Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Przestał działać pilot od alarmu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Przestał działać pilot od alarmu

...po wymianie baterii
Autor Wiadomość
decostal 



Dołączył: 02 Maj 2007
Posty: 30
Skąd: Stargard Szczeciński



Wysłany: Sro Maj 02, 2007 18:50   [R620] Przestał działać pilot od alarmu
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Wymieniłem baterie w pilotach od alarmu i po wymianie juz nie działał. Alarm wogle nie reaguje na pilota, chociaz widac ze sie załacza, bo mruga lampka kontrolna w drzwiach, ze jest wlaczony. Przypuszczam, ze alarm poprzez wyczerpane baterie w pilocie rozkodował sie i trzeba go znów zakodować, nie wiem jednak jak, bo nie posiadam od niego instrukcji.
Pomóżcie prosze, co mam robić żeby znow dzialal mi pilot.
_________________
Chris
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Sty 12, 2011 12:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 02, 2007 18:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Sro Maj 02, 2007 19:07   

Jak bys podal rocznik auta, rodzaj pilota i napisal cos na temat istnienia kontrolki od immobila w obrotomierzu ( http://www.roverki.pl/mod...2&orderby=dateD ), to mozna byloby cos na ten temat powiedziec

Ps
Po wyjeciu starej bateri przycisnoles guziki w pilocie w celu rozladowania kondensatora?

Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Maj 02, 2007 19:09   

Poszukaj TUTAJ , wpisz "pilot 620" i pprzeglądaj to, co Ci wyświetli. Duuuuuuuuużo było o tym na forum.
 
 
decostal 



Dołączył: 02 Maj 2007
Posty: 30
Skąd: Stargard Szczeciński



Wysłany: Czw Maj 03, 2007 10:58   

ADAM1 napisał/a:
Jak bys podal rocznik auta, rodzaj pilota i napisal cos na temat istnienia kontrolki od immobila w obrotomierzu ( http://www.roverki.pl/mod...2&orderby=dateD ), to mozna byloby cos na ten temat powiedziec

Ps
Po wyjeciu starej bateri przycisnoles guziki w pilocie w celu rozladowania kondensatora?

Pozdrawiam



Rocznik auta 97, pilot MPT 1340, firmy VALEO. Nie widzę tu żadnej kontrolki w obrotomierzu od immo, mam tylko jakąś kontrolkę z zielonym kluczem, która mruga jak wyłaczam stacyjke, może to immo nie wiem. Diody w drzwiach i kierunki mrugają jak zamknę samochód kluczykiem, pilot jednak nie reaguje, nawet nie wiem czy mam immo :(
Oczywiście wciskałem dwa przyciski w pilocie w celu wyładowania kondensatorów w trakcie wymiany baterii, jednak nie działały one juz dłuższy czas, więc mogło sie cos rozkodować może. Szukałem już na necie coś na te tematy ale nie ma nic co mogłoby pomóc w tej sprawie. Jak wiecie pomóżcie pliss :)
_________________
Chris
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Maj 03, 2007 11:20   

decostal napisał/a:
Rocznik auta 97, pilot MPT 1340, firmy VALEO. Nie widzę tu żadnej kontrolki w obrotomierzu od immo, mam tylko jakąś kontrolkę z zielonym kluczem, która mruga jak wyłaczam stacyjke, może to immo nie wiem. Diody w drzwiach i kierunki mrugają jak zamknę samochód kluczykiem, pilot jednak nie reaguje, nawet nie wiem czy mam immo :(
Oczywiście wciskałem dwa przyciski w pilocie w celu wyładowania kondensatorów w trakcie wymiany baterii, jednak nie działały one juz dłuższy czas, więc mogło sie cos rozkodować może. Szukałem już na necie coś na te tematy ale nie ma nic co mogłoby pomóc w tej sprawie. Jak wiecie pomóżcie pliss :)


Witam.
Ten zielony symbol kluczyka w obrotomierzu to właśnie kontrolka od immo. Jeżeli mruga to tak ma być. :wink:
Myśle, że twój problem tkwi w budowie pilota. Otwórz go i sprawdź dobrze blaszki, które przylegają do baterii. W razie czego trochę je podegnij. To często spotykany problem.
Następnie spróbuj zsynchronizować pilota. Najlepiej wsiąść do autka i przyciskać kilka razy otwieranie. Życzę powodzenia.

Jeszcze jedno: Czy swiecą się diody na pilocie w trakcie naciskania?
 
 
pawciu87 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 03 Sty 2007
Posty: 265
Skąd: Wieluń



Wysłany: Czw Maj 03, 2007 14:28   

mysle ze mogles przy wymianie baterii niestety zerwac jakis element - tak niestety bylo w moim przypadku, nie wiedzialem co sie stalo :roll: oddalem pilota to zegarmistrza i polutowal co trzeba, teraz gra i buczy :mrgreen:
_________________
"Tylko auta z duszą..."
 
 
 
decostal 



Dołączył: 02 Maj 2007
Posty: 30
Skąd: Stargard Szczeciński



Wysłany: Sro Sie 29, 2007 18:19   

Mineło juz sporo czasu a mój pilot nadal nie działa, kontrolki w pilocie sie świecą, jednak alarm nie reaguje.
Dzieki wszystkim za dobre chęci, ale ja sie poddaje, założe nowy alarm.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
_________________
Chris
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Sie 29, 2007 22:32   

mam to samo i myślę o tym samym (wymiana) ale jeszcze spróbuję wymienić tranzystor mocy w pilocie ( to jakiś mosfet) i zobaczę
 
 
decostal 



Dołączył: 02 Maj 2007
Posty: 30
Skąd: Stargard Szczeciński



Wysłany: Nie Gru 02, 2007 14:54   

Ja ciagle nic z alarmem nie zrobilem zalacza sie przez kluczyk, diody przy drzwiach mrugaja, jednak pilot nie daje znaku zycia pomimo ze baterie w nim dobre , gdybys naprawil swoj daj znac. :)
_________________
Chris
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Gru 02, 2007 15:47   

niestety - bez zmian - tranzystor który tam siedzi jest nieosiągalny, wykonany specjalnie pod konkretne zamówienie. Obecnie brak wolnego czasu i ograniczony dostęp do aparatury pomiarowej nie pozwala mi ruszyć z tym z miejsca. Gdyby tak zdobyć jakieś materiały na temat tego alarmu... pisałem nawet do Valeo ale bez odzewu z ich strony
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Pon Gru 03, 2007 00:11   

U mnie podobnie jak u was koledzy tylko że u mnie ani widu ani słychu żeby alarm się załączył, czy to pilotem czy to kluczykiem. Macie stycznik w zamku maski przedniej? Bo moja gdy jest otwarta to kontrolka w środku samochodu się nie pali, gdy zamknieta również :) czy to norma czy powinna się zapalać przy otworzeniu maski tak jak np. przy otworzeniu drzwi?
 
 
 
Zrubo 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 80
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pon Gru 03, 2007 00:30   

Marrkus napisał/a:
niestety - bez zmian - tranzystor który tam siedzi jest nieosiągalny


Troche pracuje przy elektronice - elektryce z tego co mi wiadomo tranzystory jak i wiele innych elementów elektronicznych ma swoje zamienniki, nawet jesli nie dostaniesz tego tranzystora lub jego zamiennika istnieje możliwosc wmontowania elementu o zblizonych parametrach, wazne aby polaryzacja była taka sama reszta może posiadać nie duze odchyłki i powinno działać.

Jak coś moge pomóc.
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Gru 03, 2007 15:12   

wiem o tym - tylko jest problem z dobraniem zamiennika bo na dobrą sprawę nie wiadomo co tam siedzi.
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Gru 03, 2007 16:51   

NEOSSS napisał/a:
U mnie podobnie jak u was koledzy tylko że u mnie ani widu ani słychu żeby alarm się załączył, czy to pilotem czy to kluczykiem. Macie stycznik w zamku maski przedniej? Bo moja gdy jest otwarta to kontrolka w środku samochodu się nie pali, gdy zamknieta również :) czy to norma czy powinna się zapalać przy otworzeniu maski tak jak np. przy otworzeniu drzwi?
Stycznik w zamku maski jest, ale nie podaje informacji na deskę. Na desce są tylko dwie kontrolki - otwartych drzwi i klapy bagażnika.
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Pon Gru 03, 2007 20:01   

NEOSSS napisał/a:
Macie stycznik w zamku maski przedniej?


tobie chyba o mikrostyk chodzi?
Kazde R600 to posiada

NEOSSS napisał/a:
Bo moja gdy jest otwarta to kontrolka w środku samochodu się nie pali, gdy zamknieta również czy to norma czy powinna się zapalać przy otworzeniu maski tak jak np. przy otworzeniu drzwi?


Niema kontrolki do maski, tylko do drzwi i pokrywy bagaznika
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Pon Gru 03, 2007 22:14   

Hehe no własnie o to mi chodziło czy podaje informacje na deskę rozdzielczą po otworzeniu maski przedniej... Widocznie ten mikrostyk jest tylko do larmu, wszystkie styczniki do klapy tylenj i przednich drzwi naprawiłem, centralny też, a alarm jak się nie załącza tak się nie załącza ani pilotem ani kluczykiem... ehhhhh nie wiem co sprawdzać dalej...
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Gru 03, 2007 22:18   

Spróbuj więc z tym stykiem w masce, może to on jest przyczyną.
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Pon Gru 03, 2007 23:13   

NEOSSS - mam nadzieje, ze sprawdziles bezpieczniki i wiazke kabli w bagazniku przy centralce(po prawej stronie pod tapicerka)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Pilot przestał działać.
Dreamowy Rover serii 600, Honda Accord 1 Pią Lut 13, 2015 10:35
kruszan
Brak nowych postów [R620] Pilot od alarmu
Deamian Rover serii 600, Honda Accord 10 Wto Gru 23, 2008 22:48
Deamian
Brak nowych postów [R620] Nie działa pilot od alarmu i zamka. 1 guzik.
carmamir Rover serii 600, Honda Accord 9 Wto Sie 21, 2007 00:05
carmamir
Brak nowych postów [R600] Pilot alarmu
brand Rover serii 600, Honda Accord 13 Nie Cze 21, 2009 23:38
Deamian
Brak nowych postów [R600] Pilot do alarmu
roverek-p4 Rover serii 600, Honda Accord 47 Nie Mar 28, 2010 08:46
hubas20



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink