Forum Klubu ROVERki.pl :: Malowanie zewnętrznych elementów karoserii: cena ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Malowanie zewnętrznych elementów karoserii: cena ?

+ pytanie o lusterka z r 25 do 200
Autor Wiadomość
the.edgy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: nie wiem



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 16:31   Malowanie zewnętrznych elementów karoserii: cena ?

Witam, posiadam R 200 i powoli robie go pod siebie, miałem kilka problemów ale już wszystko działa i teraz zabieram sie za aspekt wizualny tego autka, planuje na sam poczatek pomalowanie kilku części karoserii tj: Lusterka, klamki, listwy na drzwiach i lotke w kolorze nadwozia. Wdzięczny bym był jak by ktoś mi wycenił mniej więcej ile wyjdzie za pomalowanie tych elementów. Planuje też wstawić na przód oczy anioła, i wymienić tylny zderzak, lusterka i lotke na te z 25 (lotke z zr), wiec logicznie najpierw zaopatrze sie w te czesci ktore beda wymagaly malowania a dopiero potem to pomaluje.. Więc jeszcze raz, ile mnie wyjdzie za pomalowanie :


- Lusterka od r25
- Listwy boczne
- Listwa nad rejestracja na tylnej klapie
- Lotka od ZR
- Klamki r200 3D
- Zderzak tył od r25

A może lepiej podjechać do lakiernika niech sam wyceni ?

PS. Co do tych lusterek od 25 to pytanie miało być czy podejdą bez problemu czy będę musiał ingerować młotkiem w ich budowe ?
W sumie tosamo pytanie kieruje też do zderzaka z wersji 25 ? nie wiem czy mocowania z r200 są takie same czy trzeba bedzie to na kropelke mocowac ?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 19, 2009 16:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 17:50   

Pamietaj zeby kupic plastyfikator, który dodaje sie do podlkadu i do lakieru. Jak nie dasz tego przy plastikach mozesz miec w lecie problem jak zacznie sie uszczyc.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
escatox 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 169
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 19, 2009 17:52   Re: Malowanie zewnętrznych elementów karoserii: cena ?

the.edgy napisał/a:
Witam, posiadam R 200 i powoli robie go pod siebie, miałem kilka problemów ale już wszystko działa i teraz zabieram sie za aspekt wizualny tego autka, planuje na sam poczatek pomalowanie kilku części karoserii tj: Lusterka, klamki, listwy na drzwiach i lotke w kolorze nadwozia. Wdzięczny bym był jak by ktoś mi wycenił mniej więcej ile wyjdzie za pomalowanie tych elementów. Planuje też wstawić na przód oczy anioła, i wymienić tylny zderzak, lusterka i lotke na te z 25 (lotke z zr), wiec logicznie najpierw zaopatrze sie w te czesci ktore beda wymagaly malowania a dopiero potem to pomaluje.. Więc jeszcze raz, ile mnie wyjdzie za pomalowanie :


- Lusterka od r25
- Listwy boczne
- Listwa nad rejestracja na tylnej klapie
- Lotka od ZR
- Klamki r200 3D
- Zderzak tył od r25

A może lepiej podjechać do lakiernika niech sam wyceni ?

PS. Co do tych lusterek od 25 to pytanie miało być czy podejdą bez problemu czy będę musiał ingerować młotkiem w ich budowe ?
W sumie tosamo pytanie kieruje też do zderzaka z wersji 25 ? nie wiem czy mocowania z r200 są takie same czy trzeba bedzie to na kropelke mocowac ?



Co do cen to najlepiej podjedź do lakiernika... mi się wydaje że:

- Lusterka od r25................................................ koło 50zł / szt
- Listwy boczne................................................... koło 50zł / szt
- Listwa nad rejestracja na tylnej klapie................ koło 50zł
- Lotka od ZR......................................................100 - 150zł
- Klamki r200 3D.................................................koło 50 / szt
- Zderzak tył od r25............................................ 150 - 300zł

Każdy lakiernik będzie chciał inną stawkę za pomalowanie tego, poza tyn to zależy też jakim lakierem bo inaczej kosztuje perła a inaczej akryl ;)


Co do lusterek to też przymierzam się do wymiany i też mogę nabyć nielakierowane ale za to po 40zł szt w maualu a i tak mam manualne lustra..... Pisałem do jednego z kolegów który przekładał lustra i mówił że to kwestia przerobienia / dorobienia 3 otworków mocujących i tyle....
 
 
 
the.edgy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: nie wiem



Wysłany: Pon Sty 19, 2009 17:58   

Dzieki za wycene na oko, o taką mi własnie chodziło... Chce to pomalować pod kolor auta czyli ten granatowy, nie wiem jaki to jest dokladnie, bede sie orientowal dopiero przed malowaniem... A co do lusterek to ja potrzebuje elektryczne i z tego co widzialem kosztuja one na allegro 150 za sztuke czyli z pomalowaniem 200 zl za sztuke.. drogo troche :/
 
 
 
escatox 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 169
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 19, 2009 18:06   

the.edgy napisał/a:
Dzieki za wycene na oko, o taką mi własnie chodziło... Chce to pomalować pod kolor auta czyli ten granatowy, nie wiem jaki to jest dokladnie, bede sie orientowal dopiero przed malowaniem... A co do lusterek to ja potrzebuje elektryczne i z tego co widzialem kosztuja one na allegro 150 za sztuke czyli z pomalowaniem 200 zl za sztuke.. drogo troche :/


manuale trochę koło 80 / 100 za sztukę ale ja mam 2 lustra w firmie... i żeby nie nadziać sie na angola bo może być że mają inny kąt wychylenia....
 
 
 
jasiu87
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sty 21, 2009 00:46   

;) hallo

- Listwy miałem pomalowane na kolor nadwozie zgodnie z katalogowymi nr farby zapłaciłem 100 zł za komplet (jakieś ustrojstwo do pomalowania plastików+podkład+kolor 2x)
- klamek osobiście nie radze malować :P panny lubią zahaczyć biżuterią a tylko szkoda patrzyć jak niszczeje i po 3 miesiącach znowu malować
-lusterka zdecydowanie z r 25 :) (a nie żaden wieś tuning typu m3)
-zderzak hmmm widziałem ciekawe nakładki taniej by wyszło :)
- lotka od zr nie mam zdania nie widziałem na r200
- ta listwa nad rejestracją to BLENDA :P zdecydowanie chrom od r25 :) ja zapłaciłem w ART BIZAR 100 zl :)
 
 
the.edgy 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Paź 2008
Posty: 74
Skąd: nie wiem



Wysłany: Pią Sty 23, 2009 00:43   

Siema,
Dzieki za podanie ceny, a klamki i tak pomaluje :D
Lusterka tak jak pisalem tylko i wylacznie od r25, nie kreci mnie ten wiestuning z m3..
Jakie nakladki na zderzak ? ja sie nei spotkalem, gdzie dostane? dasz namiary, linki ?
Lotka od ZR'a widnieje na tyłach szanownego pana maciekwawa (jak by co : http://www.polskajazda.pl...Rover/200/24233 )
Tak porozgladalem sie i stweirdzilem ze faktycznie ta lekko chromowana listwa od 25 na tyl bedzie idealna :D

PS. Michone, daje to do lakiernika bo ja nie bede tego malowal, on to bedzie mial czy musze go w to zaopatrzec ?
 
 
 
escatox 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Paź 2008
Posty: 169
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 26, 2009 19:08   

the.edgy napisał/a:
PS. Michone, daje to do lakiernika bo ja nie bede tego malowal, on to bedzie mial czy musze go w to zaopatrzec ?


Będzie miał. A jak nie to on podaje raczej cenę z materiałem więc nawet jak nie będzie miał to sobie kupi na przyszłość ;)
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Sty 26, 2009 19:11   

escatox napisał/a:
the.edgy napisał/a:
PS. Michone, daje to do lakiernika bo ja nie bede tego malowal, on to bedzie mial czy musze go w to zaopatrzec ?


Będzie miał. A jak nie to on podaje raczej cenę z materiałem więc nawet jak nie będzie miał to sobie kupi na przyszłość ;)


lakiernik lakiernikowi nie rowny... welug mnie najlepiej pojechac samemu dobrac kolor w mieszalni i wziasc klar + lakier + plastyfikator z jednej mieszalni. Zaplacisz tak samo a efekt powinien byc lepszy.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Bidi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 26, 2009 19:22   

michone napisał/a:
escatox napisał/a:
the.edgy napisał/a:
PS. Michone, daje to do lakiernika bo ja nie bede tego malowal, on to bedzie mial czy musze go w to zaopatrzec ?


Będzie miał. A jak nie to on podaje raczej cenę z materiałem więc nawet jak nie będzie miał to sobie kupi na przyszłość ;)


lakiernik lakiernikowi nie rowny... welug mnie najlepiej pojechac samemu dobrac kolor w mieszalni i wziasc klar + lakier + plastyfikator z jednej mieszalni. Zaplacisz tak samo a efekt powinien byc lepszy.


tylko wtedy lakiernik nie bierze odpowiedzialnosci ze np po pol roku zacznie sie łuszczyc czy bog wie co robic:) , jak lakiernik Ci dobiera to bierze pelna odpowiedzialnosc za to co robi :) ale kazdy robi jak uwaza ;)
 
 
jasiu87
[Usunięty]






Wysłany: Wto Sty 27, 2009 23:42   

http://cgi.ebay.de/Rover-...parms=72%3A1229|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

:( link sie nie miesci :(
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 05, 2009 20:47   

Podepnę się pod temat...ja tez mam ochote pomalowac klamki i lusterka

Plan jest taki, lusterka pod kolor karoserii, klamki tez z tym, ze element do chwytania na chrom (czyli kopia z R45)

I mam pytan kilka:
-Rozumiem, ze lakier+plastyfikator+utwardzacz ma byc razem zmieszany i w takiej postaci nalozony? czy jak

Chcialbym zrobic to sam i w lakierni chcialbym by mi w spraya wszystko zapakowali:D

Na forum hondy czytalem ze nalezaloby jedynie kupic:
1 podklad do plastikow
2 lakier wlasciwy
3 lakier bezbarwny

w kolejnosci jak wymienilem nakladamy na element, polerka i wsio...czy sie myle?

Jezeli zle mowie to prosze o jakas instrukcje jak to zrobic samemu oraz dobrze!!!



PS na forum civicklub.pl chlopaki maja fotorelacje z malowania lusterek i klamek. niestetyn nie mozna przegladac watkow bez logowania ale podrzuce tutaj kilka cytatow:
"Hejka,
dzis przedstawie FAQ jak zrobic sobie podgrzewanie lusterek i nie tylko Z uwagi na to ze lusterka należy zdemontowac to od razu je pomalowałem, a jak to zrobiłem to od razu pomalowałem klameczki itd. "

"Nastepnie musimy element spryskac specjalnym lakierem na elementy plastikowe, na fotce nr 16 pokazałem 2 puszki, rozni producenci ale sa jednakowo dobre – po prostu jeden mi się skończył i musialem dokupic drugi - Pomalowałem tym lakierem elementy poprzez 2 warstwy, tzn malowanie, schniecie 20 min i 2 warstwa. "

"Nastepnie malowałem kolorem właściwym, niestety w motipie nie było dokladnie takiego nr lakieru w sprayu, a jedynie w pędzelku, to musilem sam dobrac na oko baaaaaardzo podobny odcien Dla mnie jako daltonisty to ten sam odcien ale lakier ma inny numer Lakierem , fotka nr 17, malowałem 3 razy a wiec 3 warstwy, z tym ze odstępy miedzy warstwami to godzinka, by dobrze schlo. "

"Nastepnie pozostalo zrobic 2 wastwy lakierem bezbarwnym, fotka nr 18. Warto zawsze pryskac z większej odległości a nie z bliska by nie robic zaciekow, to taka uwaga na przyszłość "

itd troche tam jeszcze jest opisane jak zrobic sobie podgrzewane lusterka, jak zdemontowac lusteko bla bla bla ale z tego co pisza to lakierowanie takich drobnych elementow to nic strasznego...warto sprobowac...a jak nie wyjdzie to wtedy mozna by dac do lakiernika...takie jest moje zdanie...

mam nadizeje, ze tymi cytatami podbudowalem kilka osob ktore chetnie sprobuja wlasnych sil.

Pozdrwiam
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 09, 2009 19:34   

Ja malowałem lusterka, grill i tylną listwę ze znaczkiem.

Pojechałem do lakierni, żeby mi dobrali kolor. Zapłaciłem 35zł za spray + 15zł lakier bezbarwny, do tego wziąłem jeszcze podkład pod plastik za 10zł.

Najpierw wszystko porządnie oszlifowałem, drobnymi papierkami, na końcu wodnym 1500-2000. Odtłuściłem rozpuszczalnikiem. Podkład 1-2 warstwy. Poczekałem aż przeschnie (podkład schnie bardzo szybko), jeszcze raz wodnym 2000. Jak już wyschło to sprawdziłem czy nie ma żadnych rysek, dziurek itd... jeśli by były to trzeba by dokładniej oszlifować.

Czas na kolor :) Tutaj najlepiej nawet z 5 warstw, ale cienko żeby nie przelać i nie porobić sobie zacieków :) Jak już ładnie pokryte to można dawać połysk. Też kilka warstw, aż będziemy się widzieć w odbiciu :D

Po paru dniach można zrobić polerkę, ale to są dosyć małe elementy więc nie jest to konieczne, co najwyżej nabłyszczyć jakimś mleczkiem.

Lakiernikiem nie jestem ale się już trochę w życiu malowało, w garażu czy piwnicy, ogólnie jestem zadowolony z efektu, na pewno lakiernik pistoletem by to lepiej siknął, ale jak na domowe warunki to jest ok :)

[ Dodano: Pon Lut 09, 2009 19:39 ]
Jak bym miał jeszcze farbę to bym sobie też siknął klamki i listwy boczne na drzwiach, ale nie została mi ani kropla, a na razie brak kasy :P Tym bardziej że mam ciemne auto i te elementy się właściwie nie wyróżniają, ale kiedyś to na pewno pomaluje :)
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Lut 09, 2009 22:10   

czyli jedna pucha to ledwie na lusterka starcza i cos jeszcze? jaka miales pojemnosc puchy? bo ja niedlugo bede kupowal lakier i naprawial polamany zderzak po stluczce no i chcialem kupic raz ten lakier tak by pozniej starczyl na listwy boczne, lusterka i klamki:D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 09, 2009 22:20   

Nie nie :) Miałem dużą puchę, ale nie pamiętam ile tam jest ml.

Powiem tak pomalowałem lusterka, grill, tylną listwę i jeszcze starczyło mi na poprawki na zderzakach :P Ogólnie dosyć wydajny był ten spray :)

Nie wiem, jak chcesz dużo pomalować to lepiej od razu weź 2 i wtedy się nie musisz martwić że zabraknie :)
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Wto Lut 10, 2009 22:45   

okej, dzieki za info... :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R ALL] Malowanie Elementow Silnika
bula21 Tuning wizualny 21 Pon Lut 22, 2010 09:21
kqba
Brak nowych postów [R200 1.4Si 96r] Malowanie elementów silnika
rovero Tuning wizualny 12 Wto Kwi 24, 2007 15:13
AndrewS
Brak nowych postów [R.214i] malowanie elementów wnętrza
patric62 Tuning wizualny 22 Nie Gru 20, 2009 13:03
Gość
Brak nowych postów [mgf/tf] Nowe wnętrze : skóry,malowanie elementów plastikowy
Maxiking Tuning wizualny 19 Wto Wrz 06, 2011 07:31
Gość
Brak nowych postów Usuwanie cudzego lakieru z plastikowych elementów auta
Pawkaz Tuning wizualny 2 Pon Sty 04, 2016 23:07
AdaskoC



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink