Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Wymiana skrzyni biegów i parę pilnych pytań
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Wymiana skrzyni biegów i parę pilnych pytań
Autor Wiadomość
mcteusz 



Pomógł: 28 razy
Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 19:20   [R620] Wymiana skrzyni biegów i parę pilnych pytań
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Witajcie
Wziąłem się właśnie z bratem za wymianę skrzyni biegów w moim Roverku. Chcielibyśmy to jutro skończyć jeśli dodzwonię się do Tomiego i zakupię części.
Ale mam też parę pytań do Was. Jeśli się da to proszę o szybką odpowiedź.
1. Czy w wale korbowym, w miejscu gdzie wchodzi w niego wałek skrzyni powinno być takie niewielkie łożysko kulkowe? Z tego co widziałem (ja widziałem niewiele, ale brat więcej) to w innych autach jest tam niewielkie łożysko, które siedzi w wale korbowym a w nim siedzi wałek skrzyni. W moim R tego nie było więc pytam.
2. W skrzyni, którą wyjąłem z auta z góry wkręcony jest czujnik razem z jakąś pompką, od której przewody idą do maglownicy. Znajduje się to jakoby nad mechanizmem różnicowym/między przegubami/otworami na półośki.
Natomiast w skrzyni którą kupiłem jest tylko czujnik, a nie ma tej pompki i otworów na przewody.
Dlaczego?

[ Dodano: Sro Kwi 30, 2008 18:50 ]
No i ostatecznie skrzynia wymieniona. Tylko trzeba jeszcze sprzęgło wyregulować.
Co do łożyska na wałku to okazuje się, że ma go nie być.
A co do tego czegoś co nie wiedziałem co to jest to jest to impulsator prędkościomierza. :oops: z pompką regulującą dodatkowo ciśnienie w układzie wspomagania. W nowszych 600 tego nie było i stąd brak w drugiej skrzyni.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Sty 22, 2011 23:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 28, 2008 19:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tiooo 



Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 19
Skąd: Przasnysz



Wysłany: Czw Maj 08, 2008 12:08   

No to moze ja zapytam o ten impulsator prędkosciomierza !!
Gdzie on dokładnie jest ?? Masz jakies zdjęcie" ?
 
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Czw Maj 08, 2008 12:12   

Impulsator jest na skrzyni biegow, poloz sie na silnik i zajrzyj za tubine lookajac na skrzynie, tam bedzie wkrecany impulsator stojacy pionowo a do niego bedzie podpieta wtyczka...
 
 
 
Tiooo 



Dołączył: 21 Cze 2007
Posty: 19
Skąd: Przasnysz



Wysłany: Czw Maj 08, 2008 12:19   

Dzięki
 
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Czw Maj 08, 2008 19:36   

Impulsator wyglada o tak...
 
 
 
mcteusz 



Pomógł: 28 razy
Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Wto Maj 13, 2008 09:41   

Aby dopiąć sprawę wymiany skrzyni do końca mam jeszcze parę pytań.
1. Podczas transportu skrzyni cenny olej poszedł na glebę... Zgodnie z zaleceniami forum wlałem do skrzyni olej silnikowy Lotos półsyntetyk z zamiarem sprawdzenia czy w skrzyni wszystko gra. Stwierdziłem, że przejadę parę setek i wymienię na MTF. I tu moje pytanie: Na prawdę warto wlać tam ten olej czy darować sobie i zostawić na tym półsyntetyku silnikowym?
2. Przy robocie znalazła się przyczyna drgającego lewarka zmiany biegów. I nie tyle chodzi o tulejkę bezpośrednio pod lewarkiem co o tulejki przy skrzyni. Jeden z wodzików idących od lewarka do skrzyni (konkretnie ten, którym zmieniamy biegi) ma przy samej skrzyni 2 ruchome miejsca (tulejki/zawiasy), w których jest bardzo wyrobiony. Czy nie ma do tego jakichś zestawów naprawczych? Muszę sam dorobić jakieś tulejeczki czy jest możliwość kupna?
Luzy są na tyle duże, że podczas wrzucania wstecznego jeden wodzik (drążek) opiera się o drugi i skutecznie go blokuje) i muszę to zrobić żeby drugiej skrzyni nie popsuć przez takie wrzucanie wstecznego...
3. Założyłem nowe sprzęgło, a wysprzęglik jest oryginalny. A okazuje się, że podczas ruszania samochodem, wystarczy, że pedał sprzęgła ruszy 2cm od podłogi i auto zaczyna ciągnąć. Jak na nowiutkie sprzęgło trochę nie dobrze.
Przyczyna się znalazła. Wyrobienie w pedale sprzęgła w miejscu gdzie mocowany jest sworzeń popychający tłoczek pompy sprzęgła. Powoduje to że wciskając pedał sprzęgła, pierwsze 3cm to nie wysprzęglanie a luz pedału... Prawdopodobnie będę musiał wyciągnąć pedał, zaspawać dziurę (jajowatą) i przewiercić nową.
Z tego co pamiętam misiek_KR miał kiedyś problem z założeniem zamiennika wysprzęglika i przyszło mi na myśl, że przyczyna mógł być ten sam problem...
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Maj 13, 2008 11:30   

mcteusz napisał/a:
Na prawdę warto wlać tam ten olej czy darować sobie i zostawić na tym półsyntetyku silnikowym?

Ja mam od 2 lat olej 10W40 w skrzyni i jest OK.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
mcteusz 



Pomógł: 28 razy
Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Wto Maj 13, 2008 18:26   

To może i wcale nie będę oleju ruszał...
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Sro Maj 14, 2008 01:07   

Ja zalałem MTFa i muszę przyznać, ku mojemu zdziwieniu, praca skrzyni lekko się poprawiła.
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Wymiana skrzyni biegów
Firq Rover serii 600, Honda Accord 13 Pon Lis 16, 2009 20:00
Brt
Brak nowych postów [R620] Wymiana skrzyni biegów
CHOROMANSKI Rover serii 600, Honda Accord 4 Sob Lip 17, 2010 14:02
CHOROMANSKI
Brak nowych postów [R620] Wymiana oleju w skrzyni biegów.
decostal Rover serii 600, Honda Accord 4 Nie Gru 02, 2007 14:56
decostal
Brak nowych postów [R620] Wymiana oleju w skrzyni biegów
KRYS Rover serii 600, Honda Accord 28 Sro Lis 28, 2007 18:00
Brt
Brak nowych postów [R620] Ile kosztuje wymiana skrzyni biegów?
Kilers Rover serii 600, Honda Accord 10 Sro Gru 05, 2012 10:46
kadzaf



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink