Forum Klubu ROVERki.pl :: Coś dla wielbicieli starych fabryk, ruin i ciekawych miejsc.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Coś dla wielbicieli starych fabryk, ruin i ciekawych miejsc.

takich jak ja :)
Autor Wiadomość
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sob Sty 31, 2009 22:29   

tom214Si napisał/a:
Bez banałów - ośmielam się prosić.

no tu z tom214Si, się nieśmiale zgodzę. Co prawda są ludzie z innych rejonów PL którzy jeżdżą nad morze w inne rejony stąd Trzęsacza mogą nie znać. Mi np nie znane są rejony od Kołobgzegu na prawo (tj na wschód). Ale proszę nie róbmy dyskusji na ten temat bo nie róbmy tutaj kolejnego pobojowiska i zaraz się ludziki poobrażają(co jest ostatnio niestety coraz częstsze) :)
Powracając do tematu tego wątku(i tego się trzymajmy).
tom214Si napisał/a:
powiat żagański: poradzieckie bazy: Tomaszowo (pod Żaganiem)

Tutaj byłem. Ba! R zrobił tam swoją pierwszą trase. Mam taką małą sesje foto-coto z udziałem R a w tle opuszczone hangary po ZSRR ;) Kilka fotek kiedyś wrzuciłem na forum. tutaj link http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=17658
tom214Si napisał/a:
kompleks wojskowy w Krzywańcu k. Nowogrodu Bobrzańskiego (xR, byłeś? )

Tu nie byłem chociaż ostatnio zdaje się znalazłem jakieś fotki z tego miejsca...
tom214Si napisał/a:
Krzywańcu jest więzienie kobiece

hehe tu też byłem też widziałem i też z zewnątrz. Dzieciaków nie widziałem ale słyszałem że coś próbują z nimi z robić (w sensie czymś je zająć, uczyć czy coś takiego)
Wiem coś że w okolicach Sulęcina stacjonowały głowice atomowe(?) za czasów ZSRR ale podobno nawet po wyprowadzce Sojuszu PL wojska coś tam miały i nie było dostępu tam. Nie wiem jak jest teraz...

A teraz coś co obiecywałem wcześniej czyli fotki miejsca gdzie nie bawem się wprowadzę. Dosłownie kilka zdjęć przed i po. (zdjęcie po jest już w zasadzie archiwalne bo budynek jest już ukończony i oddany :)
Galeria
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sty 31, 2009 22:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Nie Lut 01, 2009 17:35   

A tu coś dla pasjonatów; ciekawe miejsca w Polsce w pigułce:
http://www.wprost.pl/ar/?O=95958

Co do baz wojskowych; jakoś pod koniec lat `90 zlikwidowano jednostkę wojskową w Łebie i mimo, że to niedawno otwarto - ciekawie tam jest (pomijając młodzież alkoholową i maniaków z wykrywaczami metali, którzy śmiecą i rozkopują teren). Wiele takich bunkrów, najazdów/podjazdów jak u Ciebie w tym temacie z linka powyżej. Ciekawe są też bazy na Helu.
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
tom214Si
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 01, 2009 18:34   

Mayson napisał/a:
tom214Si napisał/a:
Nie no, z tym Trzęsaczem to wszystkich zaskoczyliście.... coś jakby opowiadać "widziałem Golfa!", "a ja stałem obok niego!", "a ja coś nawet o nim wiem!" Bez banałów - ośmielam się prosić.

Doprawdy nie pojmuję, czymżeś ośmielon został...

Tu miały być wycieczki krajoznawcze a nie osobiste ;P A może tak polubiłeś czerwony pasek? ;>

Odnośnie czensacza ;) to nie o to chodzi, skąd kto pochodzi, tylko o to, że ten motyw jest powszechnie znany, wałkuje się go już dzieciom w podstawówce na gegrze. ;) A ciekawe ruiny powinny być możliwie mało znane, "nieodkryte". ;)

Fot. 1 - no comment ;)
Na drugiej focie centrum Tomaszowa AD. 2008, wokół cywilna cywilizacja, odremontowane bloki a nawet wille, szkoła itd.
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Nie Lut 01, 2009 19:11   

tom214Si napisał/a:
Tu miały być wycieczki krajoznawcze a nie osobiste

Fakt; zapomniałem o emocie :neutral: Ale Twoje pojechanie po wszystkich wypowiadających się o "czensaczu", też dalekie od budującej opinii :razz: :razz:
tom214Si napisał/a:
Odnośnie czensacza to nie o to chodzi, skąd kto pochodzi, tylko o to, że ten motyw jest powszechnie znany, wałkuje się go już dzieciom w podstawówce na gegrze.

No tu się nie zgodzę, aż tak powszechnie to to znane nie jest. Powszechnie znany to jest zamek w Malborku, ruiny zamku i gród w Biskupinie...
tom214Si napisał/a:
A ciekawe ruiny powinny być możliwie mało znane, "nieodkryte".

No do takich nie zaliczysz chyba zdewastowanego budynku w centrum Tomaszowa... :razz: :wink: Jeśli o takich ruinach mamy rozmawiać, to pół Polski nimi usiane - weźmy choćby Gdynię; już jadąc głównymi ulicami, da się conajmniej kilka takich "ruin" wyłapać. W gdańsku też parę się znajdzie, w Wejherowie, Redzie, Rumii, Lęborku...
Kiedyś się tym wszystkim nie interesowałem, póki znajomy nie dał mi "cynku", że niedaleko nas są groty w Mechowie, które masowo przyjeżdżają oglądać wycieczki. I kurczę, po małym rekonesansie okazało się, że mieszkam w ciekawej okolicy :smile: Ciekawa jest np. pozostałość po strażnicy granicy polsko-niemieckiej 20km ode mnie, Kamień-gigant w Odargowie (30km), groty w Mechowie (25km), grodzisko w mojej wsi ujęte w przewodnikach, najwyższy most (albo drugi co do wysokości) w moich okolicach (zapomniałem nazwy :oops: ), wspomniany zamek w Łapalicach (jakieś 40km). Poza tym wybrzeże jest usiane obiektami militarnymi (Łeba, Hel, Gdynia i wiele innych). W zasadzie nie ma problemu z pomysłem na łikendową wycieczkę na jeden /2 dni. W razie pytań służę pomocą w miarę możliwości :wink:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
tom214Si
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lut 01, 2009 19:29   

Ten budynek to nie byle ruina, tylko relikt ZSRR (vide: napisy cyrylicą).

Parę fotek z super-hiper tajnych poniemieckich fabryk wojskowych w Krzywańcu (po dziś dzień widać resztki bram do lasu, wysiedlono kilka wsi, pozbierano zbędne szyszki ;) ).
Jest tam tego znacznie więcej. "Za łepka" zwiedzałem wszelkie ruiny pasjami, niestety bez fotostrzelacza, natomiast ostatnio chyba zaczynam ramoleć. ;)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Lut 02, 2009 00:08   

tom214si to jest gdzies w Twojej okolicy?
Ja bym tam chetnie zrobil sesje foto/video dla Rkow. Pytanie tylko czy tam zawsze pusto, mozna wjechac i robic co dusza zapragnie... Masz jakies informacje na ten temat?

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
tom214Si
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lut 02, 2009 00:39   

MareK, nom pisał kaj to jest, opodal Nowogrodu Bobrzańskiego, takiej mieściny między Żarami a Zieloną Górą, da się wygooglować i w ogóle. Tylko mnie trochę dziwi, kilkaset kilometrów dymać do tego pogiętego Krzywańca dla sesji foto?
Co do dojazdu, to na legalu da się to mniej więcej objechać dookoła (niektóre drogi 11 kategorii :> ). Przez środek kompleksu wiedzie ścieżka rowerowa, więc myślę że MG też się kwalifikuje ;) właściwie to tubylcy też nią jeżdżą samochodami :> ruch mały bo miejsce odludne, ale zawsze parę ciekawskich się znajdzie. Na ruinach wiszą tabliczki ostrzegawcze... ale zawsze można ich nie zauważyć. ;)
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lut 02, 2009 00:41   

tom .... na przewodnika :mrg: ja się dołaczę ... moze nie do fotek .. Vader ma celllllulit :mrg: ale ... ;)

[ Dodano: Pon Lut 02, 2009 00:45 ]
tom214Si napisał/a:
Tylko mnie trochę dziwi, kilkaset kilometrów dymać do tego pogiętego Krzywańca dla sesji foto?

tom ... Ty jeszcze za normalny jesteś :mrg: ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
tom214Si
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lut 02, 2009 00:46   

Słuchajcie się mnie... a będziecie boso po śniegu chodzić :mrg:
Zimą każda moja wycieczka kończy się w wodzie ;P
 
 
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pon Lut 02, 2009 06:52   

... i przy okazji zrobimy spota Zielonej Górze :D
Mam kolejne miejsce.
W Bobrownikach k/ Zielonej Góry jest nieczynny zabytkowy most kolejowy (po niemiecki oczywiście jak to na ziemie zachodnie przystało). Jest to jeden z najdłuższych mostów nad rzeką ma nie cały 1km (zdaje się). Most ma po obu stronach(o ile mnie pamięć nie myli) ma dwie wieżyczki - taka mini forteca, niemcy z nich strzelali bam bam bam ;)
Obecnie obiekt niszczeje, linia kolejowa już dawno jest nieczynna. W okolicy jest podobno jakiś bunkier nad Odrą. Na moście byłem, w bunkrze nie ;)
http://www.kolej.one.pl/i...88&okno=galeria
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Lut 02, 2009 12:18   

tom214Si napisał/a:

Odnośnie czensacza ;) to nie o to chodzi, skąd kto pochodzi, tylko o to, że ten motyw jest powszechnie znany, wałkuje się go już dzieciom w podstawówce na gegrze.

No to chyba nie w moich czasach, bo ja o kościele się w tym wątku dowiedziałem...
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lut 02, 2009 12:24   

Albo nie uczyłeś sie pilnie gieografii :P ;) w podręczniku chyba fotka była :hm: ... ciekawe jak teraz to wyglada ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Lut 02, 2009 14:03   

tom214Si napisał/a:
Tylko mnie trochę dziwi, kilkaset kilometrów dymać do tego pogiętego Krzywańca dla sesji foto?

Ostatnio mniej juz mam takich wyskokowych pomyslow, ale kto wie co moze sie zdarzyc ;)
Ze zdjec, ktore wkleiles jakos mi sie sceneria spodobala - taka mroczna, ale kolorowa ;D

Oczywiscie chetnie sie posile czyms, co jest w zasiegu dziennych kilometrow ;)

Spocik w Zielonej jak najbardziej, ale to juz na wiosne bardziej :D
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pon Lut 02, 2009 14:09   

MaReK napisał/a:
Spocik w Zielonej jak najbardziej, ale to juz na wiosne bardziej

no bardziej :mrgreen:
ale chyba trzeba juz poruszyć temat w odpowiednim dziale bo zanim się ludzie z regionu zbiorą to... hmmm.... - nie wiem, zaden głupi text mi teraz nie przychodzi do głowy :)
Może jakoś w okolicach pierwszego dnia wiosny. Jakąś Marzene się znajdzie i ją utopi... :shock: :lol:
 
 
tom214Si
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lut 02, 2009 19:12   

piter34 napisał/a:
No to chyba nie w moich czasach, bo ja o kościele się w tym wątku dowiedziałem...

Po prostu nie wierzę :szok: przecież to banalniejsze od Golfów, element "wiedzy ogólnej"... :roll: A co do czasów to dzieli nas raptem 1 rok, a w dodatku ja używałem zawsze podręczników "zeszłorocznych" :]

Ale do tematu: skleciłem galeryjkę, żeby nie obciążać Forum: http://www.krzywaniec.jpg.pl/
będą następne... :cool:
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Lut 02, 2009 23:30   

Fajne zdjecia, jednak to musi byc pozna wiosna lub wczesne lato, kiedy wszystko jest zielone ;) A masz jakies fotki z tych rumowisk na okoliczna przyrode? Bo przeciez nie wjade autem do srodka ;P
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Lut 03, 2009 12:47   

tom214Si napisał/a:
Po prostu nie wierzę :szok: przecież to banalniejsze od Golfów, element "wiedzy ogólnej"

Zapytałem kolegów w dziale (ludzie o spory zasobie wiedzy "ogólnej") i na 7 osób tylko jedna wiedziała o co biega :mrgreen:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Lut 03, 2009 13:07   

No ja miałem na geografii Polski przy przykładach niszczącego działania morza - tak coś mi się 7 klasa kojarzy - trzebaby przejrzeć stare podręczniki, bo na 100% w jednym z nich było zdjęcie tej ściany. ;)

Zresztą jak byłem mały bywałem na "wczasach zakładowych" z dziadkami w Kołobrzegu, a to był obowiązkowy punkt wycieczek "wczasowych". :)

Może z Krakowa za daleko nad morze i o tym nie uczyli. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Czw Lut 12, 2009 16:10   

Coś dla ciekawych nie tylko Polski - słynna Pripiat :smile: Polecam oglądanie od strony nr 2.
http://www.waldek.sewera.pl/czarnob/czarnob2.htm

P.S. Silniki z ciężarówek wszystkie wzięli :wink:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Szlakiem ciekawych Dolnośląskich gór :)
NiceMan Offtopic 10 Wto Mar 20, 2012 19:46
NiceMan
Brak nowych postów Asfalt o bardzo ciekawych właściwościach
NoPE Offtopic 2 Czw Paź 15, 2015 13:25
michalsky
Brak nowych postów Fajna galeryjka ciekawych propozycji Land Rovera
kumilek23 Offtopic 1 Czw Maj 20, 2010 08:41
staf



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink