Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Prośba o poradę - gaz czy diesel?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Prośba o poradę - gaz czy diesel?
Autor Wiadomość
ksmp
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lut 13, 2008 16:33   [R75] Prośba o poradę - gaz czy diesel?
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Mam prośbę do forumowiczów. Co będzie bardzie opłacalne: kupować R75 w benzynie 2.0 v6 i zagladać gaz sekwencyjny (przebieg niby 141 kkm) czy szukać diesla o niewiadomym przebiegu. Co proponujecie?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 05, 2010 01:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 13, 2008 16:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Lut 13, 2008 16:39   

ksmp napisał/a:
Co proponujecie?

Zaraz się zacznie. :lol:

Jeżeli masz kasę na diesla i nie przeszkadza Ci jego dźwięk oraz w ogólnym rozrachunku nieco gorsza dynamika, to kupuj diesla.

Jeżeli zakochałeś się w dźwięku KV6, masz pod ręką dobrego gazownika, to szukaj benzynki, ale najlepiej 2.5, bo jest żwawszy, a pali niewiele więcej niż 2.0
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lut 13, 2008 16:54   

piter34 napisał/a:
Zaraz się zacznie. :lol:


co się zacznie :mrgreen: :lol:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
orobra 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 69
Skąd: LUBLIN



Wysłany: Sro Lut 13, 2008 18:00   

Witam.Ja się wyleczyłem z zagazowanych samochodów ,miałem dwa . Teraz mam diselka i mam święty spokój z awariami.Proponuje diselka :bezradny: ale Twoja decyzja Pozdrawiam:
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Lut 13, 2008 18:13   

orobra napisał/a:
Ja się wyleczyłem z zagazowanych samochodów ,miałem dwa .

Jeżeli założy się porządną instalację gazową u kumatego gaziarza, to też będzie spokój z awariami (dlatego napisałem "dobrego gazownika" tam wyżej).

Ci, którzy "leczą się" z LPG tak naprawdę nie leczą się z samych instalacji bądź tego konkretnego rodzaju paliwa, lecz z "gazowników", u których serwisowali swoje auta. ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
orobra 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 69
Skąd: LUBLIN



Wysłany: Sro Lut 13, 2008 18:16   

Pewnie masz racje Piter 34

[ Dodano: Sro Lut 13, 2008 18:25 ]
Tylko gdzie oni są
 
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Sro Lut 13, 2008 18:32   

Też proponuję Dieselka, gazowanie V6 to nie najlepszy pomysł :razz:
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lut 13, 2008 18:40   

piter34 napisał/a:
ksmp napisał/a:
Co proponujecie?

Zaraz się zacznie. :lol:

Jeżeli masz kasę na diesla i nie przeszkadza Ci jego dźwięk oraz w ogólnym rozrachunku nieco gorsza dynamika, to kupuj diesla.

Jeżeli zakochałeś się w dźwięku KV6, masz pod ręką dobrego gazownika, to szukaj benzynki, ale najlepiej 2.5, bo jest żwawszy, a pali niewiele więcej niż 2.0

Osobiście wolałbym benzynkę, ale jeśli mam wybierać pomiędzy Dieselem i LPG... zdecydowanie DIESEL!!!
 
 
pakooo 




Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 23
Skąd: Bojanowo



Wysłany: Sro Lut 13, 2008 18:42   

Jeśli masz pieniądze na diesela to lepiej go kup, auta z gazem są problemy trzeba je regularnie serwisować u gazownika.Z drugiej strony części do benzyny są tańsze niż w silnikach wysokoprężnych np. pompa wtryskowa, turbina . Powiem tak są ludzie którzy zaklinają się ze nigdy nie kupią auta z gazem lub diesla każdy ma swoja rację.
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3632
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sro Lut 13, 2008 19:58   

pakooo napisał/a:
auta z gazem są problemy trzeba je regularnie serwisować u gazownika


eeee tam nasza instalacja na ktorej jest juz zrobione ponad 150 tys, u rasowego gazownika byla 2 razy, raz przy zakladaniu, drugi przy przekladaniu z jednego samochodu do drugiego :mrgreen:
oczywiscie nie licze tu typowych operacji jak np. sporadyczna regulacja jednej srubki razem z przegladem technicznym, przy pomocy analizatora spalin

LPG ma kilka zalet,
pomaga w diagnozowaniu niektorych usterek silnika , bo mozna sprawdzic jak silnik pracuje na LPG lub Pb
jesli cos sie popsuje z Pb mozna jechac na LPG i odwrotnie
samochod ma wiekszy zasieg bo ma dwa zbiorniki paliwa :grin:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Lut 13, 2008 20:12   

Skiba napisał/a:
Też proponuję Dieselka, gazowanie V6 to nie najlepszy pomysł :razz:

Jakieś merytoryczne argumenty przytoczysz?

Tomi napisał/a:
Osobiście wolałbym benzynkę, ale jeśli mam wybierać pomiędzy Dieselem i LPG... zdecydowanie DIESEL!!!

LPGofob :lol:

pakooo napisał/a:
auta z gazem są problemy trzeba je regularnie serwisować u gazownika.

To jest jakiś "urban legend" (podobnie jak mit o bezawaryjności i solidności VW) ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lut 13, 2008 20:50   

AndrewS napisał/a:
eeee tam nasza instalacja na ktorej jest juz zrobione ponad 150 tys, u rasowego gazownika byla 2 razy, raz przy zakladaniu, drugi przy przekladaniu z jednego samochodu do drugiego :mrgreen:


... ponieważ wszystko inne naprawiacie sami :)

AndrewS napisał/a:
LPG ma kilka zalet,
pomaga w diagnozowaniu niektorych usterek silnika , bo mozna sprawdzic jak silnik pracuje na LPG lub Pb
jesli cos sie popsuje z Pb mozna jechac na LPG i odwrotnie
samochod ma wiekszy zasieg bo ma dwa zbiorniki paliwa :grin:

A jaką to usterkę nie powstałą poprzez zainstalowanie LPG można zdjagnozować?? Chyba tylko tylko wtryski, bo jedynie te zastępowane są wtryskami LPG. Poza wtryskami (awarie sporadyczne) nie znam awarii w której obecność LPG by pomogła zdiagnozować. Moje doświadczenia są wręcz odwrotne, wiele awarii jest trudno diagnozowalnych właśnie przez to, że zainstalowano LPG. Nigdy nie wiadomo jak to zrobiono...

[ Dodano: Sro Lut 13, 2008 20:54 ]
piter34 napisał/a:
Tomi napisał/a:
Osobiście wolałbym benzynkę, ale jeśli mam wybierać pomiędzy Dieselem i LPG... zdecydowanie DIESEL!!!

LPGofob :lol:
jakiś "urban legend" (podobnie jak mit o bezawaryjności i solidności VW) ;-)


Co ja poradzę na to, że większości samochodów z LPG coś mnie drażniło... choćby zapach.

A najgorszy jest widok silnika, w którym powiercono różne odpowietrzniki, zaworki, zamontowano chaotycznie biegnące przewody i poupychano to tak, aby się jeszcze klapa zamykała.

[ Dodano: Sro Lut 13, 2008 20:59 ]
pakooo napisał/a:
Z drugiej strony części do benzyny są tańsze niż w silnikach wysokoprężnych np. pompa wtryskowa, turbina .


To wymień uszczelki po głowicami w KV6 :)

[ Dodano: Sro Lut 13, 2008 21:01 ]
Reasumując, każdy samochód fabryczny jest lepszy o dłubanego (tuningowanego czy z LPG). Jeśli stać mnie na mocną benzynę, to taką jeżdżę. Jeśli nie, kupuję Diesela.

Podkreślam, że to jest tylko i wyłącznie moje zdanie.
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3632
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sro Lut 13, 2008 21:12   

Tomi napisał/a:
ponieważ wszystko inne naprawiacie sami :)


ja do gazu sie nie dotykam, bo tam nie ma co naprawiac, wymienilismy parownik to tak jak bardzo zadka wymiana oleju :-)

Tomi napisał/a:
nie znam awarii w której obecność LPG by pomogła zdiagnozować.


caly uklad zaplonowy, na LPG mozna znacznie wczesniej zauwazyc ze cos nie dobrego zaczyna sie dziac, gaz jest bardziej wrazliwy na usterki ukladu zaplonowego
kolejny element to pompa paliwa i caly uklad zasilania, samochod ladnie chodzi na gazie na benzynie zle, lub wcale nie odpala :-)

Tomi napisał/a:
Co ja poradzę na to, że większości samochodów z LPG coś mnie drażniło... choćby zapach.


podczas tankowania ?? :mrgreen:
nie mow ze wolisz zapach ON czyli gnojowki ?? :lol:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Lut 13, 2008 21:18   

Tomi napisał/a:
To wymień uszczelki po głowicami w KV6 :)

A skąd pomysł, aby to robić? Przecież HGF w KV6 to nie jest chleb powszedni tak jak w serii K.

Co do Twojego zdania na temat instalacji LPG, to masz sporo racji. Rynek LPG w Polsce popsuli chałturnicy nazywający siebie "gazownikami". Bardzo mało jest takich zakładów, w których starannie dobiorą elementy, estetycznie założą instalację, a potem porządnie ją zaprogramują (piszę o IV generacji). To jest główny problem, bo jak te warunki będą spełnione to o LPG w aucie będzie przypominać Ci tylko bardziej wypchany portfel. ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
tommsz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 169
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Lut 13, 2008 21:20   

jeśli diesel to tylko CDTi albo tuning CDT koniecznie
_________________
Tomek
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lut 13, 2008 22:27   

AndrewS napisał/a:
Tomi napisał/a:
nie znam awarii w której obecność LPG by pomogła zdiagnozować.


caly uklad zaplonowy, na LPG mozna znacznie wczesniej zauwazyc ze cos nie dobrego zaczyna sie dziac, gaz jest bardziej wrazliwy na usterki ukladu zaplonowego
kolejny element to pompa paliwa i caly uklad zasilania, samochod ladnie chodzi na gazie na benzynie zle, lub wcale nie odpala :-)


Sęk w tym, że w przypadku pierwszej usterki, sprawna instalacja dla benzyny jest już niesprawna dla LPG. To wcale nie jest pomoc w diagnozowaniu ustarek, a ich wyszukiwanie. Gdybyś jeździł na banzynie nawet byś nie wiedział, że za pół roku, moze rok skończą Ci się przewody WN. Czy to jest pomoc??
W kwestii pomp paliwa, jest to usterka również sporadycznie spotykana w samochodzie normalnie eksploatowanym i serwisowanym. Problem dotyczny głównie i prawie wyłącznie samochodów z instalacją LPG (gdzie jest to notoryczne).

Więc gdzie ta pomoc w diagnozie?
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3632
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Lut 14, 2008 09:15   

Tomi napisał/a:
sprawna instalacja dla benzyny jest już niesprawna dla LPG


nie bylbym tego taki pewny, bo tego nie da sie dokladnie zdiagnozowac i nie wszystko widac, iskra moze byc juz slaba, na bezynie chodzi ok, ale czy to takie dobre to nie wiem, byc moze co jakis czas i na benzynie silnik gubi zaplony a Ty tego poprostu nie wyczujesz

Tomi napisał/a:
To wcale nie jest pomoc w diagnozowaniu ustarek, a ich wyszukiwanie.


znalezienie wczesniej czyli wyszukanie ewentulanego slabego punktu instalacji WN jest wlasnie pomoca

Tomi napisał/a:
W kwestii pomp paliwa, jest to usterka również sporadycznie spotykana w samochodzie normalnie eksploatowanym i serwisowanym.


to ze ktos lubi jezdzic na oparach, to z instalacja LPG ma malo wspolnego, ja mam w zbiorniku tyle paliwa ile trzeba, to ze mam LPG nic nie zmienilo, nawet jest lepiej, bo ten poziom utrzymuje sie znacznie dluzej,
a co do tego ma serwisowanie to juz nie mam pojecia, przeciez jej nie rozbiore i nie bede smarowal

Tomi napisał/a:
Problem dotyczny głównie i prawie wyłącznie samochodów z instalacją LPG (gdzie jest to notoryczne)


ja mysle ze problem dotyczy wlascicieli samochodow, bo to od nich zalezy.
Samochody z LPG poprostu jezdza, a nie stoja, a jak cos wiecej jezdzi to sie szybciej zuzywa :grin:


inny przyklad to np sonda lambda w naszym R,
na poczatku zaczyna szarpac na benzynie, bo "benzyna" bardziej bierze pod uwage odczyty z sondy
w skrajnym wypadku mialem tak, ze objawy zaczely sie przenosc na LPG, teraz mam inna uzywana sonde i wiem na ile moge sobie pozwolic, i co zrobic zeby jeszcze sposobem pojezdzic

zgadzam sie ze to jest po czesci zgwalcenie silnika, ale nie zapominajmy ile kasy zostaje w kieszeni, rover na LPG zrobil ok 130 tys. mozna mniej wiecej policzyc zaoszczedzona kase,
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Kupić r75 prośba o poradę
Kephire90 Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Paź 04, 2014 10:35
AfricaTwin
Brak nowych postów [R75] Boję się nim jechać... proszę o poradę ...
Black_Eryk Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Sty 26, 2014 11:27
domel101
Brak nowych postów [R75] Demontaż tylnej półki,proszę o poradę.
MiReK Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Kwi 05, 2009 18:43
MiReK
Brak nowych postów [R75] Lusterko wewnętrzne z sensorem(Proszę o poradę)
MiReK Rover serii 75, MG ZT 8 Nie Lip 13, 2008 17:44
jarema
Brak nowych postów [R75] czy diesel to muł?
Linkoln60 Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Lis 09, 2019 08:44
BetJar



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink