Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Zdewastowana antena i lusterko
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Zdewastowana antena i lusterko
Autor Wiadomość
mzimny 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 90
Skąd: Kutno



Wysłany: Nie Paź 21, 2007 21:29   [R416] Zdewastowana antena i lusterko
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1996

Witam!!!!

Minioną noc mój Roverek nie zaliczy do udanej. Ktoś stwierdził, że jest zbyt ładnie utrzymany jak na jedenastolatka i delikatnie go zeszpecił... Na szczęście szkody są niewielkie i - mam nadzieję - łatwe do "usunięcia".
Nie będę pisał wulgaryzmów opisujących moje samopoczucie po ujrzeniu tego wszystkiego... Jeśli jednak ktokolwiek, kiedykolwiek ( oby nie ) cokolwiek mi jeszcze zdewastuje - to pozwól Boże abym miał okazję przy tym być....

Moje dwie prośby do Was:

Ponieważ wyłamano mi antenę zostawiając ułamany gwint w kopulce na dachu - jak tę kopułkę można rozebrać w celu nagwintowania sobie pod nowy bagnecik?

Ponieważ stłuczono mi lewe lusterko (podgrzewane i regulowane elektrycznie) - czy można dokupić same szkiełko? Pourywane są dwa z trzech plastików mocujących mechanizm regulacji - więc nie wiem czy i tak nie będę musiał wymienić całego lusterka. A moje pytanie: jak zdemontować całe lusterko? Od wewnętrznej strony jest głośnik "syczek" - podejrzewam, że od tej strony należałoby zabrać się do tego...

Z góry dzięki za rady!!!

-----------------
R416 Si 1996
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Gru 29, 2010 23:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Paź 21, 2007 21:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
benio_bicos 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 112
Skąd: Erbil /Wa-wa



Wysłany: Nie Paź 21, 2007 21:49   

Witam!
Można oczywiście zakupić sam wkład do lusterka cena ok 100zł ale z tego co napisałeś wyłamały się uchwyty silniczka więc potrzebne będzie nowe. Całe lusterko można oczywiście kupić na allegro lub w C.Z , ART BIZAR itp(adresy na stronie klubowej) .
Demontaż lusterka jest prosty:zdemontuj czarną osłonę wewnątrz auta i tam są bodaj 2lub 3 śrubki.
Odkręcasz odpinasz kostkę i sprawa załatwiona.
Demontaż samego szkła opisany jest w wątku dotyczącym podgrzewanych lusterek.
Pozdrawiam! :ok:
_________________
Były RoVerki ,Saab 9-3, Bertona Cabrio
Ostatnio zmieniony przez benio_bicos Nie Paź 21, 2007 22:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Paź 21, 2007 21:58   

mzimny napisał/a:
Ponieważ wyłamano mi antenę zostawiając ułamany gwint w kopulce na dachu - jak tę kopułkę można rozebrać w celu nagwintowania sobie pod nowy bagnecik?

da się to łatwo zdemontować
po zdjęciu lampki oświetlenia wnętrza i wyjmiesz tą blaszkę odbłyśnikową pod spodem to zobaczysz jak jest przykręcona antena ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Wazzabii 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 176
Skąd: Piła/Poznań



Wysłany: Nie Paź 21, 2007 23:32   

sprawa z lusterkiem bedzie troche bardziej skomplikowana jesli nie chcesz nic pourywac...

otoz niedawno wymienialem prawe lusterko, zrobilem to w nastepujacy sposob


1. odkrecenie 2 srubek (+) od obicia drzwi (chodzi o te w "uchu) + 1 srubka w miejscu widocznym dopiero po otwarciu drzwi, tj. plastikowa srubka, ktora trzeba wykrecic delikatnie dobrym krzyzakiem, nie mozesz jej mocno dociskac poniewaz nie wyjdzie, musisz ja lekko wykrecic i wyciagnac paznokciami.

2. odkrecenie srubki mocujacej klamke od wewnetrznej strony + popchniecie klamki, bodajze do przodu (ku masce) bo sa tam takie zaczepy, ktore ja trzymaja,

3. sciagniecie obicia drzwi, musisz podwazac ja na kazdym z koncow palcami, sa tam zatrzaski podobe do gruszek, sa wielokrotnego uzytku i nie urywaja sie przy sciaganiu.
zwroc uwage na guzik zamkniecia drzwi zeby nic nie zepsuc (uwaga rowniez na kabelek od diody alarmu przy guziku!) oraz na klamke o ktora jest zahaczony drut odpowiedzialny za otwieranie drzwi

4. sciagasz zaslepke z glosniczkiem z lusterka, trzyma sie ona na takim podluznym zatrzasku, predzej odlaczasz kable od glosniczka i lusterka.

5. odkrecasz 3 srubki na gwiazdke, radze trzymac lusterko bo poleci

i masz lusterko sciagniete :)




demontaz lusterka nie obedzie sie bez sciagania obicia drzwi poniewaz kostka od sterowania lusterka i glosniczka jest w okolicach klamki



pozdrawiam!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r416]antena
piotrekd26 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sro Lip 29, 2015 22:20
sTERYD
Brak nowych postów [R416 Si] Problem z anteną
Andi Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sob Gru 05, 2009 14:46
faecd
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [r416] lusterko
piotrekd26 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Sty 22, 2014 18:27
sTERYD
Brak nowych postów [i]Antena alarmu.[i]
sek01 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Sob Lis 05, 2016 15:06
sTERYD
Brak nowych postów [R400] - Antena CB Radia
bartek-mrc Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Sob Lip 10, 2010 16:36
nicco_nuwai



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink