Forum Klubu ROVERki.pl :: [R XXX]płukanie chłodnicy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Czw Lis 18, 2010 10:51
[R XXX]płukanie chłodnicy
Autor Wiadomość
jaro92 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 100
Skąd: Kłodzko Czostków



Wysłany: Sob Paź 13, 2007 22:17   [R XXX]płukanie chłodnicy

mam zamiar wymienić płyn w ukł. chłodzenia i mam pytanie dostałem gratis to płynu-buteleczke z substancją do płukania układu i mam w związku z tym pytanie stosował to ktoś?napisane jest ze usuwa rdze kamień i inne świństwa,czy to bezpieczne dal rowerka?nie mam zaufania do takich wynalazków(kupiłem odmrażacz do szyb i po zimie nowe pióra wycieraczek wyglądały jak podarte gacie)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 13, 2007 22:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 00:30   

ja osobiście z dużą rezerwą podchodzę do takich "cudownych środków",(wiem na czym polega i jak działa chłyt małketingowy ;)) więc wolę i stosuję stare sprawdzone metody ...
na wszelki wypadek zaznaczam: wcale nie twierdzę, że te preparaty są złe lub nieskuteczne ... po prostu im nie ufam
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
jaro92 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 100
Skąd: Kłodzko Czostków



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 01:20   

oto właśnnie chodzi Giewu, nie wierze w te czary mary, ceramizery ,magnetyzery ,uszczelniacze ,polepszacze itp itd,tak że pytam bo może technika prze do przodu a ja nie doceniam tego typu wynalazków
 
 
 
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 12:00   

koledzy nie badzcie takimi sceptykami.... ja raz zastosowalem taki srodek do chlodnicy w polonezie i nie powiem bo cos tam wyczyscil ..... w kazdym razie jak spuszczałem wode po przejechaniu kilkunastu kilometrów to wyplynelo troche syfu ..... takze jakies tam działanie czyszczące mial....
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 15:32   

Chester napisał/a:
...w kazdym razie jak spuszczałem wode po przejechaniu kilkunastu kilometrów to wyplynelo troche syfu ...
taki sam efekt płukania będzie bez używania żadnych "cudownych środków" ;)
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Nie Paź 14, 2007 20:46   

Podobno najskuteczniejszy płukacz chłodnicy to proszek do prania, tylko oczywiście trzeba dobrze rozgrzać silnik bo proszek się rozpuszcza tylko w gorącej wodzie i ma wtedy czyszczące i żrące właściwości. Następnie oczywiście trzeba przepłukać wodą cały układ. Ale ja tego sposobu nigdy nie stosowałem, Zawsze płuczę borygiem.
 
 
mcteusz 



Pomógł: 28 razy
Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Pon Paź 15, 2007 00:20   

Ano pewno on wszystko wypłucze.... Oby tylko razem nie wypłukał tego co nie trzeba.... Bo się zaraz okaże, że gdzieś cieknie.... Sam nie wiem....
 
 
mt 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 75
Skąd: Upton



Wysłany: Pon Paź 15, 2007 15:45   

Witam,

Jesli chodzi o plukacze: Ostatnio plukalem uklad chlodzenia czyms takim. Efekt taki sobie aczkolwiek w przypadku hgf zawsze to cos poniewaz plukanie woda mozemy sobie wlozyc miedzy bajki - tyle tlustego szitu ile widzialem po zdjeciu glowicy nie wyplukalbym woda nigdy. Poza tym - wyplukalo mi jakis uszczelniacz, ktory ktos zalal wczesniej. Zaczela mi pod cienieniem przeciekac pompa.
Tera bedzie herezja (bo wiem ze tak za bardzo nie powinno sie robic): Jako ze na wymiane pompy nie moge sobie teraz pozwolic z kilku powodow, zastosowalem srodek uszczelniajacy w plynie.

Cos takiego: http://www.kalimex.co.uk/...=01.04.&pgid=17
Butelka 200ml dolewa sie do plynu, ceramiczny, utwardza sie pod wplywem temp. w miejscach gdzie jest nizsze cisnienie ukladu (czyli nieszczelnosci). Nie trzeba spuszczac plynu bo miesza sie z wiekszoscia antifreezow. Efekt dzialania naprawde zaskakujacy. Kilka min. na rozgrzanym silniku i kapanie ustalo. Plynu nie ubywa. Poki co. ;]Producent reklamuje ten srodek jako uszczelniajacy nawet mikropekniecia w glowicy/bloku (jednak nie wieksze niz 0.5mm).
Z tego co wyczytalem dostal on nawet pozytywna opinie od jakiegos miesiecznika przy okazji testow Land Rovera z silnikiem serii K. Na angielskojezycznych forach czasem mozna o nim znalezc - niektorzy chwala, niektorzy odradzaja. U mnie dziala.

Pozdrawiam,

aha, cena: cos okolo 4 funtow. :]
_________________
Marcin
R25 1.4 Impression 2 ('02r)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r75] Uszczelnienie chłodnicy
piterazim Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 3 Czw Kwi 07, 2011 21:12
dukat11
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R all Diesel] zasłanianie chłodnicy na zimę?
Gulliver Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 4 Sro Lis 17, 2010 16:44
szoso



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink