Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1.4 16V -1999r] Lusterko zewnętrzne - ręczne
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1.4 16V -1999r] Lusterko zewnętrzne - ręczne

rozbierał ktoś na częśći?
Autor Wiadomość
Desper 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 73
Skąd: Trójmiasto i Hel



Wysłany: Nie Lis 30, 2008 18:50   [R200 1.4 16V -1999r] Lusterko zewnętrzne - ręczne

Witam.
Którejś z ostatnich nocy jakiś sq.... #$%^@#!!!! stwierdził, że mam źle ustawione lusterko i przekręcił je lustrem do kierunku jazdy :evil:

Zerwał centralną nakrętkę przytrzymującą głowicę z linkami sterującymi do ramy drzwi, ale kiedy przykręciłem nakrętkę od drugiego lusterka, niewiele się poprawiło.
Cały plastikowy korpus wraz z lustrem ma luz i "telepie się" góra -dół i przód -tył.
Zdemontowałem lusterko i odkryłem, że cały korpus nie przylega ściśle do elementu przykręcanego do drzwi 2 wkrętami (to ta część z kopułką wchodzącą w korpus lusterka i 2 długimi wypustkami na wkręty. Pomiędzy tymi wypustkami jest głowica z linkami sterującymi).

W lusterku sprawnym cała ta kopułka ściśle przylega do obudowy lusterka bo jest ściągnięta sprężyną -tą największą widoczną

Teraz pytanie: czy ktoś wie, czy to jest naprawialne, czy jednak coś jest złamane i lusterko definitywnie do wymiany?
Niestety na tym etapie demontażu niewiele widzę, a nie bardzo wiem jak ewentualnie rozebrać je na części.

Pozdrawiam,
Radek
_________________
Pozdr.
Radek
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lis 30, 2008 18:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
blackbetty 




Dołączyła: 15 Maj 2008
Posty: 90
Skąd: Grodzisk Wlkp.



Wysłany: Pią Gru 19, 2008 13:57   

witam
mnie zdarzyło się coś całkiem podobnego,
albo ktoś przetrącił prawe lusterko, albo chciał sobie pozyczyć, bo tez mi dynda....

sytuacja wyglada tak, że cale szkło z obudową można wyjąc z czarnej obudowy, a co za tym idzie, widać, że ta gruba główna sprężyna mocujaca nie ma się o co zaczepić bo.... urwany jest ten zaczep od obudowy szkła...
ze względu na wyjazd i brak czasu na zrobienie wymiany itp. chciałabym sie dowiedzieć czy można zrobić jakąs prowizorke tego zaczepu i zahaczyć spręzyne...
macie jakieś pomysły??? :roll:
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Gru 19, 2008 14:53   

blackbetty napisał/a:
ze względu na wyjazd i brak czasu na zrobienie wymiany itp. chciałabym sie dowiedzieć czy można zrobić jakąs prowizorke tego zaczepu i zahaczyć spręzyne...
macie jakieś pomysły???

Mi się udało taką rzexbę odstawić kawałkiem linki stalowej i kostką elektryczną. W jakiś sposób zahaczyłem linkę o spręzynę i "coś" w obudowie lusterka, naciągnąłem linkę (przeplecioną wcześniej przez kostkę elektryczną) i jak była naciągnięta dokręciłem te śrubki w kostce, no i działa do tej pory :)
A wcześniej zanim dotarłem do garażu, to opaski plastikowe elektryczne zaciągnąłem na lusterko, żeby mi szyba nie odpadła całkiem.

PS. Opaski, taśma izolacyjna, + drut miedziany i pół auta można naprawić :P ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
blackbetty 




Dołączyła: 15 Maj 2008
Posty: 90
Skąd: Grodzisk Wlkp.



Wysłany: Pią Gru 19, 2008 15:22   

Brt, myślałam, myślałam i wymyśliłam, jeszcze zanim odpisałeś cokolwiek w tym temacie,
patrząc na ceny lusterek 120zl i więcej wkurzyłam sie :twisted: wzięłam, kawałek drutu, kombinerki, śrubokręt i do auta.
skoro urwał się zaczep do śruby to trzeba zrobic nowy. ta metalowa obudowa co przychodzi do szkła to tak ciasne ma szczeliny między plastikiem, że ledwo udało mi sie przeciągnąć drut, ale udało się (kosztem moich zaczerwienionych palców...), nie używałam kostki, ale zrobiłam haczyk, następnie znów musiałam przeciągnąć drut z drugiej strony...a później normalnie skręciłam oba końce (dość długie w razie luzów) i nie ma siły żeby to puściło.
Myślałam że najgorsze za mną, ale po zaczepieniu sprężyny trzeba było mechanizm z lustrem włożyc do srodka, a wiadomo że sprężyna jest MAŁO rozciągliwa, to znów kosztowało mnie to troche wysiłku, ale opłacalo sie :grin:

W efekcie:
zaoszczędziłam 120zl :cool:
mam znów sprawne lusterko :cool:
nie mam siły już w rękach :shock:
chyba napije sie piwa w nagrode :razz:
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Gru 21, 2008 22:57   

blackbetty, :brawa: :D muszę Cię poznać :hahaha: :P
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [Rover 200] Ręczne lusterko ciężko chodzi
Lewis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Kwi 10, 2009 14:12
arturky
Brak nowych postów [R200]Prawe lusterko zewnetrzne na lewa strone
BR7074 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Gru 29, 2014 16:44
BR7074
Brak nowych postów [R25] Lusterko zewnetrzne i pilot
firefighter Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Sob Lis 08, 2008 18:53
lineumaciel
Brak nowych postów [R25 2.0 ITD 2000r] Lusterko zewnętrzne - jak wyjąć
lardis Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Sro Sie 11, 2010 08:02
maryba



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink