Forum Klubu ROVERki.pl :: [R All] Czujniki parkowania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Pią Lis 19, 2010 22:24
[R All] Czujniki parkowania
Autor Wiadomość
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Sty 11, 2009 23:13   [R All] Czujniki parkowania

Rozglądałem się ostatnio za czujnikami parkowania. W oczy rzuciła mi się aukcja:
[URL=http://cgi.ebay.co.uk/Front-Rear-8-Recessed-Ultrasonic-Parking-Sensors_W0QQitemZ330299302426QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item330299302426&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1301|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318]LINK[/URL]
Czy ktoś używał takich czujników, albo widział je może dostępne w Polsce? Podoba mi się układ i funkcjonalność wyświetlacza, a niestety te dostępne np. na Allegro są strasznie proste i IMO nieczytelne.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 11, 2009 23:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Pon Sty 12, 2009 08:42   

Mixtated napisał/a:
Podoba mi się układ i funkcjonalność wyświetlacza
nie widze zadnej roznicy w funkconalnosci miedzy tymi ktore podales a tymi a allegro.
Mixtated napisał/a:
na Allegro są strasznie proste i IMO nieczytelne.
a na czym ta prostota niby polega?
Sam mam z allegro zamontowane (chyba z tych tanszych) i sprawdzaja sie rewelacyjnie (mroz,snieg, deszcz czy slonce) nie maja przyklaman. I uwierz mi co do wyswietlacza---- po tygodniu na niego nie bedziesz zwracal uwagi----cofanie na sluch :smile:
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Sty 12, 2009 08:53   

Lechos, ma 100% racji !! Ja mam mniej więcej te czujnki. Czujki pomalowane pod kolor, wyświetlacz na lusterku wstecznym a i tak faktycznie cofa się na słuch :) chyba nie ma potrzeby cudowania ;p
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 12, 2009 09:12   

Lechos napisał/a:
Mixtated napisał/a:
Podoba mi się układ i funkcjonalność wyświetlacza
nie widze zadnej roznicy w funkconalnosci miedzy tymi ktore podales a tymi a allegro.
Mixtated napisał/a:
na Allegro są strasznie proste i IMO nieczytelne.
a na czym ta prostota niby polega?
Sam mam z allegro zamontowane (chyba z tych tanszych) i sprawdzaja sie rewelacyjnie (mroz,snieg, deszcz czy slonce) nie maja przyklaman. I uwierz mi co do wyswietlacza---- po tygodniu na niego nie bedziesz zwracal uwagi----cofanie na sluch :smile:


a jaki kolega mamm i jak z montazem tego trza sciagac zdes czy da sie bez sciagania bo tez bede chcial to zamontowac bo kufer mi strasznie przeszkadza przy parkowaniu :(
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Pon Sty 12, 2009 09:33   

BoloSr napisał/a:
a jaki kolega mamm i jak z montazem tego trza sciagac zdes czy da sie bez sciagania
zakladalem bez demontazu zderzaka, ale potem aby poszukac dobre miejsce na przeciagniecie kabli zdjecie zderzaka okazalo sie niezbedne.
Tak to u mnie wyglada
 
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 12, 2009 09:35   

Lechos napisał/a:
BoloSr napisał/a:
a jaki kolega mamm i jak z montazem tego trza sciagac zdes czy da sie bez sciagania
zakladalem bez demontazu zderzaka, ale potem aby poszukac dobre miejsce na przeciagniecie kabli zdjecie zderzaka okazalo sie niezbedne.
Tak to u mnie wyglada


no to mysle ze dam rade zrobic bez zdjecia jak juz sie zrobi troche cieplej :)
a ktore brales z allegro dokładnie ?? ?
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Pon Sty 12, 2009 09:41   

BoloSr napisał/a:
ktore brales z allegro dokładnie ?

troszke czasu juz minelo wiec trudno mi wskazac ktore, ale prawdopodobnie wszystkie nie odbiegaja od siebie znaczaco. Poszukaj sobie jakies ktore bada Ci wizualnie odpowiadac.
 
 
 
xytras 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Cze 2004
Posty: 56
Skąd: Wronki



Wysłany: Pon Sty 12, 2009 11:16   a jak wygląda fabrycznie zamontowane parktronic w R75 ?

Witam szanownych kolegów .. a jak wygląda fabrycznie zamontowane parktronic w R75 ? nie chodzi mi o czujniki tylko o centralke/wyswietlacz i czy warto kupic oryginalna uzywke czy nie przesadzac i spokojnie montowac ogolnodostepne "zamienniki" , pozdrawiam.
 
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Sty 12, 2009 11:27   

Lechos, jeździłem firmowym samochodem z wyświetlaczem takim jak u Ciebie i szczerze mówiąc niezbyt mi pasował. Zgadza się, że cofa się głównie na słuch, ale przy wjeżdżaniu np. między słupki na centymetry (w lusterkach widać, że przejdzie, ale na styk) taki wyświetlacz odrazu świeci na czerwono, a czujki piszczą i łatwo o złą ocenę odległości. Dlatego IMO ten z angielskiej aukcji wydaje się dużo bardziej czytelny (czytaj dokładny) i ma zdecydowanie fajniejszy design, niż te z Allegro. Dodatkowo w zestawie są czujki na przód, chociaż nie wiem czy będą potrzebne i czy chciałbym je instalować.
Jak możesz, to napisz jeszcze ile kosztowało lakierowanie czujników.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Pon Sty 12, 2009 11:32   

Mixtated napisał/a:
taki wyświetlacz odrazu świeci na czerwono, a czujki piszczą i łatwo o złą ocenę odległości
chyba wszystkie tak maja, ze ponizej 30 cm czytaja odleglosc jako zerowa
Mixtated napisał/a:
Jak możesz, to napisz jeszcze ile kosztowało lakierowanie czujników.
mnie nic, w opcji tego zestawu byly czujniki czarne lub srebrne, wybralem srebrne bo idealnie sie komponuja z kolorem sam.
 
 
 
Mix 




Pomógł: 55 razy
Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Sty 12, 2009 11:36   

Lechos napisał/a:
chyba wszystkie tak maja, ze ponizej 30 cm czytaja odleglosc jako zerowa

Widziałem takie (nie te z linka), co zaczynają piszczeć sygnałem ciągłym dopiero poniżej 18cm od przeszkody.
Cytat:
mnie nic, w opcji tego zestawu byly czujniki czarne lub srebrne, wybralem srebrne bo idealnie sie komponuja z kolorem sam.

Faktycznie, pasują idealnie. Do mnie raczej kolorystycznie nie podejdą. Auto bardziej szare niż srebrne :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R ALL] Samodzielnie zamontowane czujniki parkowania
kkkubekkk Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 5 Sro Lut 08, 2012 23:59
imejdz
Brak nowych postów [MG ZR 160] Jaki czujnik parkowania ?
mg1989sos Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 1 Czw Sty 31, 2013 08:40
sknerko
Brak nowych postów [R all] Blaszka parkowania - gdzie ten artykuł?
Mad Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 3 Sob Lis 06, 2010 12:48
Bordos
Brak nowych postów [2,0Turbo] Czujniki silnika 2.0T Turbo - pilne
Bocian_s Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 3 Sro Maj 26, 2010 15:30
dobryziom



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink