Forum Klubu ROVERki.pl :: [r25,1,4,00] NIE MOGE OTWORZYC DZRWI KIEROWCY
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r25,1,4,00] NIE MOGE OTWORZYC DZRWI KIEROWCY
Autor Wiadomość
Lukasz17i 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 84
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 15:25   [r25,1,4,00] NIE MOGE OTWORZYC DZRWI KIEROWCY

Witam Wszystkich mam nastepujacy problem chciałem dzisiaj jak zawsze wsiaść do mojego roverka pyk otworzyłem go centralnym zamkieem a tu nie mogę otworzyć drzwi kierowcy wszystkie inne otwieraja sie normalnie dzyndzelek tez podniusł sie do góry ale drzwi sie nie otwierają od środka też nie i nie wiem co jest przyczyną autko mam 3 tyg i nigdy czegoś takiego nie miałem miał ktos mozę taki problem ?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 15:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 15:11   

Musiały się jakieś cięgienka pourywać. Niestety trzeba będzie jakoś zdjąć boczek drzwiowy od środka... Nie wiem, czy ktoś już nie miał tutaj na forum takiego problemu. Spróbuj użyć funkcji "szukaj" i przejrzeć archiwum.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
des 



Pomógł: 47 razy
Dołączył: 05 Mar 2008
Posty: 1080
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 17:30   

Bez zdjęcia boczka drzwi się nie obejdzie. Podejrzewam, że popsuł się mechanizm przy zamku w drzwiach (mechanizm ten ma w sobie cięgna do otwierania od środka jak i od klamki), być może jakaś śrubka się odkręciła co to wszystko trzymała.
 
 
 
lineumaciel 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 20:06   

Czy od środka dasz radę odtworzyć drzwi?. Mam nadzieje że tak. Jeśli nie to nie ukrywam że będziesz musiał połamać boczek. Problem jest w tym że jedna ze śrub jest zasłonięta przez kokpit i bez otwarcia drzwi nie da się jej odkręcić.


Jeśli cypelek się podnosi to coś się stało z samym zamkiem.
Czy nie słyszysz jakiegoś stukania podczas otwierania z centralnego?

Ehh dopiero teraz doczytałem że od środka nie otworzyć.

Zabrzmi to dziwacznie ale przed otwarciem drzwi kolanem dociśnij je do karoserii i wtedy spróbuj z klamki otworzyć.

Podejrzewam że pękł ci plastik do którego dochodzą cięgna od klamek. Nie widzę innej możliwości gdyż nie ma tam łączeń na śrubki. Cięgno z jednej strony wchodzi w klamkę a z drugiej strony jest wygięte w "U" i wsadzone w zamek. Nie ma również szansy żeby wypadło bo jest to dość mocno zblokowane i dość mocno się trudziłem jak likwidowałem u dzyndzelek od zamykania drzwi.

Jest też opcja że zaciął się zamek.

Bynajmniej bez połamania boczku się nie obejdzie.
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
Lukasz17i 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 84
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 22:42   

A więc tak od środka gdy prubuje otwierac wogule nie ma oporu przy ciagnieciu tak samo z klamką tak dosć luzno chodzi nie to co w innych drzwiach gdy przekrecam kluczyk dzyndzelek normalnie wyskakuje do góry ?? wiec co obstawiacie żal mi tego boczka bo jest w idealnym stanie a gdzie ja 2 taki sam kupię. Na domiar złego wybuchła mi tylna szyba :(

[ Dodano: Pon Wrz 22, 2008 22:44 ]
a własnie metodą zlodziejska nie otworze tego w tych drzwiach sa zabezpieczenia ??
Wiecie o co chodzi brzeszczot z wycietym hakiem ??
 
 
 
lineumaciel 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 08:14   

Lukasz17i napisał/a:
A więc tak od środka gdy prubuje otwierac wogule nie ma oporu przy ciagnieciu tak samo z klamką tak dosć luzno chodzi nie to co w innych drzwiach gdy przekrecam kluczyk dzyndzelek normalnie wyskakuje do góry ?? wiec co obstawiacie żal mi tego boczka bo jest w idealnym stanie a gdzie ja 2 taki sam kupię. Na domiar złego wybuchła mi tylna szyba :(

[ Dodano: Pon Wrz 22, 2008 22:44 ]
a własnie metodą zlodziejska nie otworze tego w tych drzwiach sa zabezpieczenia ??
Wiecie o co chodzi brzeszczot z wycietym hakiem ??



Co się stało z szybą????.
Wczoraj dumałem co z tym twoim boczkiem zrobić. I coś wydumałem, nie wiem tylko na ile to coś da.

Wytrychem tego nie otworzysz więc nawet nie ma co kombinować.

Jak otworzysz prawe drzwi będziesz widział jedną śrubę której przy zamkniętych drzwiach nie da rady wykręcić - to tak poglądowo mówię żebyś wiedział o którą mi chodzi. Druga znajdująca się na dole i da się wykręcić.
Będziesz musiał zdjąć plastik z klamki oraz z rączki którą zamykasz drzwi.
Po zdjęciu zaślepki rączki masz tam trzy śruby które należy odkręcić.

Po rozkręceniu tego co się da będziesz musiał pociągnąć lewą część boczka do siebie tak aby wyskoczył z klipsów. Jak wyskoczy podnieś go do góry żeby zszedł z drzwi.

Po tej operacji powinno udać Ci się z siedzenia pasażera wsadzić rękę i obadać co i jak.

Wydaje mi się że to jest jedyna opcja.

Nie wiem jaki masz kolor tapicerki ale na Allegro bez problemu można dostać boczki.

Luźne klamki świadczą o tym że cięgna wypadły z plastiku przy klamce.

Jak chcesz możemy się zdzwonić rozjaśnię Ci moją wizje rozwiązania problemu ;-)
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
Lukasz17i 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Maj 2008
Posty: 84
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 16:08   

okej dzisiaj ide do autka i sprubuje z tym kolanem narazie puki co nie mam szyby z tyłu w aucie i czekam na tylna klape ale do soboty pasowałoby to zrobic jednak mimo wszystko sprubuje coś tam podkrecać co sie da :D

[ Dodano: Wto Wrz 23, 2008 20:39 ]
Dsiasiaj udało sie mi ściągnąć boczek poczesci ale wszystkie ciegna sa całe zarówno od klamki jak i otwierania od środka wiec pozostaje problemz zamkiem wiesz moze jak go rozwiązać??

[ Dodano: Czw Wrz 25, 2008 12:02 ]
I jak pomoże ktoś jest jakis sposób?

[ Dodano: Czw Wrz 25, 2008 12:03 ]
I jak pomoże ktoś jest jakis sposób?
 
 
 
lineumaciel 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Nie Wrz 28, 2008 17:44   

Lukasz17i napisał/a:
okej dzisiaj ide do autka i sprubuje z tym kolanem narazie puki co nie mam szyby z tyłu w aucie i czekam na tylna klape ale do soboty pasowałoby to zrobic jednak mimo wszystko sprubuje coś tam podkrecać co sie da :D

[ Dodano: Wto Wrz 23, 2008 20:39 ]
Dsiasiaj udało sie mi ściągnąć boczek poczesci ale wszystkie ciegna sa całe zarówno od klamki jak i otwierania od środka wiec pozostaje problemz zamkiem wiesz moze jak go rozwiązać??

[ Dodano: Czw Wrz 25, 2008 12:02 ]
I jak pomoże ktoś jest jakis sposób?

[ Dodano: Czw Wrz 25, 2008 12:03 ]
I jak pomoże ktoś jest jakis sposób?



Czyli cięgna dochodzą do zamka?. Podzwoń po szrotach i załatw ten zamek. Ja niestety nie mam nigdzie możliwości podejrzenia jego budowy.

Namierz cięgno idące od wewnętrznej klamki do zamka i zobacz czy przy zamku dasz rade je chwycić i pociągnąć i tak je otworzyć
_________________
pozdrawiam ;-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25 1.4,00r] NIE MOGę OTWORZYC DRZWI KIEROWCY
[R25 1.4,00r] NIE MOGę OTWORZYC DRZWI KIEROWCY
Lukasz17i Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 13 Wto Paź 28, 2008 20:19
mundek131
Brak nowych postów [R200 1.4 16V 99'] Nie mogę otworzyć maski...
ptor Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Wto Lut 09, 2010 15:28
ptor
Brak nowych postów [R 214Si 96r.] Nie moge otworzyc bagaznika :(
Yog-Sothoth Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Nie Cze 22, 2008 07:27
zouza
Brak nowych postów [R220SDi 97r] Nie mogę otworzyć bagażnika
Zaciął sie zamek centralny w bagażniku
Anja Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Wto Cze 17, 2008 22:24
Brt
Brak nowych postów [R214 1.4Si 97r]nie mogę ustawić lusterka od strony kierowcy
pjetja7 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Czw Lis 18, 2010 15:33
iwan00



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink