Forum Klubu ROVERki.pl :: Posiadacze nawigacji GPS drżyjcie!!!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Wto Kwi 19, 2011 18:21
Posiadacze nawigacji GPS drżyjcie!!!
Autor Wiadomość
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 13:26   

ja zawsze w takich sytuacjach zachowuje sie jak idiota tym samym sprowadzam sie do ich poziomu i wtedy rozmowa zwykle idzie pomyśle. Jeżeli jednak zaczynasz mówić mądre rzeczy sypać prawami i paragrafami policjant robi sie agresywny ponieważ nie wie jak ma sie zachować... należy unikać takich sytuacji kończą sie często mandatem :) Odnośnie konfiskowania telefonów mam u siebie GPS ale w życiu nie dam policjantowi telefonu do reki są tam moje prywatne rzeczy i nic mu do tego. Ewentualnie mogę mu pokazać ale wyłączony :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lis 21, 2008 13:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 13:34   

michone napisał/a:
Na jakiej podstawie?? czy maja prawo sprawdzic mi co mam wgrane w komorke?? przecierz moge wylaczyc navi naciskajac 2 razy "c". Tymbardziej, że w symbianie są sposoby na uruchomienie programu z ukrytego dodatkowego menu. A dodatkowo na kod ktorego nie musimy znac :) zmieniajac nazwe i ikone to juz praktycznie nie do rozkminienia jest.

Co do kazdej nawi to wystaczy miec dwa softy. Po odblokowaniu wiekszosci nawi mamy mozliwosc wgrania kilku programow. Zawsze mozemy przelaczyc na orginalny program i pokazac dowod zakupu.

Naprawdę myślisz, że jak już zatrzymują sprzęt do sprawdzenia przez rzeczoznawcę, to tak łatwo ich oszukasz?

Oczywiście są "rzeczoznawcy" i rzeczoznawcy, ale podpowiem, że wystarczy zajrzeć do rejestru systemu albo zrobić listing plików szukajac unikalnych nazw i po zawodach, wiec nie liczyłbym, że jak przyjdzie "co do czego" to takie drobne cwaniactwa cokolwiek pomogą.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Lis 21, 2008 13:38   

maciej napisał/a:
michone napisał/a:
Na jakiej podstawie?? czy maja prawo sprawdzic mi co mam wgrane w komorke?? przecierz moge wylaczyc navi naciskajac 2 razy "c". Tymbardziej, że w symbianie są sposoby na uruchomienie programu z ukrytego dodatkowego menu. A dodatkowo na kod ktorego nie musimy znac :) zmieniajac nazwe i ikone to juz praktycznie nie do rozkminienia jest.

Co do kazdej nawi to wystaczy miec dwa softy. Po odblokowaniu wiekszosci nawi mamy mozliwosc wgrania kilku programow. Zawsze mozemy przelaczyc na orginalny program i pokazac dowod zakupu.

Naprawdę myślisz, że jak już zatrzymują sprzęt do sprawdzenia przez rzeczoznawcę, to tak łatwo ich oszukasz?

Oczywiście są "rzeczoznawcy" i rzeczoznawcy, ale podpowiem, że wystarczy zajrzeć do rejestru systemu albo zrobić listing plików szukajac unikalnych nazw i po zawodach, wiec nie liczyłbym, że jak przyjdzie "co do czego" to takie drobne cwaniactwa cokolwiek pomogą.
czyli nasze prawo jest takie ze jak policjanotowi nie podoba sie moj usmiech to moze zatrzymac moj telefon?? nie odpowiedziales na moje pierwsze pytanie. Na jakiej podstawie chce zatrzymac moj telefon??
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 13:39   

michone chyba bardziej chodziło o standardowa kontrole drogowa a nie specjalistyczne sprawdzanie sprzetu po zarekwirowaniu bo wtedy to faktycznie najrozsądniejszym sposobem jest uszkodzenie produktu :p
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 13:40   

dobryziom napisał/a:
ja zawsze w takich sytuacjach zachowuje sie jak idiota tym samym sprowadzam sie do ich poziomu i wtedy rozmowa zwykle idzie pomyśle. Jeżeli jednak zaczynasz mówić mądre rzeczy sypać prawami i paragrafami policjant robi sie agresywny ponieważ nie wie jak ma sie zachować...

Wszystko oczywiście zależy od tego jak policjant zachowuje się od początku "Spotkania" i jaki jest powód zatrzymania.
dobryziom napisał/a:
Odnośnie konfiskowania telefonów mam u siebie GPS ale w życiu nie dam policjantowi telefonu do reki są tam moje prywatne rzeczy i nic mu do tego.

No to będziesz miał grube nieprzyjemności, jeśli Cię coś takiego spotka - jeśli nie dasz na wyraźne żądanie, to wylądujesz w kajdankach z zarzutem utrudniania przeszukania i zostaniesz zgodnie z procedura odwieziony np. na Żytnią albo poznasz "Cyryla i jego metody" w zależności, w której części miasta Ci się to zdarzy...

Nie ma znaczenia, że masz tam "prywatne rzeczy" jeśli istnieje podejrzenie, że telefon był narzędziem przestępstwa (w tym przypadku piractwa komputerowego).

michone napisał/a:
czyli nasze prawo jest takie ze jak policjanotowi nie podoba sie moj usmiech to moze zatrzymac moj telefon?? nie odpowiedziales na moje pierwsze pytanie. Na jakiej podstawie chce zatrzymac moj telefon??

Przeczytaj cały wątek.
Już o tym pisałem - uzasadnić można na tysiąc sposobów, a udowodnić, że takie zatrzymanie było "szykanowaniem" jest bardzo trudno.

Jeśli nie zauważyłeś, to w pierwszym poście napisałem coś w stylu "Polakom gratulujemy prawa...".
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Lis 21, 2008 14:07   

Ja wiem ze nasze prawo jest chore :) Czytalem caly temat wiec oko.

Ja dotychczas trafilem na same pozytywne kontrole (oprocz jednej o 2 w nocy za brak trójkąta :/ ).

I tak podsumowując to wątpie, żeby policja sie za to zabierala :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 14:11   

michone napisał/a:
Ja dotychczas trafilem na same pozytywne kontrole (oprocz jednej o 2 w nocy za brak trójkąta :/ ).

Bo Policjant też człowiek. :)

Ale warto wiedzieć co może, a co nie i na co jest"ustowiny" szum medialny, bo jak będzie dużo szumu, to naprawdę zaczną takie rzeczy sprawdzać "bo opinia publiczna tego oczekuje". ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 14:12   

Mi tez wydaje sie ze policja jest za mało kumata i leniwa żeby była w stanie kontrolować takie rzeczy...

Co do zakładania kajdanek i zatrzymywania na 48H za utrudnianie w przeszukaniu to na dwa przypadki kiedy zdarzyło mi sie ze poproszono mnie o telefon w celu sprawdzenia legalnosci ani razu pan policjant nie otrzymał telefonu :) i nie miałem żadnych dodatkowych nieprzyjemności z tego tytułu.
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Lis 21, 2008 14:36   

niech oni zajma sie autami z "zenonami" bo u mnie w miescie coraz wiecej tego chlamu jezdzi...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 15:27   

dobryziom napisał/a:
to na dwa przypadki kiedy zdarzyło mi sie ze poproszono mnie o telefon w celu sprawdzenia legalnosci ani razu pan policjant nie otrzymał telefonu

Sam podałeś im IMEI, czy jak to załatwiłeś?
I co trzeba zrobić, żeby wogóle o to pytali? ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
dobryziom 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 15:33   

trzeba siedzieć na ławce w bluzie z kapturem i mieć ładny telefon :p można tez dodatkowo pić browar w papierowej torebce wspomoże to proces kontroli :) Zgadza sie podałem im sam IMEI nie dając im telefonu do reki :) w sumie nie wiem po co był im ten numer bo go tylko zanotowali w kajecie.
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 15:55   

dobryziom napisał/a:
Zgadza sie podałem im sam IMEI nie dając im telefonu do reki :) w sumie nie wiem po co był im ten numer bo go tylko zanotowali w kajecie.

Geniusze no, geniusze... :(
Pełna pozoracja pracy... :(
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
tetryk 



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 372
Skąd: z gór



Wysłany: Pią Lis 21, 2008 19:48   

wiele krzyku o nic....wystarczy urządzonko z legalną MM i np.niecałkowicie legalana AM na karcie pamieci-w razie kontroli wystarczy wyjać kartę pamięci i po krzyku....wieksząść najtańszych urządzeń ma wgraną najtańszą wersję (legalną) MM....no chyba że ktoś kupił "golca" i liczy na "łut szczęscia"........pozatym można zapytać na jakiej podstawie pan policjant podejrzewa nas o używanie nielegalnego oprogramowania ? czy jak nie macie hologramów na płytach kompaktowych to wam je też konfiskują ? a jak macie radio na mp3 to wam karty pamięci konfiskują,albo "pendraki" ? myślę że ktoś w policji wystąpił przed szereg........jest to zwykła nadinterpretacja........jakby wszyscy tak potchodzili do przepisów to można zatrzymać każdy samochód i zabrać go kierowcy który akurat przy sobie nie ma umowy kupna-sprzedaży-bo przecież jak ktoś nie ma umowy przy sobie to auto może być kradzione.........ktoś przesadza i isieje panikę,przypuszczam że za parę miesiecy wszyscy się bedą z tego śmiać (tak jak smoieją sie teraz z rzekomych "nalotów" na mieszkania w celach sprawdzania legalności oprogramowania-bujda na resorach.....)
 
 
RysThunder 



Dołączył: 02 Lip 2008
Posty: 18
Skąd: Głubczyce



Wysłany: Pią Lis 21, 2008 21:39   

Co do wystawiania "wstecz" nakazu przeszukania to bym sie nie zgodził. Jestem studentem prawa karnego i polecam zapoznać się z kodeksem postępowania karnego i ustawami szczególnymi.
Przeszukanie może policjant zrobić na podstawie:
1. Nakazu prokuratorskiego wystawionego oczywiście wcześniej przed planowanym przeszukaniem.
2. Nakazu kierownika jednostki, wtedy taka czynniość musi być zatwierdzona przez prokuratora w terminie 7 dni od wykonania przeszukania.
3 Na legitymację, podobnie jak w drugim przypadku musi być to zatwierdzone przez prokuratora w terminie do 7 dni.
We szystkich trzech przypadkach musi być sporzadzony protokół przeszukania.
Natomiast protokół zatrzymania rzeczy może być sporzadzony w przypadku, kiedy osoba dobrowolnie (na żądanie policjanta) odda rzecz, co do której jest podejrzenie, że pochodzi z przestępstwa lub związana jest z przestępstwem - w tym wypadku wgrane nielegalne oprogramowanie. Zatrzymanie rzeczy musi być zatwierdzone przez prokuratora, jeżeli żąda to osoba, u której rzecz została zatrzymana.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Lis 21, 2008 21:51   

Bezedura ;)
Tak jak napisal maciej wszystko zelzy od tego za co i po co zostalismy zatrzymani ;)

Rownie dobrze, powinienem wozic ze soba rachunki za t-shirta, buty i majtki w krate...
Przeciez moglem dopuscic sie przestepstwa i wszystko to ukrasc albo co gorsza kupic swiadomie podrobe na stadionie.

Na radio tez powinny byc papiery.
Chociaz tutaj, jak radio jest niefabryczne to wrzucaja numer seryjny na beben i wiedza
czy kradzione czy nie. Chyba, ze kradzione ale nikt nie zglosil. Bo procedrury
zglaszania kradziezy radia to jakis absurd. Niedosc, ze dla centrum miasta jest
tylko jedno miejsce gdzie mozna skladac takie zgloszenia to jeszcze sa takie kolejki,
ze dla niektorych czas spedzony w nich rowny jest cenie nowego radia ;)

Nie widze problemu zeby wozic ze soba karte (w portfelu) z licencja na AutoMape.
Co z tego, ze juz dawno sie skonczyla... ale mam ;)

Jak sie policjant uprze to zatrzyma mnie nawet za brak wplat za mandaty ;)

Ps.
Dostalem wlasnie wezwanie na komende - wycieczka po Neossa ;D
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sob Lis 22, 2008 17:26   

RysThunder napisał/a:
Co do wystawiania "wstecz" nakazu przeszukania to bym sie nie zgodził. Jestem studentem prawa karnego i polecam zapoznać się z kodeksem postępowania karnego i ustawami szczególnymi.
Przeszukanie może policjant zrobić na podstawie:
1. Nakazu prokuratorskiego wystawionego oczywiście wcześniej przed planowanym przeszukaniem.
2. Nakazu kierownika jednostki, wtedy taka czynniość musi być zatwierdzona przez prokuratora w terminie 7 dni od wykonania przeszukania.
3 Na legitymację, podobnie jak w drugim przypadku musi być to zatwierdzone przez prokuratora w terminie do 7 dni.
We szystkich trzech przypadkach musi być sporzadzony protokół przeszukania.
Natomiast protokół zatrzymania rzeczy może być sporzadzony w przypadku, kiedy osoba dobrowolnie (na żądanie policjanta) odda rzecz, co do której jest podejrzenie, że pochodzi z przestępstwa lub związana jest z przestępstwem - w tym wypadku wgrane nielegalne oprogramowanie. Zatrzymanie rzeczy musi być zatwierdzone przez prokuratora, jeżeli żąda to osoba, u której rzecz została zatrzymana.

Ale o tym przeszukiwany musi wiedzieć, że ma dostać taki protokół oraz że jest obowiązek zatwierdzenia.
Niestety praktyka jest taka, że policjanci proszą o "otwarcie plecaka" i jak coś znajdą to są wtedy bawią się w papierologię, a jak nie to "spadaj mały" i żadnego protokołu nie będzie, bo nikt prócz policjanta nie wie, że ma być, bo ludzie nie znają swoich praw. A jak już się ktoś uczepi, to "przecież to nie było przeszukanie - obywatel sam otworzył plecak".
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
desperado67 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Paź 2008
Posty: 177
Skąd: Bradford



  Wysłany: Nie Lis 23, 2008 18:57   

Dla mnie to idiotyzm,na tej zasadzie każdego właściciela radia z MP3 można wsadzić do ciurmy,bo mp3 na cd to najzwyklejsze piractwo itd. itp.
_________________
desperado67
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Lis 23, 2008 19:08   

desperado67 napisał/a:
mp3 na cd to najzwyklejsze piractwo
Bez przesady, jak kopiujesz swoją płytę cd do formatu mp3 i na własny użytek to nie ;)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 23, 2008 19:11   

No nie...
Z MP3 jest trochę trudniej...

USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r o prawie autorskim i prawach pokrewnych

Oddział 3

Dozwolony użytek chronionych utworów

Art. 23.

1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektonicznourbanistycznego oraz do korzystania z elektronicznych baz danych spełniających cechy utworu, chyba że dotyczy to własnego użytku naukowego niezwiązanego z celem zarobkowym.

2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje korzystanie z pojedynczych egzemplarzy utworów przez krąg osób pozostających w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego.

Art. 231.
Nie wymaga zezwolenia twórcy przejściowe lub incydentalne zwielokrotnianie utworów, niemające samodzielnego znaczenia gospodarczego, a stanowiące integralną i podstawową część procesu technologicznego oraz mające na celu wyłącznie umożliwienie:

1) przekazu utworu w systemie teleinformatycznym pomiędzy osobami trzecimi przez pośrednika lub
2) zgodnego z prawem korzystania z utworu.


A licencje dotyczące używania oprogramowania są jasne, a jeśli np. używasz AutoMapy, do której nie masz licencji, to dla sądu jasnym jest, że umyślnie ściągnąłeś wersję ze złamanymi zabezpieczeniami.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink