworzyłem szybę, złapałem za uchwyt rowerowy i go uniosłem, po czym nastała cisza :mrgreen:
faktycznie wstyd :mrgreen:

sknerko - Sob Maj 24, 2014 22:00

koleżanka kiedyś auto do mechanika dała bo przy hamowaniu robiło "klup" i chłop znalazł przyczynę :mrgreen: nie dopita butelka Coli pod siedzeniem :hahaha:
rafalmis1 - Nie Maj 25, 2014 19:20

oto i ten żółty element bagażnika uderzał o szynę. Jeździłem tak przed wymianą i nic się nie tłukło, aż do czasu wymiany gum na tulejach :mrgreen:


o jeszcze takie zdjęcie szybek przyciemnionych


Balas87 - Nie Maj 25, 2014 20:34

Jestem pod wrażeniem Twojego roverka ja się muszę w końcu zabrać za mojego ale wiecznie brak czasu :( a tu tyle roboty koło niego echh :( (((
rafalmis1 - Nie Cze 22, 2014 19:40

taka gleba się podoba :?: :P :mrgreen:


komarek - Nie Cze 22, 2014 19:47

rafalmis1, elegancko :D

już się doczytałem jak to zrobiłeś :P

rafalmis1 - Pią Sie 08, 2014 23:11

2 dni spędziłem przy aucie aby przygotować samochód na wesele i muszę powiedzieć, że nie jestem do końca zadowolony. Chciałbym zrobić polerkę, ale tutaj muszę zdobić większą wiedzę. Oto kilka fotek z prac

wnęki i zawiasy drzwi



efekt po :mrgreen:



klapa tył
przed


po





nadkola przed



po



podszybie przed. Jutro po


felgi przed
przód


tył


po




no i jedno ze środka
przetarcia które nie chciały zejść wcześniej


po





dzelo23 - Pią Sie 08, 2014 23:41

:tak: masa roboty
longer86 - Sob Sie 09, 2014 08:18

jak rasowy handlarz... po lakierowaniu nawet wnęki czyste :D
rafalmis1 - Sob Sie 09, 2014 10:50

longer86 napisał/a:
jak rasowy handlarz... po lakierowaniu nawet wnęki czyste

to się nazywa car detaling :mrgreen: :mrgreen:








komarek - Sob Sie 09, 2014 11:22

świetna robota! :)

czym czyściłeś wnętrze Rka? Plastiki drzwi np. ? ;)

scareface - Sob Sie 09, 2014 16:24

dobra robota !! !! zawiasy i wnęki jak z salonu :) ślicznie przystrojony :)
rafalmis1 - Nie Sie 10, 2014 23:56

komarek napisał/a:
świetna robota!


komarek nie bajeruj :mrgreen: , tylko sprawdź w końcu co z wtyczką, bo nie miałem czasu zbudować wiązki, nie mogę znaleźć wtyczki, a może się okazać, że takową posiadasz

komarek napisał/a:
czym czyściłeś wnętrze Rka? Plastiki drzwi np. ?

całe wnętrze, bez dywanów przeleciałem szczotką używając SONAX- mleczko do czyszczenia skór. Czarne elementy nabrały koloru.

felgi, nadkola, wnęki drzwi. Pianą aktywną i szorowanie gąbką.

podszybie, uszczelki, nadkola i wszystkie plastikowe elementy, użyłem Sonax- żel do plastików

na lakier nałożyłem pastę nabłyszczającą ręcznie, a później wosk koloryzujący SONAX- wosk koloryzujący

opony, K2- Bold pielęgnuje opony

[ Dodano: Nie Sie 10, 2014 23:56 ]
Wleciała jeszcze rozpórka z której jestem bardzo zadowolony :!: :!: :!: wykonana przez użytkownika Piotrass, sztywność samochodu na dużyyyy plussss :!:
Jeszcze jest na tył, ale nie było czasu założyć


qbus88 - Sro Sie 13, 2014 17:40

Nie no, wypas na maksa :) może Ci mojego Roverka na kilka dni podrzuce :mrgreen:
rafalmis1 - Sro Wrz 10, 2014 00:37

qbus88 napisał/a:
może Ci mojego Roverka na kilka dni podrzuce


bardzo chętnie


nowa funkcja :mrgreen:


[ Dodano: Sro Wrz 10, 2014 00:37 ]
Wysłałem lampy do TMC MC w celu
- wymiany soczewki UK na EU
- regeneracji soczewek
- naprawy regulacji poziomo w prawej lampie
- spawania prawej lampy
- polerowania kloszy

lampy przed






wszystko zostało zrobione, na soczewce widać bardziej lustrzaną powłokę,
ale nie wszystko jest zrobione idealnie

uszkodzili mocowanie i pospawali


tu im się krochę kleju chlapło


zgubili mocowanie


trochę mocowanie pospawali, a trochę powiązali drutem :mrgreen:



na koniec założyłem nowe palniki, miały być Cool Blue, ale wpadły Night Breaker. Zobaczymy czy nie będę żałował :mrgreen:


wydaje mi się też, że mogli lepiej wypolerować lampy
zapłaciłem 320 zł i nie wiem czy się nie czepić trochę nie do końca świetnie wykonanej pracy, coś poradzicie ??

scareface - Sro Wrz 10, 2014 10:26

Dokładnie tak jak mówisz, lampy nie są dopolerowane stąd widać te pęknięcia. Miałem to samo u siebie jak je czyścilem. Teraz szkoda odsylac ale zwrotu 50zl albo więcej możesz wymagać. Co do night breakerow to będziesz zadowolony bo ładnie świecą a cool blue ładnie wyglądają tylko ze na mokrym nic nie widać.
rafalmis1 - Sob Wrz 20, 2014 16:20

To się pochwale, słaba elacja, ale może kogoś zachęcę

Już w tamtym roku chciałem oddać samochód do polerowania, ale z racji, że też chciałem użyć kilku błyszczidełek do lakieru, a pora roku już na to nie pozwalała, tym bardziej moje warunki, którym nie dysponowałem wszystko przesunęło się o niecały rok. Co się odwlecze nie uciecze :D

Ale do rzeczy:
Zakupiłem następujące produkty:

1. Maszyna Vander DA
2. Ipa
3. Glinka bilt hamber regular clay 200gr
4. Duraglass 901
5. Collinite 476
6. Pro Polish 2
7. Aplikator tri color
8. Pasty menzerna 500, 2500, 4000
9. Talerz oporowy 75mm
10. Talerz 125mm
11. Pady flexipads biały, żółty i pomarańczowy
12. Pad Czarny waflowy M3
13. Aplikatory do dressingu
14. Mikrofibry
15. Ręczniki

Na wyposażeniu już miałem :

1. Pianę Dimer-a (ale słaba, spływa z samochodu jak woda z kaczki :mrgreen: )
2. Rękawice do mycia
3. Żel do plastików Sonax

W czasie prac, na przyszłość doszło jeszcze kilka produktów do mycia


Czas prac, to 2 tygodnie, zacząłem 6 września, skończyłem 19. w tym 2 dni były takie ze nie miałem czasu pracować przy aucie i tylko 3 dni gdzie pracowałem prawie cały dzień


Już beż gadania :P

Wstałem co świt, jeszcze mgła za płotem



no i jazda
przed myciem









:shock: :oops: a gdzie reszta



o jest


wysłałem lampy do regeneracji, a do tego trzeba było się pozbyć zderzaka
[/URL]



Piana




tuż po niej




no i dwa wiadra



zapomniałem jeszcze było pędzlowanie
[IMG]http://i749.photobuc...de9.jpg
[/IMG]






później suszenie i glinka
niestety nie kupiłem nić na smołę (próbowałem naftą lecz słabo mi wyszło) i glinka miała co robić





niestety mam twardą wodę i mimo suszenia, została mgiełka, której ręczniki nie ściągnęły i efekt widać na zdjęciach z inspekcji lakieru














50/50








no i coś się dzieje







po korekcie samochód należało by umyć i pewnie baty mi się dostaną, bo po ponownym myciu nie wysuszyłem samochodu lecz pozwoliłem mu wyschnąć w cieniu i oto efekt



ale co tam Cleaner o jazda 8-)



oczywiście nie zapomniałem o silniku






zdaje sobie sprawę ze relacja nie za ciekawa, ale musiałem się pochwalić ze swoich osiągnięć :ad: następna, obiecuję będzie dokładniejsza wraz z użytymi środkami

Zdjęcia po korekcie zacznę pd tego


na odpryski nałożyłem pałeczką do uszu wosk kolorujący, co by się z daleka nie rzucały

Niestety słonce już nie było za wysoko, a dziś leje
















no i chyba najpiękniejsze zdjęcie


w słońcu jest Royal w cieniu tylko lusterko :-]

scareface - Sob Wrz 20, 2014 16:47

Efekt zachwycający :)
pelson91 - Sob Wrz 20, 2014 21:26

Potwierdzam, rewelacja
Remigiusz - Sob Wrz 20, 2014 21:45

Efekt fajny tez to przerabiałem tylko długo tak nie będzie chyba ze auto będziesz trzymał w garazu non stop :D To jedyny negatywny aspekt tej całej roboty :(
rafalmis1 - Czw Paź 30, 2014 18:15

Dlatego przed zimą zastanowię się aby nałożyć powłokę. Tylko nie wiem jeszcze jaką

[ Dodano: Czw Paź 30, 2014 15:40 ]
Umyte sobie samochód :P


Podświetlenie klamek też zrobiłem, ale w środku nie popatrzyłem sobie i lipa mi wyszła, bo widzę diodę. Muszę klamkę teraz kupić i przerobić inaczej







[ Dodano: Czw Paź 30, 2014 18:15 ]
film jak wyszło na zewnątrz, powiem że przeszło moje oczekiwania :mrgreen:
https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be


w środku lipa straszna, ale za to działa regulacja jasności
Rover 75 light door: http://youtu.be/BDIKFcahw0o

pelson91 - Czw Paź 30, 2014 18:42

ten sam link dałeś :)

ale efekt bardzo fajny :D bajer jakich mało! gratuluję pomysłu i wykonania :ok:

rafalmis1 - Pią Paź 31, 2014 06:25

pelson91, dzięki. Poprawiłem link, nie wiem jak mogłem się tak pomylić i nie popatrzeć, że po oczach będzie walić. No nic, zrobię inaczej, super ze regulacja działa, czysty przypadek, nie wiedziałem że tak będzie :mrgreen:
longer86 - Pią Paź 31, 2014 09:20

fajny pomysł... może od góry by trzeba dać diodę i będzie oświetlać wnętrze klamki. albo miałem kiedys takie malutkie diody żę świecił tylko punkcik i nie raziło po oczach
AdaskoC - Pią Paź 31, 2014 10:47

Też mam wsadzone ledy w klamki zewnętrze, ale podłączę je dopiero jak zrobię układ do nich :) Nie chce podłączać ich pod oswietlenie wnętrza, bo nawet jak włącze sobie oświetlenie w środku podczas jazdy, to klamki też będą świeciły i będzie to straszna wieś :)

A Ty do czego je podłączyłes :) ? Ja dałem po 3 ledy na klamkę

rafalmis1 - Czw Sty 15, 2015 19:23

AdaskoC napisał/a:
A Ty do czego je podłączyłes ?

do podsufitki :mrgreen:

[ Dodano: Nie Lis 30, 2014 17:00 ]
w sumie pewnie zwykły przekaźnik by załatwił sprawę, tak aby nie świeciło się jak silnik pracuje

[ Dodano: Czw Sty 15, 2015 19:23 ]
Dawni nic nie dodałem, a próżno nie jest
Kierownica zregenerowana w hydrografice


Dodany też panel klimy


A przez ostanie 4 dni tak się bawię :mrgreen:





Wiem wiem, głośniki po staremu, nie oklejone, ale już niedługo poprawie jak kupie dystanse. Najwięcej problemu przyszło z założeniem harmonijke na swoje miejsce, nie chciała zaskoczyć od strony karoserii :neutral:
Przygotowałem też kabel 1,5mm pod głośniki, w prawdzie nie wiem czy będę zmieniał głośniki, ale na wszelki wypadek kabel przeciagnąłem

Jeszcze to :P
Ele. Lusterko Rover 75: http://youtu.be/U_-IVfVitd8

MatiNitro - Czw Sty 15, 2015 19:27

A ważyłeś ile kg doszło na sztukę drzwi, albo ile dokładnie mat poszło na oklejenie?
Ile kosztowało zrobienie kierownicy i gdzie robiłeś?

rafalmis1 - Czw Sty 15, 2015 21:37

Jeszcze nie ważyłem. Na razie tylko kierowcy drzwi zrobiłem. W następnym tygodniu zważe ile kg mają 3 maty wielkości 75x50,bo tyle poszło na jedne drzwi w takim stanie jak widać

[ Dodano: Czw Sty 15, 2015 21:37 ]
Regeneracja kosztowała mnie 200 zł, w sumie tu u mnie na miejscu.

MatiNitro - Czw Sty 15, 2015 21:39

rafalmis1, wrzuć lepsze zdjęcia tej kierownicy ;) najlepiej po zamontowaniu i na tle oryginalnych wykończeń "drewnianych" ;)

Napisz jaką dokładnie matę użyłeś do wygłuszenia sztuki drzwi;)

Harry - Czw Sty 15, 2015 21:43

Cytat:
Ile kosztowało zrobienie kierownicy i gdzie robiłeś?

sam możesz to wykonać
szczegóły na PW :wink:

prebenny - Czw Sty 15, 2015 22:12

Kierownica i panel klimy bardzo fajnie wyglądają :)
rafalmis1 - Sob Sty 17, 2015 17:08

Harry napisał/a:
Cytat:
Ile kosztowało zrobienie kierownicy i gdzie robiłeś?

sam możesz to wykonać
szczegóły na PW :wink:


Tak to prawda, tyło ze z tego co kiedyś liczyłem to trzeba kupić środków za około 100 zł i jak się nie uda, to dalej w dupe, a już i tak z tą kierownicą wtope zaliczyłem, dlatego wolałem oddać komuś kto co nieco wie. Facet mówił, że dopiero za 7 razem spadło ładnie, naprawdę, tak ładnie się połączyło, że w sumie ciężko dojrzeć połączenie. Jedynie lakierowanie można było by poprawić, ponieważ raz ze lakier świeci się w stosunku do fabrycznych wykończeń i odcień nie jest idealny, ale to moja wina, bo nic nie zostawiłem na wzór, bo facet miał 75, ale sprzedał za tydzień, później mu dałem uchwyt na napoje, aby poprawił i jest ładnie, ale nie idealnie. Musze ja oddać do obszycia więc na aucie szybko nie wyląduje, miesiąc, a może za dwa dopiero.

[ Dodano: Czw Sty 15, 2015 23:42 ]
MatiNitro napisał/a:
rafalmis1, wrzuć lepsze zdjęcia tej kierownicy ;) najlepiej po zamontowaniu i na tle oryginalnych wykończeń "drewnianych" ;)

Napisz jaką dokładnie matę użyłeś do wygłuszenia sztuki drzwi;)


Ale ty masz kierownicę drewnianą, czy nie??

Takie maty mam na drzwi
Stp anticor
GMS 02

Ściana grodziowa
GMS 07
GMS 011

[ Dodano: Sob Sty 17, 2015 17:08 ]
Wczoraj wymieniłem zaślepki na wałkach rozrządu, bo miałem na kleju, tak jak HarryVip i po jego przygodzie postanowiłem zrobić jak fabryka każe. Jedna juz przeciekała wiec teraz wiem gdzie mi olej znikał.


A tak zrobiłem drzwi pasażera, trochę lepiej niż kierowcy, ponieważ od mojej strony nie dałem mat na spód i w okolicach zamka




Film
Rover 75 maty wewnątrz(1): http://youtu.be/5Qrl5aisyKI
Rover 75 maty różnica: http://youtu.be/wL8UcmqZRqw

scareface - Sob Sty 17, 2015 21:17

duuużo pracy :) potrzebnej ? :P aczkolwiek wszystko co robisz jest robione profesjonalnie :)
rafalmis1 - Pią Sty 23, 2015 20:13

oj dużo, najwięcej straciłem przez lusterko. Później problemem jest założyć wiązkę spowrotem, ponieważ rozpiąć da się od środka, ale zapiąć, już nie ma szans :-| odchylałem błotnik i w ten sposób dużo wygodniej i szybciej. Dołożyłem do oryginalnych wtyczek zasilanie do klamek. Kabel głośnikowy też chciałem na pinach zrobić, aby można było łatwo rozpinać wtyczkę, ale niby im mniej połączeń tym lepiej. Dodatkowo wymieniam diody i uszczelniam klamki silikonem

[ Dodano: Nie Sty 18, 2015 18:44 ]
Tylko w ten sposób udało się wszystko włożyć na miejsce. Odchylamy błotnik


Harmonijke wypychamy jak najdalej aby było miejsce na wtyczkę ze środka


Próbujemy włożyć rękę do tej dziury i podać sobie wiązke na zewnątrz


No i spinamy do kupy :mrgreen:


[ Dodano: Nie Sty 18, 2015 18:45 ]
Właśnie :P po tym zabiegu samochód umyłem :mrgreen:

[ Dodano: Pią Sty 23, 2015 20:13 ]
Wczoraj zamontowane, ale i tak na tym radiu lipa straszna :|


Taka dziura jest fabrycznie


Taka z dystansem


A tak po oklejeniu


greg-si - Pią Sty 23, 2015 20:20

Na minus skierowanie w dół głośnika i to że jest blacha za głośnikiem. Nie lepiej wyciąć tą blachę i inaczej nakierować głośnik?
rafalmis1 - Pią Sty 23, 2015 20:45

Jak w dół?? Myślałem o cięciu, ale aż tak nie potrzebuje super grania
greg-si - Pią Sty 23, 2015 20:50

Na zdjęciu z dystansem ewidentnie widać jakby był skierowany ku dołowi.
Remigiusz - Pią Sty 23, 2015 20:58

To jest chyba złudzenie optyczne tylko gregi
:) skąd te maty kupowales Rafał ?

rafalmis1 - Pią Sty 23, 2015 21:39

Remigiusz napisał/a:
To jest chyba złudzenie optyczne tylko gregi
:) skąd te maty kupowales Rafał ?

Tak to złudzenie, jest płasko osadzony
Zamawiałem na Bitmat.pl

scareface - Wto Lut 03, 2015 21:51

Widzisz różnicę w nagłośnieniu ? Lepiej gra?
Markzo - Wto Lut 03, 2015 22:03

byłem wożony, oglądałem ;) profi robota ;)
scareface - Wto Lut 03, 2015 22:36

Markzo napisał/a:
byłem wożony, oglądałem ;) profi robota ;)


Gra lepiej niż seria bez tych wygłuszeń?

rafalmis1 - Sro Lut 04, 2015 01:16

Ogólnie to tak:
- brak wygłuszonego tyłu
- brak tapicerki od strony pasażera, ale za to jest dystans MDF
- brak dystansu od strony kierowcy

Mimo, że na początku wydawało mi się, że nie ma różnicy, to jak pojechałem do Leżajska, było słychać bass w miarę równo w całym samochodzie, a nie tylko na tylnej kanapie. Jeszcze nie jest to co bym chciał. Zobaczymy co usłyszę jak tył zrobię i skończę drzwi kierowcy. Do tego coś z głośnikami musze pomyśleć, bo te pod tym radiem słabo dają, zobaczę jak się będą zachowywać stare zamiast tych H/K. Pamiętam, że wcześniej stare głośniki podłączone pod wzmacniacz H/K tłukły się, to może teraz zamieni się ten hałas w ładny bass. Aktualnie brak czasu przez 2 tygodnie, nawet na umycie samochodu

scareface - Sro Lut 04, 2015 16:50

rafalmis1 napisał/a:
Aktualnie brak czasu przez 2 tygodnie, nawet na umycie samochodu


Szkoda, że mnie nie ma w Polsce bo przez te 2 tygodnie bym przyjeżdżał do Ciebie codziennie moim wypucowanym, błyszczącym Roverkiem :D :D Nie wytrzymał byś długo :P Musiał byś go umyć :P

adam_26 - Nie Lut 08, 2015 19:38

dach też będziesz wyciszał :?: :grin:
rafalmis1 - Sro Lut 18, 2015 20:24

adam_26 napisał/a:
dach też będziesz wyciszał :?: :grin:

:mrgreen: nie mowie nie :mrgreen:

[ Dodano: Sro Lut 18, 2015 20:24 ]
dzisiaj zostały wymienione zwory w rozruszniku. Rok temu rozrusznik był czyszczony, kilka dni temu kilkukrotnie pojawiły się problemy przy odpalaniu więc do sklepu i wymiana









w sumie na wykończeniu była tylko jedna, ale cały nowy zestaw 43 zł, to wymieniłem wszystko

jakby ktoś chciał, to zostały mi nowe śrubki, plastiki, podkładki, i jedna zwora(w zestawie były 2), nie było potrzeby ich wymiany, po stare były idealne. W sumie na tym co mi zostało, można zrobić jeszcze jeden rozrusznik, oczywiście uwzględniając, że ktoś założy trzpień mój i jedną zworkę moją (które są jeszcze OK), reszta nowa. ODDAM ZA FREE


samochód został umyty i czeka na małe lizanie maszyną, po delikatnej korekcie na lakier wleci Max Protect Ultimate Nano Coat-R

Markzo - Nie Lut 22, 2015 08:45

ciekaw jestem tej powłoki :P
rafalmis1 - Sob Lut 28, 2015 17:01

Nałożyłem :mrgreen:

longer86 - Sob Lut 28, 2015 20:50

no jest mega
rafalmis1 - Sob Lut 28, 2015 21:14

na moim jeszcze nie sprawdzałem, ale taki jest zrzut wody na brata samochodzie
https://www.youtube.com/watch?v=ixzHAgDRbCY

Markzo - Sob Lut 28, 2015 23:56

czad!! chce to :D czy powłoka poprawiła jeszcze wygląd lakieru? bo i tak było kozacko na Twoim 75, a jest lepiej?
rafalmis1 - Nie Mar 01, 2015 12:55

Tak poprawiła :mrgreen: (lakier przyciemniał, na wyciągnięcie ziarna nie zwróciłem uwagi) i do tego może z rok polezy, albo i dłużej. Mało tego, samochód mniej się brudzi i łatwo domywa. Zrobiłem właśnie jeszcze kilka zdjęć, ale teraz nie mam dostępu do kompa aby wrzucić

[ Dodano: Nie Mar 01, 2015 12:55 ]



pelson91 - Nie Mar 01, 2015 12:59

wygląda jak milion dolarów :D

ale tym chromem na grillu też byś się zajął bo przy lustrzanej masce mizernie wygląda ten grill

Markzo - Nie Mar 01, 2015 13:02

pięknie wyszlo :ok:
szpynior - Nie Mar 01, 2015 13:58

Petarda
rafalmis1 - Nie Mar 01, 2015 14:02

Cytat:
ale tym chromem na grillu też byś się zajął bo przy lustrzanej masce mizernie wygląda ten grill

Tu niestety nie jest za łatwo, lusterka udało mi się trochę poprawić, dolne listy nie za bardzo, a na gril zabrakło czasu

[ Dodano: Nie Mar 01, 2015 14:02 ]
Kurcze pelson91, przez ciebie chyba pójdę do garażu za moment :-D

MatiNitro - Nie Mar 01, 2015 14:04

rafalmis1, fap fap fap?? :P
rafalmis1 - Nie Mar 01, 2015 14:53

MatiNitro, jaram się tym :-D ale w tą stronie nie idę :nonono:
pelson91 - Nie Mar 01, 2015 21:51

rafalmis1, i co, byłeś w garażu? :mrgreen:
AdaskoC - Pon Mar 02, 2015 10:02

pelson91, Rafał jeszcze z niego nie wyszedł :P

Nie no lakier elegancko wygląda, aż chce mi się moim zająć :)

rafalmis1 - Wto Mar 03, 2015 01:28

pelson91 napisał/a:
rafalmis1, i co, byłeś w garażu? :mrgreen:


W niedziele nie byłem, ale dzisiaj zająłem się wujka samochodem, który mnie już prosi od dłuższego czasu. Zrobię kilka fotek w trakcie prac. Dlatego dalej nie mam czasu na R,a jeszcze zostały tylne drzwi od wygłuszenia. Odpicować wewnątrz samochód, progi, wypolerować drewno i zegary. Uff dużo tego. I wymienić termostat :cry: tego to mi się bardzo nie chce robić.

Markzo - Wto Mar 03, 2015 05:46

rafalmis1 napisał/a:
I wymienić termostat tego to mi się bardzo nie chce robić.

w sobote wymieniałem u taty - 2h bez spiny ;) także to akurat luzik bo nie trzeba kolektorów wydzierać ;)

prebenny - Wto Mar 03, 2015 08:00

rafalmis1 napisał/a:
wymienić termostat tego to mi się bardzo nie chce robić.


A może coś ot taka kombinacja z dodatkowym termostatem od renault?
http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=581874

Markzo - Wto Mar 03, 2015 15:56

prebenny napisał/a:
A może coś ot taka kombinacja z dodatkowym termostatem od renault?
http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=581874

a czy Rafał ma silnik diesla? ;)

prebenny - Wto Mar 03, 2015 16:00

No nie da się ukryć, że ten fakt mógł mi umknąć o 8 rano :P

Ale to przez ten lakier, tak ładnie wygląda, że nie mogłem się skupić ;)

rafalmis1 - Wto Mar 03, 2015 19:41

Marek co u ciebie było powodem wymiany termostatu?
U mnie potrafi wolniej się zagrzać, zdarzyło się że po kilku km wskazówka z temperaturą zaczęła opadać. Po sprawdzeniu na kompie temperatura spadła do 72, ale ostatnio juz było dobrze 92-100. Termostat może się wieszać chwilowo?
Chcesz może nagrzewnice? Nie jest idealna ale lepiej niż u ciebie :P

Markzo - Wto Mar 03, 2015 22:33

rafalmis1 napisał/a:
Marek co u ciebie było powodem wymiany termostatu?

podejrzenie wycieku płynu przy nim :/ dlatego wymieniłem komplet: termostat, rurka, kolanko.

rafalmis1 napisał/a:
U mnie potrafi wolniej się zagrzać, zdarzyło się że po kilku km wskazówka z temperaturą zaczęła opadać. Po sprawdzeniu na kompie temperatura spadła do 72, ale ostatnio juz było dobrze 92-100. Termostat może się wieszać chwilowo?

może tak być ;)

rafalmis1 napisał/a:
Chcesz może nagrzewnice? Nie jest idealna ale lepiej niż u ciebie

z Twojego czy jakaś inna?

rafalmis1 - Wto Mar 03, 2015 23:06

Cytat:
z Twojego czy jakaś inna?

Z mojego

scareface - Czw Mar 05, 2015 20:13

Rafał ta powłoka jest piękna :) mam chcice na nią :D
rafalmis1 - Sob Mar 21, 2015 09:43

przygotowałem i założyłem lato






:P


na szczęście grila nie widać :P :mrgreen:




Markzo - Sob Mar 21, 2015 09:52

chyba najładniejsza i najbardziej zadbana 75 na forum... zbieram szczene z podłogi, szacun!
pelson91 - Sob Mar 21, 2015 10:04

Ja tam dopiero co spodnie podciagnalem :roll:
adam_26 - Nie Mar 22, 2015 10:21

rafalmis1 napisał/a:
przygotowałem i założyłem lato

Zmieniłeś na lato zgodnie z kalendarzową wiosną, a tu dzisiaj zonk, za oknem płatki śniegu lecą :twisted: Znając Ciebie pewnie nie mogłeś się już doczekać R na 18" :mrgreen:

rafalmis1 - Nie Mar 22, 2015 20:06

Adam, dokładnie nie mogę już wytrzymać. U mnie nie padało :P

https://youtu.be/Mr5RG8fsKPQ
Taka sytuacja :mrgreen:

longer86 - Nie Mar 22, 2015 20:44

niezły efekt, nie trzeba wycierać po myciu, czego to zasługa?
spidi23 - Nie Mar 22, 2015 21:32

longer86, zasługa Max Protect Ultimate Nano Coat-R i wszelkich innych zabiegów pielęgnacyjnych Rafała :smile:

rafalmis1, spalona żarówka rejestracji? :| :mrgreen:
Jeśli kupiłeś te co Ci mówiłem, daj na kantach radiatora taśmę izolacyjną, bo obudowa się zwiera i wyłącza diode.

longer86 - Nie Mar 22, 2015 22:02

glinkowanie też było?
rafalmis1 - Nie Mar 22, 2015 22:25

Cytat:
spalona żarówka rejestracji

Kupiłem tam gdzie ty mi powiedziałeś, nie ma radiatora, spaliła się za 2 dni, nie mam paragonu, chociaż jak nigdy wziąłem ze sklepu i nie wiem co zrobiłem :neutral: coś mi się wydaje, że to nie wina diody tylko wilgoć chyba się dostaje, nie miałem kiedy popatrzeć, ale przy wymianie pod sklepem właśnie wilgoć była więc będzie trzeba wymienić i uszczelnić lepiej,ale wrócę do patentu jaki miałem wcześniej, bo jest lepszy i nie kosztuje aż tyle, bo w sumie za 4 diody dałem coś koło 60 zł :-\ więcej ich nie chce

[ Dodano: Nie Mar 22, 2015 22:25 ]
longer86 napisał/a:
glinkowanie też było?

:mrgreen: była :mrgreen:
a dokładnie tak:
- pianą
- płukanie
- mycie na 2 wiadra
- płukanie
- glinka
- mycie
- płukanie
- suszenie
- polerka
- piana
- płukanie
- 2 wiadra
- płukanie
- suszenie
- odtluszczaczanie
- powłoka

i teraz będzie leżeć ileś czasu, ostatnio widziałem filmik po roku od nałożenia, wszystko było ok.
Po myciu nie było chwili aby zostawić samochód do wyschnięcia, i trzeba było jechać, osadza się kurz i tego już Quick dealerem nie dotykam, bo tylko go porysuje jak coś na lakierze siedzi. Do tego mam twardą wodę i w miejscach gdzie krople są za małe żeby je zrzuciło zostają plamki i tutaj pomoże QD, ale na zakurzonym aucie tego nie zrobię

scareface - Nie Mar 22, 2015 22:54

Wszystko to ma sens jak się ma garaż :) a jak samochód toi na dworze to przez noc osadza się rosa a nad ranem albo przez dzień zanim wyschnie osadza się kurz który pozostaje na samochodzie. Denerwuje mnie to strasznie lecz przecież codziennie samochodu mył nie bedę :) A Ciebie Rafał podziwiam za cierpliowość do tego mycia i woskowania :)
rafalmis1 - Pon Mar 23, 2015 07:52

Tu Marcin masz rację, na ciemnych lakierach kurz jest zmorą, zresztą wszystko na nich widać :sad: nawet już sobie pomyślałem, że następny samochód będę rozważał pod innym kolorem, ale to tak wszystko wyjdzie w trakcie :smile:
Ale nawet jak jest kurz czy jakieś plamki po wodzie, to trzeba już stać blisko aby było widać więc większość osób jak przechodzi 2-3 metry od auta nie może się nie popatrzeć :P nawet ja się zawsze oglądam jak wychodzę z auta :mrgreen:

Ostatnio robiłem Peugeota 308 i mam 2 foty




Po zabiegu mam jedno, ale padało :neutral:

AdaskoC - Pon Mar 23, 2015 08:00

Najładniejsze 18 jakie montowano :)
Dawidovs - Pon Mar 23, 2015 14:37

rafalmis1, piękny lakier.
Mam do ciebie kilka pytań, bo jak mój wróci od blacharza to zamierzam wziąć się za lakier i nałożyć taką powłokę jaką ty masz. Niestety jestem zielony w tych kwestiach więc może coś podpowiesz laikowi?
Glinkowanie robiłeś przed polerką?
Polerka mechaniczna? Niestety nie mam maszyny i polerowałbym tylko ręcznie. Czy da radę to dobrze zrobić? Czy polerować? Przed samą powłoką jaki dałeś preparat odtłuszczający?

rafalmis1 - Pon Mar 23, 2015 18:06

Dawidovs, jak na pierwszą powłokę, to jej nie polecam. Chyba ze zdobędziesz próbkę aby spróbować czy będzie dobrze wychodzić.
Glinke używasz w celu oczyszczenia lakieru, używasz jej przed polerowaniem, nie po, ale też warto przed zabezpieczeniem tyłpu wosk, salent czy coś w tym rodzaju.
Niestety ręcznie nie osiągniesz takiego poziomu jak maszyną, a nawet nie wiem czy coś osiągniesz, kup rotację K2 i paste ścienną i średnio ścienną, koszt około 400 zł i tym już zrobisz naprawę sporo, jak na pierwszy raz będziesz zadowolony i to bardzo.
Po tym zabiegu powłokę jakaś którą łatwiej się aplikuje. Albo po prostu wosk
Ewentualnie odmów sobie powłokę i do ręcznego polerowania coś się znajdzie i zabezpieczysz czym innym

longer86 - Pon Mar 23, 2015 18:30

mam ochotę na takie dopieszczenie lakieru... ale wstyd mi maska się będzie błyszczeć a w progu dziura ;( ale gratuluje efektu... glinka ta taka żółta ? bo pytałem w sklepach moto nigdzie u mnie nie mają, zostaje zamówic
rafalmis1 - Pon Mar 23, 2015 21:58

Tu macie glinki
http://www.shiningcar.pl/...rzchni-Glinki/2
Ja używam BILT HAMBER Auto Clay Regular. Twardość glinki dobieracie do twardości waszego lakieru, sprawdźcie to jedynie metodą prób, dlatego osobą które nie miały z tym do czynienia polecam SOFT, dlaczego? Ponieważ za twardą lub złe używaną glinką możecie porysować samochód.
Ta żółta Glinka jest z ValetPro, wygrałem w konkursie :smile:
Ogólnie zachęcam do zalogowania się na kosmetyka aut. Jest taka masa środków, że sami wybierzecie co tylko chcecie. Ja juz wydałem bardzo dużo, coś ponad 3 tys. zł, ale mam już trochę tego.

Dawidovs - Wto Mar 24, 2015 08:30

Dzięki za info. Właśnie na tej stronie widziałem i powłokę i glinki. Jak tylko zrobię progi i kilka innych mankamentów (w tym malowanie listw drzwi bo cały czas ruda wychodzi) to zamierzam odnowić lakier.
Zgodzicie się chyba panowie że lakier w naszych limuzynach jest naprawdę dobrej jakości. Nawet jak nie polerowany i niewoskowany to wyróżnia się na tle innych aut, nawet sporo młodszych. Ładnie się świeci i nawet przy niewielkim nakładzie sił można uzyskać piękny efekt

rafalmis1 - Sro Mar 25, 2015 14:54

Cytat:
a dokładnie tak:
- pianą
- płukanie
- mycie na 2 wiadra
- płukanie
- glinka
- mycie
- płukanie
- suszenie
- polerka
- piana
- płukanie
- 2 wiadra
- płukanie
- suszenie
- odtłuszczanie
- powłoka


w sumie nie do końca dokładnie tak, bo po myciu ręcznym jest usuwanie, smoły owadów i zanieczyszczeń metalicznych. Są do tego specjalne środki, w innym wypadku glinka zbierze owe nieczystości i możecie szybko zniszczyć nią lakier. W takim wypadku trzeba być bardzo ostrożnym i często sprawdzać glinkę

dzieju - Sro Kwi 01, 2015 19:35

Głowa mnie boli :D

Chyba znowu sie swoim zajme :D

I wlasnie takie osoby sa wazne dla klubu..

Bo zachecaja do dbania o auta i sieja na okolo pozytywna energie :D

Gratuluje piekna robota przy R

Znalazlem 2-3 sprawy ktore mnie interesuja wiec bedziemy w kontakcie :D

Normalnie za twoj wklad we wlasnego roverka masz u mnie przysluge :D wiadomo w czym :D .

Zerknalem na wydatki :D mamy zblzone :D

Pomiajac to czego ty albo ja nie mamy wspolnego to podobne przezycia :D

Tylko ja sam nie jestem wstanie mechaniki zrobic i musialem placic slono

rafalmis1 - Sro Kwi 01, 2015 20:34

dzieju napisał/a:
Zerknalem na wydatki mamy zblzone

wydaję mi się że nie wszystko wpisałem

dzieju napisał/a:
Znalazlem 2-3 sprawy ktore mnie interesuja wiec bedziemy w kontakcie

czekam z niecierpliwością :)

dzisiaj bardzo ważna sytuacja dla R nastąpiła, ale po kolei :mrgreen:

Stare klocki, jeszcze by pojeździł, ale ze względu ze przed wymianą prowadniczek, źle mi klocki zbierało, wolałem wymienić, tym bardziej że pod koniec następnego miesiąca jadę do Niemiec



nowe


świece czekają na wymianę. Choć nie liczę na spadek spalania :mrgreen:

a Tak poza tym pompa ABS czeka na podmianę, bo mam coś twardawy hamulec. Kupiłem pompę z TC za 130 zł :mrgreen: ciekawe czy sprawna :twisted:


a tą najważniejszą sprawą jaka wystąpiła w R, to zobaczcie sami :cry: :cry: :cry: :beczy: :beczy: :beczy: :olaboga: :olaboga:











zderzak do wymiany, lampa i mała wgniotka z głęboką rysą i chyba łożysko szlak trafił po doparciu koła do krawężnika
Podobno sam sobie jestem winny, bo nie mogłem w tym miejscu parkować, a że mam AC, policji nie chciałem, bo nie chciałem mandatu płacić i faktycznie miejsce mogło przeszkadzać, ale żeby !@!$# z ciężarówki nie znał swoich możliwości :?: i się pchał, zamiast wyjść, przejść się 20 m i poprosić o przesunięcie??

MatiNitro - Sro Kwi 01, 2015 20:44

o cholera :( tyle pracy człowiek wkłada a tu takie cuda. Współczuję ogromnie, sam wiem ile znaczy wkład w RRR i uszkodzenia powodowane przez innych :/
komarek - Sro Kwi 01, 2015 21:01

rafalmis1, współczuje :(

Życzę szybkiego powrotu Rka do pełnej sprawności i do idealnego wyglądu, bo nie da się ukryć, że jesteś wzorem dla nas wszystkich tutaj!

pelson91 - Sro Kwi 01, 2015 21:02

nic tylko prać ciecia z ciężarówki... masakra.
scareface - Sro Kwi 01, 2015 21:39

Gdybyś dał same zdjęcie ze zderzakiem to pomyślał bym że przetarłeś polerując po pijaku bo akurat urodziny nie tak dawno były :P zniszczeń sporo :/ współczuję.
rafalmis1 - Sro Kwi 01, 2015 21:53

Przyszedł do mnie jakiś ciul z firmy do której jechała ciężarówka, dość niemiły, mamrał za kierowcę, powtarzał ciągle jedno i to samo, w sumie miał wielkie pretensje do mnie. Jakby nie AC to bym się kłócił, nawet bym mógł mandat zapłacić, a tak to mi nie zależało, a nawet nie mam w naturze walki. Tym bardziej ze faktycznie nie wiedziałem jak przepisowo sprawa wygląda. Spróbuję znaleźć tego ciula i poproszę o zdjęcia, bo robił :mrgreen: ogólnie kierowca wziął by winę na siebie jakby nie ten ciul. Do kierowcy powiedziałem, że nie wierze, ze w lusterkach nie widział co robi. On nic się na to nie odezwał.
Markzo - Sro Kwi 01, 2015 21:57

co za debil... szkód trochę narobił, tym bardziej, że tylnego błotnika nie da się odkręcić i wymienić :/ podziwiam stoicki spokój :D
longer86 - Sro Kwi 01, 2015 21:57

O cholera.... Niciekawie to wyglada
Nawet jeśli stales w złym miejscu to jego wina za uszkodzenie. Bo to ze zle stałeś nie uprawnia do walenia w Twój wóz.

rafalmis1 - Sro Kwi 01, 2015 22:01

scareface napisał/a:
Gdybyś dał same zdjęcie ze zderzakiem to pomyślał bym że przetarłeś polerując po pijaku bo akurat urodziny nie tak dawno były :P zniszczeń sporo :/ współczuję.

Siostra mi to samo powiedziała

Ogólnie dzięki chłopaki za miłe słowa. Boje się ze AC nie będzie za bardzo łaskawie. Jeszcze chciałbym czujnik parkowania jakoś uszkodzić, co by mi go policzyli, ten który mam teraz, jest kiepski i do tego wczoraj przestał działać :lol:

prebenny - Czw Kwi 02, 2015 09:05

No jak tak można chyba najbardziej zadbaną 75 w kraju :(

A rafalmis1 wg mnie mimo, że stałeś w nieprzepisowym miejscu to i tak wina kierowcy ciężarówki (w końcu on uderzył w Ciebie jak Twój samochód stał w miejscu - nie ruszał się).

AdaskoC - Czw Kwi 02, 2015 09:25

prebenny napisał/a:
A rafalmis1 wg mnie mimo, że stałeś w nieprzepisowym miejscu to i tak wina kierowcy ciężarówki (w końcu on uderzył w Ciebie jak Twój samochód stał w miejscu - nie ruszał się).


No nie bardzo :)

Ale auta fakt, szkoda :( Tam lampę i zderzak to chrzanić, ale błotnik tył nie do wymiany ;/ wiadomo że wyklepią, ale lakierować trzeba

rafalmis1 - Czw Kwi 02, 2015 09:32

AdaskoC napisał/a:
wiadomo że wyklepią, ale lakierować trzeba
dokładnie, najchętniej całego bym polakierował :razz: co by się nie mienił jak kameleon :smile:
AdaskoC - Czw Kwi 02, 2015 10:06

Masz okazję to zmieniaj zderzaki i lampy na polifta i trzaskaj na kameleona :)
longer86 - Czw Kwi 02, 2015 10:33

AdaskoC napisał/a:
No nie bardzo :)


wina gościa z ciężarówki, to tak jak z wyprzedzaniem na skrzyżowaniu na podwójnej ciągłej, kiedy auto przed tobą skręca w lewo a Ty wyprzedzasz. Dostaniesz mandat za wyprzedzanie, ale on w Ciebie uderzył i jego obowiązkiem jest upewnić się czy może skręcić. Więc tirowcowi się poszczęściło

rafalmis1 - Czw Kwi 02, 2015 13:43

Dziś się dowiedziałem, że ja bym dostał mandat za złe parkowanie, a facet za kolizje, ale to tylko ktoś mi tak powiedziała (osoba która znalazła się na miejscu zdarzenia)

A nie interesuje was jak hamują nowe klocki :?: :D

pelson91 - Czw Kwi 02, 2015 13:45

rafalmis1, interesuje, ale teraz jak nie jeździsz (no bo przecież poobijanym nie można się poruszać :mrgreen: bo ludzie zobaczą :lol: ), pewnie trudno ocenić jak hamują :D
rafalmis1 - Nie Kwi 19, 2015 01:16

pelson91, musiałem sprawdzić jak hamują, zrobiłem 5 km :mrgreen: ale nie wiem, jest ok, hamuje fajnie, ale czy dużo lepiej/ lepiej, to nie wiem :roll:

pelson91 napisał/a:
no bo przecież poobijanym nie można się poruszać bo ludzie zobaczą

Ta, jadę do Zakopanego nim, tylko łożysko zmienię,a na oględziny założę stare :mrgreen:

[ Dodano: Czw Kwi 02, 2015 18:54 ]
AdaskoC napisał/a:
Masz okazję to zmieniaj zderzaki i lampy na polifta i trzaskaj na kameleona :)


poczekam na wycenę
Najchętniej założył bym poliftowy przód od MG, ale zaraz mnie zjadą koledzy że nie pasuję :razz: Tylko lampy strasznie drogie, a z Xenonów nie zrezygnuję, HID-ów nie chce

[ Dodano: Czw Kwi 02, 2015 19:25 ]
co o tym myślicie ??
http://odjazdowenaklejki.pl/car-accesories

[ Dodano: Nie Kwi 19, 2015 01:16 ]
Wymieniłem oliwę, czekam jeszcze na Archoil 9200. Na blacie juz ponad 160 tyś. :smile:


Naprawiłem też przerwaną ścieżkę w blendzie


Dostałem wycenę z odszkodowania. Byłem dowiedzieć się ile będzie kosztować naprawa. Z częściami coś koło 1800 zł. Lecz martwię się o termin, bo musze czekać, a nie bardzo mi pasuje więcej niż miesiąc .

adam_26 - Nie Kwi 19, 2015 08:03

rafalmis1 napisał/a:
Dostałem wycenę z odszkodowania .

I na ile wycenili :?:

rafalmis1 - Pią Kwi 24, 2015 21:54

Samochód dostał nowy termostat, ale ile mnie to kosztowało, to szok. Nie mogłem dostać się do termostatu mając zdjęty kolektor wiec musiałem usunął kolektor aluminiowy (czy jakiś tam) i przeszkadzała mi wiązka silnika i gazu, zacząłem rozpinać, na podłączonym aku i zrobiłem zwarcie :-| poskładałem samochód i nie odpala, brak możliwości z połączeniem z silnikiem, skrzynia, centralny nie działa, nawiew. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i przekaźniki, 2 dni się omeczyłem, a ze mną kilka osób które dreczyłem o pomoc. Podłączyłem 2 sterowniki silnika, zacząłem sprawdzać wiązke w poszukiwaniu utraty komunikacji K-line i Can, cały czas nie, aż trafił się mechanik którzy przyjechał do wujka po części, wujek zaprowadził go do garażu i po 5 minutach samochód ożył. A wszystko moja wina, bo sprawdzałem bezpiecznik FL1 miernikiem i wyszło, że nie umie się nim posłużyć :oops:
Małym problemem jest, że po odpowietrzanie układu chłodzenia nie leje Mi się ciągle małym wężykiem płyn, tylko od czasu do czasu, podczas odpowietrzania było dobrze, ale jak już włączył się wentylator tak już coś poświrowało :evil:


Przed wymianą termostatu pozbyłem się drewna i zacząłem polerować :roll:



Szukając przyczyny czemu samochód nie odpala rozebrałem licznik i w końcu dzisiaj w pół godziny wypolerowałem szkiełko plastikowe, marzyłem o tym już od dawna, ale ciągle coś
Złamałem słupek :neutral:


Przed, niestety telefonem wiec nie widać faktycznego, tragicznego stanu


Pod


I jeszcze takie pranie :P



Trzeba jakoś to zgolić, nie wiecie czym :?:

prebenny - Pią Kwi 24, 2015 22:11

rafalmis1 jakiś czarny dzień na grzebanie przy eRkach :(
komarek - Pią Kwi 24, 2015 22:40

rafalmis1, golarka do ubrań może pomoże?

prebenny, popieram dzisiaj też miałem problem i... nadal go mam :-|

prebenny - Pią Kwi 24, 2015 22:42

komarek https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=883154 :(
Markzo - Sob Kwi 25, 2015 00:06

aaa to po to Ci była wiązka silnika... no ładnie psia mać, żeś się orobił :/
AdaskoC - Sob Kwi 25, 2015 17:28

Ogolić wykładzinę mozna zwykłymi jednorazówkami, dobrze idzie :-)
rafalmis1 - Pią Maj 08, 2015 19:52

AdaskoC napisał/a:
Ogolić wykładzinę mozna zwykłymi jednorazówkami, dobrze idzie :-)

wiem o tym, ale nie takiego włochatego miśka, ale i tak spróbuję

[ Dodano: Wto Kwi 28, 2015 21:07 ]
próbowałem miśka ogolić, jest ciężko


drewno wypolerowałem



a do świeżutkiego oleju wpadł ArchOil AR9200


[ Dodano: Pią Maj 08, 2015 19:50 ]
Jest nowe radio i nowe głośniki z przodu
Początkowo miał zostać H/K który miał zasilać tylnie drzwi i oryginalną tubę, ale finalnie zostało to pominięte. Bagażnik milczy, ale do jutra, a tył pod samym radiem. Przód na nowych FOCAL-ach i pod wzmacniaczem Blaupunkt-a.
Aktualnie do skończenia zostało:
- wymiana głośników w drzwiach kierowcy
- podłączenie oryginalnej tuby pod wzmacniacz
- wygłuszenia 1 drzwi z tyłu

Nowy głośnik podpięty pod wzmacniacz zauważalnie gra lepiej od H/K. Radyjko fajne, jestem zadowolony.
Mam problem ponieważ brzeczy w drzwiach kratka za materiałem :-|

Ogólnie pod samym radiem głośniki ożyły do tego stopnia, że grało lepiej niż oryginalny soobofer. Uzyskało się lepszy dźwięk bez jego włączania.

Początkowo byłem zawiedziony, ale jak zrozumiałem wzmacniacz i radio dźwięk znacznie się poprawił. Na daną chwile nie powiem czy jest to czego oczekiwałem, bo jeszcze kilka rzeczy do wymiany i poprawy.

Kabel zasilający poszedł progiem kierowcy
Kabel od anteny poszedł tunelem (bardzo zły pomysł, bardzo ciężko)
Kabel RCA pod przednie głośniki poszedł tunelem (jak wyżej)
Kabel RCA nr 2 poszedł progiem pasażera
Kable głośnikowe poszły progiem pasażera, trzeba było wszystko tamtędy pchać, byłoby kilka godzin mniej :mrgreen:

Miałem problem z włożeniem radia, za mało miejsca z tyłu, wiec wyciąłem trochę tunelu i się zmieściło ledwo ledwo.

Fotek prawie nie zrobiłem, a auto było w częściach







[ Dodano: Pią Maj 08, 2015 19:52 ]
Ramkę radia chętnie walną bym w drewno jak niżej

scareface - Pią Maj 08, 2015 22:15

Powiem Ci że skrzynia w bagażniku robi największą robotę, w sumie zależy co kto lubi. Oryginalne głośniki naprawdę dają radę ale pod mocniejszym radiem. Teraz mam to czego mi brakowało i jest mega dobrze. U Ciebie widać dużo pracy i $$$$ oby końcowy efekt Ci to wynagrodził :)
rafalmis1 - Nie Cze 07, 2015 09:49

Taka sytuacja, a ja się zastanawiałem co się tak tłucze :mrgreen:
Ogólnie ciągle coś się tłukło wiec juz przestałem dawno szukać, a ty taka niespodzianka :mrgreen:
https://youtu.be/hFWxKhOikSU

Tak się przesunęła tuleja


I tak po wyciągnięciu wahacza i poprawieniu. Spora różnica


[ Dodano: Nie Cze 07, 2015 09:49 ]
wczoraj sprawdziłem klimę i przeprowadzono ozonowanie


i pochwale się tabletem, skopiowanym prawie 1 do 1 od Damiana, szaczun dla niego :!: :!:

radio wpadło na miejsce uchwytów na kubki




Sandman - Nie Cze 07, 2015 11:08

Fajnie to wygląda :) muszę o takim rozwiązaniu pomyśleć.
:ok2: za robotę.

A jakieś małe podsumowanie ile Cię wyniosła taka modyfikacja - $$ i czasu ;)

rafalmis1 - Nie Cze 07, 2015 13:18

Sandman napisał/a:
A jakieś małe podsumowanie ile Cię wyniosła taka modyfikacja - $$ i czasu

radio kupiłem wcześniej ale
Radio- 520
Tablet- 330
Ramka- 90
Akcesoria- ponad 100 zł (ładowarka, kable usb, kabel Y-OTG)

mariusz86 - Wto Lip 21, 2015 21:09

No powiem efekt robi wrażenie, w kompleksy można wpaść.
sknerko - Sro Lip 22, 2015 09:01

rafalmis1 nurtuje mnie ta twoja gałka biegów bo wygląda identyko jak z BMW, dzieju przysłał mi fotki swojej i on ma oryginał rovera z chromami a twoja nie ma. Czy ty byłbyś w stanie wyjąc swoją i pomierzyć i mi przysłać pomiary i ew. fotki?
adam_26 - Czw Lip 23, 2015 17:39

faktycznie z E46 tak jakoś podobna http://olx.pl/oferta/bmw-...D5-ID9w3cw.html też bym sobie sprawił jak by to pasowało :razz:
rafalmis1 - Pią Lip 24, 2015 08:04

Za tą kasę bym się nie zastanawiał czy pasuje czy nie. Ja dałem 150 za używke i jeszcze musiałem pomalować skórę
SeniorA - Nie Lip 26, 2015 22:23

rafalmis1 napisał/a:
Trzeba jakoś to zgolić, nie wiecie czym
odwróć wykładzinę na drugą stronę.
rafalmis1 - Pon Mar 21, 2016 04:54

Dawno mnie tu nie był, ale myślę że nadrobię

SeniorA napisał/a:
rafalmis1 napisał/a:
Trzeba jakoś to zgolić, nie wiecie czym
odwróć wykładzinę na drugą stronę.

na drugiej stronie nie było rewelacji w konsekwencji ogolona i wygląda pięknie. Poszło ponad 30 jednorazówek :mrgreen:

w tamtym roku siedziałem poza polską, auta nie pomalowałem i w sumie nie naprawiłem po zdarzeniu, na dzień dzisiejszy gniję :evil:



w Niemczech miałem 2 sytuacje, jena mnie nie zmartwiła, po prostu liczyłem ze to pierdoła i na taką się okazała. Mowa o ubytku płynu chłodniczego, zaczął znikać coraz szybszej ilości. Okazało się, że jeden wyciek był miedzy głowicami, a że niedawno wymieniałem termostat to tu znalazła się przyczyna, złe dokręciłem kolektor



to już po sprzątaniu, ale płynu było tyle, że zrobiła się maź z niego

ale też spory wyciek był pod autem, w okolicach węza wchodzącego z tyłu silnika w blok. Ściągnąłem węza i nie zmalałem jego uszkodzeń, robiłem się strasznie i to nie to ale przyczyna była blisko, ponieważ puściła opaska od gazu, która była podpięta bardzo wysoko na tym właśnie wężu Wystarczyło dokręcić :mad:


maiłem tamtego roku jeszcze jedną sytuacje




po drodze do Niemiec, nie mogłem jechać więcej niż 130 bo drgała nieprzyjemnie kierownica, przebolałem, na miejscu wyważyłem koła i zapominałem dokręcić po zrobieniu kilku kilometrów. W konsekwencji koło prawie się odkręciło a ja zrobiłem 300 km w takim stanie, myśląc ze poszedł przegub, to objawy były bardzo podobne. Wezwałem anastasis, w końcu mam to w ubezpieczeniu i 1000 km wracałem na lawecie, a w Polsce po prostu wystarczyło dokręcić koło :mrgreen:
zdarza się najlepszym nawet :D :D po prostu było za dużo objawów innej przyczyny, przed jak i w trakcie pobytu za Polską, abym połączył wyważanie z wibracjami na kierownicy.

Na dzien dzisiejszy należy się
- solidne sprzątanie (pranie wnętrza)
- wymiana 8
- malowanie i prostowanie
- do tego prób dostał pęcherz

Jeszcze jest kilka pomysłów, ale zobaczymy i jak coś to się pochwale

Markzo - Pon Mar 21, 2016 05:51

Hehe, grunt, że to było koło a nie przegub ;) pokazuj co planujesz, bardzo mnie to ciekawi ;) jestes w PL teraz?
adam_26 - Pon Mar 21, 2016 19:09

ciekawe co tam twojej głowie siedzi :D zrób tą blachę bo ruda już się na niej pasie .
rafalmis1 - Wto Mar 22, 2016 20:26

Oj nic rzucający się w oczy, raczej coś dla uszu. No chyba że przy okazji malowania zrobię sobie MG z R :mrgreen: tylko że w takim wypadku chciałbym wówczas cały samochód malować, a nie jest to mała cena

[ Dodano: Wto Mar 22, 2016 20:26 ]
tak przy okazji :mrgreen: gdzieś w tamtym roku spaliłem głośniki przednie, a może upaliła się przetwornica, bo z przednich bassu zero, ale syczki grają. W sumie mi pasuje, bo jakoś dźwięk się tak rozłożył, że jest ok. Wcześniej nie mogłem radia ustawić, bo znowu kratka w tapicerce nadmiernie wibrowała i nie mogłem sobie z tym poradzić

wkornas - Wto Kwi 12, 2016 23:35

Możesz mi wytłumaczyć jakim cudem twój R tak fajnie (nisko) siedzi? Masz zmieniony zawias na ten z MG, tak? Ja u siebie tez kombinowałem ale zmieniłem same sprężyny ale auto jakos specjalnie nie usiadło, może kupiłem zbyt twarde jak na moja wersje silnika, czy to raczej różnicy nie robi?
rafalmis1 - Sro Kwi 13, 2016 08:01

Z przodu mam wszystko od MG, a z tyłu tylko sprężyny, dla Mnie jeszcze mogło by opuść o 2 cm. Najpier miałem tylko sprężyny a później też amortyzator i faktycznie jakąś różnica między amortyzatorami jest, ale nie wiem czy to odbija się na aucie, może po prostu waga silnika robi swoje
longer86 - Sro Kwi 13, 2016 08:28

Amory z zt sa krotsze
j0zek - Sro Kwi 13, 2016 14:31

longer86 napisał/a:
Amory z zt sa krotsze

Krótszy skok amortyzatora jest, a wysokość jest taka sama.

longer86 - Sro Kwi 13, 2016 14:46

Obudowa amortyzatora jest taka sama, natomiast czesc tłoczyska ktora montujesz do poduchy w kielichu jest krótsza, żeby mogla pracować gora dół w pełnym zakresie przy obniżonym zawieszeniu
wkornas - Sro Kwi 13, 2016 14:58

To widocznie kupiłem zbyt twarde bo mam ok 2cm wyższy przód/tył niz Ty :/ no chyba ze to jest kwestia wyrobienia sie sprężyny bo może zbyt długo leżała bez obciążenia (o ile takie zjawisko występuje XD )
j0zek - Sro Kwi 13, 2016 15:01

longer86 napisał/a:
Obudowa amortyzatora jest taka sama, natomiast czesc tłoczyska ktora montujesz do poduchy w kielichu jest krótsza, żeby mogla pracować gora dół w pełnym zakresie przy obniżonym zawieszeniu


No zgadza się, tylko chodzi o to, że nie ma różnicy w wysokości na postoju czy stoi na amorach od R czy od MG. Sprężyny go obniżają jedynie.

longer86 - Sro Kwi 13, 2016 15:09

Jesli masz amory od r i sprężyny od ZT to przy wjeździe w dziurę amor szybko dobije, jesli masz odwrotnie krótki amortyzator od zt i sprężynę z r75 to amortyzator jest mocno rozciągnięty to przy poprzecznym uskoku drogi kolo może tracic przyczepność.
sknerko - Sro Kwi 13, 2016 18:54

longer86, Podnosisz czasem auto na lewarku? pomyśl jaka dziura by musiała być żeby amor rozciągnął się na max. obojętnie na jakiej spręzynie akurat teraz rozbierałem zawias tyłu i nie ma możliwości rozciągnąć amora na max bo wychył wahacza nie pozwoli, dokładnie tak samo jest z przodu. Musi tak być bo mogło by się zdarzyć ze amor by się otwarł dołem czy górą, bo auto jest zbyt ciężkie żeby taki mały cylinderek je utrzymał. Amor tylko powoduje stały kontakt opony z jezdnią resztę robią sprężyny. różnice w wysokości w zawiasie obniżającym biorą się z tego że talerz w mcphersonie jest niżej jak w zwykłym amorze (akurat ZT i R mają jednakowo) a trzpień jest krótszy bo sprężyny z ZT są twardsze i sztywniejsze i nie pozwolą żeby amor się tak mocno rozciągnął. Amor z ZT i sprężyna z R powodują ze auto jest bardziej miękkie w zakrętach czy po dziurach ale też bardziej czuć te dziury bo amor jest twardszy i trudniej go zdusić i tak musi być żeby trochę krótszy trzpień pracował jak powinien. dokształciłem sie ostatnio w tym temacie bo podjąłem wyzwanie naprawy sprężyn i tulei.

[ Dodano: Sro Kwi 13, 2016 18:54 ]
amory od R i sprężyna z ZT amor pracuje szybciej bo sprężyna mocniejsza szybciej go rozciąga. Odwrotnie amor sztywniejszy bardziej usztywnia auto a sprężyna jest miękka i nie rozciąga go tak szybko jak ZTekowa

Lampio - Czw Kwi 21, 2016 08:14


rafalmis1 - Pią Lut 17, 2017 00:18

dawno nic nie było więc trzeba odświeżyć

niestety przez rok pogubiłem zdjęć, ale po kolei
Na początku roku kupiłem nowe opony 18, wymieniłem 8 i gdzieś w okolicy wakacji wymieniłem chłodnice, ponieważ Adam pokazał jak to temperatura spadał wieć myśłe zdrowo, to ja też zmienię. Dodatkowo wymieniłem płytę sterującą w skrzyni, całkowicie nowy olej









przy wymianie chłodnicy pomyślałem, że temat wentylatorowa tak często się przewija ze zobaczę co u mnie słychać i jak już rozebrałem, to założyłem nowe szczotki



umyłem wkład filtra




Między czasie założyłem zaciski i tarcze od ZT 190, ale na zimę wrócić do standardowych i nowe tarcze

Założyłem też oryginalny czujnik parkowania, jest mega lepszy niż nie wiadomo co to było :D

A za jakieś 2 tygodnie samochód idzie do sprzedaży, muszę go wypolerować i zabezpieczyć lakier plus nowe świeczki i nowy wzmacniacz, ponieważ ten co był się upalił, bo zrobiło się zwarcie. O właśnie i jeszcze hak założyłem, bo po taniości kopiłem

Przez ostanie 31 tyś. km mam zapisane każde tankowanie, ktoś też ma taką fobię ?? :mrgreen:

Cena 16500. Dlaczego?? pokażcie mi taki egzemplarz w pl na sprzedaż, gdzie widać ze ktoś dbał bardziej o samochód niż o siebie :D

Markzo - Pią Lut 17, 2017 05:45

szkoda go :( a co kupujesz? ;>
longer86 - Pią Lut 17, 2017 08:29

Jestem niepocieszony
rafalmis1 - Pią Lut 17, 2017 08:34

Najpierw sprzedaje Rovera, później Peugeota i kupuje jeden, jakiś młody. Raczej Francuza, żałuję brata Meganki, 2 letnią z przebiegiem powyżej 20 tys. sprzedała się za 50 tys.
prebenny - Pią Lut 17, 2017 10:55

:(
MD - Pią Lut 17, 2017 14:32

rafalmis1, także mam paragon lub fakturę na każdy litr benzyny i gazu wlane w samochód. Od zakupu.

Mam nawet paragon na diody zamontowane w podsufitce, każda rzecz w samochodzie posiada potwierdzenie... poza skrobaczką do szyb. Tato mi dał. :D

Jak za taki egzemplarz cena wydaje mi się ok. :) Jedynie wybór nowego samochodu... W mojej rodzinie była masa francuskich wozideł - starych, średnich i nowych. Ja bym sobie takiej krzywdy nie wyrządził. Poza tym mnie osobiście się nie podobają. :P

longer86 - Pią Lut 17, 2017 14:42

Jesli ktos kupi 75 za te pieniadze, to i tak ogarnia mnie strach jaka przyszłość czeka to auto
rafalmis1 - Sob Lut 18, 2017 08:24

Cytat:
W mojej rodzinie była masa francuskich wozideł - starych, średnich i nowych. Ja bym sobie takiej krzywdy nie wyrządził. Poza tym mnie osobiście się nie podobają.

u mnie w rodzinie był chyba każdy egzemplarz Renault, od 19 do Talizmana, poza Twingo.

scareface - Sob Lut 18, 2017 22:05

a ja bym go i za 25 k kupił bo wart poświęcenia i serca :)
rafalmis1 - Pią Wrz 01, 2017 21:39

Proszę o zamknięcie tematu. Rover sprzedany, pozostał na forum więc liczę że nic my się nie stanie :-D
MatiNitro - Pią Wrz 01, 2017 22:03

Off top :D co teraz kupujesz?
rafalmis1 - Sob Wrz 02, 2017 07:09

Siemka, nie wiem, mam 3 typy. Bmw 7, Citroen c5 i Peugeota
tommasino - Sob Wrz 02, 2017 10:42

rafalmis1, ty to najchętniej byś wstawił po jednym z każdej marki do swojego garażu :mrgreen:
bociannielot - Sob Wrz 02, 2017 11:07

rafalmis1 napisał/a:
Bmw 7, Citroen c5
zupełnie inne auta, a ten Pug to jaki model?
rafalmis1 - Sob Wrz 02, 2017 21:23

Zupełnie, przed R jeździłem francuzem i chętnie bym wrócił do marki, ale bmw chyba najwygodniejsze, chce porównać 7 z c5 jak nie urwie tyłka, to 308 mam fajną do przygarnięcia.
prebenny - Nie Wrz 03, 2017 00:22

Jechałem E39 4.4 v8 i to jest zupełnie inna półka niż 75. Przy 140 masz w środku ciszę idealną.
Brat - Nie Wrz 03, 2017 10:45

Miałem e39 4.4 i w automacie i w manualu, Polecam. Komfort i wygoda niesamowita, na pewno jak bym kiedyś mógł to znów kupił bym taką furkę. Pewnie miał bym nadal zamiast rovera, ale moja żona źle wspomina wkładanie dużej $$ w ten samochód i nie zgodziła się na powrót do BMW. W sumie dlatego jestem teraz tu na forum i mam rovera :] choć i w tym przypadku już wydaję grube $$, ale na razie zostanę przy R.
prebenny - Nie Wrz 03, 2017 10:53

Brat R75 to zakamuflowane BMW więc i koszty te same ;)