Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 214Si] Programowanie pilotów na terenie Wrocławia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 214Si] Programowanie pilotów na terenie Wrocławia
Autor Wiadomość
krystianmen 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 29
Skąd: Wrocław



  Wysłany: Pon Sty 19, 2009 10:07   [Rover 214Si] Programowanie pilotów na terenie Wrocławia

Witam,

Jak widać to jest mój pierwszy post, więc dlatego witam wszystkich forumowiczów!
Mój pierwszy raz nie znaczy, że nie przeglądam i to nawet często forum. :)

Chciałem się zapytać czy we Wrocławiu znajdę sprawdzony przez Was punkt gdzie mi ładni zaprogramują pilot kupiony np. na allegro, oraz odczytają kod mojego immobilizera??

Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 19, 2009 10:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 10:12   

Jedyny jaki znam, to nie polecę ..choćby mnie przypiekali, jak Kmicica w potopie, to tam nie pojadę ;) Zrób se wycieczkę do PHJOWI (jakieś 120km) i tam załatwisz wszystko "fól profeska" w dobrej cenie.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
krystianmen 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 29
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 10:24   

Brt napisał/a:
Jedyny jaki znam, to nie polecę ..choćby mnie przypiekali, jak Kmicica w potopie, to tam nie pojadę ;) Zrób se wycieczkę do PHJOWI (jakieś 120km) i tam załatwisz wszystko "fól profeska" w dobrej cenie.

A orientujesz się czy posiadają piloty do Roverków? Oraz mniej więcej, jak cenią daną usługę (pilot + programowanie)??
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 19, 2009 10:28   

krystianmen, pilot + programowanie = 200 pln, z własnym pilotem coś ponad 100 pln.
 
 
krystianmen 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 29
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 10:38   

ywis napisał/a:
krystianmen, pilot + programowanie = 200 pln, z własnym pilotem coś ponad 100 pln.


Dzięki za szybkie odpowiedzi, lubię to forum!

Ceny ja mniej więcej znam z postów innych użytkowników forum, wszyscy piszą o cenach ale mało kto podaje jakieś konkretne miejsca gdzie to wszystko zrobią:)
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 11:25   

ywis napisał/a:
pilot + programowanie = 200 pln, z własnym pilotem coś ponad 100 pln.

Oczywiscie Jowiego miałeś na myśli ;) we Wrocku pewnie x2 lub wiecej z zaokrągleniem do pełnych 50PLN w górę ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
krystianmen 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 29
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 11:31   

Zaraz podjadę do serwisu ale Land Rovera może oni coś mi doradzą, aby tylko odczytali kod mojego immobilizera:)
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 11:37   

Masz na myśli ten serwis w kierunku na Jelcz-Laskowice ?? Hmm byłem tam kiedyś, ale nie pomyślałem, żeby zapytać o testbooka :hm:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 19, 2009 11:37   

Brt napisał/a:
Jedyny jaki znam, to nie polecę ..choćby mnie przypiekali, jak Kmicica w potopie, to tam nie pojadę ;) Zrób se wycieczkę do PHJOWI (jakieś 120km) i tam załatwisz wszystko "fól profeska" w dobrej cenie.


a ktoś bliżej zachodniopomorskiego jest ?? ?
czy to najbliżej będę miał :(
 
 
azer 




Pomógł: 115 razy
Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Pon Sty 19, 2009 11:46   

krystianmen napisał/a:
Zaraz podjadę do serwisu ale Land Rovera może oni coś mi doradzą, aby tylko odczytali kod mojego immobilizera:)

mam kolegę co zajmuję się częściami do Land Roverów i z tego co z nim rozmawiałem to komputery/testbooki są różne niestety.
 
 
 
ywis 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 831
Skąd: Wieluń/Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 19, 2009 11:50   

Brt napisał/a:
Oczywiscie Jowiego miałeś na myśli ;)


Zgadza się.
 
 
krystianmen 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 29
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 12:47   

Sytuacja wygląda tak:
Byłem w serwisie Land Rovera ale oni niestety nie mają sprzętu pasującego do Roverków :cry:

Ale polecili mi firmę FATIMEX zadzwoniłem do nich odpowiedzieli mi, że "nie ma problemu, własny pilot + programowanie + odczytanie kodu imo = 250zł" :neutral:
Właśnie teraz odwiedziłem jeszcze raz nasze forum i zobaczyłem, że ta firma góruje w 10 najgorszych firm :grin: :grin: Teraz to mam mieszane uczucia do tej firmy :P

Szukałem dalej i znalazłem gościa który polecił mi innego gościa który niby zajmuje się elektroniką roverków. Ale niestety uprzedzili mnie, że ciężko się do niego dodzwonić! Jak narazi nie odbiera telefonu :evil:

Brt Chodziło mi o serwis pod Wrocławiem czyli Długołęce :)
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 14:06   

Cytat:
Brt Chodziło mi o serwis pod Wrocławiem czyli Długołęce

dokładnie o tym myślałem ;)
krystianmen napisał/a:
Ale polecili mi firmę FATIMEX

dokładnie o tej pisałem :???: ;) I nie mam mieszanych uczuć :haha:
w tej cenie to bedziesz miał dojazd i powrót i jeszcze programowanie obiad i flachę ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
krystianmen 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 29
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 16:45   

Rozmawiałem z tamtym kolesiem, powiedział, że najlepsze rozwiązanie jakie on widzi to:
Odczytanie kodu imo (ale nie miał kompa do tego :/ ) wtedy będzie można rozkodować immobilizer i zamontować byle jaką nową centralkę która posiada dwa piloty oraz kod(czyli kupić na Allegro)
Stwierdził, że dzięki takiej operacji po roku nie zacznie nam zanikać zasięg pilota (miał na myśli kupowanie starych pilotów na Allegro i ich programowanie)

Brt napisał/a:
Cytat:
Brt Chodziło mi o serwis pod Wrocławiem czyli Długołęce

dokładnie o tym myślałem ;)
krystianmen napisał/a:
Ale polecili mi firmę FATIMEX

dokładnie o tej pisałem :???: ;) I nie mam mieszanych uczuć :haha:
w tej cenie to bedziesz miał dojazd i powrót i jeszcze programowanie obiad i flachę ;)


Masz rację :wink: Zadzwonię do kolesia i się umowie na jakiś termin, zabiorę Roverka i w drogę ;) Ale to dopiero za tydzień, teraz nie mam czasu na wyjazdy jednodniowe :/

Ale cały czas czekam na jakieś inne propozycje miejsc gdzie można tego dokonać :razz:
 
 
kams 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 32
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 19:46   

krystianmen - napisz jaki pilot posiadasz ! (czy ten kierowany na lusterko wsteczne - czy ten nowszy radiowy)

ja również mam ten sam problem co Ty ... mam jeden pilot (ten kierowany na lusterko) - ... chciałem sobie zaprogramować drugi ... no ale jak fatimex podał mi cenę, to zrezygnowałem z tego zamiaru ...

w między czasie byłem zmuszony zrobić diagnostykę komputera - i znalazłem w sumie przez przypadek drugi warsztat - Wrocław, ul. Gałczyńskiego (Krzyki, osiedle Ołtaszyn) - duży napis serwis LAND ROVER - koszt diagnostyki wyniósł 50zł (w fatimexie zapłaciłbym 180zł)

a wracając do pilota to niestety nie mają oprogramowania do tych kierowanych - ale mają już do radiówek - wiec jeśli masz radiówkę to spróbuj u nich ... może pomogą
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 20:46   

kams, w R600 jest zupełnie inny system sterowania centralnym/immo/alarmem niż w R200/400. U Ciebie prawdopodobnie najrozsądniej będzie dołożyć zewnętrzną centralkę z dodatkowymi pilotami jeśli już padnie obecny pilot, lub po prostu żyć z jednym ;)

Co do diagnostyki, to można ją wykonać testerami boscha, do programowania niestety niezbędny jest komp roverkowy. Oczywiście zadzwonić i zapytać warto na Ołtaszyn :ok: :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
krystianmen 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 29
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 22:12   

Mi chyba tylko zostało jechać do PHJOWI, wyjdzie to najtaniej i bez kombinacji. Jutro zadzwonię do nich i zobaczę co powiedzą :wink:

W serwisie LAND ROVERA powiedzieli, że po prostu nie posiadają odpowiedniego sprzętu więc myślę, że nie ma czego tam szukać :twisted:

Jedynie mogę zmienić markę samochodu :roll: :mrgreen:

[ Dodano: Czw Sty 22, 2009 22:25 ]
Brt napisał/a:
Jedyny jaki znam, to nie polecę ..choćby mnie przypiekali, jak Kmicica w potopie, to tam nie pojadę ;) Zrób se wycieczkę do PHJOWI (jakieś 120km) i tam załatwisz wszystko "fól profeska" w dobrej cenie.

Potwierdzam, firma PH JOWI jest naprawdę OK, rozwiązali mój problem z pilotem w ciągu 15min i jeszcze poprawili działanie mojego starego pilota :wink:

Jeśli mam liczyć na fachowców z Wrocławia którzy cenią się dwa razy więcej, to wolę się wybrać na wycieczkę do Nowego miasta :lol:

Dzięki za pomoc i polecenie firmy, temat można już zamknąć :grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [R200 1.4 '99] Programowanie pilotów w Lublinie?
MiL999 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Sie 06, 2007 22:13
morris
Brak nowych postów [R200 1.4 16v 99rok] Programowanie pilotów Warszawa
Michal Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Mar 06, 2009 00:04
sTERYD
Brak nowych postów [rover 214 98] Usuniecie immo lub spec od pilotow
hellboy_d Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Cze 22, 2009 12:49
Adrian
Brak nowych postów [R200, 98r.] Usunięcie wzgniecenia na terenie Lublina
Gdzie można usunąc bez lakierowania wgniecenie wielkości mandarynki?
longas Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Wrz 13, 2009 00:40
rbl



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink