Forum Klubu ROVERki.pl :: Cztery osoby spłonęły na autostradzie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Cztery osoby spłonęły na autostradzie
Autor Wiadomość
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Pon Mar 09, 2009 18:46   Cztery osoby spłonęły na autostradzie

http://www.dziennik.pl/wy...tostradzie.html

ciag dalszy zabaw tirów...
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Mar 09, 2009 18:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Wto Mar 10, 2009 11:33   

Ponoć zawracał na autostradzie.... Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego takie coś nie jest traktowane jako usiłowanie zabójstwa i nie ma za to dożywocia?
http://www.youtube.com/watch?v=39IwQbdZwPE
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
dareke 




Dołączył: 11 Lut 2005
Posty: 81
Skąd: Strzelce Opolskie

Rover 25

Wysłany: Wto Mar 10, 2009 23:59   

No z tym dożywociem to różnie bywa , ale często wystarczyłoby zwykłe zabranie prawa jazdy do końca życia dla takiej osoby. Jeśli ma ktoś wątpliwości to proszę pooglądać.

http://motoryzacja.interi...-z-tira,1271459
_________________
góry rover rowery
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Mar 11, 2009 01:40   

Mayson napisał/a:
Ponoć zawracał na autostradzie.... Niech mi ktoś wytłumaczy, dlaczego takie coś nie jest traktowane jako usiłowanie zabójstwa i nie ma za to dożywocia?
http://www.youtube.com/watch?v=39IwQbdZwPE


No i mamy typowy kwiatek do polskiego prawodawstwa. Ponieważ Polcja mogłaby ukarać kierowcę ciężąrówki tylko za zawracanie w miejscu niedozwolonym... a winni kolozji mogli być Ci, którzy nie zachowali bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu... to tylko interpretacja.
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Sro Mar 11, 2009 09:26   

Tomi napisał/a:
Ponieważ Polcja mogłaby ukarać kierowcę ciężąrówki tylko za zawracanie w miejscu niedozwolonym...

No to byłby to komiczny mandat, ze 4 pkt i 300zł(?); jeśli tak jest faktycznie, to kara śmiechu warta.... :/ A istnieje coś takiego jak stworzenie "zagrożenia w ruchu", "niebezpiecznej sytuacji" czy coś w tym stylu? Słyszałem o czymś takim ale nie wiem czy istnieje i czy jest np. w taryfikatorze drogówki... Może z tego tytułu dałoby się coś więcej dowalić...
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
misi3k 




Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 384
Skąd: Lublin



Wysłany: Sro Mar 11, 2009 11:46   

A stworzenie zagrożenia albo nawet katastrofy w ruchu lądowym? Na to są przecież odpowiednie paragrafy.
_________________
Był R416Si '97 i zawsze pozostanie, lecz nie materialnie a duchowo...
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Sro Mar 11, 2009 12:02   

pozwolę sobie zacytować kolegę z poprzedniego wątku:

wild_weasel napisał/a:
Popolemizujcie sobie z poniższym i zastanówcie się nad celowością i elementem wychowawczym pozbawienia uprawnień do prowadzenia pojazdów we wskazanych przypadkach ;)

Art. 42.
§ 1. Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów określonego rodzaju w razie skazania osoby uczestniczącej w ruchu za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, w szczególności jeżeli z okoliczności popełnionego przestępstwa wynika, że prowadzenie pojazdu przez tę osobę zagraża bezpieczeństwu w komunikacji.
§ 2. Sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych albo pojazdów mechanicznych określonego rodzaju, jeżeli sprawca w czasie popełnienia przestępstwa wymienionego w § 1 był w stanie nietrzeźwości, pod wpływem środka odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia określonego w art. 173, 174 lub 177.
§ 3. Sąd może orzec zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na zawsze, jeżeli sprawca w czasie popełnienia przestępstwa określonego w art. 173 lub 174, którego następstwem jest śmierć innej osoby lub ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, albo w czasie popełnienia przestępstwa określonego w art. 177 § 2 lub w art. 355 § 2 był w stanie nietrzeźwości, pod wpływem środka odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia.
§ 4. Sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na zawsze w razie ponownego skazania osoby prowadzącej pojazd mechaniczny w warunkach określonych w § 3.

Art. 173 - katastrofa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.
Art. 174 - sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym.

Art. 177.
§ 1. Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 3. Jeżeli pokrzywdzonym jest wyłącznie osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego w § 1 następuje na jej wniosek.
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
Mayson 




Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Sro Mar 11, 2009 13:12   

Wg mnie taki czyn podpada konkretnie pod:
dobryziom napisał/a:
§ 2. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(zginęły aż 4 osoby)
dobryziom napisał/a:
Art. 173 - katastrofa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym zagrażającą życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.

dobryziom napisał/a:
§ 1. Sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów określonego rodzaju w razie skazania osoby uczestniczącej w ruchu za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, w szczególności jeżeli z okoliczności popełnionego przestępstwa wynika, że prowadzenie pojazdu przez tę osobę zagraża bezpieczeństwu w komunikacji.

Z tego wynika, że jeśli nie zbiegł z miejsca zdarzenia, nie był wcześniej karany za to samo, był trzeźwy i nieodurzony - na zawsze niestety prawka nie może stracić, mimo tego co zrobił... A największa kara to 8 lat. Czyli za brak/nieużywanie mózgu, nie ma wysokiej kary...

No nie wiem... nie mnie weryfikować istniejące prawo ale jeśli posiada się prawo jazdy i mózg, to można domyślić się, co spowoduje zawracanie na autostradzie ciężarówką... Jak dla mnie jest to działanie z premedytacją - jeśli wiem, że mogę swoim działaniem kogoś zabić, a jednak robię to, to robię to świadomie... Czyli po 8 latach ten człowiek może cofać TIRem w tunelu.. :???: :/ :???: :/
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
xROnx 




Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sro Mar 11, 2009 16:29   

Ja chciałem napisać że sąsiad mojego brata, znajomy moich rodziców i poniekąd też mój, zginął właśnie w tym wypadku. Bratowa opowiadała właśnie że w nocy słyszała straszny krzyk i płacz z ich mieszkania (mieszkają pod nimi).Miał żonę i dwójke dzieci (jedno chodzi do 1 klasy liceum a drugie do podstawówki) Nie dawno jakiś roke temu nabrali kredytów na zakup domu i auta... teraz wszystko się powywracało do góry nogami i generalnie jedna wielka niepewność co do przyszłości.
Jeśli była to wina tego kierowcy TIRa mam nadzieje że pójdzie siedzieć i to najlepiej do końca życia za tą jego głupote i najlepiej żeby spłacał raty wszystkich możliwych kredytów (jednak wiem że to jest niemożliwe). Ile to takich bezmózgowców jeździ po polskich drogach? Którzy to myślą tylko i wyłącznie o sobie i nie mają na uwadze życia innych uczestników ruchu?
Dlaczego przeważnie tak jest że jedzie jeden bałwan z drugim czy to po pijaku czy jak kierowca TIRa(jeśli to on) którzy wyją cało z wypadku i inny zupełnie nie winni ludzie giną?
['] dla Waldka :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Czy sa osoby z Torunia ?
Pawkaz Offtopic 0 Pią Cze 21, 2013 19:24
Pawkaz
Brak nowych postów Potrzebna pomoc osoby z SGGW
ADI-mistrzu Offtopic 4 Czw Sty 05, 2012 22:43
Glodzio
Brak nowych postów Poszukuję pomocnej osoby z Buska Zdrój
Celem kontaktu z byłym właścicielem mojego Roverka
azor77 Offtopic 1 Pon Maj 19, 2008 23:15
tunka
Brak nowych postów Osoby zajmujące się modelarstwem - jakie są świece zapłonowe
ADI-mistrzu Offtopic 1 Sro Cze 06, 2012 20:51
andrew0503
Brak nowych postów Na dwa lata więzienia w zawieszeniu na cztery lata
Gość Offtopic 157 Wto Mar 31, 2009 23:52
Senn



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink