Forum Klubu ROVERki.pl :: [Inne] Sprowadzony samochód - ubezpieczenie i inne procedury
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kruszon
Sro Gru 03, 2008 10:37
[Inne] Sprowadzony samochód - ubezpieczenie i inne procedury
Autor Wiadomość
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Gru 05, 2008 13:13   

maciej napisał/a:
Ale w naszym przypadku zagraniczny właściciel pozbywający się auta zwykle je wyrejestrowuje w swoim kraju

Przy kontroli można przecież powiedzieć, że auto jest wujka Hansa Schmitta, który przyjechał w odwiedziny do rodziny i którego personalia widnieją w DR. :roll:

maciej napisał/a:
Ale w naszym przypadku zagraniczny właściciel pozbywający się auta zwykle je wyrejestrowuje w swoim kraju, więc nie możemy mieć oryginału DR

Często jest to oryginalny DR z adnotacją o wyrejestrowaniu.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Gru 05, 2008 13:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
matlacz 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 03 Lis 2007
Posty: 311
Skąd: Krotoszyn



Wysłany: Pią Gru 05, 2008 20:21   

piter34 napisał/a:
Jeżeli masz DR pojazdu, który porusza się na tablicach niemieckich/francuskich/itd. zwykłych to ja nie widzę podstaw do karania w jakikolwiek sposób.



maciej napisał/a:
Ale w naszym przypadku zagraniczny właściciel pozbywający się auta zwykle je wyrejestrowuje w swoim kraju, więc nie możemy mieć oryginału DR, a często i tablic (mamy albo napis flamastrem albo "wyklejankę").



I tak jest zawsze! Może są jakieś wyjątki ja się nie spotkałem! :razz:
 
 
chart 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Lis 2002
Posty: 63
Skąd: Nysa



Wysłany: Sob Gru 06, 2008 16:32   

Witam,
Ja w maju b.r. sprowadziłem mojego R75 CDTi na niemieckich normalnych tablicach. Był oczywiście ubezpieczony i miał ważny TUV (o czym swiadczą naklejki na tablicach przednich i tylnych). Na tych tablicach zrobiłem pierwszy przegląd techniczny. Ja mialem oczywiście BRIEFy (duży i mały) i umowę kupna. Przy rejestracji w starostwie odebrano mi
BRIEF i bez problemu zarejestrowano (nie trzeba oddawać tablic) i dostałem nowe.
Polski urząd wysyła raz w m-cu informację do W-wy a oni dalej do Niemiec, że pojazd jest
zarejestrowany w Polsce i wtedy Niemcy go wyrejestrowuja u siebie. Proste i praktyczne, ale m.in. po to jestesmy członkami UE. Oszczędność czasu i pieniędzy przy zakupie.
Pozdrawiam wszystkich rowerkowiczów. :lol:
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3631
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sob Gru 06, 2008 17:39   

no wlasnie mialem sie o to zapytac, czy da rade zarejestrowac samochod w polsce sprowadzony z niemiec bez zglaszania tego w niemczech, czyli bez tych tzw. zjazdowek

sytuacja typu: przyjezdza normalnie niemiec do polski i trafia mu sie kupiec
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Senn 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Sob Gru 06, 2008 18:18   

No taka sytuacje opisuje wlasnie chart, wiec sprawa wydaje sie prosta i dobrze rokuje na planowany zakup :)
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sob Gru 06, 2008 20:44   

piter34 napisał/a:
Wtedy będziesz mieć problem, bo takiego auta, które nie jest wyrejestrowane w kraju pochodzenia, nie będziesz mógł zarejestrować w RP...

Cytat:
Ja w maju b.r. sprowadziłem mojego R75 CDTi na niemieckich normalnych tablicach. Był oczywiście ubezpieczony i miał ważny TUV (o czym swiadczą naklejki na tablicach przednich i tylnych). Na tych tablicach zrobiłem pierwszy przegląd techniczny. Ja mialem oczywiście BRIEFy (duży i mały) i umowę kupna. Przy rejestracji w starostwie odebrano mi
BRIEF i bez problemu zarejestrowano (nie trzeba oddawać tablic) i dostałem nowe.

Hmm... Nie wiem skąd mi wzięło, że nie można zarejestrować pojazdu, który nie jest wyrejestrowany w kraju pochodzenia... Teraz nie mogę tego znaleźć, ale coś mi się zdaje, że jednak byłem w błędzie... :roll:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3631
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sob Gru 06, 2008 21:14   

jeszcze takie cus znalazl Senn

rejestracja pojazdów
Wymagane dokumenty

5. W przypadku powierzenia pojazdu przez zagraniczną osobę prawną lub fizyczną podmiotowi polskiemu

Dokumenty:

* wniosek [pobierz],
* dowód tożsamości osoby, której powierzono pojazd,
* dokument, na podstawie, którego nastąpiło powierzenie pojazdu,
* dowód rejestracyjny pojazdu lub dokument potwierdzający zarejestrowanie pojazdu albo jego wyrejestrowanie, jeżeli pojazd był zarejestrowany zagranicą,
* tłumaczenie dokumentów sporządzonych w języku obcym przez tłumacza przysięgłego,
* dowód odprawy celnej przywozowej (dot. pojazdów sprowadzonych z krajów nie należących do UE).

Zaświadczenia:

* o opłaceniu akcyzy i o opłaceniu lub zwolnieniu z opłaty podatku VAT (dot. pojazdów sprowadzonych z krajów należących do UE),
* badanie techniczne pojazdu.

Zaświadczenie o dokonanej opłacie z tytułu wprowadzenia pojazdu na terytorium kraju (dot. samochodów osobowych i ciężarowych o masie całkowitej do 3500 kg sprowadzonych po 2006.01.01).

sa tez podane podstawy prawne ale nie bede cytowal

wszystko jest np. tu http://www.wydzial-komuni...-pojazdu,1.html
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Gru 06, 2008 23:42   

piter34 napisał/a:
piter34 napisał/a:
Wtedy będziesz mieć problem, bo takiego auta, które nie jest wyrejestrowane w kraju pochodzenia, nie będziesz mógł zarejestrować w RP...

Cytat:
Ja w maju b.r. sprowadziłem mojego R75 CDTi na niemieckich normalnych tablicach. Był oczywiście ubezpieczony i miał ważny TUV (o czym swiadczą naklejki na tablicach przednich i tylnych). Na tych tablicach zrobiłem pierwszy przegląd techniczny. Ja mialem oczywiście BRIEFy (duży i mały) i umowę kupna. Przy rejestracji w starostwie odebrano mi
BRIEF i bez problemu zarejestrowano (nie trzeba oddawać tablic) i dostałem nowe.

Hmm... Nie wiem skąd mi wzięło, że nie można zarejestrować pojazdu, który nie jest wyrejestrowany w kraju pochodzenia... Teraz nie mogę tego znaleźć, ale coś mi się zdaje, że jednak byłem w błędzie... :roll:
bylo tak do zeszlego roku, wtedy wymagane przy rejstracji bylo abmeldung taka zielona karteczka do starego briefa. Teraz jest tak ze wysmagany jest nowy brief a co za tym idzie nie jest wymagane wyrejstrowanie.

Najwiekszym paradoksem jest ze mozna kupic auto ze starym brifem! wystarczy pojechac na zulassung stelle i kupic czerwone tablice i dostaje sie nowy brief :) ja mam brief od rovera na swoje nazwisko! ba jest on ważny przez 1 rok!! ale tablice byly na miesiac :P
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3631
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sro Gru 10, 2008 21:03   

podczepie sie pod watek, bo to tez procedura rejestracji

wiecie moze co dzieje sie i jak zachowuje sie wydzial komunikacji, jesli na umowie kupna sprzedaży, jest inny adres zamieszkania niz w dowodzie rejestracyjnym ?? , w miedzy czasie wlasciciel go zmienil

slyszalem ze byc moze bedzie trzeba napisac oswiadczenie w stylu: oswiadczam ze pan ten i ten zmienil adres zamieszkania z takiego na taki
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Cherman 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 214
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Gru 11, 2008 08:35   

No to ja niedługo się o tym przekonam... bo brief jest Duński, a samochód kupowany w Berlinie (inny właściciel w Briefie, a inny sprzedający). Nie za bardzo rozumiem jak to może działać, ale do znajomego, który samochód dla mnie sprowadzał mam zaufanie, a póki co w Urzedzie Celnym nie robili z tego problemu... nawet nie wiem, czy to zauważyli...

Rejestracja w przyszłym tygodniu, więc okaże się co i jak.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Gru 11, 2008 18:49   

Cherman napisał/a:
No to ja niedługo się o tym przekonam... bo brief jest Duński, a samochód kupowany w Berlinie (inny właściciel w Briefie, a inny sprzedający). Nie za bardzo rozumiem jak to może działać, ale do znajomego, który samochód dla mnie sprowadzał mam zaufanie, a póki co w Urzedzie Celnym nie robili z tego problemu... nawet nie wiem, czy to zauważyli...

Rejestracja w przyszłym tygodniu, więc okaże się co i jak.
tak dziala to normalnie kolega kupil tak forda transita w berlinie i nie bylo problemu. Najlepsze ze jeszcze kupil tablice celne w niemczech na auto z dani :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3631
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Gru 11, 2008 21:39   

Cherman napisał/a:
póki co w Urzedzie Celnym nie robili z tego problemu... nawet nie wiem, czy to zauważyli...


u mnie jak na razie to samo, jutro zamierzam atakowac WK

a BTW w celnym nie mogli w katalogach znalezc R800 2.0 benzyna byly tylko do 97 :-)
pytali si,e czy to nie przypadkiem R75, ostatecznie stawke mam od kanciaka 420 Si LUX bo im wszystko podpasowalo sedan silnik rocznik hehe :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Inne] Współwłaściciel, ubezpieczenie i Faktura VAT marża
reed Prawo i ubezpieczenia 19 Sro Lip 22, 2009 21:43
staf
Brak nowych postów [Inne] Błędny nr VIN
Błędny nr VIN
mundek74 Prawo i ubezpieczenia 1 Czw Kwi 15, 2010 22:24
Paul
Brak nowych postów [Inne] Posiadanie lokalu
zapewniającego poufność prowadzonych rozmów;
michone Prawo i ubezpieczenia 5 Pon Lip 20, 2009 22:40
staf
Brak nowych postów [Inne] Opłata recyklingowa
Jak wykorzystać..
Remigiusz Prawo i ubezpieczenia 9 Pon Mar 29, 2010 21:20
Mombrey
Brak nowych postów [Inne] Problem z reklamacja
Remigiusz Prawo i ubezpieczenia 15 Sro Mar 04, 2009 12:09
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink