Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Wymiana uszczelki pod pokrywą
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Wymiana uszczelki pod pokrywą
Autor Wiadomość
szags 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 111
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Sty 29, 2008 13:52   [R620] Wymiana uszczelki pod pokrywą
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1994

Witam dziś mi mechanik wymieniał kable i miał świece. Ale po wykręceniu powiedział że są zalane cale, co zreszta widziałem na własne oczy i że uszczelka pod pokrywą jest do wymiany. Powiedzialem żeby mi założył stare (ale i tak skasował jakbym wymiane robił, bo je zdjął i założył spowrotem) narazie a nowe wkręcimy po wymianie uszczelki, zeby ich nie uszkodzić. Uszczelkę odbieram jutro. I tak sobie myśle czy byłby to w stanie sam zrobić. On mówił że to będzie kosztować jakieś 50-60zł(bez uszczelki, sama robota) więc nie powinno być zbytnio skomplikowane. Mógłby ktoś wytłumaczyć jak to zrobić i czy jest sens sie samemu z tym babrać...
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Sty 22, 2011 01:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sty 29, 2008 13:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Sty 29, 2008 13:57   

Moim zdaniem to nie jest wielka filozofia. Jeśli masz odrobinę sprawnosci i cokolwiek grzebałeś to pewnie sobie poradzisz. Zakładam, ze masz niezbędne klucze + worek chęci i browar :lol: Nie zapomnij dokładnie oczyścić i odtłuścić przylgni i lepiej nie stosuj żadnych silikonów itp.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
szags 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 111
Skąd: Gdynia



Wysłany: Wto Sty 29, 2008 14:40   

jestem dość zręczny manualnie ale samochodów nie reperowałem nigdy, bo sie nie znam na tym. Byłem właśnie w aucie sprawdzić jak to wygląda. Na pierwszy rzut oka sprawa wygląda mi prosto. Ale czy jest tak w rzeczywistości?? Na pokrywie widzę 4 nakrętki, które pewnie trzeba odkręcić. Kable pewnie zdjąć wcześniej. Co z tym wężykiem po lewej stronie?? zdjąć ?? co w nim jest?? przewód masy jest tez chyba. co z nim? świece trzeba wykręcić przed czy nie trzeba?? Potem zdjąć pokrywę zdjąć starą uszczelkę, wszystko przeczyścić i odtłuścić (benzyną??) założyć nową uszczelkę i wszyskie poprzednie czynności w odwrotnej kolejności... Tak to powinno wyglądać czy czekają na mnie jakieś niespodzianki???
proszę o sugestie
 
 
 
herc 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysoka (Łańcut)



Wysłany: Wto Sty 29, 2008 15:34   

ja to już robiłem :) bardzo proste, tak jak pisałeś ten wężyk jest pusty to jest odma, najpierw po odłączaj wszystko a później odkręć te 4 śruby i pokrywa jest twoja :) przy zakładaniu uważaj żeby szpilek nie pourywać, trzeba z wyczuciem dokręcić :)
 
 
 
szags 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 111
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sro Sty 30, 2008 20:54   

witam dziś rano odebrałem uszczelkę od kumpla ze sklepu, ale byłem cały dzień w pracy i dopiero przed chwilą to otworzyłem. Rzeczywiście to bardzo proste. Ale mialem tylko tą dużą uszczelkę się okazało w tym worku. A tam trzeba koniecznie dać te małe oringi na te dziury od świec (bo to był głowny powód zalania świec)i chyba pod te podkładki na śruby mocujące pokrywę. Gdzie to kupić i czy to muszą być jakieś specjalne?? bo nie wiem
 
 
 
herc 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysoka (Łańcut)



Wysłany: Sro Sty 30, 2008 21:00   

te małe uszczelki pod świece są dostępne w całych zestawach z tą dużą, osobno nie wiem czy kupisz :/ ewentualnie można na silikonie to spróbować zrobić, posmarować te małe uszczelki silikonem i poczekać aż trochę stężeje i potem założyć pokrywę i powinno być :)
 
 
 
szags 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 111
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sro Sty 30, 2008 21:22   

kurcze właśnie zapomniałem o tym szczególe. No ale teraz już nic nie zrobie. Miałem jechać poł polski na pogrzeb moją limuzyną a będę musiał z ojcem skodą :beczy: szkoda....

[ Dodano: Sro Sty 30, 2008 21:24 ]
a pod nakładkami na podkładki od nakrętek na górze też jakieś ślady gumy bądź silikonu były. Tam też trzeba dać jakieś uszczelki????
 
 
 
herc 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysoka (Łańcut)



Wysłany: Sro Sty 30, 2008 21:26   

oryginalnie tam są uszczelki ja nic z nimi nie robiłem i nie ma śladu oleju :)
 
 
 
szags 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 111
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sob Lut 02, 2008 16:04   

Jeszcze tego nie zrobiłem bo sie rozchorowałem właśnie. Ma ktoś pomysł gdzie mogę dokupić te uszczelki pod pokrywę na świece?? może ktoś wie jak ma być ich średnica. Bo nie chce mi sie za bardzo znowu odkręcać pokrywyżeby to zmierzyć. W sklepie z częściami gdzie kupilem tą pod pokrywę takich oringów nie mają. a na RAVE'ie też nie podają parametrów ych ringów.... :cry:
 
 
 
herc 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysoka (Łańcut)



Wysłany: Sob Lut 02, 2008 16:07   

szags napisał/a:
W sklepie z częściami gdzie kupilem tą pod pokrywę takich oringów nie mają. a na RAVE'ie też nie podają parametrów ych ringów....


Nie mają osobno, bo kupisz ale w całym zestawie razem z tą dużą pod pokrywę osobno tego nie sprzedają, ja zrobiłem na silikonie i sie trzyma bardzo dobrze
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Wymiana UPG (uszczelki pod głowicą)
_papa_ Rover serii 600, Honda Accord 2 Sob Kwi 24, 2010 19:09
_papa_
Brak nowych postów [R620] Wymiana uszczelki misy olejowej
filo Rover serii 600, Honda Accord 2 Pią Sie 15, 2008 08:27
filo
Brak nowych postów [R600] Wymiana uszczelki drzwi
DeathMan Rover serii 600, Honda Accord 5 Pon Maj 12, 2014 22:25
tomii620si
Brak nowych postów [R623] Wymiana uszczelki pod głowicą
bard_01 Rover serii 600, Honda Accord 1 Pon Sie 06, 2007 09:31
maciej
Brak nowych postów [R600] Wymiana uszczelki pod glowicę
chudy_oss Rover serii 600, Honda Accord 5 Nie Lis 28, 2010 14:36
chudy_oss



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink