Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Silnik nie pali!!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Silnik nie pali!!

silnik dziwnie pracuje i czasem gaśnie
Autor Wiadomość
yoyco0 



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 32
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 12:03   

No właśnie bo to jest problem, raz jest iskra na świecach, a raz jej niema, także myśleli, że to cewka, ale podmianka na inną i dalej to samo, podmiana czujnika na inny i problem też nie znikł i dlatego pytam co jeszcze mają sprawdzać.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 07, 2008 12:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kysior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 142
Skąd: Trzebinia



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 12:11   

Ale sprawdzał iskrę przed aparatem zapłonowym? Tzn. podpinając kabelek do cewki, z drugiej strony świeca przyłożona do masy - i co wtedy?
 
 
 
yoyco0 



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 32
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 23:02   

Tak była sprawdzana i raz jest raz jej niema. Tak samo na obydwóch cewkach. Wiesz najgorsze jest to, że jak już odpali i chodzi na połowie nowych i na połowie starych części to człowiek myśli że juz ma przyczynę, a tu nagle gaśnie i historia idzie od początku, także jutro kolejny dzień walki, kupiony nowy aku, i niech robią co jeszcze pośmigam nim troche, bo czasem sie zastanawiam czy na żyletki go nie dać :b
 
 
 
maciek.mm 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Paź 2007
Posty: 41
Skąd: Kolbuszowa/Kraków



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 23:25   

Coś mi się wydaje że to może być wina akumulatora, może dawać za słaby prąd. Jak sprawdzisz na nowym daj znać.
_________________
poprostu ROVER
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Lut 08, 2008 16:12   

maciek.mm napisał/a:
Coś mi się wydaje że to może być wina akumulatora, może dawać za słaby prąd.

Gdy silnik jest uruchomiony, to wszystkie urządzenia są przecież zasilane z alternatora, prawda?

yoyco0 napisał/a:
No właśnie bo to jest problem, raz jest iskra na świecach, a raz jej niema,

Ja bym sprawdził oscyloskopem co podaje do kompa czujnik położenia wału korbowego...

Jeżeli on jakieś bzdury puszcza, to wtedy iskra raz będzie, a raz jej nie będzie.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
yoyco0 



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 32
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Pią Lut 08, 2008 23:09   

Ale czujnik jest podmieniony z innego rovera i na jednym i na drugim to samo. Dzisiaj założyli nowy aku, i dalej nic. Jak już w końcu odpalił, to mechanik przejechał się nim troszke żeby być pewnym czy wszystko gra, i w czasie jazdy znów zaczął przygasać, ledwo wrócił do warsztatu, i już znowu niechce odpalić. Co to może jeszcze być, że raz odpala, raz nie, raz chodzi normalnie a raz przerywa, przypominam świece są dobra, przewody WN też, kopułka i palec też, Cewka też, i czujnik położenia wału również, Może ktoś ma jakiś pomysł, co jeszcze mogło pójść.
 
 
 
Kysior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 142
Skąd: Trzebinia



Wysłany: Pią Lut 08, 2008 23:23   

Przebadajcie jeszcze dokładnie stan przewodu od czujnika do cewki, ewentualnie (ale nie wiem, czy to jest możliwe, bo nie widziałem czujnika na oczy) stan mocowania czujnika - nie może być jakoś odgięte, zniekształcone? Jaki element na wale jest odpowiedzialny za impuls, który powstaje w czujniku? Jego też by trzeba było sprawdzić.
 
 
 
yoyco0 



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 32
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Czw Lut 14, 2008 15:40   

Witam!!! Dawno nie pisałem, ale samochód zmienił warsztat, i znaleźli w końcu przyczynę. Niby jakieś błędy w immo, oraz rozrusznik za dużo prądu bierze. I mam pytanie czy to możliwe żeby immo tak szalało, że raz odpala, a raz nie i nawet jak auto chodzi to czasem samo zgaśnie?? I drugie pytanie jaki powinien być pobór prądu w rozruszniku?? Wiecie chodzi o to, żeby mnie gość nie naciągnął na kasę.
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Lut 14, 2008 15:45   

yoyco0 napisał/a:
I mam pytanie czy to możliwe żeby immo tak szalało, że raz odpala, a raz nie i nawet jak auto chodzi to czasem samo zgaśnie??

Przede wszystkim, to zeznawałeś, że była iskra i paliwo. Gdyby immo "szalało" to w ogóle by nie kręcił rozrusznik.
Znane są też przypadki odpalania i gaśnięcia w wyniku "zniknięcia" sterowania wtryskiwaczami... no ale wg Ciebie wtryski działały. ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
yoyco0 



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 32
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Czw Lut 14, 2008 16:04   

Nie zeznawałem tylko pisałem, a pisałem, że iskra raz jest a raz jej niema. Rozrusznik kręcił. Jak jeszcze był sprawny i czasem długo po włączeniu nie odpaliłem samochodu i nagle próbowałem odpalić to włączało się immo i wtedy jak próbowałem odpalić to rorusznik kręcił tylko samochód nie odpalał, musiałem wtedy nacisnąć guzik otwierania drzwi i dopiero wtedy odpalić. No ale rozrusznik kręcił i kręci nadal, a gość powiedział, że musi jakięś kostki wymienić bo immo siada i rozrusznik za dużo prądu bierze.
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Lut 14, 2008 16:43   

hmm nie wiem ile bierze rozrusznik , podejzewam ze w kazdym samochodzie inaczej, bo to zalezy od bardzo wielu czynnikow, np. gestosc oleju, temp powietrza, diesel czy benzyna
moze to byc cos z zakresu 80 -120 A
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
yoyco0 



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 32
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Pią Lut 15, 2008 15:41   

No i po kłopocie, chłopaki wymienili coś w immobiliserze, w rozruszniku 2 tulejki. Koszt naprawy 150zł. Ale teraz mam na sprzedaż czujnik położenia wału :P . A co do rozrusznika to prądu brał dobrze po wymianie części w immo, wszystko wróciło do normy.
Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Silnik nie pali
kiko Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 18 Wto Lis 20, 2007 18:12
przemo285
Brak nowych postów [R416] Problem auto pali ale silnik pracuje nierówo
resonQ Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 15 Pon Maj 12, 2014 13:48
dirtdaras
Brak nowych postów [R400 SDI 2.0 '98] nie pali silnik
gege73 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Wto Paź 13, 2009 08:28
PHJOWI
Brak nowych postów [R45 2.0 IDT 00']silnik się trzęsie + ciepły ciężko pali
moll Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Pon Cze 08, 2009 19:16
moll
Brak nowych postów [r416 '99] nie pali
flapjck1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pią Paź 16, 2009 19:07
flapjck1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink