Forum Klubu ROVERki.pl :: Windows Vista
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: thef
Pią Sie 29, 2008 14:18
Windows Vista
Autor Wiadomość
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Paź 17, 2008 10:53   

Przypomnijcie sobie czasy, jak wszedl XP :)
Ludzie bronili sie przed nim, jak teraz niektorzy przed ViśtaWio.

Masa sterownikow pod rozne urzadzenia wyszla dopiero po kilku latach od premiery.
No ale w koncu stal sie systemem wiodacym jak kiedys Windows 98.

Przystosowanie sie do niego wymagalo mniej wiecej tyle samo czasu ile po przejsciu z XP na Viste. Mnie osobiscie wkurzyl brak programu telnet. Musialem go odkopac poprzez zmudne klikanie tu i tam. Tak poza tym, rowniez uwazam ze design jest b. ladny. Po zainstalowaniu wszystkich aktualizacji dziala plynnie i odpukac od ponad roku nie otrzymalem bluescreen'a czy tam greenscreen'a ;D Nie zawiesil mi sie tez. Jedyny zal mam taki, ze niektore programy Adobe - Premiere C3 i Aftereffect nie dzialaja :(
Pewnie oryginaly dzialaja, ale na nie mnie nie stac :)

A co do zmiany mac'a w moim laptopie Toshiba serii A200 zmiana maca jest mozliwa.

Co do poruszania sie po zaawansowanych ustaieniach... mnie to jakos lekko przyszlo :)
Mnie sie wydaje, ze Eddek tak nie lubi Visty (juz z samego zalozenia), ze wszystko jest zle ;)

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Paź 17, 2008 10:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
memphisto 




Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pią Paź 17, 2008 11:08   

a ja mam takie pytanko również kupiłem AMILO z Siemensa nowego, w media no i ani płytki nie mam (ale już wiem jak ja zdobyć dzięki Wam) ani nie mam CD-KEYA do OFFICA 2007 ;/ ;/ może mi ktoś takim keyem zapodać? mam wersje Microsoft Office Home and Student 2007 i babcia google nie pomogła ;/ wyskakuje mi komunikat w OFFICIE wpisz 25 znakowy klucz produktu i koniec nie poklikam nie poczytam nic :(
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Pią Paź 17, 2008 11:57   

memphisto napisał/a:
może mi ktoś takim keyem zapodać?

Ja mogę... tylko zapłać za niego :razz:
Ten Office to wersja tzw. 60-cio dniowa. Możesz przecież używać bez podawania klucza. Chcesz pełną to kup pakiet i wpisz klucz.....
Ostatnio zmieniony przez TomC Pią Paź 17, 2008 11:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
MikeLD 




Dołączył: 22 Wrz 2008
Posty: 96
Skąd: Gdańsk

Rover 400

Wysłany: Pią Paź 17, 2008 11:58   

memphisto napisał/a:
a ja mam takie pytanko również kupiłem AMILO z Siemensa nowego, w media no i ani płytki nie mam (ale już wiem jak ja zdobyć dzięki Wam) ani nie mam CD-KEYA do OFFICA 2007 ;/ ;/ może mi ktoś takim keyem zapodać? mam wersje Microsoft Office Home and Student 2007 i babcia google nie pomogła ;/ wyskakuje mi komunikat w OFFICIE wpisz 25 znakowy klucz produktu i koniec nie poklikam nie poczytam nic :(


Jakbym chciał pomóc to bym wysłał Cię na strony z torrentami [np. www.isohunt.com] gdzie znajdziesz dołączone do pełnych wydań key generatory, lub też wysłał na największą stronę z bazą seriali i nakładek www.cracks.am - z tym, żeby ostrożnie sie poruszać po stronce w obawie przed niechcianym softem.
Ale oczywiście nie mogę pomóc, namawiając do zakupu oryginału ;)
 
 
memphisto 




Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pią Paź 17, 2008 12:14   

no pierunie cóż za prawowity naród... ; DTomC, a ile sobie życzysz za sam klucz?


nie gadajcie że macie wszystko oryginalne ?? :D
 
 
ywis 




Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Pią Paź 17, 2008 12:40   

memphisto napisał/a:
nie gadajcie że macie wszystko oryginalne


Mamy, przynajmniej ja posiadam Windows i cały pakiet Office w oryginale :)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Paź 17, 2008 13:29   

Dokladnie to jest tak. Rzeczy ktore sluza mi do pracy i przy pomocy ktorych zarabiam, czyli np. system operaacyjny, edytor tesktowy, arkusz kalk. i inne mam legalne.

Ale np. hobbystycznie zajmuje sie np. obrobka filmow czy innych rzeczy i nie zamierzam kilkutysiecy wydac tylko po to, zeby sie od czasu do czasu pobawic amatorsko, nie czerpiac przy tym zyskow z takiej zabawy. Gdyby producenci oprogramowania wydawali wersje HOME ktora bylaby odpowiednio tansza, to czemu nie. Rozumiem, ze wielu ludzi napracowalo sie przy produkcji danego oprogramowania i pelen szacunek dla nich.

Wlasciwie to mozna powiedziec, ze korzystam przez dluuugii czas z wersji demo, ktora jest okrojona z wielu funkcji, ale akurat te funkcje nie sa mi do niczego potrzebne ;)

Osobiscie piractwa nie popieram i nikogo do niego nie namawiam.
Nie korzystam z programow torrent czy innych sciagaczy.

Jesli chce uslyszec jakas muzyke, to w tej chwili sluzy mi do tego serwis wrzuta.pl gdzie mozna znalezc niemal kazda piosenke ;)

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Pią Paź 17, 2008 14:01   

memphisto napisał/a:
no pierunie cóż za prawowity naród... ; DTomC, a ile sobie życzysz za sam klucz?

nie gadajcie że macie wszystko oryginalne ?? :D


Ja od dosyć dawna dbam o to, żeby mieć wszystko legalne. Pomijam, że służbowo w firmie jestem odpowiedzialny między innymi za to właśnie i stąd dobrowolne audyty oprogramowania i inne tego typu akcje.
Prywatnie i służbowo używam Linuksa i powiem Ci, że odkąd pracuję na nim na codzień nabrałem dużego szacunku do oprogramowania ogólnie i jeśli coś mi się podoba i jest płatne to za to płacę. Jeśli mnie nie stać szukam tańszych/darmowych odpowiedników - zazwyczaj z sukcesem.

Jeśli chodzi o office'a - jeśli potrzebujesz do domu to masz 2 opcje:
- wersja domowa office'a kosztuje bodajże 200PLN jeśli nie 99 ostatnio i masz możliwość instalacji na 3 komputerach, które działają (jak to w licencji napisali :)) w jednym _ognisku domowym_. Wydaje mi się, że jeśli stać Cię na nowy komputer to i stać Cię na wywalenie dodatkowej stówki/dwóch na office'a. Jeśli to komp do pracy to w ogóle nie mam pytań i powinieneś mieć legalną wersję albo:

- OpenOffice.org - w tej chwili wyszedł w wersji 3.0 - stosuje go z powodzeniem na dużej ilości komputerów w firmie i na wszystkich prywatnie. Soft jest całkiem niezły i nadaje się do zarówno podstawowych jak i bardziej zaawansowanych rzeczy tylko się trzeba przyzwyczaić.

To z mojej strony tyle chyba.

Pozdrawiam
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pią Paź 17, 2008 14:44   

MaReK napisał/a:
Mnie sie wydaje, ze Eddek tak nie lubi Visty (juz z samego zalozenia), ze wszystko jest zle

Ej, probowalem sie do niego przekonac, ale poprostu no nie da sie, no nie da, zawsze cos, zawsze k..a cos... ;) Jest kilka rzeczy, ktore faktycznie fajnie sa rozwiazane (szukajka bezposrednio w starcie), ale cala reszta mnie poprostu wku...wia ;)
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
memphisto 




Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Pią Paź 17, 2008 15:19   

mo office służy tylko do pisania ściąg na studia : ( widze, nie pomożecie =,((((( zostaje wrócić do 2003 : (
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Pią Paź 17, 2008 16:50   

To do pisania ściąg potrzebujesz MSO? Armata na muchy.

Pozdrawiam
 
 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Pią Paź 17, 2008 23:36   

MaReK napisał/a:
Przypomnijcie sobie czasy, jak wszedl XP :)
Ludzie bronili sie przed nim, jak teraz niektorzy przed ViśtaWio.


...bo był tak samo niedopracowany i słaby jak Vista do czasu wypuszczenia SP2. Vista to chyba jeszcze cięższy przypadek i nie wiem czy uda się ją doprowadzić do 'normalności' przed wypuszczeniem kolejnego systemu, którego widać już główkę.
 
 
 
Eddek 




Dołączył: 09 Paź 2007
Posty: 250
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sob Paź 18, 2008 11:19   

Przypomniala mi sie jeszcze jedna pierdola, ktora w Viosce mnei wkurza i tez jest zwiazana z programami, ktore z jakiegos powodu nie moga sie z nia zintegrowac. Glupi, ale jak poreczny program do szukania napisow. W normalnych okolicznosciach, integruje sie z kontekstowym w przypadku plikow video i wtarczy RMB-> znajdz napisy i juz szuka. Vioska na takie ekscesy nei pozwala, menu kontekstowe musi zostac czyste, jak aryjska krew, wiec opcje sa dwie. 1) otworz za pomoca -> wybierz program -> szukac programu -> ok; 2) start -> programy -> program -> skok do traya -> RMB -> wybierz plik -> OK.
Malo tego, w XP dla tego przykladu, w okolicach zegarka pojawia mi sie sliczne male okienko, ktore informuje mnie o sukcesie lub porazce w napisoszukaniu. Vioska tez to okienko wyswietla. W lewym gornym rogu, POZA obszarem wyswietlania ekranu i widze jedynei cien tego okna.

Obie metdy sa wygodne w c..j w porownaniu z innymi M$-ami :) Im dluzej mam Vioske tym bardziej jej nie trawie :]
_________________
Naczelny Maruda Kraju.
Heretyk.
 
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Sob Paź 18, 2008 18:38   

kruszon napisał/a:
wersja domowa office'a kosztuje bodajże 200PLN jeśli nie 99

Sugerowana cena wersji Home&Student to 199zł
Są desperaci, którzy poniżej 180zł sprzedają.
memphisto nie mów że do ściąg potrzebujesz MS :shock: :shock:
Ołpen ofis Ci całkowicie wystarczy. Jestem pewien.
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sob Paź 18, 2008 18:54   

Ja kupiłem chyba nawet za 168 + przesyłka, ale kupowałem kilka rzeczy, więc w sumie wyszło tylko kilka zł za przesyłkę.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
memphisto 




Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 2125
Skąd: Bytom

Rover 200

Wysłany: Nie Paź 19, 2008 22:38   

TomC, do ściag potrzebuje offica zawsze miałem 97 pózniej 2003 i nigdynie pracowałem na innych programach robi prosto tabelki i dla mnie jest bajer :D no ale juz olejcie mnie i tak nie poratuje mnie nikt keyem jutro instaluje 2003 bo offica miec 3ba :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów EPC na Windows Vista
marthinez Offtopic 28 Pon Cze 01, 2009 22:20
TomC
Brak nowych postów windows vista business dell oem
riki Offtopic 9 Wto Mar 03, 2009 10:36
michone
Brak nowych postów GTA IV jak odpalić instalkę na Vista 64
Dam-Kam Offtopic 15 Pon Gru 15, 2008 17:27
Rowan
Brak nowych postów Drukarka LPT i Windows 7
TheArt Offtopic 3 Wto Maj 03, 2011 17:23
xtek
Brak nowych postów Windows Mobile 6.5
poszukiwany bardziej żywy niż martwy :)
wiciu2xlc Offtopic 3 Wto Mar 02, 2010 18:40
wiciu2xlc



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink