Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Centralny zamek
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Centralny zamek
Autor Wiadomość
gandziak
[Usunięty]






Wysłany: Wto Maj 20, 2008 09:55   [R620] Centralny zamek
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1998

Witam,

było miło ale się ... Pojawił się problem z centralnym zamkiem. Przejrzałem forum i podobnego problemu nie znalazłem.
Baterie w pilotach już padły, więc korzystam tylko z kluczyka. Wszystko grało, ładnie się zamykał, światełka migały itp. Rano, bez ostrzeżenia, podczas jazdy zamknęły się drzwi. Myślałem, że to jakiś przypadek. Gdy wysiadłem normalnie zamknąłem Roverka i się włączył alarm ... kurcze, pierwszy raz usłyszałem jak wyje, nie myślałem, że to mój. Okazało się, że centralny się też otworzył ... posprawdzałem drzwi/klapy i wszystkie były zamknięte. Próbowałem ponownie zamknąć centralny i kurcze po przekręceniu kluczyka wszystko wraca do pozycji wyjściowej (zamykam i za chwile wszystkie drzwi się otwierają). Jakieś pomysły, bo samochód jest cały czas otwarty i nie jest to zbyt komfortowa sytuacja ...
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Sty 23, 2011 01:38, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 20, 2008 09:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 10:06   

Musisz mieć jakiś kłopot z zamkiem "matką". Ściągnij boczek drzwi i sprawdź wszystkie połączenia, kable, kostki ...

gandziak napisał/a:

Baterie w pilotach już padły, więc korzystam tylko z kluczyka.


Dlaczego ich nie wymienisz ? ;>
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
gandziak
[Usunięty]






  Wysłany: Wto Maj 20, 2008 10:15   

Skiba napisał/a:

Dlaczego ich nie wymienisz ? ;>


No właśnie, dlaczego .... jakoś nie było potrzeby (zbyt duży pęk kluczy) a przy okazji czytałem o problemach z pilotami, wiec po co się stresować
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Maj 20, 2008 10:25   

a te problemy to czesem nie w R200 i R400 były ;) w R600 po prostu wymienia sie baterie ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 10:27   

gandziak napisał/a:
jakoś nie było potrzeby (zbyt duży pęk kluczy)


To czym uzbrajasz czujki ruchu ? ;>
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
gandziak
[Usunięty]






Wysłany: Wto Maj 20, 2008 10:34   

Wiesz co, jak mam być szczery to po co komu to do szczęścia ... jak ktoś będzie chciał zakosić mój bordowy bolid marki Rover to i działające czujki ruchu nie pomogą. Jak alarm wyje komuś to ogólnie i tak nikt nie zwraca na to uwagi, więc czy jest sens ... Ważne, żeby drzwi były zamknięte i nie kusiły osób szukających okazji.
A tak przy okazji, to na których drzwiach jest "zamek matka" i jak rozkręcić te drzwi ;>
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 10:42   

Wszelkie instrukcje znajdziesz w RAVE (zapraszam do przeczytania FAQ na stronie klubowej) :twisted: Zamek "matka", jak łatwo stwierdzić znajduje się w drzwiach kierowcy, bo tylko on powoduje zamykanie/otwieranie wszystkich zamków, a nie pojedynczych sztuk jak pozostałe zamki.

Tapicerkę z drzwi kierowcy demontuje się dość łatwo. Pierwsza klamka, potem śrubki, na końcu zatrzaski i manualne zdolności :P
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
gandziak
[Usunięty]






Wysłany: Wto Maj 20, 2008 11:13   

Brt napisał/a:
a te problemy to czesem nie w R200 i R400 były ;) w R600 po prostu wymienia sie baterie ;)


Poważnie mówisz?? Mnie się zawsze wydawało, że w 600 ... to w takim razie, może wymienię baterie ...
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 12:34   

gandziak napisał/a:
Wiesz co, jak mam być szczery to po co komu to do szczęścia ... jak ktoś będzie chciał zakosić mój bordowy bolid marki Rover to i działające czujki ruchu nie pomogą.

Zdemontuj cały alarm. :lol:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 12:36   

piter34 napisał/a:
Zdemontuj cały alarm. :lol:


:hahaha:
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
Mariusz418 




Pomógł: 33 razy
Dołączył: 26 Gru 2004
Posty: 371
Skąd: Warszawa,



Wysłany: Wto Maj 20, 2008 12:43   

WITAM


CENTRALKA JEST PO PRAWE SRONIE W BAGARZNIKU

WYSTARCZY KUPIĆ MODÓŁ STERUJĄCY Z PILOTAMI PODŁĄCZYĆ SIĘ DO CENTRALKI WSUMIE 4 PRZEWODAMI //+/-/ ZAMYKANIE /OTWIERANIE //
I DZIAŁA ALARM FABRYCZNY

POZDRAWIAM
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 12:48   

Ale po co grzebać przy centralce ? ;> skoro alarm działa, piloty są, kwestia tylko wymiany baterii ;)
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
gandziak
[Usunięty]






Wysłany: Wto Maj 20, 2008 12:53   

Kurcze, ale tu nie chodzi o wymianę baterii w pilotach ;> Po prostu centralny się zamyka np. podczas jazdy a nie chce się zamknąć, gdy przekręcam kluczykiem.
Dziś wymienię baterie ale pewnie to nic nie da... wiec pewnie trzeba będzie drzwi rozkręcić i zobaczyć jak się sprawy mają.
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 12:56   

Tak jak wcześniej napisałem: Na początek: Ściągnij boczek drzwi i sprawdź wszystkie połączenia, kable, kostki ...
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Maj 20, 2008 20:26   

mariusz418 napisał/a:

WYSTARCZY KUPIĆ MODUŁ STERUJĄCY Z PILOTAMI PODŁĄCZYĆ SIĘ DO CENTRALKI W SUMIE 4 PRZEWODAMI //+/-/ ZAMYKANIE /OTWIERANIE //
I DZIAŁA ALARM FABRYCZNY


Niestety ten sposób umożliwia jedynie częściowe uzbrojenie alarmu - pełne uzbrojenie jedynie poprzez firmowy pilocik - tylko wówczas czujniki ultrasoniczne działają

mariusz418 - jesteś w stanie zsynchronizować centralkę z pilotem w R600 po '97 (to te radiowe piloty)? bo mam pilocik ale ze względu na bardzo długi czas jaki samochód spędził bez akumulatora połączenie radiowe pilot-centralka "się rozlazło" :???:

gandziak - a ci radzę jak najszybciej wymienić bateryjki bo później będzie problem tak jak i u mnie... - spróbuj odłączyć w pierwszej kolejności tą wtyczkę która idzie do klamki w drzwiach kierowcy - tam są włączniczki które wykrywają ruch kluczyka w zamku podczas zamykania i otwierania drzwi - pewnie coś się obluzowało i podczas wstrząsów sobie styka ...
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Wto Maj 20, 2008 20:30   

Marrkus, synchronizację pilota z centralką zrobią Ci obecnie w większości dobrych zakładów dorabiających klucze z immo itp.
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
mariuszek86 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 54
Skąd: Koczała



Wysłany: Wto Maj 20, 2008 20:36   

u mnie sie terz tak robiło zamykałem pilotem a roverek sam sie otwierał i załaczał alarm.Sprawdz czy ci stacyjka odbiła bo u mni tak było lekko włorzyłem kluczyk albo puknełem kluczykiem w stacyjke a dokładniej w ten srodkowy wkład i było juz wszystko ok
_________________
Super ceny części do roverka 620:)
 
 
 
NEOSSS 




Pomógł: 214 razy
Dołączył: 06 Paź 2007
Posty: 2216
Skąd: Dębe Wielkie/WaWa



Wysłany: Sro Maj 21, 2008 08:59   

gandziak, sprawdź wszystkie krańcówki najlepiej przekręcając kluczyk w stacyjce i zamykając wszystkie drzwi, klape i maske(kontrolki otwarcia musza zgasnac), bujni autem i zobacz czy nie zapala Ci sie kontrolka otwarcia drzwi lub maski. Nastepnie wyciagnij kluczyk tak aby odbil stycznik w stacyjce i zablokuj kierownice, wysiadz z auta i zamknij go kluczykiem, czy teraz zadziala?
Jesli nie to polecam dostac sie do drzwi kierowcy i sprawdz stycznik przy samym zamku ktory ma dwa pstryczki od zamykania i otwierania, to on daje impuls do centralki :twisted: , jesli dalej to nie to wina moze lezec w mechanizmie centralnego kierowcy w ktorym mogl sie ulamac bloczyk aluminiowy i odrazu po zamknieciu auta odbija i je otwiera... Mozna gdybac i gdybac... :roll:
 
 
 
gandziak
[Usunięty]






Wysłany: Pią Maj 23, 2008 16:35   

Powiem tyle: wszystko gra.
Sprawdziłem krańcówki (końcówki) w drzwiach/klapach i jest ok. Kontrolka na desce rozdzielczej się wyłącza. Wymieniłem wreszcie bateria w pilocie i kurcze tez działa :wink: Z rozkręcaniem drzwi jeszcze poczekam.
Co do przyczyn to wydaje mi się, że sprawcą jest "klik" przy stacyjce. Wydaje mi się, że ostatnio go nie było. Teraz kontroluje każde wyciągnięcie kluczyka ze stacyjki.
Mam nadzieję, że problem już nie powróci.

Dzięki za pomoc (opcja: Pomógł zastosowana) :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Centralny zamek????
wlodi1991 Rover serii 600, Honda Accord 1 Sro Lis 04, 2009 22:21
darek_wp
Brak nowych postów [R620] Centralny zamek
kamil_620_si Rover serii 600, Honda Accord 12 Nie Sty 25, 2009 16:10
shrek_85
Brak nowych postów [R620] Fabryczny centralny zamek.
Który siłownik jest master?
Vickers Rover serii 600, Honda Accord 46 Pią Paź 24, 2008 12:14
marcel_n
Brak nowych postów [R620] Wariuje mi centralny zamek
Przemas Rover serii 600, Honda Accord 21 Pon Wrz 24, 2012 20:14
Przemas
Brak nowych postów [R620] Impulsator i centralny zamek...
czarek2208 Rover serii 600, Honda Accord 4 Pon Sty 26, 2009 21:46
mcteusz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink