Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT] Uszczelka miski olejowej???
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT] Uszczelka miski olejowej???
Autor Wiadomość
porek333 




Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 42
Skąd: london



  Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 08:56   [MG ZT] Uszczelka miski olejowej???
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2003

Czesc Wam.
Mam pytanie do Was
Wczoraj wymienialem uszczelke pod miska olejowa w swoim mg zt,po rozebraniu wszystkiego okazalo sie ze mam problem z nowa uszczelka,poniewaz zawierala 6 malutkich gumowych `bolcow` na ktore nie mialem zadnych wglebien w misce olejowej,postanowilem je sciac i zamontowalem ta uszczelke.Powiedzcie mi czy to teraz nie bedzie w jakims stopniu zutowalo na szczelnosc uszczelki?
Aha i jeszcze jedno pytanie,czemu wczesniej nie bylo zadnej uszczelki pomiedzy miska olejowa a reszta silnika?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Gru 18, 2010 23:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 08:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 13:44   

porek333 napisał/a:
,poniewaz zawierala 6 malutkich gumowych `bolcow` na ktore nie mialem zadnych wglebien w misce olejowej,

Jak jest miska przykręcona do silnika? Muszą być jakieś otwory na śruby przecież :roll:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
porek333 




Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 42
Skąd: london



Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 00:45   

miska zawiera 12 dziur na sruby i w uszczelce jest 12 dziur + do tego bylo na uszczelce 6 bolcow ktorych nigdzie nie mozna bylo dopasowac wiec je obcielem!
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10889
Skąd: ZGL / szczecin




Wysłany: Wto Wrz 23, 2008 10:56   

te bolce wchodzą w otwory w blaszanej misce, a Ty masz aluminiową więc chyba miałeś nie do końca taką uszczelkę ;)
na szczęście poza tym kształt jest dokladnie taki sam :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
porek333 




Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 42
Skąd: london



Wysłany: Sro Paź 08, 2008 00:08   

czyli moge smigac tak !spoczko i dzieki!
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Paź 08, 2008 00:17   Re: [Mg ZT 1.8 2003]uszczelka miski olejawej???

porek333 napisał/a:
Czesc Wam.
Mam pytanie do Was
Wczoraj wymienialem uszczelke pod miska olejowa w swoim mg zt,po rozebraniu wszystkiego okazalo sie ze mam problem z nowa uszczelka,poniewaz zawierala 6 malutkich gumowych `bolcow` na ktore nie mialem zadnych wglebien w misce olejowej,postanowilem je sciac i zamontowalem ta uszczelke.Powiedzcie mi czy to teraz nie bedzie w jakims stopniu zutowalo na szczelnosc uszczelki?
Aha i jeszcze jedno pytanie,czemu wczesniej nie bylo zadnej uszczelki pomiedzy miska olejowa a reszta silnika?


W silniku 1.8 jest chyba alumiowa miska olejowa i tam się uszczelnia na specjalną pastę lub silikon. Tam nie ma żadnej uszczelki (podobnie jak w rozpołowieniu głowicy).


sTERYD napisał/a:
te bolce wchodzą w otwory w blaszanej misce, a Ty masz aluminiową więc chyba miałeś nie do końca taką uszczelkę ;)
na szczęście poza tym kształt jest dokladnie taki sam :cool:


Uszczelka jest tylko pod blaszaną miskę
 
 
porek333 




Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 42
Skąd: london



Wysłany: Sro Paź 08, 2008 00:37   

wlasnie mnie to dziwilo dlaczego tam nie bylo uszczelki?!?i do tego byla inna ale obciełem te bolce i ją zalozyłem a jedynym problemem było to że jednej śruby nie mogłem wsadzic spowrotem mocującej miske do skrzyni!ale teraz juz wiem gdzie tkwił problem!ale czy to bedzie w jakims stopniu przeszkadzalo ze założyłem taką uszczelkę?
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Paź 08, 2008 00:41   

porek333 napisał/a:
wlasnie mnie to dziwilo dlaczego tam nie bylo uszczelki?!?i do tego byla inna ale obciełem te bolce i ją zalozyłem a jedynym problemem było to że jednej śruby nie mogłem wsadzic spowrotem mocującej miske do skrzyni!ale teraz juz wiem gdzie tkwił problem!ale czy to bedzie w jakims stopniu przeszkadzalo ze założyłem taką uszczelkę?

Te powierzchnie powinny do siebie dokładnie przylegać (dlatego są uszczelnione silikonem), gdyż miska ma za zadanie również usztywnić całość (również sam silnik). Osobiście złożyłbym na silikon i nie kombinował z uszczelką.

[ Dodano: Sro Paź 08, 2008 00:45 ]
Ponadto, jak rozumiem, założyłeś zamiennik. W oryginalnej uszczelce, są idealnej grubości pierścienie metalowe przy każdej śrubie. Dzięki czemu uszczelka pasuje idealnie. W zamienniku nie ma tych krążków, jest jedynie na nie miejsce. Generalnie wtedy wydłubuje się je z oryginalnej uszczelki i montuje do nowej. Jak rozumiem Ty nic takiego nie zrobiłeś (bo nie miałeś oryginalnej uszczelki). Na twoim miejscu wyciągnąłbym tą uszczelkę, bo zaraz i tak może ją wyduchać.
 
 
porek333 




Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 42
Skąd: london



Wysłany: Sro Paź 08, 2008 00:46   

wiesz ogolnie to juz `po ptakach `zalozylem to jakies dwa tygodnie temu.I zeby to poprawic to by znowu zeszlo sporo czasu i do tego olej+filtr czy to ma sens?wogole dzieki za to,bede pamietal na przyszlosc a dla ciebie punkcik!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Uszczelka miski olejowej do 1.8T
Marcin84 Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Cze 08, 2021 21:55
Marcin84
Brak nowych postów [r75] Uszczelka miski olejowej v6
sebol11 Rover serii 75, MG ZT 3 Pon Sty 19, 2015 23:28
zedziczek
Brak nowych postów [R75] Korek i uszczelka miski olejowej 1.8T
Marcin84 Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Cze 02, 2021 09:56
Marcin84
Brak nowych postów [R75] Pokrywa miski olejowej - Uszczelka
keda Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Lut 16, 2015 18:01
karolj
Brak nowych postów [R75] Wymiana Miski Olejowej
psychik Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Gru 03, 2013 08:16
Pieta



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink