Forum Klubu ROVERki.pl :: Witam!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Witam!
Autor Wiadomość
nie-dzwiedz 




Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 49
Skąd: Kleszczów



Wysłany: Sro Maj 14, 2008 02:44   Witam!

Witam!juz jakis czas temu zarejestrowalem sie na tym forum poniewaz szukalem autka!Jak juz sie domyslacie udalo mi sie je w koncu kupic!Od niedzieli jestem posiadaczem Rovera 600 diesla z 98r w kolorze burgund(jak zrobie zdjecia to odrazu wrzuce).nie ma zbyt bogatego wyposazenia.Posiada klime poduche abs el szyby z przodu(w planach jest zalozenie el podgrzewanych lusterek, el szyb na tyl i moze skora)Autko swietnie sie prezentuje a kolor przyciaga uwage!prowadzi sie swietnie ale musze sie jeszcze przyzwyczaic do tego ze nie widze dupy jak cofam! :razz:
ale nestety jak kazda roza posiada kolce takze i ten rover ma wady.
Otoz musze wymienic rozrzad, sprzeglo, i amorki na tyle.Czy mozecie mi powiedziec ile mga kosztowac te zabawki i jakiej firmy najlepiej szukac.czy te zestawy na alledrogo po 400zl za rozrzad i ok 500 za sprzeglo sa cos warte?Jakie amorki mam kupic?gazowe czy olejowe?ktore beda lepsze na nasze bezdroza(bo drogami tego po czym jezdzimy nie da sie nazwac)i jakiej firmy?Prosze o szybka inf bo chce to jak najszybciej wymiec zeby spac spokojnie


oprocz tego mam jeszcze jeden problem!Odrazu po kupnie pojechalem na wymiane oleju i filtrow oleju i powietrza.Kiedy koles podniusl samochode moglem go sobie dokladnie obejrzec.I niestety zobaczylem.na oslonie silnika kolo miski olejowej znalazlem slady oleju wiec poprosilem goscia zeby odkrecil oslone bo chcialem zobaczyc co jest nie tak!okazalo sie ze cieknie jeden z metalowych przewodow(jest laczony takimi gumkami) ktory biegnie obok miski olejowej.sa tam dwa przewody kroe ide tak samo(jeden nad drugim) i cieknie ten gorny.dolny byl suchy.Wydaje mi sie ze to sa przwody od wspomagania.moze wiecie co jest nie tak i co musze zrobic lub wymienic?
Wydaje mi sie ze to jest dosc czesta awaria w 600 bo ogladalem jescze patre sztuk zanim kupilem i czesc z nich byla wlasnie zapocona w tym miejscu.



i na koniec chce poruszyc temat felg.narazie autko stoi na stalowkach ale w przyszlosci beda alusy 16" bo wydaje mi sie ze to bedzie najleepszy kompromis miedzy komfortem, bezpieczenstwem i wygladem!
moze mi powiedziec jakie musze szukac et, jaki rozstaw srob i jaki jest otwoer centrujacy?


Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich uzytkownikow tej cudownej marki :grin:
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 14, 2008 02:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Maj 14, 2008 22:56   

Witam serdecznie i gratuluję zakupu.
Te zestawy rozrządu z allegro można brać bez przeszkód, poszukaj zresztą na forum opinii, bo było już kilka tematów o tych zestawach.
Amorki - w oryginale były montowane Delphi, ale słyszałem, że należy się ich wystrzegać kupując jako części zamienne - po prostu na pierwszy montaż idą porządne, a do sklepu odrzuty. Zobacz na tomateam.pl, przystępne ceny i wybór spośród trzech klas bilsteinów.
Co do spoconych przewodów, czy nie chodzi Ci czasem o przewody olejowe (do i od pompy oleju) w okolicach filtra oleju? Jeżeli tak, to to standard w naszych dieslach i jeżeli nie leje się tam bardzo to nie należy się tym przejmować.
Na temat felg jest wiele wątków na forum więc poszukaj i dowiesz się wszystkiego. W tej chwili nie pamiętam dokładnych danych więc nie chcę wprowadzić w błąd.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Witam, witam i o zdrówko pytam?:)
Gość Powitania 6 Sro Lut 04, 2009 18:11
Asia
Brak nowych postów witam
Gość Powitania 6 Pon Sty 14, 2013 11:42
dzelo23
Brak nowych postów Witam
BoloSr Powitania 12 Pią Kwi 02, 2010 08:32
Gość
Brak nowych postów Witam
darek69 Powitania 6 Nie Sty 23, 2011 13:10
Andrzej_1272
Brak nowych postów Witam
jean7 Powitania 9 Pon Lut 01, 2010 21:45
tunka



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink