Forum Klubu ROVERki.pl :: [R420] Ogniska korozji
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R420] Ogniska korozji
Autor Wiadomość
gitaras 




Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 16
Skąd: Biskupiec



Wysłany: Pon Paź 08, 2007 13:10   [R420] Ogniska korozji
Typ: Di Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam,

mam takie pytanie w sumie szersze, dotyczące wogóle zagadnienia usuwania ognisk korozji. Mam 2 miejsca, które wymagały by ingerencji, jedno na dachu i jedno na tylnym błotniku. O ile te na błotniku to nic mocno poważnego to te na dachu musze zrobić jeszcze przed zimą albo jakoś conajmniej zabezpieczyć.
Słyszałem propozycję ,że jeśli nie chcę teraz jeszcze go oddawać to zakładu to można spryskać jakimś siliconem w spray'u żeby powietrze nie dopływało co zapobiegnie pogłębianiu się zmian.
A jak robić to samemu czy oddać, a jesli samemu to jak? Auto ma 10 lat to już nie chcę wszystkiego od razu robić jak na nowe bo pewnie będę ostatnim właścicielem. Dobrze się jeździ.
Mogę zrobić zdjęcie telefonem co najwyżej i wieczorem wrzucić. w każdym razie brzydko to wygląda.

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 30, 2010 00:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 08, 2007 13:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
jurkac 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 41
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Paź 08, 2007 13:52   

Silikon nie ogranicza dostepu powietrza(?) - odradzam gdyz bardziej zaszkodzi niz pomoze.
Jesli to male "ogniska"(?) na przezimowanie wystarczy cortanin lub brunox - co najmniej dwukrotnie pociagnac i zabezpieczyc po wyschnieciu przed dostepem wilgoci jakims lakierem.
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pon Paź 08, 2007 14:36   

Z tym silikonem to jakieś nieporozumienie. Zrób tak jak jurkac pisze. Tylko najpierw dokładnie oczyść zaatakowane obszary z rdzy - do gołego metalu.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
gitaras 




Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 16
Skąd: Biskupiec



Wysłany: Pon Paź 08, 2007 15:13   

No tak, silicon jest w sumie tez po to żeby nie dostawała się wigoć, słowem nie korodowało jeszcze bardziej.
Generalnie jeśli będę musiał sam to robić to napewno ostro trzeba będzie wybrać do gołego metalu bo jest to mocno zżarte miejsce. A co to są te preparaty konkretnie?
Nie znam się akurat na tego typu usługach, drogo by mnie kosztowało to gdybym oodał samochód w ręce blacharza/lakiernika?
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Wto Paź 09, 2007 13:01   

gitaras napisał/a:
No tak, silicon jest w sumie tez po to żeby nie dostawała się wigoć, słowem nie korodowało jeszcze bardziej.


Od tego są farby i lakiery. Większość silikonów ma poza tym kwaśny odczyn, co tylko przyspiesza korozję. Ostatnio używałem w aucie silikonu do osadzenia uszczelki szyberdachu, ale użyłem neutralnego.

Cytat:

Generalnie jeśli będę musiał sam to robić to napewno ostro trzeba będzie wybrać do gołego metalu bo jest to mocno zżarte miejsce. A co to są te preparaty konkretnie?
Nie znam się akurat na tego typu usługach, drogo by mnie kosztowało to gdybym oodał samochód w ręce blacharza/lakiernika?


Te preparaty wiążą rdzę, której nie uda się usunąć z metalu, służą jednocześnie jako podkład dla farby nawierzchniowej. Proponuję raczej Brunox, gdyż Cortanin sprawdza isę na całkowicie skorodowanych powierzchniach - z gołej blachy trzeba go usunąć przed malowaniem, inaczej po jakiś czasie odpada. Sam obecnie stosuję RC900 firmy Dinitrol-Pyrmo. Moze też być Polrust, Fertan, Corractive... A na wierzch oczywiście lakier (przedtem ewentualnie szpachla). Generalnie, jeśli jest to dach, to chyba raczej dałbym to do lakiernika, bo zbyt będzie się wyróżniać. Chyba że to zabezpieczenie czasowe.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
jurkac 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 41
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Paź 09, 2007 13:02   

Cortanin i brunox to preparaty oparte na roslinnych garbnikach wiazacych sie trwale z tlenkami zelaza (barwia je na czarno). Mozna wiec je stosowac na rdze (oby nie nazbyt gruba), ktora penetruja i pasywuja. Cortanin jest to plyn wodozmywalny i mozna go po parokrotnym pociagnieciu zmyc woda dest. (lub zostawic), dobrze wysuszyc i zamalowac lakierem ktory odetnie dostep wilgoci. Brunox wyst. jako plyn i spray, ma epoxydowa baze i tworzy trwala powloke, ktora jednak tez zalecaja zabezpieczyc lakierem. W W-wie kupisz je bez trudu i maja przyzwoite instrukcje uzycia. Wazne: nie moczyc pedzelka bezposrednio w buteleczce ze srodkiem by nie przeniesc zanieczyszczen. Odlac mala porcje i jesli jej nie wykorzystasz calej - po prostu wylac.
Sa pewnie liczne inne patenty, te sprawdzilem z dobrym skutkiem sam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420 LPG] Szukam dobrego serwisu do R420 pod Warszawą
orzechvip Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Wto Maj 05, 2009 15:36
Raptile
Brak nowych postów [R420 98] aku
artokolos Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Sty 24, 2010 11:08
staf
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R420] SRS
HiS Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pon Lut 06, 2012 13:15
szoso
Brak nowych postów [R420] Czy mam ABS?
Ad_ams Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Pią Lis 02, 2012 12:51
bizon
Brak nowych postów [R420] ABS
rtworek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pon Mar 09, 2009 23:40
rtworek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink