Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Dalszy problem z odpalaniem auta!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 14:18
[R416] Dalszy problem z odpalaniem auta!
Autor Wiadomość
Dzonys 



Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 43
Skąd: Rydułtowy



Wysłany: Czw Wrz 27, 2007 14:15   [R416] Dalszy problem z odpalaniem auta!
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1996

Już kiedyś pisałem że mam problem z zapaleniem auta.Teraz już mniej więcej wiem że chyba za to jest odpowiedzialna instalacja gazowa,gdyż gdy mam instalacje wyłączoną auto pali bez zarzutów.
Gdy włącze instalacje i po wyłączeniu auta po jakimś czasie chce zapalić trzeba długo kręcić ,czy jest możliwe że któryś elektro-zawór lub coś odpowiedzialne za przęłączenie się w tryb odpalania(przęłączenie na benzyne) nie łączy i przez pierwsze pare sekun nie dopływa benzyna???Gdy auto odpale do ok. 1minuty po wyłączeniu też odpala od razu :)
Gdzieś coś jest nie tak -teraz pytanie gdzie szukać???
Wykluczone są typowe dolegliwości według mnie elektryczne(kable,świece,kopułki itp.)
Wpływ pogody też bez znaczenia.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Gru 29, 2010 23:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Wrz 27, 2007 14:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wsl 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 130
Skąd: Częstochowa

Rover 400

Wysłany: Czw Wrz 27, 2007 14:21   

Bardzo możliwe są te dolegliwości o których piszesz, ale...
Możesz to chyba załagodzić odpalając z paliwa. A tak w ogóle to jest też sprawa dopływu gazu co reguluje się na parniku. Generalnie dobrze by było jakbyś wybrał się na kontrole LPG i wymienił świece.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Kysior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 142
Skąd: Trzebinia



Wysłany: Czw Wrz 27, 2007 14:25   

Ale Diego chyba zawsze odpala na benzynie? Zdaje się, że nie ma nawet opcji awartjnego odpalenia na gazie?

[ Dodano: Czw Wrz 27, 2007 14:34 ]
Dzonys napisał/a:

Gdzieś coś jest nie tak -teraz pytanie gdzie szukać???


Ja zukałbym może w jakichś problemów ze stykami przy rozciętych przewodach do wtryskiwaczy, ewentualnie komputer gazowy. Rozumiem, że jak wyłaczysz gaz przyciskiem na desce rozdzielczej, to wtedy odpala normalnie, a jeśli zasilanie gazowe jest włączone i czeka z przełączeniem się na odpowiednie warunki, to wtedy występuje problem z odpaleniem? Dobrze zrozumiałem?
 
 
 
Dzonys 



Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 43
Skąd: Rydułtowy



Wysłany: Czw Wrz 27, 2007 14:35   

Tak Diego nie ma możliwości odpalenia na gazie. Auto odpala zawsze na benzynie :) I tu jest dziwne bo jak się jeździ na benzynie(wyłączona inst.gazowa) nie ma problemów, jak się jeździ na gazie już jest tak jakby jakiś zaworek nie przełączał na benzyne,ale dziwne że jak auto zaras się odpali do ok. 1 minuty to odpali bez dłuższego kręcenia-to dziwne jest.
Świece komplet nówki założone po zakupie auta :)

[ Dodano: Czw Wrz 27, 2007 14:40 ]
Tak jeżeli wyłącze gaz na przycisku na tapicerce i pojeżdze nawet 1km na benzynie jest ok. jak włącze instalacje gazową na guziku w tryb gotowości i pojeżdże tak to potem kupa .
 
 
 
Kysior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 142
Skąd: Trzebinia



Wysłany: Czw Wrz 27, 2007 15:16   

Hmm, tak się jeszcze zastanawiam:
Chyba nie ma żadnego zaworu odcinającego paliwo - wystarczy, że wyłączone są wtryskiwacze. I może właśnie problem jest tu - nie rozłącza wtryskiwaczy gazowych i po prostu mieszanka jest zbyt uboga? Czy przełączanie na lpg odbywa się bezproblemowo (o ile oczywiście już zapali)?
Ale taką ewentualność to chyba łatwo sprawdzić - wystarczy odciąć dopływ gazu - zaworem na butli lub pod maską, bo taki gdziesik chyba jest :) Na reduktorze lub gdzieś w pobliżu.
 
 
 
Dzonys 



Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 43
Skąd: Rydułtowy



Wysłany: Czw Wrz 27, 2007 15:51   

Auto jak narazie zawsze odpala ale kiedyś może "braknąć" akumulatora (nawet do 10 sekun trza kręcić). Przęłączanie na gaz bez problemu (wymieniony czujnik temp. gazu), jeżeli osiąga temp. 30 C i powyżej 2tyś. obrotów, płynnie przeskakuje na gaz :)
Tak mi się wydaje że przy rozruchu nie dostaje paliwa(benzyny)-tak chodźby kręcił bez oporu-takie wrażenie mam.
 
 
 
Kysior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 142
Skąd: Trzebinia



Wysłany: Pią Wrz 28, 2007 08:14   

No to na forum radzą, żeby wyjąć całą listwę wtryskiwaczy i sprawdzić, czy podawane jest paliwo, ale nigdy tego nie robiłem więc nie podpowiem Ci jak dokładnie - poszukaj na forum. Jak będziesz wiedział, czy podaje paliwo, czy nie, to już będzie mniej więcej wiadomo gdzie dalej iść w poszukiwaniach.
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Paź 02, 2007 18:06   

Dzonys, przed zgaszeniem silnika po prostu przełącz na benzynę i następnego dnia rano sprawdź, czy to pomogło.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Problem z odpalaniem
Prosze o pomoc
Lukciu Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 20 Sro Paź 29, 2008 16:06
roverka
Brak nowych postów [R416 Si 97r.] Problem z odpalaniem
Kaze Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sro Lut 03, 2010 15:24
Kaze
Brak nowych postów [R416] Problem z odpalaniem
pablo3011 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pon Paź 06, 2008 16:27
AndrewS
Brak nowych postów [R416]Problem z odpalaniem.
Czaja Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 25 Pią Lut 10, 2012 14:03
Czaja
Brak nowych postów [R416] Problem z odpalaniem
Artu Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 38 Czw Maj 02, 2013 09:06
kalosze



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink