Forum Klubu ROVERki.pl :: Zakup auta - "pchełki";) Jaki polecacie?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup auta - "pchełki";) Jaki polecacie?

Nie o Roverkach, więc w OT:D
Autor Wiadomość
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Wto Maj 13, 2008 15:11   Zakup auta - "pchełki";) Jaki polecacie?

Kochani!

Po raz kolejny z prośbą o Wasze mądre słowa się zwracam;)

Będę potrzebował auto;)

Roverka jednego już mam w familii.
Drugiego, (no - MG, ale to prawie jak rowerek:p), niebawem (a mam nadzieję że bardzo wkrótce) będę kupował już dla siebie bezpośrednio. I jeśli do tego czasu się nie sprzeda, będzie to dokładnie autko z załącznika;) Nie oglądałem go jeszcze ani nic, ale zakochałem się w nim i tyle;) Więc nawet jak będzie do kapitalnego remontu, i tak go biorę:)

Jednak do pracy (gdzie będę sporo pewnie jeździł), będę potrzebował "jeszcze czegoś".
Toczydełka jakiegoś, istnie do przemieszczania się, gdzie priorytetem będzie jak najniższe zużycie paliwa i ogólnie niskie koszty eksploatacji.
Wiadomo, że budżet ograniczony mocno będzie (MG chciałbym wziąść w leasing, a miesiąc-dwa później za gotówkę kupić coś takiego), więc myślę o kwocie raczej nie przekraczającej 3000€.

Rzuciłem dosłownie okiem na mobile i Allegro, i mam kilka takich typów:


Ktoś zna te auta, albo któreś z nich? Albo może polecić jeszcze coś na razie nie wspomnianego?

Tak jak pisałem, priorytetem są niskie koszty eksploatacji (w tym głównie zużycie paliwa), awaryjnością chyba są z podobnej półki (tak jak z cenami części zamiennych), i mniej więcej w zaznaczonym budżecie do 3000€. Zależy mi tez żeby autko miało klimę z wyposażenia i choć podstawową elektrykę, ABS i ze 2airbagi;)

Screenów ogłoszeń nie wstawiam, gdyż linki do ogłoszeń wrzucone są raczej poglądowo - chodzi o model auta a nie konkretny egzemplarz;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez Azazel85 Sro Maj 14, 2008 20:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 13, 2008 15:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Bobas111 




Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 43
Skąd: GLIWICE



Wysłany: Wto Maj 13, 2008 15:44   

MG się chyba do pompowania nadaje :P
_________________
>: 4 8 15 16 23 42
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Wto Maj 13, 2008 16:04   

To się napompuje;) 3lata najwyżej będzie w garażu stało a ja będę zbierał na doprowadzenie do stanu "perełkowego":) Ale i tak go chcę:D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez Azazel85 Wto Maj 13, 2008 18:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
misi3k 




Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 384
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Maj 13, 2008 17:36   

Na początku to fajne MG też bym takiego chciał :)
Ale do rzeczy: Znasz niemiecki? Bo na mobilu wybrałeś przepraszam ja ciebie prawie same szroty (no offence :twisted: )
Fiesta no1: walnięta pompa paliwa
Punto: zasadniczo nic do niego nie mam ale ściągnięty z włoch do niemiec i szuka nabywcy w pl
Corsa no1: poza kilkoma przetarciami i tym że gdzieś na jakiejś firmie tłuczona to oki
Focus: coś mi się widzi że motor kaputt w nim, i do tego też poturbowany
Fiesta 2: paragraf 25a, hmm to też jakieś na firmie tłuczone i do tego nie wiem czy z tym paragrafem możesz go kupić :roll:
Corsa nr 2: widzisz wkręcony hak? coś była ciągnięta niewiadomo co jej było... aha też firma
A seat cóż tu niech się wypowiedzą "ci co patrzą na wóz i wiedzą że był bity" :mrgreen:
Jak szukasz na mobilu nie łap się na taniochy bo niemcy za damochę nie oddają fur. Zwykle to trupy albo niedaleko im.
Lepiej dopłacić i nie mieć problemów "100m" za granicą.
W corsach b leci strasznie blacha i dość niewygodne toto (nie mówiąc o wyposażeniu) w c już dużo lepiej ale ja jakoś oplom nie ufam
Fiesta w sumie może być. Ale weź pod uwagę że corsy fiesty astry to ulubione samochody na firmę.
Ja bym polecał albo seata ibizę (takiego jak rzuciłeś link) albo np VW Polo lub może jakiegoś japończyka. Focusa 3D w tej cenie może złapiesz w dobrym stanie ale benzin, może clio (ech clio I to ma duszę :grin: ) albo pug 206.
Wszystko zależy od tego czy wolisz mniejsze miejskie czy większe miejskie :D
Uff dobra ale się rozpisałem. To tylko takie małe rady i spostrzeżenia na pewno ktoś jeszcze ci tu coś fajnego podsunie.
A właśnie z małych to R200 :razz:
Pozdrawiam Misi3k
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Wto Maj 13, 2008 18:38   

misi3k napisał/a:
Na początku to fajne MG też bym takiego chciał :)

Pod avatarem widzę, że już jedno takie samo auto mamy, może drugie też będziemy mieli;)
misi3k napisał/a:
Ale do rzeczy: Znasz niemiecki?

Uczę się;) Ale ogłoszeń nawet nie czytałem;)
misi3k napisał/a:
Bo na mobilu wybrałeś przepraszam ja ciebie prawie same szroty (no offence :twisted: )

Spox, no offence;) Tak jak napisałem, linki wrzuciłem poglądowo, jakie auta orientacyjnie od jakich cen się zaczynają;) Na mobile sortuje "od najtańszych", a ja brałem pierwsze z brzegu;)
misi3k napisał/a:
Lepiej dopłacić i nie mieć problemów "100m" za granicą.
[...]
Ale weź pod uwagę że corsy fiesty astry to ulubione samochody na firmę.

Hehe, no właśnie ja też go chcę wziąć do firmy;) Niemieckiej;) Więc auto za granicę jechać nie będzie;)
Mógłbym jeździć MG (jak go w końcu będę miał:]), ale on koszt każdego km ze dwa razy będzie mi podnosił:/ A na razie dopuki nic innego nie będzie - Roverkiem będę śmigał:) (ale jego spalaniu też bliżej do MG niż oszczędnych diesli pchełek:( )
Liczyłem że zmieszczę się w budżecie 3000€, ale chyba żeby tak jak piszesz - nie mieć ciągle problemów z usterkowością, trzeba będzie trochę dopłacić...:/

Niestety, w tym przypadku kasa kasa kasa:/
Na MG jak pisałem, mogę zbierać latami, ale to auto będzie miało jeździć i zarabiać (na MG :D )
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
misi3k 




Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 384
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Maj 13, 2008 18:58   

Azazel85 napisał/a:
Pod avatarem widzę, że już jedno takie samo auto mamy, może drugie też będziemy mieli;)
ojj chciałbym ale jak zmienię robotę na jakąś dobrze płatną :D
Azazel85 napisał/a:
Liczyłem że zmieszczę się w budżecie 3000€, ale chyba żeby tak jak piszesz - nie mieć ciągle problemów z usterkowością, trzeba będzie trochę dopłacić...:/
no nie powiedziałem że się nie da :cool: Ale lepiej dołożyć żeby to trochę pojeździło. No z drugiej strony jak to ma być do tłuczenia... Corsa, fiesta, polo, seat to bym brał na Twoim miejscu. W sumie nie lubię grupy VW ale im trzeba przyznać jedno: nie do zajechania na dezelu. Trochę droższe ale jednak.
Roverka nie polecam na tłuczenie :wink:
_________________
Był R416Si '97 i zawsze pozostanie, lecz nie materialnie a duchowo...
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Maj 13, 2008 19:45   

ja wole lekko przetartego z niemiec, niz szrota który wyglada jak nowy a jest pospawany z 5 :P . Mój kuzyn klepie auta dla handlarzy i widze jak to wyglada...

Co do autka za 3k euro to tylko mobile.de. W piatek wróciłem z 2 tygodniowego pobytu z Niemiec. Bylem jakieś 100 km od Hamburgu w strone morza północnego, wzialem 3k euro zby cos kupic przy okazji i wróciłem na pusto... Tylko szukac np 4-5 aut w jednym landzie, obdzwonic i rezerwowac pozniej na miejsce i ogladac :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Skradzione auta, części
szoso Offtopic 34 Wto Paź 02, 2018 07:03
majsterrr
Brak nowych postów Jaką "cyfrówkę" polecacie?
Czyli stary dylemat, co najlepiej kupić...;)
Azazel85 Offtopic 88 Sob Lip 03, 2010 11:17
bambi
Brak nowych postów Zakup części - "na żywo" czy online?
van-reiv Offtopic 34 Czw Lip 25, 2013 00:03
van-reiv
Brak nowych postów Zakup kontrolowany TVN - Maserati "ała"
Gość Offtopic 73 Sro Kwi 04, 2012 23:53
maryba
Brak nowych postów Opinie o "wstawianiu ćwiartki" auta
mimo66 Offtopic 22 Sro Sty 07, 2009 15:59
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink