Forum Klubu ROVERki.pl :: [R825] Rozładowany akumulator
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R825] Rozładowany akumulator

jak wejść do auta?
Autor Wiadomość
LOSIUalfa 




Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 11
Skąd: Ozorków



Wysłany: Sob Sty 17, 2009 15:03   [R825] Rozładowany akumulator
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 1997

Siadł akumulator. Z pilota, oczywiście, nie mogę otworzyć drzwi, kluczykiem też nie ( nie mam pojęcia czemu – dziwna sprawa). W coupe nie składają się tylne kanapy.
Nie chce wybijać szyby bo nie wiem jakie to koszty.
Planuję otworzyć pokrywę silnika i włożyć nowy akumulator, który już kupiłem. Ale jak otworzyć pokrywę nie wsiadając do auta?Jeśli ktoś ma pomysł proszę o radę, najlepiej jakiś sygnał na moją komórkę to oddzwonię 695-538-691, bo teraz idę walczyć z tym.
Dzięki.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Sty 04, 2011 21:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 17, 2009 15:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Sob Sty 17, 2009 15:33   

LOSIUalfa napisał/a:
nie mogę otworzyć drzwi, kluczykiem też nie ( nie mam pojęcia czemu – dziwna sprawa).

wkładasz kluczyk do zamka i nie możesz przekręcić czy też po przekręceniu kluczyka nic się nie dzieje? kręciłeś kluczykiem w obie strony? opisz to dokładnie
za czerwony kolor dostaniesz !@!$# od moderatora :P
 
 
 
spink 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Maj 2008
Posty: 31
Skąd: Leszno



Wysłany: Sob Sty 17, 2009 18:21   

Jeżeli masz możliwość położyć się pod auto to jesteś w stanie naładować aku lub podłączyć inne. Plus z aku (lub prostownika) podpinasz pod zasilanie rozrusznika (kable plusowy) a minus pod karoserię gdziekolwiek i otwierasz auto z pilota. druga możliwość to jeżeli otworzyłeś bagażnik to masz tam oświetlenie i tam się też można podpiąć pod plus samochody a masę na karoserię. W tym przypadku jest jednak ważne określenie gdzie jest dokładnie plus a i nie można podać z byt dużego prądu bo się spali bezpiecznik zasilania tej lampki
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Nie Sty 18, 2009 23:37   

i jak udalo sie go otworzyc ??

aku mogl pasc, bo mozesz miec zlodzieja pradu, no chyba ze twoj aku jest naprawde stary
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 00:34   

Aku padł, bo pewnie pamięc elektrycznych foteli zżera prąd.
 
 
 
LOSIUalfa 




Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 11
Skąd: Ozorków



Wysłany: Czw Sty 22, 2009 22:21   

Sorry, że odpisuję tak późno, bynajmniej z powodu problemów z autem.
Rozwiązałem problem w ok. 1 godzinę. Do auta nie da się wejść po zablokowaniu drzwi od środka. To już tak fabrycznie, że drzwi nie otworzysz ani pilotem ani kluczykiem (trzeba znać jakąś kombinację ruchów kluczykiem w zamku-tak słyszałem).
W czasie gdy dobierałem się do pokrywy miałem otwarty bagażnik i lekko wył alarm co dodatkowo rozładowywało aku. Wyłamałem kilka żeberek w grilu żeby włożyć ręce pod maskę ale nie udało mi się wymacać ani linki ani zamka. Zamek jest przy prawym reflektorze a linka dobrze ukryta-uważam, ze w tym aucie nie da się otworzyć maski w inny sposób niż tradycyjnie od środka.
Po około godzinie straciłem cierpliwość i poddałem się, postanowiłem jednak jeszcze raz spróbować kluczykiem. Okazało się, że drzwi lekko puściły-z pierwszej blokady. Pokręciłem jeszcze kluczykiem i drzwi całkowicie otworzyły się. Problem rozwiązany z małymi stratami w postaci włamanych żeberek, które mądrze wyjęte dadzą wkleić się bez śladu.
Pozostaje jednak pytanie po co takie zabezpieczenie, że po zablokowaniu od środka drzwi nie otworzy się ani pilotem ani kluczykiem?
Druga sprawa to czemu w końcu „poddał się”? Czyży rozładowany do 0 akumulator nie pozwolił autu bronić się dalej?
Zachęcam do opisywania podobnych problemów bo to strasznie frustrujące nie móc wejść do własnego samochodu.
 
 
 
Ciufa 




Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 2012
Skąd: Piekary Śląskie



Wysłany: Pią Sty 23, 2009 00:47   

a nie jest tak, że nie otworzyłeś auta pilotem bo rozładowany aku był, a kluczykiem nie mogłeś otworzyć bo zawsze używałeś pilota i zamek się hmmmm zastał ?:P
_________________
CHOCIAŻ W DOMU GŁÓD I NĘDZA, 6 CYLINDRÓW MNIE NAPĘDZA
http://www.youtube.com/user/ciufciaaaa
 
 
 
Senn 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Pią Sty 23, 2009 08:05   

LOSIUalfa, no ja mialem kiedys taki problem ze pomimo otwartych zamkow nie mozna bylo otworzyc drzwi. Tylko kierowcy sie otwieraly. Nie wiem tez z jakiego powodu tak sie stalo bo aku byl dobry, a samochod byl po trasie. Podobnie mial kolega tutaj z forum. Opisane jest to w tym watku -> http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#247174
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
LOSIUalfa 




Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 11
Skąd: Ozorków



Wysłany: Pią Sty 23, 2009 09:53   

Ciufcia napisał/a:
a nie jest tak, że nie otworzyłeś auta pilotem bo rozładowany aku był, a kluczykiem nie mogłeś otworzyć bo zawsze używałeś pilota i zamek się hmmmm zastał ?:P

Hmm…. Miałem kiedyś sytuację, że ktoś bardzo nieświadomy rzeczywistość zamknął się w środku i nie był w stanie odblokować drzwi. Ja mimo trzeźwości, dobrego aku i kluczyka z pilotem w ręku nie mogłem wejść do środka (po 30 min. osoba w środku odblokowała). Co do zamka, to też nie mógł być powód bo jakiś czas przed zablokowaniem drzwi auto zamykałem kluczykiem i otworzyłem kluczykiem by zablokować od środka;/ (w pośpiechu zapomniałem o doświadczeniu z nietrybem w środku).
Ciufcia, dziś sprawdzę jeszcze raz czy nie ma możliwości otworzyć auta blokując drzwi od śrdka, oczywiście wsadzę kogoś do środka:), i uzupełnię ten post o kilka zdań.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R825] Części
gruberek11 Rover serii 800 4 Sro Gru 10, 2008 17:54
evita
Brak nowych postów [R825] Turbina
Deepack Rover serii 800 1 Pon Lis 03, 2008 10:14
Brt
Brak nowych postów [R825] Tłumiki
Zbyszek44 Rover serii 800 7 Nie Cze 22, 2008 13:34
piter34
Brak nowych postów [R825] Zawieszenie
EwaiKazek Rover serii 800 2 Pon Kwi 16, 2007 12:48
EwaiKazek
Brak nowych postów [R825] łożyska
Vigoslaw Rover serii 800 1 Pią Mar 09, 2012 18:35
AndrewS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink