Forum Klubu ROVERki.pl :: [ROVER 214 Si 1997] Problem z odpaleniem przy niskiej temper
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ROVER 214 Si 1997] Problem z odpaleniem przy niskiej temper
Autor Wiadomość
pol82 




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 46
Skąd: Cisiec (koło Żywca)



Wysłany: Pią Gru 19, 2008 17:00   [ROVER 214 Si 1997] Problem z odpaleniem przy niskiej temper

Witam.
Przeczytałem dokładnie temat koleżanki Roverki ale nie do końca się pokrywają objawy.
Problem zaczął się jakieś 2 m-c temu: Padł mi stary aku więc wymieniłem na nowy, zdarza się, że moje autko stoi parę dni nie odpalane więc po 4 dniach postoju aku rozładowany.
Sprawdziłem ładowanie i jest OK.
Na domiar złego jak teraz ostatnio spadł u nas śnieg i temperatura to nie mogłem go odpalić, aku był naładowany i kręcił ładnie, ale nie słyszałem pompki (myśle woda w paliwie) po 10 minutach walki odpalił. Zalałem specyfikiem na wode w paliwie i myślałem że pomogło. Problem pojawił się zaraz ja kemperatura na zewnątrz spadła poniżej zera.
POMOCY NIE WIEM CO JEST GRANE
_________________
Kocham mojego ROVERka!!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Gru 19, 2008 17:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
paff 



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Pią Gru 19, 2008 17:43   

wiec zakladajac ze akku naladowane to:

zaplon - swiece,kable,kopulk,palec,cewka
pompa paliwa popuje raz i jak narobi cisnienie to potem nie slychac pompowania tylko moze byc szum z tylu auta
czujnik temp. wody - odpiac i zobaczyc czy jest jakas roznica
zobaczyc czy jest podawane paliwo, jak nie zapala to z kolektora dolotowego powinno smierdziec benzyna
filtr paliwa zasyfiony?
rozrusznik zdrowo kreci czy żółwi?
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
pol82 




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 46
Skąd: Cisiec (koło Żywca)



Wysłany: Sob Gru 20, 2008 21:32   

Jak jest naładowany to kręci spoko.
Kable, świece i kopułka wymienione w zeszłym roku a filtr paliwa miesiąc temu.
Może popatrzę na czujnik temp jak pisałeś. Bo problem z odpalaniem ma tylko jak jest zimno.
Ciekawi mnie jeszcze to rozładowywanie aku przecież jest nowy i sprawny.
_________________
Kocham mojego ROVERka!!
 
 
scoubi 



Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 3
Skąd: CHORZÓW, śląskie



Wysłany: Nie Gru 21, 2008 18:18   

paff napisał/a:
wiec zakladajac ze akku naladowane to:

zaplon - swiece,kable,kopulk,palec,cewka
pompa paliwa popuje raz i jak narobi cisnienie to potem nie slychac pompowania tylko moze byc szum z tylu auta
czujnik temp. wody - odpiac i zobaczyc czy jest jakas roznica
zobaczyc czy jest podawane paliwo, jak nie zapala to z kolektora dolotowego powinno smierdziec benzyna
filtr paliwa zasyfiony?
rozrusznik zdrowo kreci czy żółwi?
:bezradny: :bezradny: :bezradny:

[ Dodano: Nie Gru 21, 2008 18:39 ]
Co robić? Jutro mam wyjazd do rodziny na święta a tu : przekręcam kluczyk i słyszę tylko "tryk tryk tryk tryk" nie tam jakieś chrrrum chrrrum odpowiednie dla rozrusznika.Czekam aż zgaśnie lampka kontrolna z poduszki i ABS no i gaśnie- iii nic!.Za drugim razem lampka poduszki gaśnie lecz z ABS nie!.Co to morze być? aku naładowany. Już raz takie coś mi się zdarzyło,dzień dość chłodny i deszczowy,lecz na drugi dzień z ciekawości, odpalam -bez problemu- pogoda słoneczna.Tym razem znów jest wilgotno na dworze.Proszę pomocy,mam to autko dopiero dwa m-ce! :bezradny: :roll:
Ostatnio zmieniony przez Paul Nie Sty 04, 2009 00:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
paff 



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Pon Gru 22, 2008 00:00   

scoubi, - a to nie problem z rozrusznikiem? nie znam sie dokladnie na budownie rozrusznika, ale jak slychac tylko tyk - tyk - tyk to czesto zwiastuje problem z rozrusznikiem, dostaje on sygnal ze stacyjki i w tym momencie powinien dac gruby plus na silnik elektryczny krecacy wałem....i z jakiegos powodu ten silnik nie dostaje grubego plusa albo nie kreci sie

daj auto do elektryka, albo sprawdz jeszcze przed tym stan przewodow dochodzacych do rozrusznika, mi kiedys przegnil gruby plus i nie chcialo auto zapalac ;-) musialem podawac na krotko kablem rozruchowym z akku....po tygodniu takiej walki trafilem do elektryka :D
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
roverka 




Dołączyła: 26 Paź 2008
Posty: 31
Skąd: Malbork



Wysłany: Wto Gru 23, 2008 14:00   

Wiesz co, problemem jest to, że może być wszystko, czytałeś mój post i wiesz przez co przeszłam, a raczej jeszcze przechodzę, bo okazało się, że silnik był zatarty i trzeba wymieniać.
Ja autko kupiłam w październiku, i od tego czasu jeżdżę z nim od jednego do drugiego warsztatu,
aż trafiłam do Mariusz418. fachowiec naprawdę niezły. Skoro ja się do niego udałam, proponuję Tobie to samo, no chyba że masz w pobliżu speca od roverów:)
Pozdrawiam.
i życzę powodzonka:)
 
 
gpredki 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 423
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Wto Gru 23, 2008 16:19   Re: [ROVER 214 Si 1997] Problem z odpaleniem przy niskiej te

pol82 napisał/a:
Witam.
Przeczytałem dokładnie temat koleżanki Roverki ale nie do końca się pokrywają objawy.
Problem zaczął się jakieś 2 m-c temu: Padł mi stary aku więc wymieniłem na nowy, zdarza się, że moje autko stoi parę dni nie odpalane więc po 4 dniach postoju aku rozładowany.
Sprawdziłem ładowanie i jest OK.
Na domiar złego jak teraz ostatnio spadł u nas śnieg i temperatura to nie mogłem go odpalić, aku był naładowany i kręcił ładnie, ale nie słyszałem pompki (myśle woda w paliwie) po 10 minutach walki odpalił. Zalałem specyfikiem na wode w paliwie i myślałem że pomogło. Problem pojawił się zaraz ja kemperatura na zewnątrz spadła poniżej zera.
POMOCY NIE WIEM CO JEST GRANE


Ile masz paliwa w baku?
 
 
paff 



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Wto Gru 23, 2008 17:27   

roverka, - problemy scoubiego wygladaja raczej na problemy z rozrusznikiem a nie z zatartym silnikiem, a jako ze seria K ma czesto rozrusznik Magneti Marelli (znany producent) to kazdy normalny elektryk powinien rozpracowac temat w pol godziny i w przeciagu jednego dnia dostac ewentualnie material na naprawe :-)
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
roverka 




Dołączyła: 26 Paź 2008
Posty: 31
Skąd: Malbork



Wysłany: Wto Gru 23, 2008 17:41   

paff napisał/a:
roverka, - problemy scoubiego wygladaja raczej na problemy z rozrusznikiem a nie z zatartym silnikiem, a jako ze seria K ma czesto rozrusznik Magneti Marelli (znany producent) to kazdy normalny elektryk powinien rozpracowac temat w pol godziny i w przeciagu jednego dnia dostac ewentualnie material na naprawe :-)


Nie mówię, że to wina silnika.
Chodziło mi raczej o to że u mnie nie poznali się normalni mechanicy ani elektrycy:)
ponoć fachowcy:)
pozdrawiam
 
 
paff 



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Wto Gru 23, 2008 17:45   

roverka, - fakt kwestia mechanika jest istotna, ale uwierz ci Twoi partacze to by w zadnym aucie tego nie zdiagnozowali poprawnie, niezaleznie od marki, niektorzy mechanicy to tylko potrafia wymieniac elenemty i to tez ograniczaja sie do malo skomplikowanych akcji, zdolnosc diagnozy jest u nich znacznie ograniczona :cool:
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
pol82 




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 46
Skąd: Cisiec (koło Żywca)



Wysłany: Nie Sty 04, 2009 00:01   

witam wszystkich!!! :rotfl:
Jak mam być szczery przejrzałem wszystko o czym pisaliście i było OK.
Jak pisałem wcześnie (chyba tak) wlałem do paliwa środek na wodę w paliwie.
Nic nie pomogło ale kilka tankowań na dobrej stacji paliwowej i o dziwo przy temp. -12 stopni C na ryz teraz mi odpala :mrgreen: Wszystko samo wróciło do normy.
Więc wielkie dzięki za pomoc i za rady.
Pozdrawiam pol82
P.S.
Ciekaw jestem rozładowywania mojego aku przecież jest nowy. Może tylko kiepski??? Jak to sprawdzić???
_________________
Kocham mojego ROVERka!!
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Nie Sty 04, 2009 00:15   

pol82 napisał/a:
Ciekaw jestem rozładowywania mojego aku przecież jest nowy.


moze byc gdzies uplyw, instalacja do sprawdzenia
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Sty 04, 2009 00:21   

AndrewS napisał/a:
moze byc gdzies uplyw, instalacja do sprawdzenia
proponuję zaczać od wiązki tylnej klapy ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
pol82 




Dołączył: 06 Sty 2008
Posty: 46
Skąd: Cisiec (koło Żywca)



Wysłany: Nie Sty 04, 2009 00:29   

Jak się rozmowa tyczy wiązki w tyniej klapie no to trudny orzech do zgryzienia bo już ktoś wcześniej tam kombinował.
Ale jak mi się wydaje to po wyłączeniu zapłonu prąd do tylnej klapy nie dopływa (+).
Więc jak się mi wydaje to nie to chyba że się mylę. :grin:
_________________
Kocham mojego ROVERka!!
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Sty 04, 2009 00:33   

pol82 napisał/a:
Więc jak się mi wydaje to nie to chyba że się mylę.

hmm w teorii chyba nie .... ale trza by w rave sprawdzić :roll:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
scoubi 



Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 3
Skąd: CHORZÓW, śląskie



Wysłany: Wto Sty 06, 2009 22:30   

paff napisał/a:
scoubi, - a to nie problem z rozrusznikiem? nie znam sie dokladnie na budownie rozrusznika, ale jak slychac tylko tyk - tyk - tyk to czesto zwiastuje problem z rozrusznikiem, dostaje on sygnal ze stacyjki i w tym momencie powinien dac gruby plus na silnik elektryczny krecacy wałem....i z jakiegos powodu ten silnik nie dostaje grubego plusa albo nie kreci sie

daj auto do elektryka, albo sprawdz jeszcze przed tym stan przewodow dochodzacych do rozrusznika, mi kiedys przegnil gruby plus i nie chcialo auto zapalac ;-) musialem podawac na krotko kablem rozruchowym z akku....po tygodniu takiej walki trafilem do elektryka :D

:rotfl: Wielkie dzięki za szybką pomoc!.Udałem sie do elektryka i okazało się że wadliwy akumulator robił takie problemy,mimo ,że ładowałem go a on za dwa dni już był do niczego.Mam nowy firmy Bosch i przy terażniejszych mrozach -9' odpala za pierwszym razem !! ! Kocham mojego Roverka-jazda nim po śniegu sama przyjemność! Pozdrawiam wszystkich klubowiczów i życzę szczęśliwego Nowego Roku :fura:
 
 
 
didymus 



Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 26
Skąd: Lubartów



Wysłany: Wto Sty 06, 2009 22:48   

A JAKIEJ MARKI BYŁ TEN WADLIWY AKUMULATOR BO U MNIE SYTUACJA PODOBNA
 
 
scoubi 



Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 3
Skąd: CHORZÓW, śląskie



Wysłany: Sro Sty 07, 2009 08:05   

didymus napisał/a:
A JAKIEJ MARKI BYŁ TEN WADLIWY AKUMULATOR BO U MNIE SYTUACJA PODOBNA


Witam.Miałem aku marki centra ale okazało się że parametry były mniejsze niż powinny być do tego silnika.Mój aku nadawał się do maluszka. :d
     
     
     
    Wyświetl posty z ostatnich:   
    Odpowiedz do tematu
    Nie możesz pisać nowych tematów
    Nie możesz odpowiadać w tematach
    Nie możesz zmieniać swoich postów
    Nie możesz usuwać swoich postów
    Nie możesz głosować w ankietach
    Nie możesz załączać plików na tym forum
    Nie możesz ściągać załączników na tym forum

    Wersja do drukuWersja do druku
    Dodaj temat do ulubionych

    Skocz do:  

    Podobne Tematy
    Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
    Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
    kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
    kasjopea
    Brak nowych postów [Rover 220Sdi 1997] Trzęsie przy gaszeniu
    DPosk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sro Paź 14, 2009 23:38
    worldwar
    Brak nowych postów [Rover 216 Si 1997] Problem z automatyczną skrzynią biegów
    Emems Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Paź 15, 2009 15:49
    Emems
    Brak nowych postów [ Rover 214, 1,4 1997]problem z zapłonem po wymianie świec
    shirokaba Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Paź 04, 2011 13:31
    shirokaba
    Brak nowych postów [Rover 200] Problem z odpaleniem
    seba58 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Pon Maj 07, 2012 12:19
    Fafnoscie

    

    Forum Klubu ROVERki.pl  
    Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
    Hosted by NETLink