Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Alarm
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Alarm
Autor Wiadomość
Dobromir_2004 




Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 39
Skąd: Krosno



Wysłany: Pią Sie 15, 2008 22:30   [R75] Alarm
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Mam pytanie związane z alarmem. Czy w R75 jest jakaś syrena alarmowa? Cały czas zalącza się cicho, bez żadnych sygnałów akustycznych. Aby przetestować działanie alarmu zamknąłem się w środku pilotem włączyłem alarm i poruszyłem, aby sprawdzić czy zadziała czujnik ruchu i czy alarm się włączy. Niestety. Cisza!
_________________
Dobromir
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 12, 2010 16:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 15, 2008 22:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pią Sie 15, 2008 22:36   

To samo mam u siebie.Doslownie jak by nie bylo alarmu tylko migacze migaly przy otwioeraniu i zamykaniu
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Dobromir_2004 




Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 39
Skąd: Krosno



Wysłany: Pią Sie 15, 2008 22:43   

No właśnie tak to wygląda. Kierunkowskazy migają i na tym koniec. Po zamknięciu pilotem miga czerwona dioda na tablicy wskaźników. Jednak w instrukcji, którą zdobyłem jest rozdział poświęcony alarmowi.
_________________
Dobromir
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pią Sie 15, 2008 22:46   

Ja nawet dzis ogladalem u angoli oryginalna syrene do 75
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Dobromir_2004 




Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 39
Skąd: Krosno



Wysłany: Pią Sie 15, 2008 22:58   

Szukałem pod maską syreny, takiej tradycyjnej, jaką jaką znam i miałem w innych dotychczasowych samochodach. Niestety nic takiego tam nie znalazłem. Potem pomyślałem, że może nie ma syreny, a jej rolę pełni klakson i spodziewałem się, że ktoś potwierdzi moje przypuszczenia. Skoro jednak mówisz, że oglądałeś oryginalną syrenę, to oznacza, że byłem w błędzie. Nie zmienia to faktu, że w przypadku jakiejś próby włamania albo kradzieży nic tego nie zasygnalizuje.
_________________
Dobromir
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



  Wysłany: Pią Sie 15, 2008 23:25   

miałem podobny problem z tym że nie mam czujnika ruchu.Wsiadłem zamknąłem pilotem i nacisnąłem na przycisk otwierania drzwi koło gałki biegów i... zadziałał wył aż wszyscy sąsiedzi w oknach sie pojawili :mrgreen: syrena ponoć jest w podszybiu gdzieś
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Dobromir_2004 




Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 39
Skąd: Krosno



Wysłany: Pią Sie 15, 2008 23:35   

W takim razie przetestuję jeszcze tą opcję. Ale może już nie dzisiaj :)
_________________
Dobromir
 
 
Spali75 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 42
Skąd: Police



  Wysłany: Sob Sie 16, 2008 00:04   

Albo jak masz zamknięte auto otwórz kluczykiem bagażnik ja też kiedyś się zastanawiałem czy mam alarm i okazało się że mam... :D
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Sie 16, 2008 00:11   

jak jest orginalny kluczyk to otworzy bez alarmu bagażnik a dioda zacznie szybciej mrugać i wyć nie będzie tak mam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
gustav.pl 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Sie 16, 2008 02:01   

:cool:

[ Dodano: Sob Sie 16, 2008 02:19 ]
gustav.pl napisał/a:
:cool:

Coś mi poprzedni post nie wyszedł. Przede wszystkim witam wszystkich"roverzystów". Ze względu na małe doświadczenie z motoryzacją jestem raczej biernym czytaczem niż równym partnerem w dyskusjach. :sad: To co zauważyłem w mojej 75-ce odnośnie tematu:
alarm wykorzystuje dzwięk klaksonu(albo jest bardzo podpobny),czujnik ruchu zadziała przy całkowicie podniesionych szybach.Natomiast przy opuszczonych,alarm można uruchomić otwierając drzwi np. od środka,ale po zamknięciu z klucza. Drzwi nie otworzymy od środka po zamknięciu ich pilotem.
Pozdro.:) :lol:
_________________
rover forever
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Nie Sie 17, 2008 12:25   

Syrenka jest w okolicy podszybia i wygląda jak zwykły klakson.Pod sufitem mam pudełko,które według oryginalnej instrukcji powinno włączyć alarm w przypadku szarpaniny,lub stłuczenia szyby.Zamknąłem się w środku,tak jak "sknerko",darłem ryja,klaskałem w ręce...i nic,ale jak chciałem otworzyć drzwi alarm zaczął trąbić.Trochę śmieszny i niedzisiejszy ten sygnał.Przypomniał mi się alarm mojego starszego w PF 125!
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pią Sie 22, 2008 02:54   

Dobromir_2004 napisał/a:
Szukałem pod maską syreny, takiej tradycyjnej, jaką jaką znam i miałem w innych dotychczasowych samochodach. Niestety nic takiego tam nie znalazłem. Potem pomyślałem, że może nie ma syreny, a jej rolę pełni klakson i spodziewałem się, że ktoś potwierdzi moje przypuszczenia. Skoro jednak mówisz, że oglądałeś oryginalną syrenę, to oznacza, że byłem w błędzie. Nie zmienia to faktu, że w przypadku jakiejś próby włamania albo kradzieży nic tego nie zasygnalizuje

To jest ta syrena ktora ogladelem wtedy http://cgi.ebay.co.uk/Rov...id=p3286.c0.m14
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Dobromir_2004 




Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 39
Skąd: Krosno



Wysłany: Pią Sie 22, 2008 23:01   

Miejsce zamontowania syreny odnalazłem przypadkiem przy okazji wymiany filtra przeciwpyłkowego. Jest zamontowana tuż obok filtra, pod plastikowymi kratkami. Niby syrena jest podłączona, ale obok niej z wiązki wystają jeszcze jakieś luźne przewody zakończone kostką, które nigdzie nie pasują. Próbowałem zmusić alarm do uruchomienia się, zastosowałem wszystkie sztuczki o jakich udało mi się wyczytać na forum, ale mrugaja jedynie kierunkowskazy. Syrena milczy jakby była niemową.
_________________
Dobromir
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pią Sie 22, 2008 23:48   

Mam to samo.Podlacz glosnik jakis stary i jak sie poruszy to znaczy ze zyje instalacja a syrena padla.Ja zrobie tak u siebie za jakis tydzien
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
Dobromir_2004 




Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 39
Skąd: Krosno



Wysłany: Pią Sie 22, 2008 23:56   

Chyba tak zrobię.

[ Dodano: Sob Sie 23, 2008 19:56 ]
Posłuchajcie! Naprawiłem dziś oryginalną syrenę alarmową w moim roverku. Powiem tyle cep przy tej syrenie to skomplikowane urządzenie :)
_________________
Dobromir
 
 
Marek_75 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 199
Skąd: Tczew

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 11, 2008 13:16   

witam,

u mnie tez myslalem ze nie ma alarmu. po zamknieciu sie w srodku i zazbrojeniu (oryginalny kluczyk) mozna robic wszystko i nic sie nie dzieje. np wlozenie kluczyka do stacyjki i przekrecenie rozbraja alarm i otwiera drzwi, zadnej reakcji na ruch, auto odpala. po zazbrojenieu rzekomego alarmu żadne uderzanie w auto albo rozbujanie go, otwieranie z klucza nie powoduje syreny. uznalem ze nie ma alarmu, jednak...

kiedys przypadkowo zazbroilem go pilotem z niedomknietymi drzwiami z tyłu. auto "beknelo" przy zamykaniu, po czym zorientowalem sie i docisnalem drzwi. i co? zaczela wyc syrena !!

wniosek: mozna wybijac szyby, wlazic do srodka, krecic kluczykiem w stacyjce, otwierać szyby i nic.
Tylko domkniecie drzwi przez złodzieja (jesli wlasciciel zapomni) powoduje alarm. Nic nie rozumiem... To przed czym ostrzega ten alarm?

czy to jest ok?

dzieki i pozdrawiam
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Lis 11, 2008 17:36   

Marek_75 napisał/a:
Tylko domkniecie drzwi przez złodzieja (jesli wlasciciel zapomni) powoduje alarm.

Zamknij auto z pilota, zostaw otwartą szybę i otwórz drzwi od środka.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Wto Lis 11, 2008 17:43   

Generalnie są dwie wersje alarmu - z czujnikiem ruchu w kabinie (rzadsza) i bez czujnika. W tej bez czujnika można bez włączenia alarmu wybić szybę, ruszać się w środku, itp. sknerko dobrze opisał działanie alarmu bez czujnika ruchu. Klamką też się od wewnątrz nie powinny drzwi otworzyć.
Włączenie wszystkich opcji alarmu następuje wyłącznie przy zamknięciu auta z pilota - w instrukcji opisane jako "superlocked". Przy zamknięciu kluczykiem auto jest tylko zamknięte "locked". Oczywiście alarm i immo to dwie odrębne sprawy.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Wto Lis 11, 2008 17:46   

U mnie sie okazalo ze mialem kostke przy syrenie odpieta.Ja wlaczylem alarm otwierajac wlasnie drzwi od srodka.Zaknalem sie w aucie i otworzylem klamka normalnie-zaczelo wyc ale swoja droga to kalkulator jest bardziej skomlikowany niz ten alarm.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
gustav.pl 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Lis 12, 2008 09:35   

Zukowaty napisał/a:
.Ja wlaczylem alarm otwierajac wlasnie drzwi od srodka.Zaknalem sie w aucie i otworzylem klamka normalnie-zaczelo wyc

Przy uzbrojeniu alarmu pilotem(nie z klucza), drzwi od środka nie można otworzyć. A co do czujnika ruchu, to u mnie zadziała tylko przy zamkniętych wszystkich szybach.
Pozdrawiam :wink:
_________________
rover forever
Ostatnio zmieniony przez piter34 Sro Lis 12, 2008 10:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Alarm
HdM Rover serii 75, MG ZT 11 Sro Lut 27, 2008 03:31
Gość
Brak nowych postów [R75] Alarm
grota10 Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Kwi 23, 2010 20:42
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Jaki ja mam alarm?
jarema Rover serii 75, MG ZT 13 Pią Lut 15, 2008 11:16
PHJOWI
Brak nowych postów [r75][alarm z nienacka ]
Robert75 Rover serii 75, MG ZT 7 Czw Gru 17, 2015 12:41
Robert75
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Alarm + wycieraczki
jawin Rover serii 75, MG ZT 1 Pon Lut 04, 2013 21:37
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink