Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Chyba ABS-chyba problem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Chyba ABS-chyba problem
Autor Wiadomość
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 18:40   [R75] Chyba ABS-chyba problem
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: wszystkie

Witam!
Mam problem chyba z ABSem.Pisze ze chyba bo nie zapala mi sie zadna kontrolka ale jak odpale auto i nie wazne czy jezdzilo juz czy stalo cala noc to jak rusze i lekko przyhamuje za pierwszym razem to czuje na pedale jak by sie abs wlaczal i pedal mi odbija.Auto normalnie hamuje ale nie chcilabym zeby kiedys przestalo :wink: Wydaje mi sie ze drgania pedalu sa duzo szybsze niz przy normalnym awaryjnym hamowaniu i jeszcze to dosyc wysokie odbijanie go.Mial moze ktos podobna przypadlosc?Zdaje mi sie ze zaczelo to sie dziac po tym jak zakopalem sie ostatnio na plazy :mrgreen: i bez zlosliwosci prosze.W Danii mozna jezdzic po plazach ale ja znalazlem najlepsze miejsce i sie zapadlem.Wyciagneli mnie dopiero 2 spietymi do kupy VW Transporterami 4x4 bo lezalem na podlodze...moze wtedy cos sie uszkodzilo.Nie ma reguly z tymi hamulcami,nie wazne czy jest sucho czy mokro,zimno czy cieplo.Jak na razie dzialo sie to po pierwszym ruszeniu po odpaleniu jak juz sie rozkulalem powiedzmy do 10km/h ale nie za kazdym razem a pozniej jest juz spokoj.Mam poizolowane kable od czujnikow abs i kontroli trakcji ale powtarzam ze nie zapala sie wtedy zaden alarm z kontroli co by wskazywalo na blad czujnika.Jakies teorie?
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 12, 2010 21:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 16, 2008 18:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 19:48   

Mam to samo, a zaczęło się parę miesięcy od objawów które ty opisujesz czyli delikatne pulsowanie chrupanie pedalu hamulca w momencie gdy sie juz zatrzymujemy, to bylo delikatne, natomiast po tych paru miesiacach juz zrobiło się z tego na silne wibracje w pedale, az nawet nie mozna hamowac przez moment.

Myślę że pompa ABS się w ten sposób szybciej zużyła, więc lepiej odrazu wyciągnąć bezpiecznik ABSu zamiast tak jeździć.

U mnie to wina jednego z czujników ABS jet wygięty, nie wiem dlaczego.

Natomiast u Ciebie radze sprawdzic czy czujniki nie są brudne, przemyć benzyną. Czasami jak pęknie osłona przegubu zewnętrzego to pod wplywem siły odśrodkowej smar pozalepia również też czujnik i spowoduję usterke ABSu.
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 19:51   

Moze u mnie sie piach dostal.Dziwi mnie tylko ze to mi sie dzieje wylacznie przy pierwszym hamowaniu a pozniej juz ok.czujniki czyscilem jakies 2 tyg temu a zakopalem sie tydzien temu i zaczelo sie wlasnie to dziac...chyba dzien pozniej.W R75 czujnikow sie nie wygnie ale moze masz racje ze brudne sa.Bede jeden wymienial bo co rusz przewod mie sie urywa juz tak polatany jest to wtedy dokladnie popatrze.Nie wiem czy jak wyjme bezpiecznik to czy nie bedzie mi sie palil alarm od abs i kontroli trakcji a mam monitor na zegarach to jest troche denerwujace
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 20:34   

Zukowaty napisał/a:
ze to mi sie dzieje wylacznie przy pierwszym hamowaniu a pozniej juz ok.


dokładnie tak samo było u mnie, w lato. Najpierw tylko przy pierwszym zatrzymaniu, późniejsza jazda ok. Nastęnie już pojawiało się od czasu do czasu , później częściej i wkońcu przy każdym zatrzymaniu samochodu. Następny etap to wibracje się nasilały, u mnie już pompa widocznie się zakatowała.

Jak wyjmie się bezpiecznik to wiadomo kontrolka będzie się paliła i nie będzie ABSu, ale lepsze to niż pogłębianie zużycia pompy.
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 20:52   

To moze lepiej czujnik wymienic jak masz krzywy??
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Czw Paź 16, 2008 21:44   

Jego mocowanie w piaście jest wyłamane, a sam czujnik jest odchylony w bok więc może sam czujnik jest dobry jakby tylko udało mi się go jakoś naprostować, będę wymieniał gumę właśnie na tamtym przegubie to jak zdejme piastę będzie lepszy dostęp i zobacze co da się zrobić. Nowe czujniki są strasznie drogie, mimo że nic tam skomplikowanego nie ma, cewka i mały magnes.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZTT] problem chyba po spadku napięcia
alpacino Rover serii 75, MG ZT 7 Pią Lut 19, 2016 09:42
longer86
Brak nowych postów [R75] Co się stało z mocą(chyba znalazłem problem ???
Maciej_R75v6 Rover serii 75, MG ZT 6 Nie Lip 27, 2014 00:38
Wizard_gp
Brak nowych postów [R75]2w1 Problem z odpalaniem+coś chyba jest w baku... HELP
cyngiel Rover serii 75, MG ZT 16 Nie Lip 07, 2013 13:41
cyngiel
Brak nowych postów [r75] Chyba kolejny raz hgf
bakan30 Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Sie 10, 2010 09:38
Pawel84
Brak nowych postów [R75] COŚ CHYBA NIE JEST OK??? SPALANIE
boss.007 Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Gru 05, 2008 11:33
phuss



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink