Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Problem z lusterkami zewnętrznymi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Problem z lusterkami zewnętrznymi
Autor Wiadomość
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



  Wysłany: Sro Paź 17, 2007 14:29   [R600] Problem z lusterkami zewnętrznymi
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam
Jak widać w temacie mam mały problem z lusterkami zewnętrznymi w moim Roverku, a mianowicie lusterko od strony kierowcy: podgrzewanie działa, natomiast z regulacją elektryczną jest problem, próbując je ustawić czasami sie poruszy na boki, ale w górę i w dół w ogóle nawet nie drgnie. Jeżeli chodzi o lusterko od strony pasażera, to regulacja elektryczna działa ok, natomiast lusterko się nie podgrzewa.
Próbowałem odkręcić tą śrubę od spodu lusterka, ale i w jednym jak i w drugim lusterku jest strasznie zapieczona i nie chce się ruszyć

Może ktoś miał podobny problem, byłbym wdzięczny za małą pomoc, bo nie uśmiecha mi się wymieniać lusterek.

pzdr
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Sty 11, 2011 15:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 17, 2007 14:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Paź 17, 2007 14:44   

Problemu takiego samego nie miałem, ale mi nie grzeją lusterka i postanowiłem poszperać w Rave. Znalazłem opis diagnostyki uszkodzeń lusterek elektrycznych i do niego Cię odsyłam:
Rave/Rover 600/Repair Manual/Rover 600 - Volume 2 - 2th Edition/Electrical/Repairs/Power Mirrors
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Paź 17, 2007 15:06   

tiruces, spróbuj poruszać ręką szkłem lusterka (tak, aby je przesunąć na siłę) i potem sprawdź, czy działa.

[ Dodano: Sro Paź 17, 2007 15:07 ]
Czy jak szkło się nie przesuwa, to słychać silniczek?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
benio_bicos 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 112
Skąd: Erbil /Wa-wa



Wysłany: Sro Paź 17, 2007 21:46   

I ja się podłączę do tematu.
Idą mrozy :beczy: a mój R ma uszkodzone podgrzewanie lewego lusterka,sterowanie jest O.K
Od czego zacząć :bezradny: , jak wymontować szkło ?
_________________
Były RoVerki ,Saab 9-3, Bertona Cabrio
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Paź 17, 2007 22:21   

bicos napisał/a:
I ja się podłączę do tematu.
Idą mrozy :beczy: a mój R ma uszkodzone podgrzewanie lewego lusterka,sterowanie jest O.K
Od czego zacząć :bezradny: , jak wymontować szkło ?
Spróbuj najpierw z tą diagnostyką usterek z rave, do której podałem ścieżkę. Jeśli w ten sposób jej nie znajdziesz, to możesz wyjąć szkło odkręcając jedną śrubkę znajdującą się w otworze na środku dołu obudowy i gotowe ;) .
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Sro Paź 17, 2007 22:25   

Mialem ten sam problem, lusterko nie grzalo choc napiecie bylo na wejsciu na mate grzewcza. Wyciaglem wklad i grzalem suszarka plastik aby z niego wydobyc lustro (niestety chyba za malo, bo przy probie wyciagania z rantu lub jak kto woli kolnierza szklo peklo). Zakupilem nowe lustro na allegro i dodatkowo mate grzewcza i lada dzien bede to montowal tylko mam obawy co do ponownego wkladania tego szkla pod ten rant (chyba teraz potraktuje plastik opalarka). Z doswiadczenia wiem ze te maty z allegro o wiele lepiej sobie radza w zimie niz orginalki .

[ Dodano: Sro Paź 17, 2007 22:27 ]
thef napisał/a:
możesz wyjąć szkło odkręcając jedną śrubkę znajdującą się w otworze na środku dołu obudowy

w 400 wklad jest na takie zatrzaski w srodku
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Paź 17, 2007 22:44   

Lechos napisał/a:
w 400 wklad jest na takie zatrzaski w srodku
No fakt, rozpędziłem się, bo temat dotyczy 600ki ;)
 
 
Zrubo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Sro Paź 17, 2007 23:15   

tiruces napisał/a:
czasami sie poruszy na boki

skoro czasami tylko sie rusza podejrzewam ze masz gdzies słaby styk, możliwe ze na panelu sterowniczym ( to tylko switche a one lubia wysiadać, lub sniedziec )

tiruces napisał/a:
ale w górę i w dół w ogóle nawet nie drgnie


nie jestem pewien i nie patrzałem w RAVE ale logika mi mówi że są dwa silniki możliwe ze jeden padł (nie jestem pewien) najlepiej sprawdzić napiecie na wyjsciu i na zacikach przy luterku, i tjw pisałem sprawdz przejcia na panelu,

yyy...

piter34 napisał/a:
tiruces, spróbuj poruszać ręką szkłem lusterka (tak, aby je przesunąć na siłę) i potem sprawdź, czy działa.


... tak, tak tez mozesz sprobować możliwe że szczotki sie zawiesiły tak jak pisze Piter poruszając w "manualu" może cos ruszy z panelu.

Pozdrawiam
 
 
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



Wysłany: Czw Paź 18, 2007 20:58   

jutro będe coś walczyć z tymi lusterkami, najbardziej zależy mi na odkręceniu tych śrub w lusterkach, a wiem że będzie z tym problem bo są strasznie zapieczone, jeżeli chodzi o ogrzewanie to może wymienię matę grzewczą, w sumie nie jest do duży koszt w granicach 13 zł
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Paź 18, 2007 22:15   

Cytat:
jutro będe coś walczyć z tymi lusterkami, najbardziej zależy mi na odkręceniu tych śrub w lusterkach, a wiem że będzie z tym problem bo są strasznie zapieczone, jeżeli chodzi o ogrzewanie to może wymienię matę grzewczą, w sumie nie jest do duży koszt w granicach 13 zł
Jeżeli nie dasz rady wykręcić tej śrubki od dołu, to da się odkręcić najpierw oprawkę, poprzez takie ustawianie szkła, żeby dostawać się kolejno do wkrętów tej oprawki. Jak już się pozbędziesz oprawki to po prostu spiłuj główkę tej śrubki, a przy montażu wkręć nową. Jeżeli stwierdzisz, że mata jest padnięta, to najpierw wyczyść jej styki z kablami, może pomóc.
 
 
JohnnyB 




Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 118
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Paź 19, 2007 14:52   

jesli mozna to podepne sie z moim malym problemem z lewym lusterkiem w R400.
Poprzedni wlasciciel przed sprzedaza przyznal sie ze polamal plytke trzymajaca szklo w oprawie przez co elektryczna regulacja dziala tylko lewo/ prawo a gora/ dol to juz musze ustawiac palcem.
Na allegro znalazlem cos takiego i moje pytanie czy to zalatwi moj problem?

http://www.allegro.pl/ite...o_lusterka.html

I jeszcze jedno. Jak sam moge wyjac lusterko zeby go nie polamac a sprawdzic co i jak tam w srodku jest??
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pią Paź 19, 2007 14:55   

Z tego co wyczytałem właśnie w rave, w r400 szkło lusterka wyciąga się "siłowo". Należy ustawić je max do wewnętrznego dolnego rogu i wypiąć palcami. Na koniec odpiąć dwa przewody od maty i tyle.
 
 
JohnnyB 




Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 118
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Paź 19, 2007 18:06   

dzieki' jutro w robodzie podejme wyzwanie wyjecia lusterka :) i zobacze czy wymiana plastiku zalatwi moj problem
byle tylko nie polamac szkla

[ Dodano: Sob Paź 20, 2007 15:11 ]
no i udalo sie zdjac.
Dla chetnych:
Lusterko trzeba ustawic tak jak napisal thef
palce delikatnie wciskamy przez szczeline w lewym gornym rogu i delikatnymi ale stanowczymi ruchami staramy sie wyciagnac szklo.
Samo szklo trzyma sie na malej plastkowej kulce w somym srodku a do sterowania sa 2 wystajace plastiki kote sa tylko wsadzone w w silniczek

a teraz do sedna :
Jak sie okazalo ja mam taki pomaranczowy polec odpowiedzialny za przesuwanie lusterka polamany.
Czy ktos wie gdzie mozna cos takiego kupic a moze ktos ma odstapic ?? :D :piwo:
 
 
 
Wazzabii 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 176
Skąd: Piła/Poznań



Wysłany: Sob Paź 20, 2007 23:31   

jak juz temat zwiazany z luterkami to moze i ja sie podepne....

otoz kupilem prawe lusterko elektryczne bo mialem jedno w Roverku manualne (prawdopodobnie bylo urwane i poprzedni wlasciciel nie chcial inwestowac pieniedzy)

problem jest taki ze lusterko bylo wymontowane od wersji angielskiej... jak wiadomo lusterka byly uniwersalne, tj. trzeba przestawic ustawienie z RHD na LHD, jest tam taka strzalka jak sie spojrzy od dolu...


tylko kwestia w tym ze nie wiem jak to zrobic :roll:

moze ktos mial podobny problem? wszystko by bylo ok ale nie moge przez to ustawic lusterka, gdy steruje nim na lewo zeby je ustawic nagle konczy sie zakres i odskakuje...
wiec w praktyce lusterko nie spelnia swojej roli

mowa o lusterku w Roverze 420 z 98'



pozdrawiam!
 
 
 
JohnnyB 




Dołączył: 02 Paź 2007
Posty: 118
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Paź 21, 2007 08:17   

Wazzabii napisał/a:
dy steruje nim na lewo zeby je ustawic nagle konczy sie zakres i odskakuje...


a rozbierales to lusterko??
bo jesli dobrze zrozumialem to masz namiastke mojego problemu, mianowicieja mampolamany jeden bolec odpowiedzialny za sterowanie w danym kierunku lusterkie wiec Ty mozesz mies ten sam bolec juz w jakims stopniu uszkodzony
 
 
 
Wazzabii 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 176
Skąd: Piła/Poznań



Wysłany: Nie Paź 21, 2007 10:39   

to na pewno nie to, poniewaz lusterko jest ustawione na RHD (inny kat nachylenia calego lusterka) przez co nie moge go wyregulowac, jak wezme na maksa na lewo to az szklo odstaje ze mozna je wyciagnac;)


rozwiazaniem tego problemu jest przestawienie lusterka na LHD ( LEFT HAND DRIVE - wersja z kierownica po lewej) przez co zmieni sie kat nachylenia calego lusterka i szklo nie bedzie tak odstawalo,

jak spojrzycie w swoich Roverkach serii 400 od dolu to zobaczycie 2 kreski na zaslepce z napisami RHD i LHD, oraz kreske na plastiku od lusterka

wiem ze trzeba cos tam przestawic bo samo przestawienie reczne lusterka (tj. lekko je skladam) nic nie daje bo lusterko nie zaskakuje w specyficzny sposob...

w domu mam manualne wiec moze je rozkrece na czesci pierwsze, zeby rozgryzc ten mechanizm
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Paź 21, 2007 13:22   

tak, ale to chyba nie oznacza że lusterka są uniwersalne, tylko te uchwyty z przegubem są uniwersalne, jak się przyjrzysz to zobaczysz że to lusterko od anglika jest mniejsze :(
mam niestety ten sam problem, a jeszcze do tego jakiś sqr.... zły człowiek ostatnio mi połamał prawe na parkingu :beczy:

[ Dodano: Nie Paź 21, 2007 3:27 pm ]
skorzystałem z tego, że lusterko i tak do wymiany, przyjrzałem się i już prostuję swoją wypowiedź:
w istocie lusterka są uniwersalne :shock:
są dwie metody przestawienia:
trudniejsza i pewnie zalecana przez producenta - trzeba wyjąć wkład lusterka i zdjąć zabezpieczenie na tulejce z kablami tak, by lusterko poszło do góry i przestawić je
łatwiejsza szybsza i zawierająca ryzyko zarysowania (acz nie jest tak źle) po złożeniu lusterka w miejscu w którym się ono przekręca widzimy szczelinę a w niej pierścień (z twardego plastiku) siedzący na metalowym ząbku z dwoma gniazdkami na ten ząbek, trzeba go podważyć na całej jego szerokości, da sie to zrobić przy pomocy dwóch solidnych śrubokrętów ok 5 mm po obu stronach (trochę ciężko je wepchnąć,bo pierścień jest lekko poniżej płaszczyzny metalowego zawiasu, ja najpierw jednym delikatnie podważyłem, a potem włożyłem drugi, i po podważeniu nim włożyłem ten pierwszy naprzeciwko ;) ) potem wystarczy przekręcić o jakieś 2mm na obwodzie :)
trzeba podważyć cały pierścień, bo z tego co zauważyłem na obwodzie są chyba 3 takie ząbki :cool:
przepraszam za zamnieszanie spowodowane poprzednią wypowiedzią :oops:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Wazzabii 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 176
Skąd: Piła/Poznań



Wysłany: Nie Paź 21, 2007 16:05   

jak cos to mam na sprzedaz prawe lusterko manualne tylko bez tej zaslepki od spodu
jak chcesz foty to napisz mi na PW

lusterko jest chyba od Anglika, poniewaz ja oryginalnei mialem elektryczne, ale prawe bylo urwane i ktos zamontowal manualne


-----------------

dodano..

o dziekuje za informacje :mrgreen: bede musial je sciagnac i rozebrac ;)


pozdrawiam!
 
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Nie Paź 21, 2007 16:12   

No to ja moge cos na ten temat napisac :wink:
Prezrabialem problem podgzewania lusterka na poczatku roku.
Na allegro kupilem mate(jakies 20 PLN), lusterko /szklo w oprawce plastikowej wyjolem tak, jak jest wyzej opisane :wink:
Zeby wyjac szklo z oprawy plastikowej , nalezy delikatnie naciac ostrym nozem na rogach plastik(po tej szerszej stronie), nastepnie go odgiac i wyciagnac szklo. Mi sie to udalo bez najmniejszego problemu.
Odklejenie starej maty polegalo na podwazeniu jej paznokciem i zerwaniu z powiezchni szkla. Nastepnie naklejamy nowa mate(samoprzylepna) na wczesniej oczysczona powierzchnie szkla, wkladamy je spowrotem w plastik.
Miejsca naciecia skleilem goracym plastikiem(pistoletem do tego przeznaczonym)
Jedyna przerubka jaka musialem dokonac, to byly koncuwki/wsuwki do podlaczenia maty - nie pasowaly - wymienilem je na inny rozmiar

[ Dodano: Nie Paź 21, 2007 16:24 ]
Dorzucilem zdjeciaTU z mojej operacji(sa troche malo ostre, ale mam nadzieje ze sie przydadza) :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Problem z lusterkami i tylną szybą
hubert_1966 Rover serii 600, Honda Accord 6 Sro Gru 17, 2008 22:38
zapal
Brak nowych postów [R600] Problem z ABS
Alin Rover serii 600, Honda Accord 6 Pon Maj 28, 2007 17:32
piter34
Brak nowych postów [R600] SRS PROBLEM
Domcio Rover serii 600, Honda Accord 5 Pon Lis 02, 2009 16:00
NEOSSS
Brak nowych postów [R600] Problem z odpalaniem
!!! PILNE !!!
shrequ Rover serii 600, Honda Accord 4 Sro Gru 19, 2007 11:15
shrequ
Brak nowych postów [R600] Problem z elektryą
po wyjeciu kluczyka wylacza sie zegar...
pawciu87 Rover serii 600, Honda Accord 6 Wto Paź 09, 2007 17:07
pawciu87



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink