Forum Klubu ROVERki.pl :: [R825] Problem ze sprzęgłem hydraulicznym
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R825] Problem ze sprzęgłem hydraulicznym
Autor Wiadomość
Deepack 



Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 18
Skąd: Kraków



  Wysłany: Sob Maj 31, 2008 16:46   [R825] Problem ze sprzęgłem hydraulicznym
Typ: SD Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Witam opisze sytuacje i mam nadzieje ze coś wymyślicie bo ja już pomysły straciłem. Mianowicie jechałem i zapaliła mi sie kontrolka od hamulca, więc zjechałem na bok i zobaczyłem, że w zbiorniczku faktycznie trochę ubyło ale jeszcze było powyżej minimum, więc pojechałem dalej bo nie miałem już daleko. Nagle sprzęgło przestało odbijać i nie wysprzęglać do końca, skończyło sie tak ze pedał wpadł do końca i już został przy podłodze. Okazało się, że gumka na tłoczku w wysprzęgliku zaczęła puszczać stad ubytek płynu i zapowietrzony układ ale dzisiaj reperaturki kupiłem i założyłem. I właśnie tutaj pojawia sie mój problem, nie mogę go odpowietrzyć przeszperałem internet probowałem różnymi metodami ale nic nie pomaga, jest cały czas taki sam efekt wcisnę pedał to zostaje przy podłodze a pompowanie itd nic nie daje sprzęgło ani trochę się nie pojawia BŁAGAM POMOCY! :sad:
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Sty 03, 2011 23:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 31, 2008 16:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Nie Cze 01, 2008 02:22   

Nie miałem z tym doświadczenia ale na >tej stronce jest napisane że przyczyną jest słaba sprężyna w cylinderku siłownika, gdy pedał idzie do góry to zamiast zaciągać płyn ze zbiorniczka , wciąga się tłoczek. I powinno się odkręcić siłownik sprzęgła, i samemu cofnąć ten tloczek, poprostu popchnąć go jakimś cienkim prętem do poprzedniej pozycji. Przykręcić i kontynuować odpowietrzanie.
Ale tak jak napisałem, nie miałem z tym nigdy do czynienia, może ktoś inny podzieli się wiedzą praktyczną.
 
 
tkm 




Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 6
Skąd: konstancin



Wysłany: Sob Cze 07, 2008 10:16   

Miałem ten sam problem!
calutki dzień usiłowałem odpowietrzyć sprzęgło w 820 kolegi klasyczną metodą - jak odpowietrza się hamulce. Nie skutkowało! Więc rozbierałem sprawdzałem, i jeszcze raz i jeszcze raz.Szybko pompując, wolno pompując, NIC.
I wtedy poczytałem. TRZEBA użyć ciśnienia - np. kompresorek lub pompka.
Lekkie nadciśnienie należy przyłożyć do zbiorniczka płynu - przez przerobiony korek (pompka) lub maleńki otworek powietrzny, który jest w orginalnym korku (kompresor). Jednym słowem trzeba porzeźbić, każda metoda jest dobra byle było ciśnienie płynu w zbiorniczku - przed pompą! Zadziałało od razu !
 
 
 
Deepack 



Dołączył: 09 Maj 2008
Posty: 18
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Cze 07, 2008 17:39   

No dzięki wielkie zadziałało faktycznie co prawda zostało jeszcze z 1.5cm luzu na pedale ale zawsze jakiś postęp. Teraz pojawił się inny problem ale najpierw poszperam a potem będę pisał...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R825] Problem z klimatyzacją
..
roliq13 Rover serii 800 4 Sob Wrz 13, 2008 15:20
roliq13
Brak nowych postów [R825] Problem z elektryką
LASOTA Rover serii 800 4 Wto Cze 05, 2007 22:03
LASOTA
Brak nowych postów [R825] Problem z kontrolka SRS
wrm_pl Rover serii 800 1 Sro Kwi 25, 2007 17:45
piter34
Brak nowych postów [R825] Problem z odpalaniem
Luki86 Rover serii 800 1 Pią Sty 04, 2008 17:58
PHJOWI
Brak nowych postów [R825] Problem z układem chłodzenia
układ chłodniczy w 825
Zbyszek44 Rover serii 800 3 Wto Kwi 03, 2007 17:59
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink