Forum Klubu ROVERki.pl :: Kolejna dyskusja OT o służbach - z wątku o ITD
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Kolejna dyskusja OT o służbach - z wątku o ITD
Autor Wiadomość
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Mar 03, 2009 13:29   

Czytałem. Zakładam, że to też odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie? :)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Mar 03, 2009 13:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Mar 03, 2009 13:47   

Panna_Migotka napisał/a:
to nie prawda jeśli chodzi o moje miasto. Gdzie indziej nie wiem.


Oki bo to również moje miasto :) a słyszałem inne opinie od samej SM nawet jakoś tego nie ukrywali... :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Panna_Migotka 



Dołączyła: 09 Lip 2006
Posty: 139
Skąd: ..



Wysłany: Wto Mar 03, 2009 13:49   

przepraszam za małą odskocznię od tematu, ale stojąc po drugiej stronie barykady - daje mi do myslenia jakimi informacjami i kategoriami myślą obywatele. W sensie - nie warto sprawdzić czegoś w kodeksie wykroczeń albo PoRD bo skoro gdzies na forum napisali że strażnik albo policjant nie może , to znaczy ze nie może... Tacy z was również kierowcy? Uczycie się przepisów z wpisów na forum dla zmotoryzowanych? Smutne to. to już wolę moje
'klapki na oczach'.

[ Dodano: Wto Mar 03, 2009 13:51 ]
dobryziom napisał/a:
Panna_Migotka napisał/a:
to nie prawda jeśli chodzi o moje miasto. Gdzie indziej nie wiem.


Oki bo to również moje miasto :) a słyszałem inne opinie od samej SM nawet jakoś tego nie ukrywali... :)


A co, powiedzieli Ci może że mamy 20% od każdego mandatu ?? ? :lol: :lol: :lol:

To fakt że często ludzie zarzucają nam że jest tak jak mówisz i czasem dla świętego spokoju trak sobie żartujemy. Poczytaj sobie moja dyskusję z thrillco to może zrozumiesz dlaczego.
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Mar 03, 2009 13:56   

Panna_Migotka napisał/a:

A co, powiedzieli Ci może że mamy 20% od każdego mandatu ?? ? :lol: :lol: :lol:


heheh raczej nie :)

Panna_Migotka napisał/a:
To fakt że często ludzie zarzucają nam że jest tak jak mówisz i czasem dla świętego spokoju trak sobie żartujemy. Poczytaj sobie moja dyskusję z thrillco to może zrozumiesz dlaczego.


Czy żartowali to nie wiem dlatego pytam, jak policja ma premie od złapanych kierowców to straż może tez mieć. Jakieś kryteria rozliczania premii są wiec zapytałem :)
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Wto Mar 03, 2009 15:25   

dobryziom napisał/a:
jak policja ma premie od złapanych kierowców
To jakaś bzdura jest :(
Może jakiś nadgorliwy naczelnik/komendant tak "motywuje" podwładnych :wnerw:
ZTCW (z pewnego źródła wysoko w Policji), oficjalnie NIE WOLNO uzależniać premii, awansów itp. od ilości kar/mandatów/wniosków do SG.
OIMW to jednym ze sposobów (ważnym) rozliczania ze służby policjanta jest jego notatnik a nie bloczek z mandatami :P
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Wto Mar 03, 2009 15:44   

Paul napisał/a:
dobryziom napisał/a:
jak policja ma premie od złapanych kierowców
To jakaś bzdura jest :(
Może jakiś nadgorliwy naczelnik/komendant tak "motywuje" podwładnych :wnerw:
ZTCW (z pewnego źródła wysoko w Policji), oficjalnie NIE WOLNO uzależniać premii, awansów itp. od ilości kar/mandatów/wniosków do SG.
OIMW to jednym ze sposobów (ważnym) rozliczania ze służby policjanta jest jego notatnik a nie bloczek z mandatami :P


tak na szybko

http://www.dziennik.pl/wy...za_mandaty.html

http://gazetakolobrzeg.pl...do_pdf=1&id=217

http://prawo.money.pl/gru...tek,731680.html

chyba nie trzeba komentować... proceder jest powszechny wyrobiona norma duża ilość mandatów spisanych obywateli (niby większe bezpieczeństwo, lepsza statystka)... a tak naprawdę każdy wie co...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Wto Mar 03, 2009 19:11   

Panna_Migotka napisał/a:
ie bardzo wiem dlaczego mam się tłumaczyć za strażników z Twojego miasta.
Nie powiedziałem ze to w moim mieście...a w kilku miastach przyszło mi mieszkać i w kilku widywałem te same obrazki.
Panna_Migotka napisał/a:
Co ja mam ci tłumaczyć? Że dla ciebie straznik czepiający się puszkersa - co widzisz z okna- jest upierdliwy i wkurzający, a ten strażnik jest tam dlatego, że zadzwoniła po niego twoja sąsiadka bo ciebie zna, a puszkers jej się pod sklepem nie podoba, bo dla niej to "element przestepczy"???
Zrozumiesz to??
Przeczytaj...skoro wiem o czym rozmawiali to nie widziałem ich z okna, skoro wiem, ze przyczepka była ot tak (bez zgłoszenia, chyba się SM nudziło), szli, zauwazyli wiec się przyczepili...to jest dośc nagminne więc raczej podejrzewam o to własciciela czy tez kierownika samego sklepu.
A czesto ten "element przestepczy" w swoich szeregach miewa ludzi z wyższym wykształceniem niż twoi koledzy z pracy (moi tez żeby nie było), znam nawet jednego profesora bez domu.
Panna_Migotka napisał/a:
A to, że ty jak zaparkujesz na b-36 to ja mam być dla ciebie wyrozumiała, ale gdyby tobie ktoś tak zaparkował i zablokował cvhodnik np, a chciałbyś pójść z ojcerm na wózku do przychodni , musiałbyś pchać wózek po jezdni, to wtedy na tego parkującego byłbyś zły, prawda?? i wtedy ukaranie kogoś takiego mandatem byłoby sprawiedliwe?
bez obaw, wiem gdzie mi wolno a gdzie nie wolno parkować..a dla scisłości przytoczona przez Ciebie sytuacja nie ma racji bytu - ojciec mi zmarł ponad rok temu.
Panna_Migotka napisał/a:
takie dyskusje są bez sensu, Twój ton jest raczej arogancki, próbujesz mnie zakrzyczeć argumentami które słyszę codziennie wychodząc na ulicę, a już teks o klapkach na oczach i że czegoiś nie zrozumiem jest raczej przesadzony. Co Ty o mnie możesz wiedzieć?? Niewiele.
Heh...typowa odpowiedź kogoś kto nie ma wytłumaczenia na pewne sprawy dziejące isę wokół niego. I typowa dla funkcjonariusza nie mającego odpowiedzi na pytanie...zawsze wtedy można usłyszec, że jest isę arogancki, porsze się uspokoić itp. Zawsze w odpowiedzi słyszycie "jestem spokojny i tylko pytam".
Panna_Migotka napisał/a:
Idąc Twoim tokiem myślenia - miałabym wszystkich pouczać, a w ogóle może najlepoiej do nikogo nie podchodzić, bo jakiś tam strażnik w Białymstoku nie chciał zasuwać ileś metrów po błocie tylko podjechał radiowozem i podjął interwencje dotycząca parkowania na trawniku jednocześnie wjeżdżając radiowozem na tenże trawnik.

Ciekawy to jest teraz Twój tok myślenia...pomijając kwestie ze dookoła tego NOWEGO osiedla wszedzie śa alejki z polbruku i nie trzeba się przebijac przez tabuny błota, to uwazasz ze funkcjonariusz SM jest usprawiedliwony ale mieszkaniec osiedla którego kasuje się zam iejsce parkingowe, którego nie ma juz nie jest...gratuluje...nie wiem tylko czy to Twoje poczucie humoru czy kompletna ignorancja. Tak isę składa, ze przez 3 lata pracowałem na stanowisku na kórym tak jak od Ciebie wymaga isę "swiecenia przykładem" i za cholere nie trafia do mnie usprawiedliwienie, ze SM moze...Nie może, bo Was prawo i przepisy dotyczą w pierwszej kolejności!
Panna_Migotka napisał/a:
ponieważ sama raz paliłam i rzuciłam kiepa pood nogi jak Pani "iks" objawiła się na 10 p okna na klatce schodowej a przez radio usłyszałam że ma zamiar skakać na dół bo jej się życie znudziło. Ktoś taki jak ty widział to przez okno i mysli dokładnie to co ty!!O zgrozo!!!
nie panowie sobie po rpostu robili kilka minut "tumiwisizmu i olewatyzmu" nie musieli żucac tego peta i biec na "akcje".
Ciekawa sprawa z tym bieganiem do samobójców...macie szkolenie z zakresu negocjatora??:O jesli nie to możecie w tej sytuacji zdziałac tyle samo co przypadkowy przechodzen, który się tym zainteresuje i nie traktuje jak widowiska. i bez obaw, SM nie przykuwa mojej uwagi do tego stopnia bym jej wypatrywał przez okno...powiem więcej, nie ma sensu bo na moje osiedle jak tu mieszkam 5 lat to jeszcze nie zagladneli...hmm, czyzby nikt nie miał tego rewiru? Ma! Ale jak zawsze jest baaaaardzo zajęty "suszeniem" przy koncu mojej ulicy...co regularnie robi tez policja :)

I rzeby była jasność- nie neguje potrzeby isnienia instytucji SM i nie mówie, ze powienniście jedynie chodzc i grozić palcem bo to w wielu przypadkach g... daje. Z reszta jestem zdania, ze nasz naród najlepij wychowywac łupiąc go po kieszeni bo tylko chudszy portfel za głupote pozwala wielu poskromić.
SM jest potrzebna ale jak na razie z moich obserwacji (w kielku miastach, w tym w Warszawie) obecnie podobnie jak policja nigdy nie jest tam gdzie być powinna, żadko właściwie zajmuje się tym do czego poczatkowo została powołana. Zrobiono w ciągu kilku lat z SM praktycznie konkurencje dla policji, z tym ze do Was łatwiej się dostać bo i wymagania mniejsze.
Sznauje tych funkcjonariuszy, którzy reagują na rzeczy na które reagowac isę powinno, niestety to jest w chwili obecnej rzadkośc. Wiekszośc zajęta jest szukaniem kolejnego kandydata do zrobienia drogiego zdjęcia lub przeganianiem bogu ducha winnych bezdomnych, za to jak np. na dworcu facet został zaatakowany nożem...lol...służb brak, na szczęscie interweniowali ludzie i Ochrona (w liczbie osób 1 - bo tylu na 5 miało jaja).
Wiem, ze łatwo jest mówic stojąc po drugiej stronie ale...długo pracowałem z policjantami i sporo wiem o ich pracy...nie sadze byście na jej tle wypadali na snieżnobiałych aniołów stróżów.
 
 
Panna_Migotka 



Dołączyła: 09 Lip 2006
Posty: 139
Skąd: ..



Wysłany: Pią Mar 06, 2009 09:04   

Cytat:
ale...długo pracowałem z policjantami


powiem krótko:

Pełne żenuła.

dobranoc.
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Pon Mar 09, 2009 18:01   

Może to rozwiń...bo mogę napisać dokładnie to samo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Kolejna dyskusja nt. LPG
Raptile Offtopic 170 Sro Mar 30, 2011 08:02
Grzem
Brak nowych postów Kolejna dyskusja LPG kontra diesel (wydzielony)
Wydzielone z tematu http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=47129&postdays=0&postorder=asc&a
kasjopea Offtopic 81 Pią Lis 27, 2009 14:32
sobrus
Brak nowych postów Wydzielone: Kolejna dyskusja o mocach, momentach, turbinkach
svenson Offtopic 11 Pią Sie 05, 2011 09:57
maciej
Brak nowych postów OT z watku włacznik podgrzewanych lusterek
dzikson27 Offtopic 4 Czw Mar 26, 2009 22:48
AndrewS
Brak nowych postów Off-topic z wątku o parkowniu R75 w Fifth Gear
maciekmpl Offtopic 37 Sro Sty 21, 2009 18:11
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink