Forum Klubu ROVERki.pl :: Zima według Was?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zima według Was?
Autor Wiadomość
Kamil79 




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 207
Skąd: mazury



Wysłany: Sob Lis 17, 2007 10:53   

Ja całe życie jeździłem tylnonapędowcami więc zima w Roverze jest dla mnie trochę frustrująca. Już nie mogę pojechać kontrolowanym bokiem, ani też podriftować. Nissanem 200sx to się robiło boki przy 100 km/h (oczywiście na pustej zamkniętej drodze), a tutaj przód wyjeżdża pierwszy z zakrętu po dodaniu gazu. No ale jak to mówią że "to się lubi co się ma" przyzwyczaję się też do taczki :) . Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 17, 2007 10:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kozik 




Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sob Lis 17, 2007 17:26   

zouza ja kotów niestety nie lubię. Wolę chomiki :razz: Przynajmniej nie przegryzą Ci gardła jak śpisz
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sob Lis 17, 2007 18:17   

Kozik napisał/a:
zouza ja kotów niestety nie lubię. Wolę chomiki :razz: Przynajmniej nie przegryzą Ci gardła jak śpisz


Skad wiesz?
 
 
 
Kozik 




Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sob Lis 17, 2007 18:24   

Eddek napisał/a:
Kozik napisał/a:
zouza ja kotów niestety nie lubię. Wolę chomiki Przynajmniej nie przegryzą Ci gardła jak śpisz



Skad wiesz?


Taki chomik to zanim sie przegryzie to trzy razy zdechnie :lol:


No chyba że to chomik syberyjski :rotfl: to jednym pociągnięciem łapy może połamać kręgosłup człowiekowi
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
zouza 




Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Sob Lis 17, 2007 19:30   

Kozik napisał/a:
zouza ja kotów niestety nie lubię. Wolę chomiki :razz: Przynajmniej nie przegryzą Ci gardła jak śpisz


Kozik no to "poznawanie się" mamy z głowy :mrgreen:
 
 
Kozik 




Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sob Lis 17, 2007 20:56   

zouza napisał/a:
Kozik no to "poznawanie się" mamy z głowy


Nie to nie :razz:
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Natko_
[Usunięty]






Wysłany: Sob Lis 17, 2007 22:41   

Ja tam do zimy nic nie mam - trzeba jechać, to jadę :)
Pewnie, że na śniegu i chlapie to ostrożniej, bez wariacji, ale... w sumie ja i tak ostrożnie jeżdżę cały rok ;) To i te 2-3 miesiące jakoś przeżyję :P

Roverkiem jedzie się fajnie - jest bardziej "stabilny" na drodze niż wcześniejsza ibizka, ktora lubiła zakręcić kuperkiem co jakis czas - nie wiem, od czego to zależy, pewnie waga robi też swoje?

Jedyne co mnie wkurza maksymalnie zimą, to... brama garażowa - cholerstwo ciężkie i wielkie, ja mała, a domowy facet, który "po ludziach" takie rzeczy montuje w domu nie ma czasu - automatyka do bram unoszonych czeka i czeka, i czeka... a latka lecą :P
Latem mam spokój, bo po prostu omijam garaż szerokim łukiem ;)




A w tematach damsko męskich - gdybym 8 lat temu była o te 8 minionych mądrzejsza, to pewnie bym miała "sąsiada" do odsnieżania placu :P :P :P

Ale o tym csiiiii ;) :D

A z kotami przegryzającymi karki to przesada - rzućcie choć jeden przypadek znany realnie, a nie zasłyszany wieki temu a do tego z horroru jakiegoś ;) ;) ;)
Chyba że ja mam jakies superszczęście i na tę ilość kotów, która się pzrewinęła przez moje ręce, żaden nie był kotem-mordrecą :P
 
 
eszet 




Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 156
Skąd: Osiek k/Oświęcimia



Wysłany: Sob Lis 17, 2007 23:35   

Niedługo zrobi nam się tu kącik dla zawiedzionych żon :razz:
Natko_ napisał/a:
A w tematach damsko męskich - gdybym 8 lat temu była o te 8 minionych mądrzejsza, to pewnie bym miała "sąsiada" do odsnieżania placu

Brrrrrr,mam nadzieję,że moja nie wypowiada się o mnie w podobnym tonie,gdzieś na jakimś forum.Mimo,że stuknęło nam już 16 wiosenek :cool:
_________________
Był Roverek....i jeszcze będzie !! !
 
 
Owsik 




Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 164



Wysłany: Nie Lis 18, 2007 14:38   

Senn napisał/a:
A co Wy wlasciciele aut FWD mozecie powyczyniac w zimie? ;)


Jeździć to trzeba "umić" ;-) Jak wkładka mięsna umiejętna to i FWD wystarczy :

http://youtube.com/watch?v=x6thh_Iw92w


Dla mnie nie ma znaczenia czy jest zima, czy deszcz, czy upał. Zawsze staram się jechać skoncentrowany, z dwoma rękami na kierownicy. Bardziej od upalania po parkingu cenię wyjazd na tor, do szkoły jazdy - polecam każdemu - pomaga oduczyć się (albo nie nabyć) głupich nawyków które stają się szczególnie widoczne przy takiej zimowej aurze.
Ale nie powiem, na parking poćwiczyć też jeżdżę, ale bardziej żeby poznać możliwości opon, balansu auta, żeby poćwiczyć hamowanie lewą nogą itp niż żeby pokręcić się w kółko.
http://youtube.com/watch?v=7r_Udb58qRA
_________________
BYŁ Rover 200 '99 1.4 16v - Midnight Blue
 
 
 
uhu 



Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 27
Skąd: dolnośląskie



Wysłany: Nie Lis 18, 2007 15:08   

Owsik zauważ że te autka FWD z Twojego linku to nie są takie całkiem seryjne delikatnie mówiąc :D

A RWD na śniegu nawet słabe i seryjne może dac dużo frajdy i nie oszukujmy się, żadne FWD nie dorówna tutaj RWD :) Takie ślizganie się dzięki ręcznemu to co innego niż latanie bokami wokół latarni dzięki tylnemu napędowi :) FWD jest tutaj z góry na przegranej pozycji.

A czy lubie zimę... Jak jeżdżę RWD to lubię, jak FWD to powiem szczerze że wole suchy asfalt :D

A co do kotów w domu to też nie lubię, faktycznie chomik wydaje się lepszy :lol:
 
 
Owsik 




Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 164



Wysłany: Nie Lis 18, 2007 15:17   

uhu napisał/a:
Owsik zauważ że te autka FWD z Twojego linku to nie są takie całkiem seryjne delikatnie mówiąc :D


Wiem, wiem... ;-) A te autka to są Subaru tak BTW ;-)


Cytat:
A RWD na śniegu nawet słabe i seryjne może dac dużo frajdy i nie oszukujmy się, żadne FWD nie dorówna tutaj RWD :) Takie ślizganie się dzięki ręcznemu to co innego niż latanie bokami wokół latarni dzięki tylnemu napędowi :) FWD jest tutaj z góry na przegranej pozycji.


Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami...z tym, że nad RWD "stoi" jeszcze 4WD :P
_________________
BYŁ Rover 200 '99 1.4 16v - Midnight Blue
 
 
 
BarniLee 



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 32
Skąd: Chrzanów



Wysłany: Nie Lis 18, 2007 17:32   

Może nie którzy nie lubią lub też nie widzą sensu co do ślizgania sie za pomocą hamulca ręcznego lecz mnie to bawi. I na przykład jechać gdzieś na jakiś większy parking na 2-4 auta i pokazać co komu lepiej wyjdzie.Można sie odreagować. Pewnie tylnio napędowcem lepiej sie jeździ ale raczej trzeba umieć kombinować autem żeby wyszło Ci to autem z napędem na przód.
_________________
"...Ja Żyje Jak Chce I Nic Nie Muszę Bo Mam Czystą Dusze...."
 
 
greg_szczytno 




Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 277
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 09:12   

wolarz napisał/a:
greg_szczytno co się stalo Twojemu Roverkowi
Sorki za OT


EEE a co niby miało się mu stać ??
_________________
Pozdrawiam
Szczytno warmia - mazury
 
 
 
Kozik 




Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 09:31   

greg_szczytno napisał/a:
wolarz napisał/a:
greg_szczytno co się stalo Twojemu Roverkowi
Sorki za OT



EEE a co niby miało się mu stać


Zgaduje, pewnie chodzi o wygląd (nietuzinkowy :razz: )
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
ezy 




Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 134
Skąd: Góra Kalwaria



Wysłany: Pon Lis 19, 2007 10:05   

zouza napisał/a:
nigdy nie żeń się z kobietą, która ma więcej niż jednego kota" , myślę, że to można rozszerzyć o "poznawanie się" też


eee, między małzeństwem a 'znajomością' jest wieeelka przepaść :)
Poznać się można z najwstrętniejszą (wewnętrznie) kobietą a mimo to znajomość może być interesująca. Wstrętnej żony nikomu natomiast nie życzę - nie to żebym mówił z autopsji, nie nie :nono:
_________________
R620SDi (Super Diesel installed) BRG '96
 
 
greg_szczytno 




Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 277
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 19, 2007 10:19   

Kozik napisał/a:
Zgaduje, pewnie chodzi o wygląd (nietuzinkowy )
Nie no moja 400 - seteczka ma wygląd normalny tzn kolorek sreberko - ten obrazeczek wpadł mi w ręce jak szukałem auta heheheh ale dobry jest to przyznam :cool:

Powiem szczerze że wolę auta naturalnie wyglądające ale mające sporo koników pod maską :) W weekend miałem tego fajny przykład leciałem sobie autem jakieś 120-130 na horyzoncie pokazało się auto po bliższym poznaniu okazuje się że to golf (myślę golfik pewnie 1.8 na maksa to go wezmę) niestety po zmianie na pas lewy i "kontakcie wzrokowym z kierowcą" golf jakoś tak zaczął się szybko oddalać heheh okazało się po dłuższej chwili i dogonieniu gościa (miał CB) że jest to wersja VR6 :oops: 180 koników pod maseczką zwykłego 5 drzwiowego golfa III

i to mi sie podoba nie było nic widać że to tak jedzieeee
ehh
ale i tak Roverek lepiej sie prezentuje i jedzie :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Alfabet według Goole
SeevS Offtopic 4 Sob Maj 02, 2009 10:26
Eddek
Brak nowych postów Sportowy wydech według Mirka Hondziarza
tomii620si Offtopic 2 Nie Sie 02, 2015 22:16
tomii620si
Brak nowych postów nowe stawki akcyzy od 2017 według "dobrej zmiany"
WitekWawa Offtopic 23 Pon Lut 27, 2017 11:14
bociannielot
Brak nowych postów Dobrze,że nas zima aż tak bardzo nie zaskakuje ZOBACZCIE!
slax Offtopic 8 Sro Gru 29, 2010 17:27
staf
Brak nowych postów A propo problemów Diesel w Małopolsce zimą - ogólnie
luki_pj Offtopic 0 Pią Cze 29, 2012 09:55
luki_pj



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink