Forum Klubu ROVERki.pl :: [600 Si] Lekkie szarpnięcie. Skrzynia automatyczna
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[600 Si] Lekkie szarpnięcie. Skrzynia automatyczna
Autor Wiadomość
pbskarpy 




Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 193
Skąd: Gdańsk

Rover 600

Wysłany: Sob Sie 17, 2013 16:34   [600 Si] Lekkie szarpnięcie. Skrzynia automatyczna
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam, Nie mogłem znaleźć tematu dotyczącego szarpnięć w R600 ze skrzynią w automacie.

Mam pytanko do osób posiadających rovera ze skrzynią automatyczną ale również i do tych, którzy mają inne samochody w automacie.

Ja nigdy takiego nie miałem więc nie wiem czy to normalne. Ale odkąd mam samochód to czuć lekkie szarpnięcie wozem gdy zmieniam z N na R. Przy zmianie z N na D4 jest ciut mniejsze. Tego szarpnięcia nie ma zawsze... albo jeśli jest to jest lekko wyczuwalne.

Podobnie gdy dojeżdżam do świateł i fura sama redukuje, to czasem te szarpnięcia są wyczuwalne. Nie wiem czy powinienem się tym przejmować? Czy może jestem nazbyt wrażliwy? :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sie 17, 2013 16:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sob Sie 17, 2013 17:34   

Jak jeździłem Laguna 3 w automacie to nie czułem zadnych szarpnięć.W Vel Satisie także nie.Może to także zależy od rodzaju skrzyni.Swoja drogą nie znam nikogo z forum, kto ma 600 w automacie :wink:
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
pbskarpy 




Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 193
Skąd: Gdańsk

Rover 600

Wysłany: Nie Sie 18, 2013 22:50   

Gdy wchodzę do fury. Odpalam silnik i chcę wyjechać z garażu to przełączam wajchą z P na R i po jakiejś sekundzie może szybciej (ale na pewno nie od razu) czuję jak coś się przełącza (pewnie bieg).

I pytanie jest takie - czy ja to przełączenie biegu z lekkim szarpnięciem powinienem czuć?
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 19, 2013 00:24   

Koleszko jezeli szarpniecie jest mocne to warto sięttym zainteresować. Jaki masz przebieg?? Przyczyną szarpniec przy dużym przebiegu może być do regeneracji sprzęgło hydrauliczne. Ale również może być przyczyna wynikająca z pracy elektrozaworow. U mnie zostały wymienione elektrozawory i działa fajnie. Najlepiej znajdź w okolicy Zakład naprawiajacy automaty niech się przejada. Na pewno jeżeli jest szarpniecie to ccoś się dzieje i trzeba się zainteresować.
Ale najpierw zawcznij od sprawdzenia stanu poduszek silnika i skrzyni. Bo i to może być jedyny problem
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
pbskarpy 




Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 193
Skąd: Gdańsk

Rover 600

Wysłany: Pon Sie 19, 2013 09:54   

Pierwsze co mi przyszło do głowy po zakupie auta, to że wymienię wszystkie oleje itp. Ale gdzieś wyczytałem, że olej w skrzyni nie jest tym płynem, który w ogóle powinien być wymieniany. Dlatego sobie odpuściłem wstępnie. Tzn wiadomo, jeśli jest mega zły, wycieka itp itd to wymienić trzeba.

Ale podobno producenci nie przewidują, że olej w skrzyniach trzeba wymieniać, prawda?
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 19, 2013 10:20   

pbskarpy napisał/a:
Ale podobno producenci nie przewidują, że olej w skrzyniach trzeba wymieniać, prawda


oczywiście ze trzeba. tylko nie kupuj pierwszego lepszego do skrzyń automatycznych. Olej nie jest tani. Podjedz gdzieś do mechanika automatów i niech ci podpowie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Pon Sie 19, 2013 10:22   

pbskarpy napisał/a:
Pierwsze co mi przyszło do głowy po zakupie auta, to że wymienię wszystkie oleje itp. Ale gdzieś wyczytałem, że olej w skrzyni nie jest tym płynem, który w ogóle powinien być wymieniany. Dlatego sobie odpuściłem wstępnie. Tzn wiadomo, jeśli jest mega zły, wycieka itp itd to wymienić trzeba.

Ale podobno producenci nie przewidują, że olej w skrzyniach trzeba wymieniać, prawda?


Nieprawda. W automacie nawet w instrukcjach producenci podają jak często powinno się zmieniać olej. W jakimś volvo to było chyba co 40 tysięcy km. Być może przy manualach nie ma takich zapisków, ale i tak wymiana zwykle poprawia kulturę pracy skrzyni.
 
 
toksyn 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 388
Skąd: Gdańsk

MG ZR

Wysłany: Pon Sie 19, 2013 14:52   

W audi u taty jest automat z tiptronikiem i np w niemczech nie zmieniają oleju w tej skrzyni co było też dziwne. Pan od skrzynek powiedział ze teraz to by było duże ryzyko zmiany oleju przy przebiegu 150kkm , mogloby być tylko gorzej..

warsztat mieści się z tego co pamiętam to na trakcie Św. Wojciecha, jakbyś chciał namiary to pw :)
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Pon Sie 19, 2013 15:01   

Czym się ryzykuje zlewając stary zużyty olej i wlewając nowy? Pytam serio, bo dla mnie to nielogiczne.
 
 
pbskarpy 




Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 193
Skąd: Gdańsk

Rover 600

Wysłany: Pon Sie 19, 2013 15:58   

Zadałem podobne pytanie na forum accord honda.

Był tam temat, że nawet przy wymianie oleju nie spuszcza się całego (6 litrów) tylko dolewa około 3 litrów. Czyli jakby rozcieńczamy stary.
 
 
karolj 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 19 Maj 2010
Posty: 534



Wysłany: Pon Sie 19, 2013 16:32   

Może z oszczędności?
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pon Sie 19, 2013 17:12   

karolj napisał/a:
Być może przy manualach nie ma takich zapisków, ale i tak wymiana zwykle poprawia kulturę pracy skrzyni

W przypadku niektórych marek tez sa takie zapiski.
Nie pamiętam jak było w przypadku R w manualu, ale pewien kolega na forum zalecal wymiane co 5 lat lub po 80 tys km.Na początku wrzesnia udaje sie własnie na wymianę
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
pbskarpy 




Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 193
Skąd: Gdańsk

Rover 600

Wysłany: Pią Sie 30, 2013 10:43   

karolj napisał/a:
Może z oszczędności?


Dowiedziałem się o co kaman z wymianą oleju. To nie z oszczędności. Tylko spuszczając olej nie zlejesz więcej niż ok. 3 litrów. Reszta gdzieś tam zostaje w przewodach, chłodnicy itp. Czyli generalnie jest tam miejsce na około 6 litrów, ale (jak stwierdził fachu z Hondy) wchodzi tam 3 litry.

Zacznę więc od tego. Wymienię olej i się sprawdzi ja pracuje ta skrzynia. Na forum Hondy polecili także Lube Gard, że niby działa...

[ Dodano: Pią Sie 30, 2013 10:39 ]
Podrzucam temat o skrzyniach automatycznych z accord polska.

http://www.accordklubpols...opic.php?t=2580


Ciekawa lektura dla tych, którzy nie czają jak jeździć automatem.

[ Dodano: Pią Sie 30, 2013 10:43 ]
Podrzucam temat o skrzyniach automatycznych z accord polska.

http://www.accordklubpols...opic.php?t=2580


Ciekawa lektura dla tych, którzy nie czają jak jeździć automatem.

[ Dodano: Pią Sie 30, 2013 10:43 ]
Podrzucam temat o skrzyniach automatycznych z accord polska.

http://www.accordklubpols...opic.php?t=2580


Ciekawa lektura dla tych, którzy nie czają jak jeździć automatem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Skrzynia automatyczna
krisoldo Rover serii 600, Honda Accord 9 Nie Maj 09, 2010 11:58
Mayson
Brak nowych postów [R620] Automatyczna skrzynia
gajowy Rover serii 600, Honda Accord 4 Pon Gru 10, 2007 21:00
gajowy
Brak nowych postów [R600] AUTOMATYCZNA skrzynia biegów w R600 i Hondach Accord
czy te same w każdej wersji silnikowej?
Mayson Rover serii 600, Honda Accord 2 Pon Sie 11, 2008 15:05
NEOSSS
Brak nowych postów [R600] Szarpnięcie automatycznej skrzyni
Alek785 Rover serii 600, Honda Accord 3 Wto Kwi 27, 2010 22:06
Mayson
Brak nowych postów [R600] Szarpniecie przy odjęciu gazu
Vader Rover serii 600, Honda Accord 10 Pon Lis 24, 2008 18:02
NFSU9



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink