Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Głośniki, Navi, wzmacniacz
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Głośniki, Navi, wzmacniacz
Autor Wiadomość
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 17, 2007 11:22   [R75] Głośniki, Navi, wzmacniacz

Witam.Chcę zmienić głośniki w swoim Roverku,ale mam pytanie:jaki jest rozmiar głosników w przednich drzwiach,czy w tylnych jest też taki sam?
I jeszcze jedno,jak zmienie głosniki w przednich drzwiach na niskotonowe i tweetery Pioneera,to czy przy radiu Alpine Symhony uzyskam"wyrażniejsze"wysokie tony?
Bo w sumie to co jest teraz(oryginalnie) nie gra żle,basy nawet mogą byc,ale brakuje tych wysokich tonów.Proszę o pomoc

[ Dodano: Sro Paź 17, 2007 20:15 ]
Czyli co,nikt nie wymieniał jeszcze tych oryginalnych głośników?
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Cze 12, 2011 23:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 17, 2007 11:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ENU 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 228
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Paź 18, 2007 00:30   

Jakie masz radio w samochodzie??
_________________
Rover 75 2.0i
 
 
Kamil79 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 207
Skąd: mazury



Wysłany: Czw Paź 18, 2007 09:57   

Wydaje mi się że dźwięk powinien się polepszyć, ja też będe wymieniał głośniki w przednich drzwiach bo są fatalne i lewy tweeter mi nie działa tylko nie wiem jak zdjąć boczek.
Przepraszam za ot ale czy wiecie jak przymocowany jest boczek w r75 do drzwi? Kołki , czy może ukryte śruby pod panelem obsługi szyb? Nie chcę czegoś uszkodzic.
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Czw Paź 18, 2007 18:32   

ENU-jakie mam radio? A przeczytałeś uważnie mój post? Alpine Symphony
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Czw Paź 18, 2007 20:39   

jedyna napisał/a:
jaki jest rozmiar głosników w przednich drzwiach,czy w tylnych jest też taki sam?
Na forum jest bardzo mądry użytkownik, który zna odpowiedź na wiele nurtujących pytań. Ma on nick: "Szukaj " :wink: . Na Twoje pytanie odpowiedział tak: http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=14223
W załączniku fotka głośnika - zwróć uwagę na rozmieszczenie uchwytów mocujących (śrub).

jedyna napisał/a:
jak zmienie głosniki w przednich drzwiach na niskotonowe i tweetery Pioneera,to czy przy radiu Alpine Symhony uzyskam"wyrażniejsze"wysokie tony?
Wszystko zależy jakie głośniki wstawisz. Firma Pioneer produkuje wiele głośników, z których każdy gra inaczej...
Wiesz - ja nie słyszałem żeby ktoś narzekał na tony wysokie w radiu Alpine Symphony. Zdarzają się "marudzenia", ale z reguły w zakresie tonów niskich. Być może masz przepalone oryginalne głośniki wysokotonowe? Byłoby idealnie gdybyś mógł porównać z inną 75-ką.

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Paź 18, 2007 22:11   

Cytat:
Na forum jest bardzo mądry użytkownik, który zna odpowiedź na wiele nurtujących pytań. Ma on nick: "Szukaj " :wink:

:hahaha: :hahaha: chociaż niestety w sumie to nie jest śmieszne ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
ENU 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 22 Kwi 2007
Posty: 228
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Paź 18, 2007 23:23   

jedyna napisał/a:
ENU-jakie mam radio? A przeczytałeś uważnie mój post? Alpine Symphony


Przepraszam moja gafa :)

[ Dodano: Czw Paź 18, 2007 23:44 ]
Kamil79 napisał/a:
Wydaje mi się że dźwięk powinien się polepszyć, ja też będe wymieniał głośniki w przednich drzwiach bo są fatalne i lewy tweeter mi nie działa tylko nie wiem jak zdjąć boczek.
Przepraszam za ot ale czy wiecie jak przymocowany jest boczek w r75 do drzwi? Kołki , czy może ukryte śruby pod panelem obsługi szyb? Nie chcę czegoś uszkodzic.


Marian_K cytat "Boczek przeczepiony jest na "kilogram" zatrzasków dookoła, które trzeba na
siłę pociągnąć, a za środkową rączką są dwa zaczepy, z których trzeba zsunąć
boczek do góry. najpierw trzeba odkręcić klamkę (śrubka za czarną
zaślepką) oraz wyjąć (podważając nożem) i odłączyć sterowanie szyb i
lusterek. "


_________________
Rover 75 2.0i
 
 
kwiat_paproci
[Usunięty]






Wysłany: Pią Paź 19, 2007 19:36   Re: (R75) Jaki rozmiar głośników?

jedyna napisał/a:
Witam.Chcę zmienić głośniki w swoim Roverku,ale mam pytanie:jaki jest rozmiar głosników w przednich drzwiach,czy w tylnych jest też taki sam?
I jeszcze jedno,jak zmienie głosniki w przednich drzwiach na niskotonowe i tweetery Pioneera,to czy przy radiu Alpine Symhony uzyskam"wyrażniejsze"wysokie tony?
Bo w sumie to co jest teraz(oryginalnie) nie gra żle,basy nawet mogą byc,ale brakuje tych wysokich tonów.Proszę o pomoc

[ Dodano: Sro Paź 17, 2007 20:15 ]
Czyli co,nikt nie wymieniał jeszcze tych oryginalnych głośników?


Ja właśnie wymieniam głośniki w swoim 827 Si (no nie 75...). Rozebrałem boczki w przednich drzwiach i... oddałem auto w ręce fachowców. Właśnie mi montują głośniki Sinus - niemieckie, ręcznie dostrajane i niedrogie a jakościowo o niebo lepsze (oby!) od składanych w Chinach. Sama wymiana to też mało - dochodzą jeszcze kanały dźwiękowe, zwrotnice, wygłuszenie - z tym sobie sama nie poradzisz. No, chyba, że znasz sie na tym... :grin:

Aha! Nie szukaj rozmiarów w katalogach!! W moim miałem mieć z tyłu 16 cm (mam 20 od nowości) a 10 z przodu (są 13, będą 16 cm, o niebo lepszy dźwięk).
Radio Boss + głośniki tył i przód + wymiana kabli + montaż = 1100 zł i gwarancja.

Pozdrawiam
 
 
Prime 



Dołączył: 30 Lis 2007
Posty: 2
Skąd: luxemburg



Wysłany: Pią Lis 30, 2007 13:20   

Kamil79 napisał/a:
Wydaje mi się że dźwięk powinien się polepszyć, ja też będe wymieniał głośniki w przednich drzwiach bo są fatalne i lewy tweeter mi nie działa tylko nie wiem jak zdjąć boczek.
Przepraszam za ot ale czy wiecie jak przymocowany jest boczek w r75 do drzwi? Kołki , czy może ukryte śruby pod panelem obsługi szyb? Nie chcę czegoś uszkodzic.
 
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 07, 2008 23:20   [R75 CDT] SLE czy wzmacniacz?

Mam radio Alpine Symphony i dylemat,czy zainwestować w opisywany już tu na forum układzik"SLE"czy dokupić lepiej jakiś wzmacniacz? Proszę o opinie osoby które już to przerabiały u siebie
 
 
gipsy2 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 160
Skąd: Pawłowice



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 23:50   

Witaj :)

Praktycznie dobry sprzęt powinien grać ze wszystkim na "0" bardzo dobrze.
Z racji brak zwrotnic i kiepskich głośników w odgrodzie pozostawiającej wiele do życzenia trzeba się jakoś wspomagać dodatkami. Generalnie ja na Twoim miejscu kupiłbym SLE, może to i drogie ,ale pomyśl że beznadziejnie wygląda normalne radio w tym aucie :P , Alpine jest ładny i pasuje do auta. Cudo to może nie jest ale styka.

Zacznij od SLE , później wymiana chociażby niskośredniotonowców bo twetery ujdą.

Pozdrawiam
_________________
Diaboł was zeżre!
 
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 08, 2008 00:23   

Tak,zgadzam się że żadne inne radio na wymianę nie wchodzi w grę,deska straciłaby cały swój urok.Ja właśnie wymieniłem już przednie głośniki,na średniotonowe,tweetery i zwrotnice"Focal"już gra to znacznie lepiej niż przedtem,ale jeszcze brakuje"tej wyrazistości dźwięku".Nie wyciszyłem niestety drzwi i nie zamontowałem dystansów z mdf,a to tylko za sprawą"fachowców"z którymi byłem umówiony na montaż głośników wraz z położeniem maty wygłuszającej i dystansów,kiedy przyjechałem na umówiony dzień na montaż panowie oznajmili mi że niestety nie mogę zostać u nich w warsztacie i patrzeć im na ręce,mam sobie wyskoczyć na 6 godz.na miasto :shock: Na to niestety się nie zgodziłem i podziękowałem :evil: A skąd mam pewność co ci"dzisiejszy fachowcy"wyprawialiby z tapicerką w moim aucie?Nawet nie widziałbym czym wyłożyli drzwi,to jakiś absurd! Żałożyłem sam tylko głośniki
 
 
gipsy2 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 160
Skąd: Pawłowice



Wysłany: Pią Lut 08, 2008 09:04   

I dobrze że nie zostawiałeś auta, jeszcze barany by coś spier.. i byłaby kupa... Jeśli chodzi o matę to bezproblemu możesz ją sam założyć, kupuje się gotowe plastry np. 50x50 cm są samoprzylepne (mocny klej!). Dystanse to sprawa do mnie dyskusyjna bo niskośrednio i tak jest w komorze zamkniętej (jeśli się nie mylę) to dołożenie dystansu coprawda zwiększy niewiele litraż ale zmiana litrażu w tak małym zakrezie w obudowie zamkniętej nie ma wpływu na powiększenie basu czy też jego zmianę. Pozostaje kwestia "solidniejszego" przymocowania do drzwi. Najlepiej to dać dystans, pod niego matę bitumiczną wyciętą pod kształt (lub na opak). Eksperymentować możnaby z obudową a'la bass reflex w wersji na chybił trafił. Wtedy tył głośnika musi być odłonięty aby wykorzystać energię tylnej membrany. Podejrzewam że bas by się zwiększył. Problem w tym że jest to sprawa nawet niemierzalna i nie da sie nawet symulacji porobić nawet na najprostszych programach mierząc same głośniki. Niewiadomo jak polecą fazy bo być może taki syf się narobi że basu niebędzie (a łatwo to spiepszyć tymbardziej że głośniki są prawie na przeciw siebie) - znoszenie - czasem się to wykorzystuje do rozgrzewania glośników w pokazach audiofilskich : metoda na "cichego". Bezpieczniejsza jest obudowa zamknięta jednak :cool: . Dobre rozwiązanie wprowadzono montując subwoofer z zadku na tylniej półce ... szkoda że to tak rzadkie rozwiązanie :) , ciekawe czy sam wzmak da się gdzieś dostać. Ciekawe też czy wogule jest jakiekolwiek wyjście z tego radia bo przeca wzmak idzie zrobić/kupić... ehhh trzeba jeszcze poczytać o Alpine ;) .

przez wygłuszenie drzwi mam rozumieć że ściągniesz tą piankową matę i założysz maty bitumiczne?
_________________
Diaboł was zeżre!
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Lut 08, 2008 09:26   

Jesli moge cos dodac od siebie, to:

- z przodu drzwi nie wygluszalem, naciagnalem pianke i uformowalem tak, ze powstal mi "koszyczek" na niskotonowca.
- tweetery zostawilem oryginalne philipsowskie
- w drzwiach z tylu zastosowalem podobna metode jak w przednich ale zamiast niskotonowcow wrzucilem dwudrozne, zostawiajac podlaczone gwizdki.

Radio mam to bez navi. Nigdy nie wyciagalem wiec nie wiem czy to Filip czy Alpine :)
W kazdym razie sama wymiana glosnikow pomogla. Bass zrobil sie bardziej miekki i wybrzmiewa dluzej i nawet laik odczuwa roznice pomiedzy oryginalem, a tym co mam teraz ;)

Niestety dyskoteki sie z tego nie zrobi. Samo radio ma chyba zbyt slaby wzmacniacz, wiec o glosnej muzyce nie ma mowy.
Nad wzmacniaczem sie zastanawialem i nad zwrotnicami ale musi mi zaczac naprawde dokuczac obecny stan rzeczy :)
Glosnika basowego w postaci jakiejs tuby czy skrzyni nie wrzuce do bagaznika, bo uwazam to za lekka profanacje tego auta :)
Chetnie jednak poznam opinie ludzi, ktorzy zmienili cos w audio i poprawili jego jakosc nie zmieniajac przy tym designu deski rozdzielczej i ogolnej estetyki wnetrza autka.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 08, 2008 13:53   

MaReK napisał/a:

Radio mam to bez navi. Nigdy nie wyciagalem wiec nie wiem czy to Filip czy Alpine :)


Alpine wygląda tak(wnętrze mojego Roverka):

[ Dodano: Pią Lut 08, 2008 14:04 ]
A Phillips wygląda tak(ma węższy wyświatlacz):

Z opini użytkowników na tym forum wiadomo że Alpine gra lepiej niż Phillips.A co do podłączenia wzmacniacza,to da się to zrobić poprzez podłączenie go do kabli głośnikowych
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Lut 08, 2008 14:17   

jedyna napisał/a:
Alpine Symphony

Dzieki. Takiego wlasnie mam ;)

[ Dodano: Pią Lut 08, 2008 14:20 ]
jedyna napisał/a:
to da się to zrobić poprzez podłączenie go do kabli głośnikowych

Zeby to zrobic trzeba miec takie urzadzenie (adapter - http://www.allegro.pl/ite...nikowych_.htm), aby nie pojawialo sie na wejsciu wzmacniacza napiecie.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 08, 2008 16:02   

MaReK napisał/a:

Zeby to zrobic trzeba miec takie urzadzenie (adapter - http://www.allegro.pl/ite...snikowych_.htm)


Jak możesz to wrzuć innego linka,bo ten już wygasł
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Lut 08, 2008 20:17   

Mam obrazek jak to mniej wiecej wyglada.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Lut 08, 2008 20:51   

MaReK napisał/a:
Mam obrazek jak to mniej wiecej wyglada.
tylko na jakosci tracisz strasznie...
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Sob Lut 09, 2008 00:31   

gipsy2 napisał/a:
Dystanse to sprawa do mnie dyskusyjna bo niskośrednio i tak jest w komorze zamkniętej (jeśli się nie mylę)
No niestety zamknięta ta komora nie jest...
MaReK napisał/a:
W kazdym razie sama wymiana glosnikow pomogla. Bass zrobil sie bardziej miekki i wybrzmiewa dluzej i nawet laik odczuwa roznice pomiedzy oryginalem, a tym co mam teraz
O, to Mareczku muszę posłuchać przy najbliższej okazji.
jedyna napisał/a:
Z opini użytkowników na tym forum wiadomo że Alpine gra lepiej niż Phillips.
Jak ostatnio z MaRkieM porównywaliśmy mojego Philipsa i jego Alpine, to szczerze powiedziawszy niewielka ta różnica była... niestety. Wysokie tony to i u mnie i u niego jakby z "kaseciaka" z 30 letniej taśmy były odtwarzane... :cry: .

Wracając do głównego wątku, to ja będę chciał w swoim Philipsie wymienić końcówkę mocy, albo nawet przedwzmacniacz. Najpierw trzeba będzie pomierzyć cały tor i wyjdzie szydło z worka - co psuje dźwięk, bo głośniki (wysokotonowe) podłączone do sprzętu domowego grają przyzwoicie.
Ale muszę czekać, aż Bozia obdaruje mnie łaską wolnego czasu...

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Navi, TV, wzmacniacz, aux, in
PD Car-audio, nawigacje, radia CB 20 Czw Cze 25, 2009 18:26
Wiechciu
Brak nowych postów R 200 głośniki czy potrzebny wzmacniacz
Michal Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Wto Mar 31, 2009 06:20
Botanix
Brak nowych postów R 200 głośniki czy potrzebny wzmacniacz
Michal Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Czw Wrz 24, 2009 22:14
PopaY
Brak nowych postów [All] Głośniki przód + wzmacniacz
Pływak Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Pon Lip 11, 2011 16:06
Pływak
Brak nowych postów [R416] Mam wzmacniacz- potrzebne głośniki
Nie wiem jakie głośniki wybrać do tego wzmacnniacza.
r_afal Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Sob Kwi 04, 2009 14:10
Botanix



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink