Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Problem z klimą
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Problem z klimą
Autor Wiadomość
rolfik 



Dołączył: 30 Maj 2007
Posty: 31
Skąd: gda



Wysłany: Sro Maj 30, 2007 19:22   

Witam.

Korzystając z okazji zapytam też w temacie klimy a konkretnie wiatraków.Posiadam od kilku dni roverka 620 sdi , po zakupie klima oczywiście nie działała.Podjechałem do mechaniora ,nabił klime i jest ok.Tyle że stwierdził że nie załącza się jeden z wiatraków(lewy patrząc na przód).I tu moje pytanko , jak jest u was z wiatrakami w 620,czy załączają się odrazu dwa ,czy tylko jeden a póżniej drugi?
Bo u mnie tak jak napisałem załącza się jeden (prawy)a póżniej w zalezności od temperatury włącza się drugi.I to załączenie jest dość słyszalne.

Pozdrawiam.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 30, 2007 19:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tomcy 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 52
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Maj 31, 2007 12:53   

lewy jest od chlodnicy - silnika i chyba wtedy sie wlancza jak sie silnik nagrzeje
a prawy jest od klimy - przynajmniej tak z moich obserwacji wynika
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
UncleAllEvil 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Pią Cze 01, 2007 00:06   

Zgadza się, przynajmniej w naszych modelach (86KM) dokładnie tak to działa.
 
 
 
wer1232 



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 7
Skąd: Jedwabne



Wysłany: Pon Cze 04, 2007 10:22   

Byłem u mechaników tam w Ostrołęce co mi robili tą klime i stwierdzili że dobrze zrobili jeden z nich ten cały szef zwalił wine na mnie że ja się grzebałem w tym i ja to tak połączyłem jak na zdjęciu wcześniej, kłóciłem się i mechanik się przyznał że on to zrobił bo musiał zmostkować żeby dać prąd na sprężarkę powiedziałem im że któryś czujnik może być nie dobry od silnika i w osuszaczu pomyśleli i stwierdzili że może i tak wycenili żeby jeszcze dać im 300 zł to oni sprawdzą bo inaczej nie umieją jak tylko wstawić nowy prostat to może będzie dobrze albo i nie. To im Bardzo ładnie podziękowałem i pojechałem do łomży do zakładu klimatyzacji. Tam stwierdzili że klime w Ostrołęce nabili tylko do połowy i że oni mogli coś uszkodzić, a tak jak zmostkowali to klima cała się rozwali jak tylko gazu zabraknie. zostawiłem samochód na cały dzień i mechanik dzwonił mówił że może być uszkodzony czujnik od temperatury silnika ale nie mógł go znaleźć nawet ze schematem który tutaj jest, obszedł to i kabelki popuszczał od tych przetwornikow w czarnej skrzyneczce do osuszacza i teraz klima dobrze działa wiatrak kręci cienkie rurki robią się ciepłe a grube zimne i mówił że jak gazu zabraknie to klima teraz się nie załączy Ale jeszcze mam zmartwienie bo obroty dalej nie rosną teraz stoją w miejscu a nie maleją jak wcześniej. Wiecie może gdzie znajduje się ten czujnik od klimy temperatury silnika w rowerku 420SDI '99. I uważajcie na ten zakład Celbyt w Ostrołęce. Gazu dobiją do połowy i mogą popsuć klime. tak jak mi
 
 
tomcy 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 52
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Cze 05, 2007 08:58   

tak jak juz pisalem - czujnik jest po lewej stronie silnika - dojscie nachylic sie nad lewym kolem i wsadzic reke do komory silnika i od strony kabiny mozna wypiac wtyczke (niebiesko-czerwony i niebieski kabelek) (dobrze jest jak ktos przyswieci) (aa lewa to jak staniemy do samochodu od przodu otworzymy klape i lewa to tam gdzie jest zbiornik od wspomagania :grin: fotki zrobie ale ciagle mnie pogoda zaskakuje) hmmm zastanawiam sie czy ten fachowiec zrobil obejscie tylko tego czujnika czy nie poszedl po najmniejszej lini oporu - a powiedzial Ci ze jak gazu zabraknie to nic sie nie stanie - zeby Cie uspokoic - srednio wierze takim fachowcom - no czujnika nie mogl znalesc :shock: (sciemnia)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
matmario 



Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 36
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Cze 06, 2007 19:59   

tomcy mam pytanie kupiłeś ten czujnik a jak tak to ile dałeś? Ja mam zmostkowane na nim ale go nie wymieniałem na razie bo sporo kosztuje. |No chyba że znalazłeś jakąś ofertę cenową spoko.
 
 
tomcy 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 52
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Cze 11, 2007 23:53   

jeszcze nie wymienilem - znalazlem w 4cars - wszystko mi sie zgadza ale oni twierdza ze to nie ten - wybieram sie w nastepna sobote na szrot moze tam sie kupi tanio :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
matmario 



Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 36
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Cze 14, 2007 15:27   

A powiedzcie co jest grane, Jak klima jest wyłącżona to jest wszytko ok lekki dymek przy ostrzejszej zmianie biegów i ruszaniu spod świateł a wystarczy że klikne przycisk klimy i kopci jak spalarnia śmieci nawet na luzie idzie dym z rury a jak dodam gazu to już wogole siwo za mna i czarno jak ze Stara z węglem.
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3632
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Cze 14, 2007 16:57   

hmm napewno sterownik po wlaczeniu klimy zwieksza dawke paliwa, a czego to powoduje kopcenie to nie mam pojecia
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
tomcy 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 52
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Cze 15, 2007 11:30   

po wlaczeniu klimy obciaza sie silnik - (mi sie zdaje ze te kopcenie to zbyt duzo paliwa i nie spala wszystkiego)
moze pomoze podpiecie go do kompa i odczynie bledow moze to:
EGR to zawór recyrkulacji spalin - (nie wiem czy podpiecie sie do tego cos pomoze)
sprawdzenie przewodow od IC i turbiny (moze ktorys nieszczelny)
a moze sprezarka tak ciezko chodzi ze tak mocno obciaza sinik (moze jst zepsuta)

ale wydaje mi sie ze zwiazku trzeba szukac z podawaniem paliwa po wlaczeniu klimy
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Problem z klimą!!!
matrix27k Rover serii 600, Honda Accord 3 Sob Lip 17, 2010 17:17
Tomek1212
Brak nowych postów [R620] Klima
Gość Rover serii 600, Honda Accord 1 Nie Lip 18, 2010 20:32
darek_wp
Brak nowych postów [r620] Klima a sprzegiełko
jackas5 Rover serii 600, Honda Accord 2 Nie Lip 08, 2012 23:14
jackas5
Brak nowych postów [R620] O co chodzi z klimą?
pabag Rover serii 600, Honda Accord 11 Sro Maj 30, 2007 09:49
Brt
Brak nowych postów [R620] Klima siadła :(
michalk Rover serii 600, Honda Accord 8 Sro Kwi 18, 2007 22:22
hugier



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink