Forum Klubu ROVERki.pl :: [Partia polityczna]RACJA POLSKIEJ LEWICY
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Partia polityczna]RACJA POLSKIEJ LEWICY

może ktoś się zdecyduje :)
Autor Wiadomość
jasiu87
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sty 28, 2009 23:00   [Partia polityczna]RACJA POLSKIEJ LEWICY

Przeczytajcie uważnie ;) to są 2 punkty Programu wyborczego PARTII "RACJA POLSKIEJ LEWICY" www.racja.org.pl

15. Zalegalizujemy i opodatkujemy prostytucję. Obecnie środowisko to jest silnie kryminogenne i jest źródłem ogromnych zysków dla przestępczości zorganizowanej. Legalizacja prostytucji ograniczyłaby lub wyeliminowała zjawisko handlu kobietami zmuszanymi do prostytucji. Tego rodzaju praktyki będą ścigane i karane z całą surowością prawa.

16. Zalegalizujemy posiadanie małych dawek tzw. miękkich narkotyków do własnego użytku. Będziemy jednak surowo karać osoby czerpiące zyski z handlu narkotykami oraz wprowadzimy szeroką profilaktykę, aby w ten sposób zniechęcać do zażywania środków odurzających.

Co wy na to ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 28, 2009 23:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Sty 28, 2009 23:22   

jasiu87 napisał/a:
Co wy na to ?

A Ty? ;)
jasiu87 napisał/a:
15. Zalegalizujemy i opodatkujemy prostytucję. Obecnie środowisko to jest silnie kryminogenne i jest źródłem ogromnych zysków dla przestępczości zorganizowanej. Legalizacja prostytucji ograniczyłaby lub wyeliminowała zjawisko handlu kobietami zmuszanymi do prostytucji. Tego rodzaju praktyki będą ścigane i karane z całą surowością prawa.

Wiem, że to bardzo kontrowersyjne, ale jestem ZA.

W żadnym kraju nie udało się zlikwidować tego zjawiska nawet ciężkimi karami (nie mówię o krajach arabskich i karze kamieniowania), a w krajach takich jak Holandia, gdzie jest to zawód, osoby go wykonujące są pod ochroną policji, mają opiekę lekarską itp., a do tego rzeczywiście powoduje to ograczenie przestępczości, bo:
a) to co jest nielegalne kusi przestępców, bo zwykle nielegalne=droższe i łatwiej o haracz
b) jak coś staje się legalne to policji łatwiej jest działać, bo ofiary nie boją się, że zgłaszajac się na policję same "przy okazji" narażą się na zarzuty
c) mniej jest przypadków zmuszania, gdyż są osoby, które robią to bez zmuszania - po prostu dla pieniędzy

Osobiście wolę, żeby dwie osoby umawiały się ze sobą w cywilizowany sposób, w cywilizowanych warunkach, niż żeby wyglądało to jak wygląda obecnie - panie i ich "czujni opiekunowie" na ulicach (w czasie studiów często zdarzało mi się wracać do domu po 22 przez Emili Plater za Mariott'em w Wawie i uważam, że pewne aspekty, które temu towarzyszą sa znacznie gorsze od samego zjawiska).
Cytat:
16. Zalegalizujemy posiadanie małych dawek tzw. miękkich narkotyków do własnego użytku. Będziemy jednak surowo karać osoby czerpiące zyski z handlu narkotykami oraz wprowadzimy szeroką profilaktykę, aby w ten sposób zniechęcać do zażywania środków odurzających.

Tu już gorzej, choć też wydaje mi się, że to słuszne, bo karanie uzależnionych jest bez sensu, bo nie przynosi żadnego pożytku ani ukaranemu, ani społeczeństwu (w świetle materiałów, które czytałem i widziałem o czymś takim jak skuteczny "odwyk w więzieniu", przynajmniej w Polsce można na razie zapomnieć), a zamknięcie do więzienia często tylko demoralizuje i pogarsza status takich ludzi. Oczywiście nie można takich ludzi zostawić "samym sobie", bo wtedy mogą np. zacząć kraść, by zdobyć pieniądze "na działkę", ale więzienie to też nie jest metoda.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Sty 28, 2009 23:32   

nie wspominajac o wpływach do budżetu...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pon Lut 02, 2009 11:02   

maciej napisał/a:
Wiem, że to bardzo kontrowersyjne, ale jestem ZA.

hmmm ja w sumie też jestem za. Tylko ciekawi mnie jedna kwestia: po numerku(czy tam innych piruetach)prostytutka się pyta klienta: "paragon czy fakturka?" :mrgreen:
jasiu87 napisał/a:
16. Zalegalizujemy posiadanie małych dawek tzw. miękkich narkotyków do własnego użytku

Tu jestem zdecydowanie przeciw.
Ale nie rozumiem jednego. Chcą wprowadzić legalizacje po to zeby wprowadzać profilaktyke zniechecania do zazywania ich. To tak jakby powiedzieć rozdajemy auta dla każdego ale pamiętajcie nie możecie nimi jezdzić bo zatruwają środowosko :shock:
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Lut 02, 2009 11:08   

Kiedyś czytałem jakie wpływy do budżetu w holandii dało zalegalizowanie narkotykow. A prawda jest taka ze i tak i tak beda ćpać, czy to legalnie czy nielegalnie...

Tak samo dopalacze.com, zamiast kupowac pigulki po 5-10zl na rogu nieznanego pochodzenia, kupuja 2 tabletki za 50zl, przynajmniej sprawdzone chemicznie i o znanym skladzie. I do budzetu cos tam wplywa...

Tak samo jak : "złom sciagany z zachodu - trzeba ograniczyc naplyw samochodow..." jak to slysze to mnie skreca...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Lut 02, 2009 11:24   

xROnx napisał/a:
To tak jakby powiedzieć rozdajemy auta dla każdego ale pamiętajcie nie możecie nimi jezdzić bo zatruwają środowosko :shock:

No trochę nie trafiłeś z tym porównaniem...
Przecież samochodów nikt nie rozdaje i niktn ie każe za ich używanie...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pon Lut 02, 2009 11:36   

maciej napisał/a:
Przecież samochodów nikt nie rozdaje i niktn ie każe za ich używanie...

Ale można sobie wyobrazić że rozdają i są nielegalne :D
Może porównanie kiepskie ale wiadomo (chyba) o co kaman ;)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Lut 02, 2009 11:52   

xROnx napisał/a:
Ale można sobie wyobrazić że rozdają i są nielegalne :D
Może porównanie kiepskie ale wiadomo (chyba) o co kaman ;)

No ja kompletnie nie kumam tego porównania... :roll:

Jak można używkę porównać z urządzeniem ułatwiającym życie...

Nikt nie rozdaje za darmo zarówno narkotyków, jak i samochodów...

Poza tym wyobrazić to sobie można wszystko (ja np. mam bujną wyobraźnię), ale to już trochę jak w "Misiu": "A gdyby tu było przedszkole w przyszłości... i wasz synek mały przechodził... eee w przyszłości. A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie, więc nie mówcie mi, że siedzi z tyłu!..."...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pon Lut 02, 2009 12:52   

michone napisał/a:
Kiedyś czytałem jakie wpływy do budżetu w holandii dało zalegalizowanie narkotykow

Ale coś jednak w tym musiało "nie grać", bo Holendrzy pomału się z tego pomysłu wycofują
http://wiadomosci.gazeta....arkotykami.html
maciej napisał/a:
No ja kompletnie nie kumam tego porównania...

Chyba o to chodzi, że z jednej strony chcą legalizować, a z drugiej zapobiegać braniu; trąci trochę hipokryzją.
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pon Lut 02, 2009 13:26   

maciej napisał/a:
Nikt nie rozdaje za darmo zarówno narkotyków, jak i samochodów...

hmmm to może ujmę to tak: Chcą zalegalizować coś a potem mówić ludzią że to jest nie dobre i że tego i owego nie można brać bo to szkodzi. To po co to legalizować skoro powiedzmy że ustawodawca wie o tym że to jest szkodliwe... :shock:
maciej napisał/a:
"A gdyby tu było przedszkole w przyszłości... i wasz synek mały przechodził... eee w przyszłości. A gdyby tu było nagle przedszkole w przyszłości i wasz synek mały tędy przechodził w przyszłości, którego jeszcze nie macie, więc nie mówcie mi, że siedzi z tyłu!..."...

:haha: no to było dobre :D
maciej napisał/a:
Jak można używkę porównać z urządzeniem ułatwiającym życie...

nie ktorzy sądzą że używki ułatwiają życie... ja sie z tym nie zgadzam. ale to tak troche OT ;)
Mayson napisał/a:
Chyba o to chodzi, że z jednej strony chcą legalizować, a z drugiej zapobiegać braniu; trąci trochę hipokryzją.

dokładnie :ok: :brawa: :D
 
 
Tomas 



Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 168
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Lut 02, 2009 13:55   

maciej napisał/a:
bo karanie uzależnionych jest bez sensu,


Oni chcą karać tylko handlarzy, powinien byc tam zapis, że nielegalny handel będzie tępiony. Legalizacja narkotyków, kontrolowany handel nimi oraz duża akcyza to idealne rozwiązanie, ograniczenie dochodów grup przestępczych i zwiększone wpływy do budżetu. Będzie to kontrolowane pod względem jakości i pochodzenia, wiec legalny towar może być jakościowo lepszy od tego, który jest obecnie dostepny nielegalnie.

jasiu87 napisał/a:
wprowadzimy szeroką profilaktykę, aby w ten sposób zniechęcać do zażywania środków odurzających.


To nie jest hipokryzja, środki odurzające, byly stosowane od zawsze i nadal tak będzie, legalnie czy nie, ale bedzie stosowane. Natomiast edukacja i profilaktyka jest potrzebna. Jeśli wiedza na temat bedzie dostępna, to każdy znając skutki i wpływ narkotyków samodzielnie pojedmuje decyzję czy chce z tego korzystać czy nie. W tej chwili wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jaki to ma wpływ na jego oraganizm bo takich informacji trzeba szukać najczęściej w interencie, a tam można głupot sie naczytać. Legalizacja i profilkatka nie są to sprawy, które sie wykluczają.
_________________
Rover 220 SDI WRC - Warcy Rycy Csescy :)
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Lut 02, 2009 14:00   

Tomas220 napisał/a:
duża akcyza to idealne rozwiązanie
;> A jak diler będzie tańszy ?? Cudów nie ma - całkiem się nielegalnego handlu nie zlikwiduje, można go tylko maksymalnie ograniczyć (nie wnikam, w jaki sposób).

A w temacie: mam już lat trochę i dla mnie wszystko, co mieni się być lewicowe śmierdzi. Może jestem uczulony, ale tak już mam :(
 
 
Tomas 



Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 168
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Lut 02, 2009 14:21   

Paul napisał/a:
A jak diler będzie tańszy


Może być tańszy, ale będzie to od niego wymagało obniżenia marży, wiec mniej dochodowy interes. W chwili obecej nie musi konkurować ani jakością ani ceną więc dlatego jest to tak opłacalne. Jak będzie dostępny towar dobrej jakości, to dealer bedzie musiał być dużo tańszy od legalnych źródeł, aby mieć klientów.
_________________
Rover 220 SDI WRC - Warcy Rycy Csescy :)
 
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Pon Lut 02, 2009 14:28   

Mayson napisał/a:
Ale coś jednak w tym musiało "nie grać", bo Holendrzy pomału się z tego pomysłu wycofują
http://wiadomosci.gazeta....arkotykami.html


Wycofuja sie ponieważ podobno mieszkańcy Amsterdamu mają dość "turystów coffeeshopowych", którzy stali się zmorą Amsterdamu. Poza tym strasznie marudzą ze coffeeshopy są powoli zamykane. Co roku jestem na targach IBC w Amsterdamie i trochę udało mi się z nimi pogadać. Tak więc nie chodzi o to, że Holandia staje się mniej liberalna tylko o to, że jej liberalizm przyciąga mnóstwo "szumowin" różnej maści. Nie mówię tutaj o normalnych turystach, którzy przy okazji wstąpią do CoffeeShopu tylko o tych których celem jest dotarcie do niego ;)

Z drugiej strony może coś w tym jest i to wyżej to zwykła wymówka. W Holandii na przykład od roku 2008 nie można palić w miejscach publicznych :/ Kiedyś trudno było spotkać tam kogoś bez papierocha. Teraz czasami się ktoś trafi Z papierosem, ale najczęściej to przyjezdni, sądząc po języku jakim się posługują i nie wie bądź nie chce wiedzieć o zakazie. Na pochwałę zasługuje ich dyscyplina społeczna.

Co do samej propozycji o której wspomniał jasiu87... To myślę, że i tak ludzie będą ćpać czy to legalne czy nie, więc może lepiej mieć po prostu ich pod okiem. Podobnie z prostytucją. Nie zwalczy się tego NIGDY. Zawsze mimo największych nawet restrykcji będzie "pozdziemie". Pytanie tylko po co skoro można jak już wspomniałem je kontrolować i nawet czerpać z tego tytułu wpływy do budżetu.

Pozdrawiam
 
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pon Lut 02, 2009 15:26   

kruszon napisał/a:
Wycofuja sie ponieważ podobno mieszkańcy Amsterdamu mają dość "turystów coffeeshopowych", którzy stali się zmorą Amsterdamu
kruszon napisał/a:
Tak więc nie chodzi o to, że Holandia staje się mniej liberalna tylko o to, że jej liberalizm przyciąga mnóstwo "szumowin" różnej maści

Ale nie tylko o to chodzi i nie tylko o Amsterdam. W filmiku jest mowa o tym, że:
"Jest wiele powodów dla których zamyka się kofiszopy; hałas, brak bezpieczeństwa, fatalny przykład jaki daje młodzieży działalność kofiszopów. Sugeruje ona radykalną zmianę w podejściu do narkotyków i w związku z tym planowane jest sympozjum nt. handlu narkotykami w całym w kraju. Reprezentanci z całego kraju i wielu zwykłych obywateli, nie kryje zadowolenia."
Wiadomo, kij ma 2 końce i protesty po ich zamknięciu też będą ale z powyższego wynika, że Holandia już dostrzega problem (nie tylko w turystach).
kruszon napisał/a:
Pytanie tylko po co skoro można jak już wspomniałem je kontrolować i nawet czerpać z tego tytułu wpływy do budżetu.

Zgadzam się, że tego nigdy się nie zwalczy ale uważam, że czerpanie zysków do budżetu z tego tytułu jest niemoralne.
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Pon Lut 02, 2009 15:43   

Mayson napisał/a:
Zgadzam się, że tego nigdy się nie zwalczy ale uważam, że czerpanie zysków do budżetu z tego tytułu jest niemoralne.


Chodzi Ci o prostytucję czy o miękkie narkotyki? Jeśli chodzi o prostytucję to uważam, że legalizacja ma na celu to, że prostytutki i tak będą prostytutkami, ale może przynajmniej z opłaconym ZUSem i świadczeniami.

Co do narkotyków: Równie dobrze mamy w kraju "kilku" alkoholików. Czy w takim razie czerpanie zysków do budżetu z tytułu akcyzy jest moralne? Skądś muszą iść pieniądze na całą otoczkę administracyjną. Ktoś musi to kontrolować, zarządzać. Dlaczego ma to obciążać budżet z moich ciężko zarobionych i opodatkowanych pieniędzy, skoro może część pieniędzy iść do budżetu.

Pozdrawiam
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Lut 02, 2009 15:58   

Podpisuje się pod tym co kruszon powiedział...

Wiadomo ze zawsze będzie szara strefa gdzie będzie można coś zrobić na boku poza prawem podatkami itd.. ale chodzi o to żebym dać przeciętnemu kowalskiemu jakiś standard tych usług...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Tomas 



Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 168
Skąd: Poznań



Wysłany: Pon Lut 02, 2009 16:00   

Mayson napisał/a:
uważam, że czerpanie zysków do budżetu z tego tytułu jest niemoralne


Zyski z akcycy na te środki, mozna przeznaczyć na leczenie ludzi uzależnionych. Teraz koszty leczenia pokrywa każdy z nas, a tak sami by sobie połacili w postaci akcyzy za koszty leczenia. Wtedy nie ma problemu, że pobieranie takigo dochodu będzie niemoralne.
_________________
Rover 220 SDI WRC - Warcy Rycy Csescy :)
 
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Lut 02, 2009 16:06   

dla mnie to niemoralne jest leczenie osób uzależnionych bo to żadna choroba tylko ich własny wybór, gdy nie ma pieniędzy dla osób naprawdę ciężko chorych w szpitalach i hospicjach...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Pon Lut 02, 2009 16:10   

dobryziom napisał/a:
dla mnie to niemoralne jest leczenie osób uzależnionych bo to żadna choroba tylko ich własny wybór


To nie do końca tak. Leczy się tylko tych którzy NAPRAWDĘ chcą. I to jest choroba psychiczna jak i fizjologiczna. Bardzo ciężka z resztą.

Pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Historia Polskiej Motoryzacji (HPM) - film, komedia
ADI-mistrzu Offtopic 33 Sro Cze 13, 2018 05:43
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink