Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4 8V] problem z przewodem układu chłodzenia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 13:45
[R200 1.4 8V] problem z przewodem układu chłodzenia
Autor Wiadomość
sledz11 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 35
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Sie 28, 2007 13:43   [R200 1.4 8V] problem z przewodem układu chłodzenia

Witam.
Mam mały problem z przewodem od układu chłodzenia. Chodzi o to że jest stary i się wziął i przedziurawił. Niby nic nadzwyczajnego ale....
no właśnie tu zaczyna się problem- nigdzie nie mogę dostać takiego przewodu.
Jest to przewód z trzema końcówkami łączący zbiornik wyrównawczy z blokiem silnika i chłodnica.
Myślałem żeby zrobić takiego węża ze zwykłego przewodu elastycznego i jakiegoś trójnika plastikowego, ale nie wiem czy takie elementy wytrzymają temperaturę i ciśnienie jakie jest w układzie. Może ktoś miał taki sam problem i ma jakieś sugestie?
Z góry dziękuję.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 28, 2007 13:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Sie 28, 2007 13:54   

sledz11 napisał/a:
...
Mam mały problem z przewodem od układu chłodzenia. Chodzi o to że jest stary i się wziął i przedziurawił. Niby nic nadzwyczajnego ale....
no właśnie tu zaczyna się problem- nigdzie nie mogę dostać takiego przewodu.
Jest to przewód z trzema końcówkami łączący zbiornik wyrównawczy z blokiem silnika i chłodnica...
spróbuj zapytać np. u tego sprzedawcy na allegro. Ma mnóstwo rzeczy do ROVERków i może akurat taki przewód dla Ciebie znajdzie.
Bo jak rozumiem w TOMATEAM oczywiście pytałeś ;) ?
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
sledz11 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 35
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Sie 28, 2007 14:01   

Do Tomateam nie mogę sie dodzwonić i na maila nie odpowiadają. ale cały czas próbuje
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Sie 28, 2007 14:06   

sledz11 napisał/a:
Myślałem żeby zrobić takiego węża ze zwykłego przewodu elastycznego i jakiegoś trójnika plastikowego, ale nie wiem czy takie elementy wytrzymają temperaturę i ciśnienie jakie jest w układzie
mógłbyś coś takiego pokombinować pod warunkiem, że przewód, który byś zakupił nadawał się właśnie będzie do wysokich temperatur i ciśnienia jakie panują w układzie chłodzenia ... ciekaw jestem czy komuś w ogóle udało się już coś takiego wykonać ;)
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
wojciod 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 39
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Sie 28, 2007 14:24   

giewu napisał/a:
sledz11 napisał/a:
Myślałem żeby zrobić takiego węża ze zwykłego przewodu elastycznego i jakiegoś trójnika plastikowego, ale nie wiem czy takie elementy wytrzymają temperaturę i ciśnienie jakie jest w układzie
mógłbyś coś takiego pokombinować pod warunkiem, że przewód, który byś zakupił nadawał się właśnie będzie do wysokich temperatur i ciśnienia jakie panują w układzie chłodzenia ... ciekaw jestem czy komuś w ogóle udało się już coś takiego wykonać ;)


Ja dziś będę wykonywał taką operację na tym właśnie przewodzie co kolega ma z nim problem, uszkodził mi sie na odcinku przy bloku silnika.

Kupiłem przewód do chłodnicy o śr. 4cm (chyba do citroena) , 3 cybanty i rurke metalową o śr 4cm i długości 12cm.

Utne ten dziurawy kawałek, połączę z nowym na rurce metalowej cybantami i mam nadzieje, że będzie OK.

Dam znać jutro czy zadziałało.

pzdr W.
 
 
 
sledz11 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 25 Maj 2006
Posty: 35
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Sie 28, 2007 14:32   

U mnie niestety jest to odrobinę bardziej skomplikowane - przewód pękł mi na rozgałęzieniu więc musiałbym znaleźć jakiś metalowy trójnik.
A tak przy okazji spytam.
Czy wymiana tego węża to jakaś bardzo skomplikowana sprawa. Są jakieś problemy np. z odpowietrzaniem układu? Czy tez zwyczajnie wystarczy odkręcić, wymienić i przykręcić?

PS. Gniewu dzięki za namiary na gościa z allegro - powiedział ze ma taki przewód w cenie 50 zł.
 
 
wojciod 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 39
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Sie 28, 2007 14:53   

sledz11 napisał/a:
U mnie niestety jest to odrobinę bardziej skomplikowane - przewód pękł mi na rozgałęzieniu więc musiałbym znaleźć jakiś metalowy trójnik.
A tak przy okazji spytam.
Czy wymiana tego węża to jakaś bardzo skomplikowana sprawa. Są jakieś problemy np. z odpowietrzaniem układu? Czy tez zwyczajnie wystarczy odkręcić, wymienić i przykręcić?

PS. Gniewu dzięki za namiary na gościa z allegro - powiedział ze ma taki przewód w cenie 50 zł.


Trzójniki o "fi" zbliżonym do tego co Ci trzeba widziałem w Obi. Nie wiem tylko jak z ich wytrzymałością termiczną. Wydaje mi się że najlepiej jednak kupić nie uszkodzony (jak moja operacja się nie powiedzie napewno tak zrobie, trzeba mi to na szybko bo jade w trase i nie mam czasu ściągać tego przewodu.).

Wymiana jest prosta, wyleje Ci sie ok 1,5l płyny przy demontarzu przewodu. Zacznij od odkręcania przy bloku silnika i podstaw coś pod spód to odzyskasz płyn.

W FAQ jest procedura wymiany płynu i jak zalejesz zgodnie z nią to nie powinno być problemu.

pzdr W.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] Schemat układu chłodzenia
thansen Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sro Gru 15, 2010 15:44
thansen
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R200 SDi] Pojemność układu chłodzenia
dzozef Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sro Sty 04, 2012 11:40
tronsek
Brak nowych postów [Rover214] 1.4 problem z odpowietrzaniem układu chłodzenia
Tiesto1988 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Sro Sty 23, 2013 14:54
0916
Brak nowych postów [R214i 1.4 8V]Problem z zapowietrzaniem układu chłodzenia
rafal2365 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Pią Lut 16, 2018 07:56
IROLA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink