Forum Klubu ROVERki.pl :: Może jednak coś innego??
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Może jednak coś innego??
Autor Wiadomość
matyniak
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sty 29, 2008 10:19   Może jednak coś innego??

Witam
Czytam posty o wydatkach na roverki: na miesiąc, na rok.... I jestem w szoku!!!
Wszyscy moi znajomi chwalą 620-ę , mnie również się podoba i chcę takie autko właśnie kupić.
Mam już jedno auto, ale często muszę podjechać na budowę lub do inwestora, a nie chcę zastawiać żony bez auta. Stwierdziłem , że roverek 620 w dieslu będzie ok.
Planuję wydać 10-12 tys. (chcę sprowadzić )i myślałem, że troszkę tym pojeżdżę.
A te kwoty mnie "lekko" przeraziły.
Nie twierdzę ,że nie ma aut bezawaryjnych, ale...
Mam nadzieję, że mnie utwierdzicie w przekonaniu ( brać lub nie )
Do wiosny muszę coś ustalić.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 29, 2008 10:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Sty 29, 2008 12:03   

a czy liczyłeś to co wydajesz na obecne auto ?? ;) Na poczatekj po zakupie jak doliczysz rozrząd + oleje to juz masz ok. 1kpln - do tego za jakiś czas pewnie wyjdą inne elementy eksploatacyjne. Przecież to nic dziwnego. Niestety dużo zależy od poprzednika. Jesli wymieny robił na czas, to Ty będziesz miał spokój i normalne koszty. To samo jest w każdej marce, nawet tej "bezawaryjnej" ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Wto Sty 29, 2008 12:20   

Zawsze uważałem, że wszystko zależy od tego jak się auto eksploatuje. Nie twierdzę, że nasi forowi koledzy i koleżanki, którzy władowali mnóstwo pieniędzy w swoje auta nie dbaja o nie, ale wiem na swoim przykładzie, że jeśli sie o auto dba, to potrafi sie odwdzięczyć w miare bezawaryjna eksploatacją. Opinie ta opiram na podstawie użytkowania dwóch Poldżerów (a więc aut nie należących do zworców bezawaryjności), jednej Mazdy i obecnego Roverka. I tak:
1. Poldźer rocznik '90, zrobiłem nim ok. 55tys. i w tym czasi chyba tylko rozrusznik wymieniłem, ale tylko dlatego, że się zawiesił przy odpalaniu i poprostu się rozsypał,
2. Poldżer rocznik '93, 75 tys. w dwa lata i kompletnie nic... wymiany klocków hamulcowych i tłumików nie liczę,
3. Maździorka 323 rocznik '90, 45 tys. w niecałe dwa lata i wymiona tuleja tylnego wahacza (tłumika nie liczę),
4. Roverek, rocznik '98 i 10 tys. w niecały rok i gdyby nie HGF (500zł) to nie dołożyłem do auta ani złotówki (nie licze bieżącej eksploatacji).

Zaznaczę, że o auta (ale i każdy inny sprzęt jaki posiadam) dbam niemal tak jak o własną żonę i chyba potwierdza się przysłowie, że "jak dbasz, tak masz"...

Więc kupuj wymarzoną 6-setkę, dbaj o nia i ciesz sie jazdą ;)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
kolin 




Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Wto Sty 29, 2008 12:34   

Moim pierwszym samochodem był Ford Fiesta 1.4i CLX z 91 roku...w auto wpakowałem z 10 tys zł,żeby zaczęło jeździć i wyglądało na zadbane...po kupnie jeździło ale nie długo bo sie zaczęło wszystko sypać...

Kupiłem R 200 1.4 16v z 98R wymieniłem oleje,płyny,filtry,rorząd,HGF mnie spotkał i teraz ciesze się bezawaryjną jazdą

A to,że wymieniałem wałki na sportowe,czy inne pierdoły to już moja indywidualna sprawa bo chciałem sobie polepszyć właściwości jezdne.

Moja dziewczyna miała Opla i co praktycznie co chwilę się sypał,śmigać śmigał,ale tu olej zaczął wcinać,co chwile komp się zapalał itp

No naprawdę nie ma reguły co kupisz...wszystko zależy od poprzedniego właściciela i jak auto było użytkowane

Ja osobiście jestem zadowolony z mojego R i nie mam wydatków po za lania Benzyny i wymiana olei,filtrów itd
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Nikon s 3000 C, Olympus MJU 5010 S a moze cos innego ?
Pawkaz Offtopic 7 Pon Lis 22, 2010 00:10
MaReK
Brak nowych postów Felgi z oponami? Czy jednak nie ;)))
PopaY Offtopic 11 Pią Lis 27, 2009 22:18
PopaY
Brak nowych postów jednak zmiana nastąpiła..
nie ma już MGF-a
Adolf Offtopic 30 Pią Lis 09, 2007 10:16
dobryziom
Brak nowych postów A jednak! Zrobili to, na oczach wszystkich!
MaReK Offtopic 19 Wto Wrz 18, 2012 23:26
maniaq
Brak nowych postów [R75 CDT 2000r] A jednak ... mam Xpowera - byłem na hamowni!
gipsy2 Offtopic 13 Sro Mar 05, 2008 13:08
maniaq



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink