Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Montaż klimatyzacji - czy to możliwe?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Czw Lis 18, 2010 16:53
[R416] Montaż klimatyzacji - czy to możliwe?
Autor Wiadomość
mzimny 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 90
Skąd: Kutno



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 23:16   [R416] Montaż klimatyzacji - czy to możliwe?
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1997

Witam!

Pytanie może banalne i z pozoru głupie.... Ale co mi tam:
Mój Roverek nie posiada klimatyzacji. Czy istnieje możliwość jej dołożenia? Czy warto? Czy się opłaca?

Pozdrawiam i z góry dzięki za ewentualne nawiązanie dyskusji...
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Gru 25, 2010 22:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 12, 2007 23:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 23:24   

jakbyś przejrzal posty z ostatniego tygodnia choćby pobieżnie to byś wiedział....
moimskromnymzdaniem EOT
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 23:34   

Jest możliwe ale tanio nie wyjdzie. Przeglądnij posty z ostatniego tygodnia, lub poszukaj przy pomocy szukajki ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
mzimny 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 90
Skąd: Kutno



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 23:48   

Z tego co wiem w ostatnim tygodniu był jeden post dotyczący montażu klimy w Roverku 200. Mnie interesuje w 416Si - a to raczej zupełnie inny temat.....
Jakby któś znał temat (czyt. cennik) - prośba o wpis...
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Maj 12, 2007 23:57   

o 416 też był a jeśli chodzi o montaż klimy to w zasadzie model auta raczej nie ma większego znaczenia...
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
coona 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Jędrzejów



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 00:07   Re: [R416 Si `97] Montaż klimatyzacji - czy to możliwe?

mzimny napisał/a:
Witam!

Pytanie może banalne i z pozoru głupie.... Ale co mi tam:
Mój Roverek nie posiada klimatyzacji. Czy istnieje możliwość jej dołożenia? Czy warto? Czy się opłaca?

Pozdrawiam i z góry dzięki za ewentualne nawiązanie dyskusji...


Moim zdaniem pytanie to jest trochę "bez sensu"-sorki ale jeśli jesteś zainteresowany założeniem klimy nie trać czasu żeby czegoś się tu dowiedzieć mniej więcej tylko jedz do serwisu gdzie klime zakładają i kolesie powiedzą ci co do złotówki ile to wyjdzie,co i jak,itd...
Oczywiście nie uważam że pisanie na tym forum to strata czasu bo sam o wielu wielu rzeczach się tu dowiedziałem-jest to forum które traktuję jako niezbędnik użytkownika Rovera,ale ten temat nie potrzebnie (w pewnym sensie) tu wisi bo zanim otrzymasz satysfakcjonującą cię odpowiedz to w serwisie już 3 razy byś się dowiedział co i jak z detalami.A pod tym tematem dodaj ceny jakie ci monterzy powiedzieli a wtedy reszta użytkowników wypowie się co o cenie w stosunku do tematu sądzi.
_________________
klik ---> :: Mój Rover :: <--- klik
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 00:16   

Podejrzewam, że zakup niezbednych części, to kwota pomiędzy 1 a 2 kPLN (raczej bliżej 2) do tego trzeba doliczyć montaż i nabicie (tak na oko 1kPLN). Co do opłacalności, to sam musisz zdecydować jak bardzo Ci zależy ;) Wg mnie rozsądna opcja (jeśli już) jest poszukanie jakiegoś anglika z klima i przekładka gratów z niego. Nie wszystko bedzie pasować, ale spora częśc tak. NIe wolno zapominać, o częściach elektrycznych (przekaźniki i wentylator). Te wyliczenia sąbardzo orientacyjne, więc co do rzeczywistych kosztów, warto podjechać, jak pisze coona do jakiegoś warsztatu i sie spytać ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
coona 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Jędrzejów



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 00:25   

Że tak jeszcze dodam to po tym co czytałem co napisał "Brt" czyli o jakichś 3 tys zł to nie wiem "mzimny" jaki masz sentyment do swojego autka (bo ja wielki) ale taka kwota to 30% wartości tego auta (nie wiem który masz rocznik-piszę na przykładzie 96-97)więc moim skromnym zdaniem przepłacisz strasznie.
jeśli sentymentalny nie jesteś to dużo lepiej byś na tym wyszedł sprzedając obecne auto a kupując nowe tzn "nowe w rodzinie" 416 z klimą.(tak mi się wydaje)

P.S Looknąłem troche w google i znalazłem:
Założenie nowej klimy do "popularnych" marek samochodowych- 7500zł LINK

Gdzieś przeczytałem że ASO (różne marki aut) biorą od ok 12-14 tys :mrgreen:

Więc używkę z jakiegoś rozbitka z założeniem to ok 3 tys ci pewnie powiedzą
_________________
klik ---> :: Mój Rover :: <--- klik
 
 
 
Chali 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 47
Skąd: Pruszków



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 09:26   

Z tego co napisal Coona, tzn z kwot jakie napisal to ja widze tylko jedno sensowne rozwiazanie. Jak kolega ma 5 tys zl na zalozenie klimy to szczerze mowiac sprzedal bym R400 i dolozyl i kupil mlodsze R45 z klima. Wtedy masz klime, mlodsze autko, prawdopodobnie mniejszy przebieg. Wiec same plusy. Ale to tylko moje skromne zdanie...
 
 
 
7Tomi 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 17 Kwi 2013
Posty: 1139



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 11:27   

Mam R400 bez klimy i R400 anglika z klimą. Orientacyjnie patrzylem ile jest roboty bo miałem przemontowywać i powiem szczerze - niemało :( Chcąc to zrobić naprawde dobrze przydałoby sie wymontowac większość gratów spod maski włączając to silnik. Owszem, można sobie poradzić bez tego ale chcąc ładnie przemontowac mocowania alternatora itd to wydaje mi się że prościej wyciągnąc silnik i poskładac wszystko ładnie na stole w warsztacie (przy okazji wymienić rozrząd itp) a później włożyć gotowca i jedynie wszystko popodpinać.
Na dodatek koszt - cześci ok 2000kPLN + robocizna ? Lepiej dołozyć i kupić roverka z klimą. Ale to tylko moje zdanie.
_________________
Pozdrawiam
7Tomi
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Nie Maj 13, 2007 14:02   

Obserwuję aukcje allegro i tam kompletne klimatyzacje są od 800zł do 1500zł z różnych modeli do 200tki można kupić za 1000zł - kompletna.
Jak ktoś ma swój warsztat lub w garażu coś tam dłubie to mu się opłaci.
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
coona 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 95
Skąd: Jędrzejów



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 22:45   

A po tym co napisał Tomi_114 wydaje mi się że osoba "coś tam dłubiąca" sobie nie poradzi z założeniem klimy od podstaw lub da radę ale zajmie to ze 2 lata :mrgreen:
_________________
klik ---> :: Mój Rover :: <--- klik
 
 
 
mmaniek 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 132
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Maj 13, 2007 23:02   

Kozik napisał/a:
Jak ktoś ma swój warsztat lub w garażu coś tam dłubie to mu się opłaci.


Kozik wydawało mi się, że kiedyś w jakimś poście pisałeś, że "trochę w chłodnictwie siedzisz" i uważasz że ktoś kto coś tam dłubie da radę z klimą? wierzysz w szczelność i czystość takiej instalacji, bo ja nie bardzo....
_________________
Wszystko dla ludzi, byle z głową. ;-)
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pon Maj 14, 2007 00:40   

mmaniek napisał/a:
Kozik wydawało mi się, że kiedyś w jakimś poście pisałeś, że "trochę w chłodnictwie siedzisz" i uważasz że ktoś kto coś tam dłubie da radę z klimą? wierzysz w szczelność i czystość takiej instalacji, bo ja nie bardzo....

Ja mówię o mechanicznej części bo to jest najdroższe (jeśli chodzi o montaż) wszystkie połączenia są skręcane a wiadome jest, że nic się nie może dostać do układu żadne paprochy ani nic. A nabijanie klimy to musi to zrobić ktoś kto ma o tym pojęcie i ma sprzęt (trzeba zrobić próżnię itd).
Co do szczelności to można sprawdzić chyba jak dobrze pamiętam azotem bo jest tani i obojętny (nie można nabijać powietrzem z kompresora bo tam jest wilgoć), moi znajomi robili takie rzeczy (montowali klimę) a mój tato im nabijał klimę i nie było nieszczelności (cały sezon wytrzymało bez nabijania).
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Owsik 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 164



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 02:44   

Brt napisał/a:
Wg mnie rozsądna opcja (jeśli już) jest poszukanie jakiegoś anglika z klima i przekładka gratów z niego.


I tak też powie każdy uczciwy mechanik zajmujący się klimatyzacjami - to jedyna opłacalna opcja.
_________________
BYŁ Rover 200 '99 1.4 16v - Midnight Blue
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Montaz klimatyzacji
harnas13 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Wto Lut 23, 2016 18:00
dawid257
Brak nowych postów [R416] Montaż klimatyzacji
krzych1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Czw Maj 10, 2007 22:46
mmaniek
Brak nowych postów [R416] Czy to możliwe
Układ chłodzenia
Meno Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Pon Mar 30, 2009 10:41
truten23
Brak nowych postów [R45] Montaż chłodnicy klimatyzacji !!!!!!
bolus85 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Lip 12, 2015 23:09
sTERYD
Brak nowych postów [R416] Montaż czujnika spalania
maanii Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Pią Gru 10, 2010 16:41
mielony22



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink